Forum Forum finansoweInne

przyszłość dziecka

przyszłość dziecka

Ojciec_39 / 148.81.192.* / 2012-04-24 10:31
Od pewnego czasu jestem po rozwodzie. Co miesiąc płace - jak uważam - duże alimenty na moją 10 letią córkę - 1400 zł!
Obawiam się, że te pieniądze sa "przejadane" przez moją była małżonkę na jej zachcianki, a chciałbym zabezpieczyć przyszłośc córce. Myślę o założeniu lokaty, funduszu, lub coś podobnego, w ten sposób aby częśc z moich alimentów - powiedzmy 200-300 zł miesięcznie była wpłacana przez moją była małżonkę na jakiś fundusz, ale w ten sposób aby ona nie mogła nim dysponować, a córka po osiągnieciu jakiegoś wieku, np. pełnoletności albo np za 10 lat, mogła wyplacić i skorzystać ze zgromadzonych tam środków (na przyklad na studia, na śłub, czy mieszkanie). Czy ktoś był w podobnej sytuacji, albo może mi doradzić z jakiego rodzaju usługi finansowej mógłbym skorzystać?
Z góry dziękuję za pomoc
Ojciec
Wyświetlaj:
Goha358 / 89.70.23.* / 2012-04-25 13:04
Ja jednak nie wybierałabym lokaty a jakiś fundusz inwestycyjny czy plan oszczędnościowy dla dziecka, długoterminowy. W Generali dają możliwość płacenia z różną częstotliwością roczną, półroczną, raz na kwartał czy miesięcznie. Wydaje mi się, że taka forma oszczędzania dla dziecka jest zdecydowanie lepsza i przynosi o wiele większe korzyści... a pieniądze są cały czas obracane i pracują na siebie.
docha / 89.191.166.* / 2012-12-27 10:41
uważam, ze to świetny pomysł, tym sposobem dziecko nie tylko bedzie miało kapitał na przyszłość, ale też ubezpieczenie w razie czego.
catpower / 2012-04-24 10:42 / Bywalec forum
Możesz wpąłcać pieniądze na lokatę terminową, kilkuletnią np, ale weź pod uwagę, ze musi być zgoda żony, bo jeśli Ci udowodni że te 1400 zł jest absolutnie koneiczne, to nie pozwoli na wpłacanie z tej kwoty czegoś na fundusz czy lokatę, moze wpłacaj po prostu dodatkowo? założ sam lokatę, zeby nikt nie wiedzieał i już

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: