Forum Forum emerytalneOFE

Publiczny zakład wypłaci emerytury z OFE?

Publiczny zakład wypłaci emerytury z OFE?

Money.pl / 2007-11-30 08:38
Komentarze do wiadomości: Publiczny zakład wypłaci emerytury z OFE?.
Wyświetlaj:
marioqe / 2007-11-30 11:53 / portfel
Płacisz ZUS, masz OFE??? Co z tego, możesz nie dostać ani grosza na emeryturze. Wystarczy spojrzeć za Ocean. Tam już przechodzili tragedie systemu emerytalnego. Na swoją przyszłość musisz zacząć inwestować już dzisiaj, w dodatku sam!!! ZUS pieniądze połyka, trawi i nic z nich nie ma, każdy to wie od lat. Co do OFE... to się nie wypowiadam.
@@@2 / 80.53.53.* / 2008-12-31 23:07
OFE to tez porazka.Za rok 2008 wprawdzie przybylo mi 60 jednostek,ale ze wzgledu na spadek ceny jednostki ogolny stan konta sie nie zmienil.
knie / 195.85.249.* / 2007-11-30 08:38
Ja chcę dostać z OFE to co uzbieram. Propozycja była taka: przez 10 lat lub zgodnie ze statystyczną długością życia. To było mówione przy zmianie systemu na I i II fiar. Po śmierci pieniądze miały byc dziedziczone. Jak pamiętam to 50% miało być przelewane na konto współmałżonka, a reszta wypłacana jednorazowo. Innego systemu wyplaty nie akceptuję. Jeżeli w dniu przejścia na emeryture będzie inaczej to sprawa trafi do sądu i jeżeli będzie trzeba to dalej.

W OFE uzbierane pieniądze należą indywidualnie do każdego z nas i musimy o to walczyć.
lezdrub / 79.185.111.* / 2008-12-04 13:10
Było wybrać PiS to by ci ne zabrali
Popatrz kto głosował aby dziedziczenie było tylko 3 lata.na emeryturze z OFE
Jak ludzie zlodzieji wybrali to niech terz maja pretensje do siebie.
Teraz mogą iść z transparentami na ulicę'
Niech dalej głosuja na złodzieji to pod płotem umrą.
eme / 83.22.15.* / 2007-11-30 09:49
Ta w przypadku smierci przed emerytura 50 % na konto wspolmalzonka a reszta w gotowce wskazanym w umowie beneficjentom.A jezeli bedziemy przechodzic na emeryture z II filara to sprawa jesio nie rozstrzygnieta co do podzialu srodkow po smierci i formy wypłat Jeszcze sie naradzaja jak by oskubać :-)Jak zwał tak zwał ale to lepsze niz ZUS, Zawsze w jakiejkolwiek postaci te pieniadze wróca do domu. Zus to moj najdroższy wspólnik, u niego wszystko w kieszeni przepada:-) I to jest piekne :-)
lezdrub / 79.185.111.* / 2008-12-04 13:23
Nie jesteś w temacie już było głosowanie w sejmie.
shark555 / 83.175.191.* / 2007-11-30 08:53
Zostaliśmy wszyscy zwyczajnie oszukani...
OFE to fikcja...
Ten system szlak trafi już za jakieś 20 lat w wyniku starzenia się społeczeństwa.. Tylko że wtedy będzie już za późno...
Bodek2 / 80.68.236.* / 2007-11-30 09:28
Bzdury piszecie. Akurat w OFE pieniądze fizycznie trafiły na twoje konto (nie wszystkie i nie punktualnie, ale te co masz w wykazie trafiły). Te pieniądze są ci przypisane i należą ci się jak psu buda (btw - mój pies nie ma budy).
Inna rzecz to:
1. Sposób w jaki OFE ma ci wypłacić kasę. Obawiam się, że wypłata wszystkiego od razu nie wchodzi w grę z przyczyn głupoty społecznej (ja też wolałbym dostać od razu, ale z kolei wolałbym, żeby większość ludzi nie dostawała od razu, bo potem będę musiał ich utrzymywać i leczyć z alkoholizmu).
2. Pieniądze w OFE w znacznej większości inwestowane są w... instrumenty dłużne skarbu państwa. Czyli w praktyce może się okazać, że będzie jak z zusem (I filar), że pieniędzy zabraknie.

W ZUSie jest tak, że masz tylko zapis księgowy, a pieniądze (po wzbogaceniu dotacjami) zostały wypłacone obecnym beneficjentom. I jeśli za 30 lat nasze dzieci będą miały nas w nosie, to tych pieniędzy nie dostaniemy.
Lalka / 2008-12-22 17:54
OFE inwestują w obligacje skarbu państwa!, a jak nam Państwo zbankrutuje?????

Mnie niestety wylosowali, w tym roku zmieniam na Commercial Union.

Zastanawiam się jaka instytuacja będzie wypłacała pieniążki pierwszym emerytom w styczniu 2009. Ust6awowo tego nie przewidzieli.
Marqus / 79.187.251.* / 2007-11-30 11:49
pomyśl logicznie - czy o pieniądzach znajdujących się obecnie w Twoim portfelu mówi minister ? NIE - więc te są Twoje. Skoro zatem minister pragnie jakiejś ustawy o II filarze tzn ,że de facto te pieniądze NIE są Twoje. PS inna sprawa że chyba z 60% to za przeproszeniem obligacje czyli zapis księgowy jak w I filarze.
theran / 2008-12-22 12:10
Dlaczego zawsze wszędzie i przy okazji w tym porąbanym kraju jest tak, że niemożna dostać podstawowych informacji??? Nie wiem jak was ale mnie obchodzi czy za 50 lat będzie mnie stać jedynie na kefir z bułką czy wakacje na Rodos…
@@@2 / 80.53.53.* / 2008-12-31 23:30
a wlasnie dlatego tak malo prawdziwych informacji,aby latwiej ,,oskubac,,najbardziej zainteresowane osoby nim sie zorientuja ,ze im cos sie nalezalo to bedzie juz po fakcie bo ustawy zas sie zmienia.A obiecuje sie duzo i namawia do ubezpieczania,gorzej jak przychodzi czas wyplat zaczyna sie mataczenie i krecenie .Przykro mi pisac ,ale bedzie to niestety kefir z bulka.
Lalka / 2009-01-21 21:40
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,6154933,Prezydent_zawetowal_ustawe_o_emeryturach_kapitalowych.html?skad=rss a jak skomentujecie ten postepek?

Korzystnie dla przeciętnego obywatela czy wręcz przeciwnie?

Najnowsze wpisy