Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Przyznane i odebrane odszkodowanie PZU

Przyznane i odebrane odszkodowanie PZU

W_Anna / 83.25.180.* / 2020-02-17 17:57
Proszę o pomoc z PZU, bo to co robią to przechodzi jakiekolwiek pojęcie.
Moja mama uległa wypadkowi (ratując życie mężowi, który się zaktrztusił, niefortunnie pękł jej któryś z kręgów- szczegółów na obecną chwilę nie znam - czekam aż mam wyśle mi pełną dokumentację medyczną). Po tym wypadku była 2 miesiące na L4, cały czas w gorsecie. Od wypadku upłynęło już kilka miesięcy, a ona cały czas odczuwa z tego tytułu dolegliwości. PZU w pierwszej kolejności uznał odszkodowanie j.n.:
"Lekarz dokładnie przeanalizował całą sprawę, w tym dokumentację medyczną i określił trwały uszczerbek na zdrowiu na poziomie 10%. Następnie go pomniejszył o 5% za stany chorobowe. Czyli uszczerbek na zdrowiu to 5%." Jest to decyzja z 6 lutego. Ale do tej pory mama nie dostała żadnych pieniędzy. Zadzwoniła więc do PZU, gdzie telefonicznie została poinformowana, że decyzja jednak została zmieniona i niestety prośba o odszkodowanie została całkowicie odrzucona jako bezzasadna. Dodam, że PZU nie wysłało w tej sprawie żadnego pisma, ani maila - twierdzą, że wyślą pismo ze zmianą decyzji. Czy ktoś z Was się z czymś takim spotkał? Najpierw przyznają, później zaniżają a na końcu jednak nie przyznają w ogóle. Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Na jakie paragrafy mogę się powołać, by potraktowali odwołanie poważnie?

Najnowsze wpisy