Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Przez program "Rodzina 500 plus" zbliżymy się do reszty UE. Sprawdź, pomoc socjalną w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Przez program "Rodzina 500 plus" zbliżymy się do reszty UE. Sprawdź, pomoc socjalną w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Wyświetlaj:
as4545 / 89.64.26.* / 2016-02-05 15:47
Jest pewność w Polsce, że za 4 lata jak ogłupiałe społeczeństwo wybierze PO v 2.0 to Pan Premier Donald v.2.0 orędziem zniesie te 500 i podniesie VAT na ubranka dziecięce do 25% w ramach "roku rodziny" oczywiscie. Ludowi sie wytłumaczy jak przy wieku emrytalnym, ze to swietnie bo zrównano wszystkie dzieci. Taka to stabiność będzie.
david-32 / 82.160.202.* / 2016-02-05 15:42
Mam siostre w uk w Darlington, byłem i widziałem jak ludzie żyją... wcześniej siostra z mężem mieszkała w Polsce, i było ciężko z małym dzieckiem... po wyjeździe też łatwo nie było, ale siedzą tam już 2 lata, mają własne auto, mieszkanie, socjal, pomoc od Państwa, jest też praca może nie jakaś super, ale jest, są pieniądze, stać ludzi na większość rzeczy... gdyby u nas była inna sytuacja w kraju ludzie by nie wyjeżdżali, a tak każdy próbuje polepszyć warunki bytowe, sam się rozglądam i szukam takie wyjazdu, gdyby się trafił trzeba byłoby skorzystać... W Polsce ludzie nieraz ciężko pracują, ale nie docenia się tego, nie ma wsparcia odpowiedniego, sam straciłem pracę i widzę jak to wygląda na Urzędy Pracy nie ma co liczyć, jak się na własną rękę nie znajdzie czegoś sensownego to nie ma innych szans, wszędzie układy, wszystko sterowane odgórnie, perspektyw w takim układzie być po prostu nie może...
Wojtek 854 / 188.146.4.* / 2016-02-05 15:49
A ja szukam pracownika od dwóch lat , albo leń albo nic nie potrafi i nie chce się nauczyć , mocni tylko w gębie , mała firma na prowincji zarobki rzędu 2-3 tys. żadna śmieciówka i nikt nie steruje odgórnie
asdef z / 109.231.34.* / 2016-02-05 16:59
Nie wierze!!! Sam mam firme i 2 lata szukasz? Albo masz wmagania nie z tej ziemi, albo masz juz "opinie".
david-32 / 82.160.202.* / 2016-02-05 15:54
no to Pan Panie Wojtku jest może jakimś wyjątkiem, są też i tacy ludzie w kraju, i dobrze że jeszcze tacy się trafiają, widocznie przychodzili do Pana nieodpowiedni ludzie w nieodpowiednim czasie
moi36 / 37.47.104.* / 2016-02-05 15:56
Ja też nie jestem wyjątkiem, też niby pracownicy chcą kasę za siedzenie przy kompie zawsze wierzyłam w ludzi, ale to coraz trudniejsze
jbbh / 87.105.112.* / 2016-02-05 15:42
Bo brytyjskie włafze nie dają ogromnych pieniędzy kolesiom w powskich spółkach radach nadzorczych i na ośmiorniczki:-)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kriss23 / 31.182.72.* / 2016-02-05 15:40
W UK sporo jest polskich małżeństw,w których OBOJE nie pracują, mają za to dzieci i żyją wyłącznie z benefitów. Wszystko dostają od państwa, dom, dopłaty itd. I tacy są pasożytami, bo praca jest. Natomiast pracujące małżeństwa z dziećmi, lub jedna osoba pracuje - dokładają się do budżetu i nie sądzę, żeby były krytykowane. Ale tych dzieciorobów co leżą odłogiem to normalnie wykopałbym na Madagaskar. Żerują jak sępy na wszystkich podatnikach w UK, polskich również.
I prawdą jest, że Anglicy tez tak robią, ale to ICH kram, ICH budżet, ICH prawo.
Gdyby w Polsce jakieś bezrobotne hordy upaińskie podpięły się pod benefity byłbym pierwszy do wykopania tegoż pasożytnictwa z kraju, dlatego absolutnie nie dziwię się Brytyjczykom.
.
marek uk london / 90.199.106.* / 2016-02-05 15:34
Tutaj Panstwo po prostu dba o kobiety w ciazy dzieci I osoby starsze prace mozna zmieniac jak rekawiczki zarobki o wiele wieksze.A ty krytykujacym ze jest drogo mowie odrazu wezcie sie za robote zaoszczedzic trochr grosza wynajac duza chate podnajac pokoje I mieszkasz za grosze albo kredyt na chate I mieszkasz za darmo.
Anglia jest super nigdy nie wruce no chce zyc jak czlowiek a nie wegetowac
wwww17 / 193.27.220.* / 2016-02-05 15:57
przyznaj się mieszkasz w polskiej dzielni w zapyziałej dziurze w UK w 8 osób z innymi nierobami,a w chacie macie taki SYF ze nawet zlewu nie widać, masz pewnie kwadrat 1.5x2m acera z polski jeszcze i pracujesz miesiąc przez agencje w przymiejskiej ubojni a następnie miesiąc grasz w gry na kompie przy dżojku. Ot typowy Polak (70%) w UK. wruce ... tia
Mala393939 / 2.98.221.* / 2016-02-05 15:38
Tylko nie każdy chce mieszkać na kupie. . Od zawsze mamy własny dom nie ważne czy wynajmowanych czy kupiony ale jesteśmy sami tak jak powinna mieszkać rodzina.. oszczędzać można na innych rzeczach
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
KrzysiekWxxx / 46.45.74.* / 2016-02-05 15:30
To nie dla socjala Polki rodza na wyspie! Planowac mozna rodzine gdy ma sie poczucie bezpieczenstwa. W UK praca jest, pensje sa odpowiednie a nawet czlowiek ma poczucie ze panstwo dba o niego. Jesli ktos straci prace to w Anglii nie jest to powod do placzu... Wszystko powyzsze przeklada sie na poczucie bezpieczenstwa i samopoczucie, a w efekcie tego na ulicach widzimy usmiechniete spoleczenstwo, skore do pomocy i nie zabiegane - roznica miedzy PL a UK jest oszalamiajaca, na poczatku ciezko sie przestawic na ich styl zycia. Okazuje sie, ze mamy czas na rozmowe z partnerem, z przyjciolmi, znajdujemy czas na zabawe z dzieckiem, wspolne wycieczki rowerowe, eksperymentowanie w kuchni czy chocby ukladanie puzzli... Dziecko przecietnie uczace sie w Polsce okazuje sie ze w UK jest orłem... Reasumujac: Ludzie maja wiecej czasu dla siebie, brak zmartwien, poczucie bezpieczenstwa i stabilizacji i ...mozna planowac dziecko, a skoro jest dobrze to czemu poprzestawac na jednym ;)
awa592 / 89.71.70.* / 2016-02-05 15:48
Mieszkam w Polsce i - mam czas na układanie z dzieckiem puzzli, wycieczki rowerowe, eksperymentowanie w kuchni, zabawę z dzieckiem. Moje dziecko nie musi być orłem w beznadziejnej szkole brytyjskiej, bo jest orłem w bardzo dobrej szkole polskiej. mamy bardzo dobre zarobki, nie musimy się martwić o jutro... i jesteśmy u siebie... w Polsce :)
wyksztalcona z ameryki / 216.201.219.* / 2016-02-05 18:11
a od kiedy szkoly sa takie dobre w Polsce? Na swiecie ciezko wypadamy z Polskimi dyplomami. Jestesmy raczej traktowani jako wyksztalceni z bidnej postkomunistcznej Europy Wsodniej wiec nie sciemniaj jak nie widziales/as.
Aga512 / 46.45.74.* / 2016-02-05 16:07
Moja znajoma tez tak ma, kasa, dobre wozidlo, chata wypas i czas na wiele rozrywek - jest jeden haczyk - ona jest w PO
kasiulka77 / 81.105.169.* / 2016-02-05 15:30
Po co to przeliczanie na euro? czemu to ma sluzyc? nie mozna bylo na zlotowki? co wiecej, 20 funtow tygodniowo to 1120 funtow rocznie, skad sie wzielo 2500 euro?
Nie wspomne juz o kosztach zycia, ktore w Wielkiej Brytanii sa nieporownywalnie wyzsze niz w Polsce.
Nie rozumiem takich porownan pisanych przez ludzi, ktorzy nie znaja realiow,
An2016gelika / 94.10.244.* / 2016-02-05 15:38
Autor artykulu jest niekonsekwentny. Jesli pisze o Wielkiej Brytanii, to czemu raz podaje stawki w euro, a raz w funtach???
Do tego nie bierze pod uwage wszystkiego. Z jednej strony w UK jest latwiej znalesc prace i nawet za minimalna stawke mozna w miare jakos zyc. Z drugiej strony, opieka lekarska w UK to gorzej niz sredniowiecze, podejscie do pacjenta jest beznadziejne. Sorry, ale strach tu rodzic...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
POLAKOSSS / 94.254.193.* / 2016-02-05 15:29
a taki balcerowicz wypisuje ze 500 zlotych na POLSKIE DZIECKO to marnotrawstwo

i tacy rzadzili od 1989r w POLSCE i tacy jak balcerowicz dyktuja
i szerza ferment w MEDIACH /czy to media obiektywne -i czy POLAKIE/ ?
****** / 194.54.17.* / 2016-02-05 15:29
Kiedy nasi włodarze zaczną równać pozostałe wypłaty (bezrobotne, renty, emerytury, kwoty wolne od podatku, oraz pozostałe świadczenia o wieku emerytalnym nie wspominając) do STAWEK EUROPEJSKICH?
Emigrant z UK / 62.232.1.* / 2016-02-05 15:26
W UK wogole nie trzeba pracowac. Wystarczy ze sie przyjedzie to dostaje sie mieszkanie, mozna sobie wybrac z kilku w okreslonej dzielnicy. Jak ktos chce mieszkac w samym centrum Londyny to ma do wybou tylko z 3 i nie wiecej jak 50m2 na jednego czlonka rodziny. Jak sie nie ma pracy to daja zasilek w wysokosci 1500 funtow na miesiac jakies 7000 zlo, na rodzica, na dzieci jest troche mniej po 500 funtow jakies 2500 zl. Jak ktos nie ma samochodu to moze sobie wybrac z salonu ale nie moze byc powyzej 2l i nie czesciej jak co 3 lata. oczywiscie to wszystko nie jest za darmo, bo co 3 miesace trzeba isc sie podpisac na liste i potwierszic ze sie nie moglo znalezc pracy. Jak ktos nie zna jezyka to mozna isc do szkoly, wtedy dostaje sie extra 1000 funtow (jakies 5000 zl) na pomoce dydaktyczne, Mozna kupic sobie za to nie wiecej niz jeden tablet i jeden laptop (nie moze byc appla). Jak w ciagu 4 lat sie nie znajdzie pracy to trzeba zrobic sobie jakis kurs i wtedy z nowymi uprawnieniami mozna ciagnac benefity od nowa. W sumie to nie jest zle ale teraz jak jest 500 zl na kazde drugie dziecko to chyba wroce do Poslski. Wszedzie dobrze ale w domu najlepiej.
jimmi970 / 87.105.142.* / 2016-02-05 15:26
No i co lemingi?? Paczcie ile "patologia" dostaje pieniędzy od państwa bo tam się szanuje każde narodzone dziecko. A tutaj? Ledwie co mają rzucić ZALEDWIE 500 zł na dziecko co jest śmieszne w porównaniu do innych krajów(trzeba jeszcze dodać że u nas ceny w sklepach są takie same jak u nich) i jesteście poskręcani z zawiści. :)
High Wycombe / 213.205.228.* / 2016-02-05 15:25
Te owe 10% to 100% child benefitów, znaczącą większość finansową pobierają Anglicy i wyznawcy islamu....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Slough / 81.105.15.* / 2016-02-05 17:01
Trafiles/as w samo sedno, ale niestety komu sie obrywa? ze kto bierze najwiecej? - Polacy, niestety
david-32 / 82.160.202.* / 2016-02-05 15:22
rachunek jest prosty, wystarczy spojrzeć na to co się ma w tym kraju naszym w wieku 35 lat a co tam ludzie mają, u nas to niektórzy osiągną w wieku 60+ na starość... w stresie, w napięciu, w pędzie to wszystko, a w uk bardziej na luzie, bezstresowo, i tam sobie te kobiety mogą rodzić dzieci, mając tego typu wsparcie od Państwa jest im lżej... nie dziwie się że niektórzy ludzie którzy wyjechali nie chcą wracać, do czego ?? do biedy ?? gdyby miał okazje to sam bym wyjechał, bo ludzie się tu uczą, studiują by większy poziom osiągnąć, a po tych niektórych uczelniach nikim są... w pracy zero poszanowania, śmieciowe umowy, wiecznie pod górę, nic tylko wypatrywać sensownej okazji do wyjazdu po lepsze godne życie
canim / 86.166.48.* / 2016-02-05 15:22
Dane nieaktualne. Juz kilka lat w uk nie ma tak kolorowo.
Zofija306 / 94.75.84.* / 2016-02-05 15:25
Gdzie głosy mówiące o patologii na wyspach, bo przecież tylko patologia pobiera zasiłki ?
smywak / 92.22.200.* / 2016-02-05 15:20
troche p******* na temat UK, 10 funtow swiatecznych nie wyplaca sie od 2 lat i nie bedzie, wysoka kwota wolna wprowadzona zostala temu, iz w UKa placi sie dodatkowy podatek gminny (Council Tax), wysokosc w zaleznosci od wartosci i standardu mieszkania w moim miescie w UKa od 700 do 3500 funtow rocznie, czyli sa tacy, ktorych kwota wolna opodatkowna jest 34%, ja place 9.5%, jesli oboje rodzice pracuja to poza Child Benefit nic sie nie nalezy., 34 funty tygodniowo, to jednorazowe skromne zakupy dla rodziny

Najnowsze wpisy