Forum Polityka, aktualnościKraj

Publicyści Money.pl: Rok słodkiego nieróbstwa

Publicyści Money.pl: Rok słodkiego nieróbstwa

Wyświetlaj:
oseł paliknot / 83.11.116.* / 2008-11-17 00:14
Regulamin forum
prezydent_ole / 149.254.200.* / 2008-11-16 21:48
nie potrzebuje Pana Premiera
bonie / 89.78.193.* / 2008-11-16 21:22
PO, bo brak alternatywy. Albo oni, albo cofnięcie się o tysiąclecie, albo mała banda złodziejaszków, albo i większa, oprócz tego polscy NRD-faszyści, albo złodzieje i parę odpadków. Kogo można jeszcze wybrać?
777c / 149.254.200.* / 2008-11-16 20:56
przetrwaliśmy faszystów, przetrwaliśmy komunistów, przetrwamy kapitalistów. Przetrwaliśmy SLD-owców,
przetrawliśmy PIS-owców, przetrwamy PO-wców. Odrodzi się kiedyś dumne imperium od morza do morza
Białego Orła będzie przyświecac mu zorza.
Na koniec gest Kozakiewicza i wała jak Polska cała. Amen.
figielek / 77.242.225.* / 2008-11-16 20:30
już po expose Tuska można było przyjąć, że ten rząd nie nadaje się psu su... przytrzymać. Bełkotliwe, pełne pustych frazesów i obietnic bez pokrycia. Predzej mozna było uwierzyć "gruszkom na wierzbie" Millera niż prymitywnym POpaprancom. No cóż, taki Rząd, jaki elektorat!!
tak będzie / 212.160.17.* / 2008-11-16 19:37
Ignacy Krasicki

`Wół minister' - bajka o sprawowaniu władzy

Kiedy wół był ministrem i rządził rozsądnie,
Szły, prawda, rzeczy z wolna, ale szły porządnie.
Jednostajność na koniec monarchę znudziła;
Dał miejsce woła małpie lew, bo go bawiła.
Dwór był kontent, kontenci poddani - z początku;
Ustała wkrótce radość - nie było porządku.
Pan się śmiał, śmiał minister, płakał lud ubogi.
Kiedy więc coraz większe nastawały trwogi,
Zrzucono z miejsca małpę. Żeby złemu radził,
Wzięto lisa: ten pana i poddanych zdradził.
Nie osiedział się zdrajca i ten, który bawił:
Znowu wół był ministrem i wszystko naprawił.
kozyk / 77.115.119.* / 2008-11-16 20:01
Czyli wołem było AWS, później małpą SLD, następnie Zdrajcą LiSem (Liga i Samoobrona oraz PIS) a teraz powraca wół czyli dawny AWS czyli PO !
kozyk / 77.113.156.* / 2008-11-16 18:16
Brawo rząd PO maci moje pełne poparcie, działacie dla dobra polski a nie jak PiS i jedyny słuszny jarek, który rządził jak w wierszu Brzechwy:

Nad rzeka opodal krzaczka
Mieszkała kaczka-dziwiaczka
Lecz zamiast trzymać sie rzeczki
Robiła piesze wycieczki

Raz poszła więc do fryzjera:
"Poproszę o kilo sera!"
Tuż obok był apteka:
"Poproszę mleka pięć deka".

Z apteki poszła do praczki
kupować poczytowe znaczki.
Gryzły się kaczki okropnie:
"A niech tę kaczke gęś kopnie!"

Znosiła jaja na twardo
I miała czubek z kokardą,
A przy tym, na przekór kaczkom,
Czesała się wykałaczką.

Kupiła raz maczku paczkę,
by pisać list drobnym maczkiem.
Zjadając tasiemkę starą
Mówiła, że to makaron,
A gdy połknęła dwa złote,
Mówiła, że odda potem.

Martwiły się inne kaczki:
"Co będzie z takiej dziwczaczki?"

Aż wreszcie znalazł się kupiec:
"Na obiad można ją upiec!"

Pan kucharz kaczkę starannie
Piekł, jak należy, w brytfannie,

Lecz zdębiał obiad podając,
Bo z kaczki zrobił się zając,
W dodatku cały w buraczkach.

Taka to była dziwaczka!
jaknic / 213.158.196.* / 2008-11-16 20:39
zapwne się ucieszyli za okazane poparcie. PeOfil, nie PeOfil, ale aprobat jest.
POje_Kraj / 89.108.231.* / 2008-11-16 17:55
Rząd PO można porównać do bandy chciwych cwaniaków na czele której stoi magister historii. Cała ta szalona banda udaje że potrafi rządzić krajem a na dodatek wpływać na losy Europy i Świata. Fakt że ktoś został premierem albo ministrem nie sprawia że jest automatycznie kompetentną i mądrą osobą.

Ktoś kto kończy studia i zostaje magistrem a karierę zawodową zaczyna od czyszczenia kominów bo nawet na nauczyciela historii w podstawówce się nie nadawał to...
Przy okazji działalność w organizacji studenckiej otworzyła mu drogę do polityk ( z doświadczenia wiem że do organizacji studenckich lgną wszystkie nieroby i lenie z całej uczelni, potem na egzaminie ustnym można dostać zaliczenie za nic).

Nic dziwnego że PO nic nie robi bo na czele rządu stoi leń który nie co to prawdziwa praca i odpowiedzialność. Potrafi tylko kłamać i ściemniać.

Ale Polacy będą go popierać bo ładnie wygląda na zdjęciach i ma najlepszych specjalistów od socjotechniki ( tzw Public Relations). Bo przecież nikt z wyborców nie będzie się zagłębiał w to co jest pod medialnym szumem.
Greeder / 213.199.198.* / 2008-11-16 17:04
Czemu PiS jest zły? Odpowiedzi wyborcy PO:
1. Bo jest zły.
2. Bo nie zbudował 3 mln mieszkań w dwa lata.
3. Bo w Europie się śmieją, ze wzrostu gospodarczego 6,6% i spadku bezrobocia z 17,5% do 11,5%.

Dziękuję, do widzenia.
tb / 79.188.32.* / 2008-11-16 18:07
Ja jestem wyborcą PO i:
1. PiS nie jest zły ale z PO mi bliżej, po prostu
2. Ktoś kto się spodziewał że oni zbudują (a właściwie stworzą odpowiednie warunki do zbudowania) te 3 mln w dwa albo i cztery lata chyba czegoś nie zrozumiał.
3. A ktoś kto myśli, jedna partia w 2 lata rządzenia potrafi wypracować wzrost gospodarczy i spadek bezrobocia na takim poziomie musi być ignorantem.
hokeista / 79.186.75.* / 2008-11-16 18:24
zbudowano juz parę orlików i rozpoczęto budowę narodowego (bez metra ) w końcu ci co jeżdżą publicznymi środkami transportu napewniej nie są piłkarzmi a nawet nie bardzo wiedza co to futbool. Na szczęscie ITI (TVN) dostało od PO 500 mln publicznych na..., oczywiście stadion. i objaśni mieszkańcom folwarku (zwierzęcego) dlaczego futbool jest solą życia naszego premiera i jakimi baranami jestesmy my, zwykli fani hokeja
ggggggggggggggggg / 84.38.99.* / 2008-11-16 19:43
A Rydzyk ile dostal od poprzedniej ekipy?
hokeista / 79.186.75.* / 2008-11-16 20:07
a u was to murzynów tfu białych inaczaj biją ! ILE ? na prywatny stadion ? na centrum handlowe ?
hokeista / 79.186.75.* / 2008-11-16 15:23
W wywiadzie dla TVN p. D. Tusk powiedział, że dla niego
infrastruktura to drogi i stadiony (chyba odwrotnie; najpierw
stadiony a drogi aby dojechać do stadionów). I ktoś kto tak
uważa to nadaje się do leczenia a nie do rządzenia. Odkrył
mimowolnie (psychologia zna takie lapsusy) swój prawdziwy cel premierowstwa. A kto stanie na bramce ? I skąd wziąźć dużynę przeciwną w krainie powszechnej miłośći ? Kto zastrzeli sędziego to już wiadomo. Oczywiście. Usłużny dziennikarz TVN
mate88 / 2008-11-16 17:02
a uwazasz ze w polsce ludzie tylko jezdza na stadiony i nic poza tym sie nie dzieje widoma sprawa ze drogi maja pierszenstwo bo sluza w roznorakim celu a do stadionu bez drog w srodku pola nikt nie dojedzie pamietaj o tym
hokeista / 79.186.75.* / 2008-11-16 18:09
tylko po co komu droga do stadionu i boiska typu orlik ( też wymienione w wywiadzie jako sukces rządu) ? droga służy w pierwszej kolejności np do dojazdu do szpitala, fabryki itp .
777c / 149.254.192.* / 2008-11-16 14:38
Miałbyć RAJ Tuska, a wyszła RAJTUSKA :D Donek, Donek ty naszym prezydentem bądź, Donek Donek !!!
edek345345 / 85.221.185.* / 2008-11-16 12:59
Chińczyków sprowadzić do pracy a Niemców do zarządzania nimi i pozbędziemy się tego bękarta Traktatu Wersalskiego jak wrzoda na d...., he,he,he.
arch / 2008-11-16 14:36 / Tysiącznik na forum
--Nie zapomnij jeszcze że mamy budowę bazy Łukojla w Puszczy Białowieskiej -:))

- ma pomysł na Podatek Belki -nie zniknie, ! !
a pieniądze inwestorów - mają płynąć do III filara. -informował Clebowski-
Oni jednak nie są "w ciemię bici" i mają "łeb na karku".
---Kto by pomyślał, że są w stanie coś takiego wymyślić. Widać potencjał w Nich drzemie. -::)))
Agit / 2008-11-16 12:47 / Bywalec forum
Co prawda to prawda. Porównanie rządów PO do sukienki "spętana cnota" bardzo mi się podobało. Jednak spójrzmy prawdzie w oczy. Gdyby obecny rząd zdarł z siebie tę sukienkę (czyli notabene pozbył się opozycji), to czy nie wstyd byłoby wtedy wyjść na ulicę między ludzi?
Niestety brak wyraźnej większości w sejmie, sprzeciw Prezydenta i całej opozycji sprawia że nie da się iść do przodu normalnym, równym krokiem. A pozbycie się opozycji i "załatwienie" Prezydenta na pewno nie przysporzyłoby im poparcia, a tylko ich skompromitowało bo to przecież "niedemokratyczne podejście".
Moim zdaniem obecny rząd szybciej nic robić nie będzie. Natomiast ludzie którzy zarzucają PO że "nie było cudu" może niech zaczną się leczyć, albo niech powiedzą swoim rodzicom w twarz "nie podoba mi się to że kłamaliście w sprawie Świętego Mikołaja". W końcu to prawie to samo. Wiadomo po co kłamią politycy i po co kłamali nasi rodzice, a wyciąganie tego jest moim zdaniem dziecinne.
Do tego mówienie że ten Rząd jest zły bo "kłamie" po prostu mnie bawi. A który Rząd nie kłamał? Może PiS? Dobre sobie. Wiadomym jest że PO wygrało wybory bo Kaczyński nie mógł rządzić. Nie była to kwestia układu, czy czego mu się tam wydawało, ale zwykłych ludzi którzy nie mogli już znieść jego wypowiedzi, jadu na wszystko i wszystkich oraz niezwykłej, chorej paranoi że "układ chce nas zniszczyć". Ludzie mieli tego dość, więc zostali odsunięci od władzy i raczej już do niej nie wrócą.

Co do samych działań rządu to rzeczywiście dużo tego nie ma. Miało być zlikwidowanie 200 bezsensownych opłat i przepisów? Było może 20. Miała być Irlandia? Nie ma (ale to może i dobrze, bo teraz w Irlandii dobrze się nie dzieje). Z czego jestem zadowolony to z ruchu na drogach. W końcu coś się dzieje. Budowy i remonty są widoczne wszędzie gdzie się pojedzie, a to mnie bardzo pozytywnie nastawia. Nie wiem czyja w tym większa zasługa, ale to widzę i to mnie cieszy. Sprawa Euro 2012 w końcu ruszyła. Skończyły się spory o to i o tamto i w końcu mamy pewność że nasz stadion narodowy w Warszawie na 99% będzie ukończony na czas, a to jest miłe. Ustawa pomostowa też jest dobra i cieszy mnie że w końcu jakiś rząd dał prztyczka w nos sporej grupie ludzi którzy żyli na koszt innych.
Może zmian nie ma dużo, dzieją się powoli, ale uważam ze idą w dobrym kierunku. Ilość jadu w mediach opadła co mnie cieszy bo w końcu można spokojnie wziąć do ręki gazetę i nie zamykać jej zaraz z obrzydzeniem.
Arek z Poznania / 83.20.36.* / 2008-11-16 16:31
Już samo to że za obecny rząd nie muszę się wstydzić wyjażdzając za granicę jest ogromną zmianą na lepsze. Poza tym to fakt, trudno się niezgodzić, iż przy takim podejściu prezydenta i opozycji i tak dobrze że cokolwiek się udało zrobić na lepsze. Ale to dopiero początk panowie, i tak brakuje nam wielu lat do bycia krajem na średnim europejskim poziomie rozwoju. A więc drogi rządzie do pracy i to szbko!
oliwa zawsze sprawiedliwa / 83.31.15.* / 2008-11-16 22:52
Gdyby te "mądrości" podawał Polski serwis [0]
to bym uwierzył. Ale jak wy podajecie to nie wierzę. Czy są
dobre, czy złe, po prostu nie wierzę. Poszli won! A TY nie
daj się wciągać.
afififi / 83.6.155.* / 2008-11-16 18:53
Nie jest ci wstyd za obecny rzad poza Polska, bo obecny rzad wchodzi w tylek wielu krajom. Dlatego oni zaczeli uwazac oficjalnie Tuska za rownego partnera, ale w rzeczywistosci jest tylko marionetka w ich rekach. Tusk zrobi wszystko dla sondazy
arch / 2008-11-16 14:43 / Tysiącznik na forum
Czy udowodnione kłamstwo wyborcze może byc przedmiotem sprawy sądowej,?
djdjdjdjj / 82.45.130.* / 2008-11-16 14:40
100% racji Tusk jest milym kolesiem, nie to co ten wstretny kaczor juz nikt na niego nie mogl patrzec we wszystkich mediach, i w gazetach i w telewizji. be przerwy tylko jadem wszystkich opluwal zamiast brac sie za budowe tych 3 mln mieszkan. mialo byc 3mln mieszkan a sa mieszkania za 3mln!
grejt / 83.6.155.* / 2008-11-16 19:00
Obudz sie. To Tusk zieje nienawiscia. A jesli tego nie widzisz, to znaczy, ze juz na dobre osleples. Przykre, ze jedynym argumentem jakim sie poslugujesz to to, ze Tusk jest milym kolesiem. Gdyby byl mily to by nie eliminowal swoich wspolpracownikow w taki sposob: patrz Plazynski, Olechowski, Gilowska, Rokita.
djdjdjdjj / 82.45.130.* / 2008-11-16 19:22
wystarczy poogladac troche telewizje i juz wiadomo kto jest gorszy.
jur / 213.25.9.* / 2008-11-16 20:22

wystarczy poogladac troche telewizje i juz wiadomo kto
jest gorszy

.....zwłaszcza obiektywnej tvn...
kizi / 83.21.178.* / 2008-11-16 11:11
kazdy madry, moze wy porzadzicie zobaczymy jakie beda efekty. jak oni moga cos dzialac jesli nie ma z kim i za co. pomyslcie!!
djdjdjdjj / 82.45.130.* / 2008-11-16 14:51
jasne ze tak. kaczor wszystko utrudnia. rok PO zajelo samo doprowadzenie kraju do normalnosci po rzadach Pisu!
cobithree / 2008-11-16 17:18
Tak uważasz? A jakie kroki podjęło PO by to uczynić? I na czym polegała nienormalność? Proszę o konkrety. Nie jestem PiSowcem, ale jestem obiektywnym obserwatorem. Proszę mnie przekonaćdo tego, że to PO jest dobre, a PiS zły.
djdjdjdjj / 82.45.130.* / 2008-11-16 19:09
jak to dlaczego Pis jest zly. chyba kazde dziecko ktore choc troche oglada wiadomosci i przeczyta od czasu do czasu gazete wie ze Pis to moherowa partia, ktora wszystkich tylko opluwa. zeby to wiedziec nie potrzeba zadnych konkretow.
cobithree / 2008-11-16 19:21
Ok nie jestem dzieckiem i nie oglądam tv, bo tumani mózg. Może dlatego dalej nie rozumiem. Może jednak jakieś konkrety? Proooszę, chciałbym wiedzieć gdzie leżą fundamentalne podstawy Twoich poglądów. Bo jeśli tylko w tym, że w tv mówią, że PiS jest zły to...
ogien / 82.192.238.* / 2008-11-16 11:28
osmieszasz siebie i rzad takimi opiniami:
Jesli nie ma z kim i za co to poco bylo startowac w wyborach?
Poza tym przed wyborami Po nie mowilo ze niewiele potrafi a wrecz przeciwnie obiecywalo cuda.

Kazdy ma taki rzad na jaki zasluguje a ten jest idealnym odzwierciedleniem rodzimych cwiercinteligentow ktorzy go wybrali a teraz tlumacza ze nic nie da sie zrobic
Arek z Poznania / 83.20.24.* / 2008-11-16 10:54
Wolę rządy PO niż PiS, bo te reprezentowały chyba najgorszy możliwy poziom. Ponieważ nie śledzę na bieżąco poczynań rządu (z założenie że szkoda czasu a liczyć trzeba na siebie) to mam tylko jedno pytanie do pana Premiera - kiedy zarejestruję działalność gostpodaczą w jeden dzień i w jednym okienku? Było obicywać?
fghd / 79.185.178.* / 2008-11-16 12:00
Wszystko jest tak jak powinno być. Debilny tzw. elektorat tego chciał,tak głosował,to teraz trzeba zdzierać skórę i doić to tępe bydło, a jak padnie będzie można z bydła zrobić mydło. Za głupotę polityczną kara może być tylko jedna, non- stop należy głupich kopać w dupsko. Może zaczną myśleć i mądrzeć, a jak nie to od kopów dupa im stwardnieje i będzie się kretynów kopać za darmo i bezkarnie. Na twardej dupie nic się nie czuje. Jak byłeś durniu frajerem to masz czegoś chciał kretynie. Trzeba dodać- babciu zabierz debilnemu, SMSem sterowanemu wnuczkowi dowód, bo ten kretyn tylko potrafi na złość mamie odmrozić sobie uszy. Ferdek Kiepski to w porównaniu z wykształciuchem szczyt intelektu.
tyu / 79.185.178.* / 2008-11-16 12:25
Przypominanie głupoty jest koniecznością i lekarstwem na przyszłość, mam przynajmniej taką nadzieję.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy