Forum Polityka, aktualnościKraj

Przyczyną katastrofy TU-154 mógł być wąwóz przed lotniskiem

Przyczyną katastrofy TU-154 mógł być wąwóz przed lotniskiem

Wyświetlaj:
NiedlugoDorżniemyWatahę / 178.235.210.* / 2011-03-04 23:37
1. Potwierdził to nawet Prokurator Generalny z PO: Nie było nacisków.
2. Z kłamstwa o rzekomych naciskach wycofała się nawet Gazeta Wyborcza, która wraz z Rosjanami od samego początku lansowała to kłamstwo. Naciski mogły być na kontrolerów ze strony nieuprawnionego do przebywania na stanowisku konrtolerów oficera FSB, chociaż Rosjanie mówią że trudno mówić o naciskach, wg nich to były tylko dobre rady
3. Nie było żadnego lądowania, zapis wyraźnie mówi: odchodzimy na drugi krąg, nawigator potwierdził.
4. Ostatnie ustalenia dowodzą że generała Błasika nie było w kokpicie, który jak widzimy na zdjęciach wraku "wyparował"
5. Rosjanie sami się przyznali, ze próbka rzekomej krwi generała nie była zabezpieczona a więc mogła to być krew ciecia z kostnicy, miał tą samą grupę.
6. Znamienne jesteście na kursie i ścieżce - wyjaśnia wszystko
7. Tu jest wszystko co powinniśmy wiedzieć. Uwaga, strona nie dla idiotów!!!
http://smolensk-2010.pl/2010-07-21-zyski-zamachowcow-oraz-geneza-i-przebieg-zamachu.html
jan24 / 91.193.199.* / 2010-05-20 18:46
Przyczyn mogło być wiele. Wiele przyczyn bardziej lub mniej prawdopodobnych można wymyślić.
Ale jeżeli załoga znała jakie warunki panują na lotnisku to należy się zastanowić dlaczego załoga podjęła próbę lądowania?
Króliczek / 82.143.151.* / 2010-05-20 23:00
A jeśli przyczyna była jedna?? Mogło być więcej ale niekoniecznie...
Elendir / 2010-05-20 07:50 / Łowca czarownic
Dlaczego ludzie tworzą teorie spiskowe?

Niektórzy dlatego że są "ciekawsze" od zwykłych i jest co opowiadać, inni dlatego że mają w tym interes. W końcu inaczej brzmi "Prezydent Polski i wiele innych osób zmarło w zamachu zorganizowanym przez służby specjalne Rosji", np.: "Prezydent Polski i wiele innych osób zmarło gdyż na tyle spieszyli się na uroczystości że wymusili lądowanie w warunkach które groziły tego rodzaju katastrofą".

Pierwsza historia byłaby ciekawa. Można byłoby opowiadać jak zamach został zorganizowany, jak później czyszczono ślady. Najlepiej podając informacje które trudno byłoby zweryfikować. Druga historia jest na to po prostu zbyt banalna oraz zwyczajnie, dla pewnego kręgu osób, niepomyślna politycznie.

Tak więc pewnie posłuchamy jeszcze wielu teorii spiskowych. To nic, że za każdym razem, po ujawnieniu nowych faktów, zupełnie innych. Ale może dzieki temu będą przynajmniej ciekawe?
em96 / 151.82.175.* / 2010-06-12 22:27
"Dlaczego ludzie tworzą teorie spiskowe?"

Ja Ci odpowiem dlaczego. - Dlatego, żeby dopasować taką teorię, która naiwniakom najbardziej odpowiada i będzie najbardziej wiarygodna, a która nie ma nic wspólnego z prawdą, tylko badaniem opinii publicznej...
Tworzą je ci, którzy są zainteresowani "wyjaśnieniem" medialnym, a nie prawdziwym...
Ktoś komu zależy na wyjaśnieniu zabezpiecza teren a nie robi "szopki" jaka tam była. Tam natychmiast przystąpiono do zacierania śladów i każdy to widział.
Następne, to prowokacje z podawaniem wielu wersji w mediach.
I to jest dopiero początek...
acomitam / 83.25.186.* / 2010-05-20 12:40
Powstaje pytanie dlaczego jeszcze przed rozpoczęciem śledztwa odrzucono kategorycznie hipotezę o zamachu? Przecież zginęło tylu niewygodnych dla PO ludzi, że aż się prosi, aby taki trop śledztwa potraktować poważnie. Tymczasem nic z tych rzeczy. Sugeruje się natomiast, czy raczej tworzy się psychologiczną atmosferę, że przyczyną były:
1. naciski Prezydenta (wiadomo, znienawidzony PiSior) albo
2. błąd pilota i w ogóle całej załogi, bo była niedoświadczona (he, he...) - a to za mało wylatanych godzin (he, he..), a to brak szkolenia i zgrania załogi (he, he...), a to znów trudności w porozumiewaniu się w języku rosyjskim (he, he..).

Ufanie komunikatom mediów w sprawie katastrofy smoleńskiej zdominowanych przez towarzyszy z grubymi kichawami od Michnika i agenciaków z TVN nie świadczy o roztropności. Jesteśmy na dobrą sprawę zdani na domysły. W tych okolicznościach popuszczanie wodzy fantazji i tworzenie spiskowych teorii jest jak najbardziej uzasadnione.
Elendir / 2010-05-20 19:57 / Łowca czarownic
Nie wiem dlaczego śledczy odrzucili hipotezę o zamachu, ani kiedy dokładnie to zrobili (i raczej nie sądzę by odbyło się to przed śledztwem) - wiem natomiast dlaczego moim zdaniem hipoteza o zamachu jest bez sensu o czym zresztą już napisałem na tym forum (i więcej niż raz).

Przecież zginęło tylu niewygodnych dla PO ludzi, że aż się prosi, aby taki trop śledztwa potraktować poważnie.

Zaraz jeszcze usłyszymy że to PO zorganizowało zamach. Daj spokój.

A odnośnie TVN i GW to zdaje się są to 2 niezależne źródła i prawdopodobnie bardziej wiarygodne niż politycznie uzależniona TVP. Ponadto nie tylko te źródła mówiły o katastrofie.
Króliczek / 82.143.151.* / 2010-05-20 09:08
Szanowny kolego jeżeli ginie prezydent ( niewygodny) bo mający swoje zdanie, mało układny itd ponadto wiele najważniejszych osób w państwie... Przy czym od początku nie bierze się pod uwagę zamachu to jest to dla przeciętnego Polaka zastanawiające!! Bezpodstawna wiara w to co Rosja nam powie , jest głupotą... A w takiej sytuacji postawił Polaków rząd,. Na dodatek oceniają żle naszych pilotów, jest to mało wiarygodne, jak wiemy tam lecieli NAJLEPSI Polscy piloci i w to akurat wierzę. Najlepsi to nie tylko najlepiej wyszkoleni, to wiele cech charakteru z pewnością własna niezależna ocena sytuacji a nie kogoś z boku, kto nie zna się na tym.Taka wiara co do wspaniałych intencji Putina jest albo naiwnością, albo głupotą, albo fanatycznym zaślepieniem...
Elendir / 2010-05-20 09:14 / Łowca czarownic
Przerabiałem już kilka razy tłumaczenie na czym polega bezsens poszczególnych teorii spiskowych, mogę postarać się raz jeszcze. To jaka jest Twoja teoria?
Króliczek / 82.143.151.* / 2010-05-20 11:15
Nie mam żadnej teorii,ponieważ nie mam dostępu do dokumentów, nie byłam ,nie widziałam ,słucham jeśli ktoś coś wie, mogę co najwyżej rozważyć pewne możliwe wydazrzenia, Irytuje mnie to, że Polacy lub inna niezależna komisja nie prowadzi dochodzenia w sprawie tej katastrofy...
Elendir / 2010-05-20 20:00 / Łowca czarownic
Zapomniałem jeszcze o jednej kwestii. Wyobraź sobie że Polska prowadziłaby śledztwo i wnioskiem ze śledztwa byłoby że istotną przyczyną katastrofy była presja wywierana na pilotów.

Nie dziwię się rządowi że nie brał na siebie tego ryzyka...
Elendir / 2010-05-20 19:47 / Łowca czarownic
Pytanie o zamach mogłoby być adekwatne gdyby choć był realny motyw. A tu po pierwsze go nie widzę, a po drugie to co wiemy (w szczególności niezależnie od Rosjan) zaprzecza że to Rosjanie zorganizowali lub braki udział. Jeżeli tak, to aż tak bardzo mnie nie boli że to Rosjanie prowadzą śledztwo (choć zdaje się nie tylko). Tym bardziej że sprawa wygląda na na prawdę dość banalną.

A ewentualne wyniki śledztwa zawsze będzie można kwestionować jak już będą one znane.
Króliczek / 82.143.151.* / 2010-05-20 23:24
O tym , że piloci nie mogli ulec presji pisałam już, byli Najlepsi! poczucie swojej wartości daje poczucie pewnej ręki w prowadzeniu samolotu, pilot wie, że to on odpowiada za lot, byli to ludzie odpowiedzialni nie jacyś tam z ulicy przypadkowi, nie pilotowali samolotu po raz pierwszy, Nakazanie osoby postronnej w warunkach mgły jest tłumaczeniem nietrafionym, człowiek rozsądny w to nie uwierzy...Bo ... mam uwierzyć, że jeden z najlepszych pilotów posłuchał kogoś ... cywila, który nie ma pojęcia i... spowodował WYPADEK??
Elendir / 2010-05-21 07:17 / Łowca czarownic
Tyle że pewna ręka i ostrożność stoją ze sobą w sprzeczności. Jak szef patrzy (a na pokładzie był nie tylko Kaczyński, ale również szefowie sił zbrojnych), to pracownik usiłuje się "wykazać". A gdzieś tam w pamięci była świadomość możliwości oskarżenia o tchórzostwo - w końcu pilot był drugim pilotem w sławnym locie "do Gruzji". Poza tym dotychczas zawsze się udawało...

I bynajmniej nie jest to tak że jak mgła jest to wiadomo było że będzie katastrofa. Może 9 na 10 razy by się udało. Może nawet 99 na 100 razy by się udało. Tyle że od czasu do czasu się nie udaje.

A poza tym co chcesz zasugerować? Że pilot nie widział że jest mgła? Bez jaj...
Króliczek / 82.143.151.* / 2010-05-20 23:24
O tym , że piloci nie mogli ulec presji pisałam już, byli Najlepsi! poczucie swojej wartości daje poczucie pewnej ręki w prowadzeniu samolotu, pilot wie, że to on odpowiada za lot, byli to ludzie odpowiedzialni nie jacyś tam z ulicy przypadkowi, nie pilotowali samolotu po raz pierwszy, Nakazanie osoby postronnej w warunkach mgły jest tłumaczeniem nietrafionym, człowiek rozsądny w to nie uwierzy...Bo ... mam uwierzyć, że jeden z najlepszych pilotów posłuchał kogoś ... cywila, który nie ma pojęcia i... spowodował WYPADEK??
Elendir / 2010-06-14 19:33 / Łowca czarownic
Pewna ręka - byli przekonani że nic źle nie może pójść.
Nawet jeżeli w takich warunkach wcześniej nie lądowali to chcieli się wykazać przed szefem.
Króliczek / 82.143.151.* / 2010-05-20 23:12
Nie tylko dla mnie Twoja wizja jest nieprawdopodobna!, co naprawdę wiemy ?i Co zaprzecza , czy to , że na terytorium Rosji ?, czy to ma być zaprzeczenie?? Czy skrzynki zostaną przekazane stronie polskiej, kiedy i czy wogóle??? A jeśli nie to dlaczego?? Nasuwa się wiele pytań...
Elendir / 2010-05-21 07:20 / Łowca czarownic
Co z tego że to się stało na terytorium Rosji? Myślisz że zamachu nie można by było dokonać gdziekolwiek indziej?

A odnośnie czarnych skrzynek to zdaje się mają one być przekazane po zakońćzeniu śledztwa. I zdaje się, łącznie z wynikami śledztwa będziesz mógł ocenić jego wiarygodność uwzględniając również tą informację.
em96 / 151.82.175.* / 2010-06-12 22:01
Ja też już pisałem wielokrotnie. Jeśli Ty masz słabą wiedzę i ułomny charakter wcale nie znaczy, że wszyscy tacy są. Ty oceniasz innych w/g swoich doświadczeń i możliwości a jak widać masz mizerne...
Zamachu można dokonać gdziekolwiek tylko po co...?
Tam są najodpowiedniejsze warunki a samo postępowanie wszystko tłumaczy - nie Tobie - komuś kto ma rozum i obserwuje.
A odnośnie czarnych skrzynek: Twoja inteligencja jest na poziomie ruskich "przerabiających " te skrzynki i zakładających, że wszyscy im wierzą, więc zbędne jest wyjaśnianie czegokolwiek...
Elendir / 2010-06-14 19:34 / Łowca czarownic
Mógłbyś sam sobie odpowiadać na pytania. Ale nie ma sensu Ci tego tłumaczyć.
kwant2000 / 2010-05-20 01:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czy wiecie, że w tej "międzypaństwowej komisji" NIE MA POLAKÓW!!! Nie wierzycie? No to sami sprawdźcie. Raport o przyczynach katastrofy opracowuje Interstate Aviation Committee (IAC). Nazwa rosyjska w transkrypcji fonetycznej: Mezhgosudarstvenniy Aviatsionniy Komitet (MAK). Komitet IAC istnieje na podstawie porozumienia pomiędzy następującymi republikami: Azerbaijan, Armenia, Białoruś, Georgia, Kazachstan, Kirgistan, Moldowia, Federacja Rosyjska, Tadzekistan, Turkmenistan, Uzbekistan, Ukraina. Polska Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL) oficjalnie NIE zajmuje się sprawą. Widać to nawet w jej rejestrze, pozycja 300/10:
http://www.mi.gov.pl/2-48230b7f8f1c7-30675-p_1.htm Innymi słowy katastrofę badają oficjalnie np. przedstawiciele takich krajów jak Tadżykistan, Turkmenistan, czy Kirgistan. A wszystko pod czujnym okiem putinowskiego kamaryla - prokuratora generalnego FR .Jurija Cajki.
kwant2000 / 2010-05-20 00:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nadzór nad śledztwem mającym wyjaśnić przyczyny katastrofy polskiego samolotu TU-154M 101 prowadzi zaufany człowiek Putina prokurator generalny Rosji Jurii Czajka, który wcześniej prowadził sprawę mordu na dziennikarce Annie Politkowskiej. Sprawcy tego mordu nie zostali wykryci. Ten sam prokurator odmówił wydania brytyjskiemu wymiarowi sprawiedliwości oficera FSB podejrzanego o zabójstwo zbiegłego na Zachód byłego oficera KGB Litwinienki. Jego truciciela nazwiskiem Ługowoj demonstracyjnie mianowano do Państwowej Dumy. I w końcu ten sam prokurator zapowiada kolejne zarzuty wobec odbywających karę 8 lat więzienia wobec byłego szefów Jukosu Chodorkowskiego. Chodorkowski - niegdyś najbogatszego Rosjanina, odbywa karę więzienia za rzekome nadużycia finansowe. Osadzono go w kolonii karnej w obwodzie czytyjskim, ok. 5 tysięcy km od Moskwy. Chodorkowski od początku odrzucał wysunięte wobec niego oskarżenia, uważając je za sfabrykowane i politycznie umotywowane. Widać, że Putin nigdy nie ma dość. Prezydenta Gruzji chciał powiesić za jaja, Ubolewał, że nieskutecznie otruto prezydenta Juszczenkę. Truciciele prezydenta Ukrainy awansowali na stopnie generalskie w rosyjskich resortów siłowych i specsłużbach. Sprawców mordu w lutym 2004 roku w stolicy Kataru na Zelimchanie Jandarbijewie oraz jego 13-letnim synu, po wydaniu władzom rosyjskim przez Katarczyków powitano w Moskwie jak bohaterów. Oczywiście włos z głowy im nie spadł. Ten psychopata mordował, morduje i będzie mordował swoich przeciwników politycznych, będąc przekonany o swojej bezkarności i głupocie zachodnich polityków.
janek^ / 109.243.154.* / 2010-05-19 23:31
Ala jaja!! Komisja zmieniła ustalenia. Winien nie jest pilot lecz AUTO-pilot. I wszystko gra :-)))))

http://www.dziennik.pl/katastrofa-smolensk/article610515/Piloci_oddali_stery_tupolewa_maszynie.html
Z WSI / 83.20.16.* / 2010-05-19 23:03
Ta komisja ustali 1500 przyczyn katastrofy,oprócz prawdziwej.
AKotis / 77.236.0.* / 2010-05-24 21:02
przyczyną był oczywisty błąd pilotażu i nie przestrzeganie procedur To było jasne od początku Zobaczycie że po długich badaniach taki będzie ostateczny wynik ustaleń
Karlus / 83.4.255.* / 2010-05-19 20:36
przecież nic się nie stało ;- Pukneli wam prezydenta . a poniewaz go zbytnio nie lubiliscie to o co ten cały krzyk
dgfdgf76 / 195.117.16.* / 2010-05-19 20:21
Ta komisja to FARSA! Edmund Klich, jak sam przyznał, nie miał do tej pory dostępu do
nagrania z czarnej skrzynki samolotu tu154 - słuchał jedynie bliżej nieokreślonego
fragmentu kopii nagrania, którego nie analizował w sposób profesjonalny (sam tak
powiedział!). Cała komisja nie ma dostępu do nagrań rozmów wieży kontrolnej z samolotem
oraz czarnej skrzynki samolotu ił76. Przewodnicząca podała, że na podstawie nagrań z
czarnej skrzynki ustalono, że w kabinie pilotów były dwie osoby nie będące załogą - jedna
zidentyfikowana, komisja odmówiła jednak wskazania kto to był i jaka była treść rozmowy -
przy czym chodziło o rozmowę 20 minut przed katastrofą (o czym powiedział dopiero Klich
niejako prostując wypowiedź przewodniczącej!). Komisja nadal bada czy obecność tych osób
nie miała wpływu na katastrofę. Ustalono, że wszystkie urządzenia i wskaźniki w samolocie
były sprawne, zamontowany w samolocie system telefoniczny nie był przyczyną zakłóceń, ale
komisja bada czy telefony komórkowe nie mogły takich zakłóceń spowodować (czyli wskaźniki
działały prawidłowo ale telefony je mogły zakłócać!!) Komisja nie może tej kwestii
wyjaśnić ponieważ nie otrzymała od strony polskiej telefonów z których prowadzone były
rozmowy – oczywiście tych telefonów które zaginęły. Komisja ustaliła też, że
wszystkie urządzenia na lotnisku były sprawne, samo lotnisko przygotowane do przyjmowania
takich samolotów, chociaż nie podano według jakich standardów to oceniono (lotnisko nie
było wpisane na międzynarodową listę, a przewodnicząca powołała się jedynie na
„odpowiednie dokumenty”). Widać, że śledztwo jest prowadzone według
najlepszych wzorców sowieckich. Dlaczego polski rząd na to się zgadza!?
jan24 / 91.193.199.* / 2010-05-20 18:56
Rozumiem że Rosjanie na przylot naszego samolotu powinni wybudować nowe lotnisko klasy międzynarodowej przystosowane do lądowań automatycznych. Jeżeli nam lotnisko nie odpowiadało, to można było wylądować w Witebsku!!!
em96 / 151.82.175.* / 2010-06-12 22:08
A tego - ptasi móżdżku - nie jesteś w stanie założyć, że warunki nie były na tyle złe, by nie lądować...?
I wylądowaliby, gdyby im nikt nie "pomagał"...?
zygfryd II / 87.205.174.* / 2010-05-19 23:26
Ujawnij się !
Będę głosował, aby zrobili Ciebie przewodniczącym komisji.
PRZECIWNIK TEGO CAŁEGO BAŁAGANU W PANSTWIE / 79.187.58.* / 2010-05-19 20:01
Rosjanie wszystkim sie odpowiedno zajeli,po swojemu,jak im wygodnie...PO powinno niezle oberwac za to ze pozostawili te sprawe do wyjasnienia tym KGB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kaczorek ma motorek / 2010-05-19 19:36 / Tysiącznik na forum
Przepraszam a może Rosjanie wydali dwa raporty jeden na polecenie Putina a drugi na polecenie Miedwiediewa
kaczorek ma motorek / 2010-05-19 19:34 / Tysiącznik na forum
o to mamy sprzeczne informacje TVN podaje zupełnie inaczej
werwe234 / 195.117.16.* / 2010-05-19 19:44
TVN na pewno akcentuje problem "obcego" pasażera w kabinie pilotów oraz zakłócającego lot telefonu komórkowego. To lubią widzowie. Proste i logiczne wyjaśnienia. Nawiasem mówiąc, to wspaniała broń dla terrorystów - taki telefon - wystarczy podczas lotu go włączyć ;)
Wąwóz - czyli błąd pilota. / 217.153.161.* / 2010-05-19 19:26
Wąwóz - czyli błąd pilota.
wąwóz / 79.185.187.* / 2010-05-19 19:20
WĄWÓZ ZACZĄŁ PRZESZKADZAĆ DOPIERO 10 KWIETNIA 2010 R. WCZEŚNIEJ Z NIM NIE BYŁO PROBLEMU.
yetyuet46 / 195.117.16.* / 2010-05-19 19:39
Wąwóz raczej powinien pomóc. Samolot jest wtedy "wyżej" nad terenem, bo pilot ustala wysokość względem poziomu płyty lotniska (tak się np. cechuje wysokościomierz ciśnieniowy). Wmawianie ludziom, że pilot leci równolegle do zimii, przeskakując pagórki i na podstawie optycznej oceny wysokości, to bzdura.
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy