Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Punkty opłat za rachunki bez ochrony konsumenta

Punkty opłat za rachunki bez ochrony konsumenta

Wyświetlaj:
lciesiel / 2007-12-28 15:48 / Bywalec forum
Ludzie w dużej mierze sami sa sobie winni. Jaka cena, taka jakość. Często pazerność sie zwyczajnie nie opłaca, bo ile można zaoszczędzić przy okazji opłacania rachunków? Przelew z internetu kosztuje czasem mniej niż 1 zł - albo nawet wcale.
Co do meritum - agencje takie mogły pobierać niższe prowizje, bo nie musiały ponosić kosztów związanych z nadzorem finansowym. Jesli bedzie nad nimi nadzór taki, jak w przypadku banków - agencje nie beda miały racji bytu.
paniusia / 83.27.238.* / 2007-12-29 00:26
prowadzę punkt opłat od trzech lat , firmę mam ubezpieczoną , klienci zadowoleni i prosiłabym,żeby nie wrzucać wszystkich do jednego kotła! w kazdym zawodzie znajdzie się czarna owca ! a co do nadzoru nad agencjami ,jaki nadzur jest nad POCZTĄ POLSKA i SKOKAMI ? zajmują sie dokładnie tym samym co agencje opłat.
lciesiel / 2007-12-30 18:55 / Bywalec forum
Oczywiście ma Pani rację - nie należy wszytkich traktować tak samo. Wszak banki również upadają. Ja nie uważam, też aby tego typu działalność była zła, czy miała sama w sobie jakieś złe zamiary.
Moim zdaniem najgorszy w tym wszytkim jest brak świadomości klientów, że płacąc "w okienku" - nie płacą de facto rachunku, tylko zlecają to osobie trzeciej - która nie zawsze jest w stanie się wywiązać ze swoich zobowiązań.
Jestem również przeciwnikiem jakiegokolwiek nadzoru nad działalnością tego typu jednostek - jednocześnie uważam, że to ludzie powinni sami dokonywać wyboru - jaka drogą reguluja swoje zobowiązania. Niestety konsekwencje często mylnego przekonania i zwykłej niewiedzy - bywają powodem rozczarowań. Ale to już jest problem złego wyboru lub błędnie oszacowanego ryzyka.
blue220 / 2009-01-25 00:33
wie ktos cos wiecej o tym?
elixir.info.pl

Moja kolezanka podpisala z nimi umowe tydzien temu i jest zadowolona-umowe mozna podpisac na czas nieokreslony i za zerwanie jej nie ponosi sie kosztow. sam jestem ze szczecinka, wiec podpisanie umowy i wspolpraca by mogla zostac szybko nawiazana... Bede wdzieczny za wszelkie informacje.

Najnowsze wpisy