Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Putin testuje Zachód. "Przestańcie udawać"

Putin testuje Zachód. "Przestańcie udawać"

Money.pl / 2013-02-08 11:58
Komentarze do wiadomości: Putin testuje Zachód. "Przestańcie udawać".
Wyświetlaj:
chichot dona / 31.175.201.* / 2013-02-09 00:02
Kolejny idiotyzm na zamówienie. Rosyjska politolog na pensji zachodu.
Akurat w Rosji tzw "wartości" zachodu nie sprawdziły się i najprawdopodobniej nie sprawdzą się szybko , przynajmniej nie w najbliższym czasie.
Akurat to epoka Putina przyniosła Rosji stabilizację i wzrost zamożności obywateli. Mam na myśli przeciętnych plebejuszy czyli plebs.
Wcześniejsza faza za czasów przed Putinem, kiedy to wprowadzano demokracje pod patronatem na wzór oraz pod opieką USA i UE okazała się dla Rosji katastrofą humanitarną. Era Jelcyna musiała tak się skończyć, zaowocowała jedynie klanami nowowzbogaconych którzy bez skrupułów wyprowadzali olbrzymie kapitały poza granice Rosji, w samej Rosji zaś zapanowała dawno już nie spotykana bieda.
Ale było demokratycznie.
No cóż demokracja tez potrzebuje czasu i dobrze dla Rosji, że Putin i jego ekipa to zrozumieli.
Problem teraz jest w czymś innym, mianowicie aby ekipa Putina się nie usztywniała ale stopniowo popuszczała cugli.
Ataki zachodu na Rosję są uzasadnione utratą kontroli nad Rosją. Bowiem Rosja Putina na tyle się wzmocniła, że może sobie pozwolić na swoją własną politykę bez oglądania się na przyzwolenie USA. A miało być tak pięknie tzn. USA miało jak dobry wujek patronować przemianom w Rosji i lokować swój biznes przejmując coraz to obszerniejsze działy.
Moim zdaniem Putinowi nie zależy na zaognianiu stosunków z zachodem, to co robi to zwykła retorsja.
Ciekawe jak sytuacja rozwijać będzie się dalej?
Adam P. / 178.36.10.* / 2013-02-22 13:35
Taki drobiazg - to nie Putin poprawił sytuację w Rosji tylko cena ropy. Gdyby jej cena wróciła to poziomów z lat 90-tych to mimo Putina było by jeszcze gorzej niż za Jelcyna. Nie wypada o tym zapominać pisząc na portalu money.pl. Putin marnuje wyjątkową szansę jaka przytrafiła się Rosji a trudno przewidzieć jak długo jeszcze potrwa to ropne eldorado.
Chory / 2013-02-22 15:33
Spokojnei magnaci Rosyjscy w tym czasie nachapią się ile mogą...
alexy987 / 83.6.183.* / 2013-02-09 23:29
Kiedys czytałem książkę pod tytułem "Mój drogi Aleksy"... Polecam wszystkim zainteresowanym metodami wujka Iwana wpływania na opinię społeczeństw państw zachodnich. Ten post bardzo mi przypomina mechanizmy tam opisane. Kolego, płacą ci od postu czy miesięcznie?
chichot dona / 31.175.178.* / 2013-02-11 01:01
Już nic innego do główki nie przyszło, tylko takie imputowanie?
Moim zdaniem wypowiedziałem się obiektywnie, może dlatego ze nie pałam nienawiścią ani niechęcią do Rosji?
Ba, nie pałam nienawiścią ani niechęcią do żadnej nacji ani żadnego kraju.
Po prostu obserwuję mechanizmy manipulacji, nie z książek (najczęściej tak czy inaczej zmanipulowanych), ale z tego co się dzieje , czyli nie teoria ale real.
Wadą tego jest to , że wnioski są po fakcie, czy już po zaistniałych sytuacjach.
Moja ocena tego co wokół Rosji jest siłą rzeczy ogólna.
Nie spodobało się alexy987 , że nie pluje na Rosje(?) jak to sporo polaków aktywnych na forach ma w zwyczaju?
Plebejskie zwyczaje mnie nie interesują ani nie podniecają, daleki jestem od pieniactwa tak popularnego w Polsce. Ba pieniactwa popularnego i powszechnie stosowanego przez plebs rożnych poziomów i stanów od utytułowanych do rynsztokowo-bezdomnych.
Musze przyznać, że zaskoczony jestem tak późną reakcją.
Spodziewałem się raczej niewybrednych epitetów i pouczeń. Najwidoczniej forumowicze (działacze i klaka) zajęci wewnętrznym podwórkiem mniej uwagi zwracają na zagranicę?
Jeżeli chodzi o płacenie to alexy987 na swoją zapłate chyba nie zasłużył(?), reakcja z dużym opóźnieniem, choć w miarę grzecznie insynuująca. Aby lepiej poznać świat, i lepiej sprawdzać się przed swoimi szefami polecam więcej lektur z możliwie jak największej ilości kręgów kulturowych oraz kręgów interesów.
To nie ironia ani dokuczanie, tak się bowiem składa, że wszystkie strony walczą tą samą bronią stosują podobne metody, a wszystko to po to aby utrzymać władzę. Po czynach i po skutkach oceniam a nie po tym co pitolą i czym zamulają umysły sapiensowatych.
To nie w Rosji problem, ale sił które mają władzę we wszystkich krajach. A są to te same lub siostrzane siły które maja władzę (realną władzę) a są to siły które rządzą lub współrządzą w wielu krajach świata w tym we wszystkich krajach cywilizacji Judeo-Chrześcijańskiej.
i to by było na tyle / 83.22.39.* / 2013-02-08 11:59

Przestańcie udawać, aby ułagodzić Kreml

Już kiedyś coś podobnego słyszałem z ust prezydenta jednego a państw europejskich. Jak to on się nazywał?

Najnowsze wpisy