Forum Forum finansoweInne

przypływa gotówki, spłacic kredyty czy wrzuccić na lokate?

przypływa gotówki, spłacic kredyty czy wrzuccić na lokate?

gamer66 / 83.238.91.* / 2014-07-16 07:15
Witam, mam obecnie 2 kredyty gotówkowe oraz jedną kartę kredytową, łączne zadłużenie to około 5 tys zł. Przy założeniu, ze będę spłacał to regularnie to za około rok powinienem wszystko uregulować. Ostatnio sprzedałem jednak samochód i mam trochę gotówki, która mogła by pokryć to zadłużenie. Zastanawiam się jednak czy lepiej wpłacić te pieniądze na np. jakąś lokatę, a kredyty regularnie i powoli spłacać czy może lepiej przeznaczyć je od razu na spłatę całego zadłużenia i zacząć oszczędzać od początku??
Karolinka991 / 5.174.63.* / 2014-07-18 23:07
Moim zdaniem wszystko zależy od tego ile masz pieniędzy ze sprzedaży tego samochodu. Ja na Twoim miejscu wpłaciłabym je na lokatę, dług i tak w końcu spłacisz a oszczędności zawsze mogą się przydać. Masz już pomysł gdzie chciałbyś ulokować pieniądze i na jak długo? Ja ostatnio przeglądałam ranking lokat i wpadła mi w oko oferta skoku wołomin. Z tego co pamiętam była to lokata na piątkę z oprocentowaniem stałym 5,5%. Minimalna kwota wpłaty wynosi 10 tysięcy ale wydaje mi się, że warto. Rzadko kiedy można teraz trafić na takie oferty. Zastanów się porządnie co chcesz zrobić chociaż ja bym zrobiła tak jak pisałam wcześniej.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: