Forum Polityka, aktualnościKraj

PSL drażni banki. Odbiją to sobie na nas

PSL drażni banki. Odbiją to sobie na nas

Money.pl / 2011-08-02 10:36
Komentarze do wiadomości: PSL drażni banki. Odbiją to sobie na nas.
Wyświetlaj:
b60cz / 46.170.36.* / 2011-08-02 19:12
Załóżmy, że niedługo większość kredytobiorców ochoczo uda sie do kantorów by skorzystać z nowych przepisów wymyslonych przez naszych dzielnych ustawodawców. Tam ma być taniej... Co to znaczy taniej? Taniej niż w bankach ? a niby dlaczego? Ale wczesniej. kilka uwag . Załóżmy, że jestem kredytobiorcą w CHF. Nie bardzo rozumiem dlaczego wszyscy mącą mi w głowie spreadem. Mnie tylko interesuje po ile kupię dzisiaj franki na spłatę mojej raty. Biorąc kredyt w CHF kiedyś tam sprzedałem bankowi franki po ustalonym wtedy kursie, dostałem złotówki i wydałem je na mieszkanie. Ten kurs, już historyczny, jest ważny dla mnie o tyle, że wartość kredytu wyrażonego w CHF w przeliczeniu na złote dzisiaj jest inna niż była wyliczona w dniu jego zaciągnięcia ( dzisiaj akurat na pewno wyższa bo mamy rekordy w notowaniach franka). Wniosek - szukam kogoś kto dzisiaj sprzeda mi franka jak najtaniej. Banki są 'be' idę więc więc do kantoru, który jest "cacy" . A ze mną kilkadziesiąt tysiecy rodaków......i? Czy ktoś zastanowił się, skąd w kantorach będzie tyle franków w gotówce? Kantor działa na zasadach rynkowych, kupuje i sprzedaje walutę. Chętnych do zakupu będzie wielu ale kto sprzedaje franki w Polsce??. No i mamy kompletne zachwianie pomiędzy popytem a podażą. Trzeba będzie tą gotówkę skądś pozyskać na początek ( np. sprowadzić z zagranicy - droga sprawa) albo kupić w banku...... do którego je wszyscy zaniesiemy. Co będzie dalej, każdy sobie dopowie.
Łowca lamerów / 31.61.75.* / 2011-08-15 11:37
Nie szukaj zalety w kupowaniu franków w kantorze, bo wrogiem kredytobiorcy nie jest spread lecz czas plus spekulanci. Szukaj zalety w możliwości kupowania w dowolnym dniu danego miesiąca. Teraz gdy zobaczysz, że spekulanci zwiększają wartość franka, błyskawicznie kupisz poprzez internet (w swoim banku) walutę i do dnia spłaty raty możesz spać spokojnie. Jeżeli frank będzie bardzo tani, to możesz robić zapasy na przyszłość na oszczędnościowym koncie walutowym (oprocentowanym, więc dodatkowo zyskasz).

A jak jest teraz? Kiedy przychodzi dzień spłaty raty, bank przelicza złotówki z ROR-a na franki po aktualnym kursie i jeśli klient ma pecha, to ten kurs jest na górce i klient traci naprawdę dużo.
ahx / 156.17.90.* / 2011-08-02 10:36
Czy jest Pan na pewno obiektywny?
Jeśli tak to dlaczego Pan nie włączy się do dyskusji nad spreadami?
Dlaczego w innych krajach spread mieści się w 1-3%, a w Polsce musi sięgać 13%? Dlaczego dziwnym zbiegiem okoliczności na koniec miesiąca kiedy rozliczana jest większość rat kredytów hipotecznych kurs np CHF jest najwyższy?
PSL -owi za zdecydowane działania na rzecz stosownych regulacji prawnych należy podziękować - nawet w przypadku jeśli, nk z proponowanych rozwiązań nie były najszczęśliwsze. Czy woli Pan rozwiązania proponowane np przez PIS?
nie dziwi nic / 83.31.225.* / 2011-08-02 15:15
Bo temu Panu płaci Bank

Najnowsze wpisy