Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Przez Chiny zrzedły nam miny

Przez Chiny zrzedły nam miny

dontstopmenow / 37.47.8.* / 2015-08-24 20:47
Dzień dobry. Przyznam szczerze, że przestraszyłem się dzisiejszymi doniesieniami z Chin. W końcu uzbierałem wystarczająco gotówki, by je móc fajnie zainwestować, a tu nagle taka "niespodzianka”. I cały misterny plan… wiecie co. Możecie mi podpowiedzieć, w jakim kierunku teraz warto pójść? Chciałbym coś z tego mieć, więc lokaty na pewno odpadają. Może obligacje?
Berty / 37.47.37.* / 2015-08-24 21:39
Jeśli masz na myśli obligacje skarbowe, to to w tej chwili mniej więcej to samo, co lokaty. Jeśli korporacyjne - to w mojej opinii to teraz najlepsze wyjście. W Polsce to ciągle młody rynek, ale coraz szybciej się rozwijający. Ludzie się przekonują do tego sposobu inwestowania, niedawno weszła w życie nowa ustawa. I fakt jest też taki, że to pewnego rodzaju "złoty środek” pomiędzy obligacjami skarbowymi czy lokatami, które nic nie dają, a akcjami, które są wyczerpujące i ryzykowne. W obligacjach korporacyjnych masz i niezły zysk i ryzyko minimalne (szczególnie biorąc papiery od spółek z rynku nieruchomości – najstabilniejszy).
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy