Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Publikacje w USA ustawią dziś zachowanie indeksów

Publikacje w USA ustawią dziś zachowanie indeksów

Wyświetlaj:
osesek / 2006-09-06 09:27 / Pan Tysiącznik
Dzień dobry.
Ludzi różni od zwierząt pęd do rywalizacji a owocem rywalizacji jest zazdrość.
Czy przeciętny Gracz może być wolny od zazdrości gdy czyta o sukcesach innych podczas gdy na jego spółkach marazm ? Odpowiedź nie jest wcale trudna. Może.
Są Gracze wolni od zazdrości o sukcesy innych. To są Gracze długoterminowi. Im jest egal, że inne spółki szybują pod niebiosa, im jest egal, kedy ich spółka leci na pysk.
Oni wiedzą, że nadejdzie czas. Oni potrafią czekać. W spokoju. Nie są podatni na fałszywe prawdy nakazujące ucinanie strat najszybciej jak to możliwe. Niedowiarkom proponuję przebadanie tej maksymy na teoretycznym modelu badawczym, w którym wszyscy gracze stosują tę zasadę. To jest prawda fałszywa, czyli nieprawda, tłoczona do głów Graczy na siłę przez KOMBINATORÓW.
Kombinator istnieje tylko i wyłącznie na rynku rozchwianym.
Rynek stabilny jest dla kombinatora tym czym Sachara dla kukurydzy. Cmentarzem.
Zazdrość o sukcesy innych wyzwala w Graczach emocje, które są silniejsze od rozsądku. A wtedy, gdy Graczem rządzą emocje staje się On pastwą Kombinatorów.
I jeszcze jedno, zauważyłem ,że na tym Forum pisze wielu młodych ludzi. Mam 56 lat, to niewiele ale wystarczająco by udzielić wam jednej rady ,takiej jakiej udzielam własnym, już dorosłym synom.
ŁYŻECZKĄ, SYNKU, ŁYŻECZKĄ, A NIE CHOCHLĄ.
Tobiasz / 2006-09-06 10:10 / Bywalec forum
Potwierdzam. Z moich długoletnich obserwacji wynika, ze cierpliwość popłaca a długoterminowe inwestowanie jest dla mnie najlepsze.

Dla mnie czyli kogoś kto interesuje się rynkiem czyta forum, czasem nieśmiało zaberze głos ale kogoś komu generalnie daleko do eksperta.
doktórka / 83.20.29.* / 2006-09-06 10:04
Dzień dobry Osesku.
Byłam w podobnej sytuacji do Twojej z Boryszewem,wybralam jednak inna drogę.Sprzedałam na górce i nawet zarobiłam.Odkupię ,ustawłam się na zakup ale jeszcze musi spaśc. Uważam tak jak Ty,że warto go mieć i napewno w perspektywie czasu ładnie da zarobić. Musi jednak wyjść z Wig 20.
Tak jak widzisz są różne szkoły a kazdy człowiek ma odmienną psychikę.
Powodzenia Osesku.
tomeks / 2006-09-06 09:42 / Bywalec forum
cześć osesek, mam 45 lat i nie uważam ,ze twoja taktyka jast najlepsza i jedyna dla panów w srednim wieku ani dla zadnych innych panów (i pań naturalnie).
Przecież można dywersyfikować kapitał, możesz trzymać część akcji na lata a częścią spekulować jak tylko nadaża się taka okazja.Jedno drugiemu nie przeszkadza.
Nie obrażę się jak ktoś mnie nazwie spekulantem giełdowym.Przecież nikogo nie okradam.Po drugiej stronie jest ktoś kto chce ze mną przehandlować swoje akcje po cenie która go zadowala.Czyż nie?
pozdr
tomeks / 2006-09-06 09:45 / Bywalec forum
ps
Emocje? Rzecz ludzka.Nadają giełdzie dodatkowego smaczku.
admin / 217.113.228.* / 2006-09-06 09:35
I dlatego jesteś malutkim człowieczkiem, który miał szczęście jeszcze nie podpaść jakiemuś urzędasowi !! Ale kiedy już podpadniesz, to będzie z tobą KONIEC !!! No chyba że masz dużo kasy " ŁYŻECZKĄ, SYNKU, ŁYŻECZKĄ, A NIE CHOCHLĄ.", to nie ten kraj, tu rządzi p****...ny urzędas !!!!
osesek / 2006-09-06 09:39 / Pan Tysiącznik
Pierweszy i ostatni raz pozwolę sobie na ostrą ripostę.
Jesteś prymitywnym, ordynarnym prostakiem, bo tylko prostak wypowiada kategoryczne opinie o ludziach sobie nieznanych.
I bez komentarza ! Nie ten poziom, chłystku !
robunio73 / 2006-09-06 11:02 / Tysiącznik na forum
Zgadzam się w zupełności z Oseskiem. Admin musi najpierw dorosnąć i wiele się jeszcze nauczyć . Od urzędasów może wiele zależy ale nie wszystko. Mamy chore przepisy, które tworzą tępi posłowie zarówno z lewej jak i prawej strony.
brydzia / 2006-09-06 09:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
A2
z tym elstaroils to może być kiepsko , bo zboża drogie będą jak diabli
A2 / 2006-09-06 09:46 / Spekulantka
brydzia )) przesledz o ile zwiekszyli skup rzepaku. Ciagle informuja o wiekszych kredytach obrotowych przenzaczonych na skup rzepaku. Wkrotce uruchomia produkcje zwiazana z biopaliwami)) a to przyszlosc. Czytalas ,ze facet , ktory zaczal produkowac biopaliwa w U|SA)) zgarnia dolary lopata na kupke)) bo inni przespali ten czas.Nie sprzedam)) mam co jesc i srodki na zabawe))
michor / 2006-09-06 09:29 / Bywalec forum
Brydzia te twoje prognazy wczoraj o Elektrimie za 20 zł mogą sie dzisiaj spełnić.
GoG / 83.238.59.* / 2006-09-06 09:25
TKO Elektrimu jest ciekawy !!!!!
Ciekawe jaka bedzie cena akcji na otwarciu?
Tomekk / 213.192.92.* / 2006-09-06 09:23
wareen
jak dzisiaj stoją notowania leasco, masz może info jakieś?
warren buffet / 2006-09-06 09:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jeszcze nic nie wiem :)

za duzo szumu wokol leasco. to nie tak mialo byc. a to z tego wzgledu ze ten co kupil po 2 gr burak wywala po 6 gr. slabe rece. no ale ma prawo.

uznajcie ten papier dlugoterminowo !
gabrik / 2006-09-06 09:30 / portfel / Wierny Forumowicz
najlepsza oferta kupna była 1000 szt. po 0,10 to taka ciekawostka
warren buffet / 2006-09-06 09:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
online 09:15
K po 5 gr 378k
S po 6 gr 1.162k

transakcje po 5 i po 6 !
obrót w 15 min 90k
brydzia / 2006-09-06 09:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
a pisałam że na bankierze się śmiali , że obkupili się - podawali rząd wielkości miliona akcji
i opisywali to jako lesoto że im się udało
amster / 2006-09-06 09:18 / Bywalec forum
Witam. Rekomendacja dla Dudy z Erste Banku na "trzymaj", cena 16 zł. Wg wcześniejszej analizy dżeja po przebiciu 13,00 zł powinno być dobrze i jest.
brydzia / 2006-09-06 09:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja napiszę tylko jedno ,jak oglądaliście tvn 24 wczoraj o 23
Gość z Noble tfi , wiem bo zawsze go słuchałam ciągle gadał że spółki przewartościowane , zyski będą coraz mniejsze , wczoraj albo palił głupa albo coś jest grane bo kłócił się z Kuczyńskim że to zagranica kupiła tanie polskie akcje i że mali tak lubią kupować akcje że będą wzrosty
Coś mi nie gra

Ale elka pompują - a on jeszcze powiedział że jego koledzy mówili że na elku to nie spekulanci bo nie mają takiego kapitału tylko to poważni inwestorzy

Ossesek przewidział tego elka - przykro mi ale na nim nie zarobie , i jak tu normalnie funkcjonować
jednak król
Krabik / 83.17.145.* / 2006-09-06 09:29
Witam wszystkich.Pamiętacie jakieś 2 tygodnie temu Mundek pisał coś o przecięciu się szczytów między 6-10 września,a dołków pomiędzy 16-19 września.15 września wygasają kontraty terminowe,OFE kończą rok obrachunkowy(w przypadku zysku poniżej średniej dopłacą z własnej kasy).Mundek obstaje przy 2300,Strokuś w swej analizie przewiduje wzrost a następnie spadek w paźdz.-listop. do 2500-2300.Co o tym sądzisz Brydziu?Czy czegośc w tym nie ma? Ale nerwowo napewno?
mila2 / 2006-09-06 09:25 / Tysiącznik na forum
oby sprawdziła się jego prognoza również co do Borysa,elka zawsze się bałam
gabrik / 2006-09-06 09:08 / portfel / Wierny Forumowicz
ale walą z nami uuuuu wytną znów numerek jakiś
gabrik / 2006-09-06 09:09 / portfel / Wierny Forumowicz
najgorsz to ta bezradność na ich zagrywki
Kenobi / 2006-09-06 09:24 / Uznany malkontent giełdowy
Zagrywki to były możliwe w poniedzialek, jak Stany świętowały. Powrót we wtorek okazał się dla niektorych optymistów rozczarowaniem, inne rynki też w podobnych nastrojach. Jak popatrzeć na te kliny rosnące na ważnych indeksach, to obawy mogą być uzasadnione.
gabrik / 2006-09-06 09:34 / portfel / Wierny Forumowicz
KENOBI zagrywki będą pod kontrakty ktoś się zapakował poniedziałek zrobili co powinni bez przeszkód a teraz zobaczymy co dalej
siepan / 81.168.203.* / 2006-09-06 09:03
wyjasnijcie mi - czy polnorod juz podpisał umowe na budowe jakiegos tam centrum za 140 mln czy dopiero ma zamiar?
mysza / 2006-09-06 09:38 / portfel / Bywalec forum
umowa podpisana wcześniej - to nie jest nowa umowa, zmienili walutę umowy zapewne po to aby zapewnić sobie opłacalność inwestycji- zmienili politykę na wchodzenie w inwestycje, które gwarantują zyski, więcej w deweloperkę.
A2 / 2006-09-06 09:07 / Spekulantka
w Bialymstoku? cos dzisiaj bylo w parkiecie , ze podpisali aneks.Nie wczytywalam sie ))
siepan / 81.168.203.* / 2006-09-06 09:09
tak, w białymstoku. wydaje mi sie ze cos czytałem nt temat wczoraj.
Frag / 2006-09-06 09:06 / Bywalec forum
Z tego co rozumiem z info o aneksie to już podpisal a teraz tylko zmienili walutę kontraktu i chyba też m.in. przez to zwiększyli jego wartość
gabrik / 2006-09-06 09:01 / portfel / Wierny Forumowicz
na rynku terminowym sprawa jest coraz bardziej niejasna baza zero dlaczego tak zrobili???
gabrik / 2006-09-06 09:03 / portfel / Wierny Forumowicz
może chcą sprawdzić czy będzie mocny nacisk koszy na sprzedaż aby w trakcie pochodu na północ im nie wycięto numeru?
Lilithfair / 2006-09-06 09:01 / Bywalec forum
a teraz wszyscy na kolanka i skladamy raczki zeby drozd poszedl na polnoc:D
caabi / 2006-09-06 09:00 / Tysiącznik na forum
Najlepsze w tym wszystkim jest to że miedź dziś znowu drożeje, nie ma odreagowania jak narazie, jeśli dziś nie odreaguje wogóle to będę bardzo pozytywnie zaskoczony, hehhhh KGHm w 2 dni prawie 10 %. to niezły wynik a po przebiciu 119 droga na szczyty jeszcze bardzej otwarta.
Kenobi / 2006-09-06 08:55 / Uznany malkontent giełdowy
Nawiązując do porannego komentarza mozna dodać, że przy kosmetycznym 0,04% wzrościed indeksu DJ przemysłowa 30inne indeksy DJ (sktorowe) wykazały spadki (DJ Transpotu - 0,16%, DJ Utilities -0,74%, a Composite (65) - 0,17%. Jeśli chodzi o Lotos, to spadek kursu miał miejsce w wyniku opublikowania prognoz o pogorszeniu wynikow (zysków) w drugim pólroczu, więc miał uzasadnienie.
mari / 2006-09-06 09:30 / Achi
kenobi a tak ogólnie z tym Lotosem to dobrze dla zysków w innych firmach czy źle bo ja już nic z tego nie rozumiem?
aaa już chyba wiem zyski prognozują jak piszesz mniejsze
ale ceny paliw wzrosną bo tak i już. Czyli jak się nie obrócisz d u p a zawsze z tyłu. No każdy jakoś tam analizuje nadchodzące informacje.Ale Lotos chyba niebawem nie ogłosi upadłości?
pozdrawiam
Kenobi / 2006-09-06 08:46 / Uznany malkontent giełdowy
Sytuacja na giełdach światowych w najgorszym historycznie miesiącu dla giełd nie pozostawia złudzeń. Wczorajszy rajd na metalach, w tym miedzi, który uratował nasz rynek przed korektą, nie miał żadnego uzasadnienia w zakresie fundamentów, tym bardziej, ze wskazania są negatywne - np. podaż miedzi przewyższa popyt, zapasy systgematycznie rosną, gospodarka światowa zwalnia (wczoraj do osłabienia w przemyśle doszło pogorszenie b. ważnego dla gospodarki UE sektora usług), problem bańki nieruchomości w Stanach dopiero się zaczyna. A jakoś (na razie) bez większego rozgłosu przeszedł raport OECD, w którym zalecane są dalsze podwyżki stóp w Stanach. ECB, Bank Anglii, Bank of Japan, Bank of China i in. też nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Od kiedy surowce stały się przedmiotem gry spekulacyjnej, nakładając quasi podatek na całą gospodarkę światową takie rzeczy mają miejsce. Wczoraj część funduszy postanowioła przewieźć kolegów grających na spadki, co uruchomiło lawinę zamykania krotkich pozycji i wzmocniło rosnące ceny. Puszczono parę plotek o niby grożących dalszych strajkach, co nie jest wiarygodne, bo umowa w Escondida stała się wzorcem dla innych i w obliczu spadku popytu do większych nieporozumień nie dojdzie, szczególnie, że spodziewane przed końcem roku rozmowy w państwowej Codelco powinny być łatwiejsze z uwagi na znaczenie miedzi we wpływach z eksportu jak i na PKB tego kraju.
bos / 2006-09-06 09:52 / Bywalec forum
co do zapasów miedzi, to w Chinach spadły , gdzies słyszałem.
tomeks / 2006-09-06 08:53 / Bywalec forum
witaj Kenobi, dla ciebie szklanka jest do połowy pusta ,dla innych do połowy pełna.Dla tych innych" ....Od kiedy surowce stały się przedmiotem gry spekulacyjnej..." mozna nieźle zarobić.
Tak czy inaczej dzięki za przestrogę
Kenobi / 2006-09-06 08:57 / Uznany malkontent giełdowy
A dla innych wzrost spekulacyjny jest dobrą okazją do realizacji zysków, o czym też nie należy zapominać.
mila2 / 2006-09-06 09:10 / Tysiącznik na forum
dzięki,taki kubeł zimnej wody przydaje się na powstrzymanie przed niekontrolowanymi zakupami(w gorączce euforii)
Asik / 2006-09-06 08:45 / Bywalec forum
Myślicie, że Tim pójdzie jeszcze w górę? Warto w niego dzisiaj wchodzić? Planuje nową emisję z PP
dżeju / 2006-09-06 09:28 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
bez pp
brydzia / 2006-09-06 08:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
powiem ci jedno on jest już bardzo drogi ale to nie znaczy że nie będzie rósł , dla mnie już od 17 był drogi a tu 24zł ostatnio
siepan / 81.168.203.* / 2006-09-06 08:46
a która społka dzisiaj nie planuje.
2wb / 2006-09-06 08:44 / Tysiącznik na forum
"Nie zmienia to wszystko faktu, że WIG20 próbuje się odnaleźć w nowym obszarze konsolidacji. Ogranicza go z dołu poziom 3036 pkt., zaś z góry 3126 pkt".
NO i spoko tak moze byc, lekko w gore i konsolidacja, lekko w gore i konsolidacja i tak do 4000 na wig 20
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy