Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Pyt. dotyczące PDK i zmiany gdy nie rozpoczęliśmy DG

Pyt. dotyczące PDK i zmiany gdy nie rozpoczęliśmy DG

misiek3213 / 79.185.162.* / 2010-08-27 14:32
Pytanie.
Mam taka sytuacje.
Mam już wpis do Ewidencji Gospodarczej w którym podałem datę rozpaczacie działalności 10 września 2010r. Mam tez już nadany Regon. Byłem w ZUS i poradzono mi żeby poczekać z złożeniem ZUS ZUA do 2 -3 dni przed rozpoczęciem działalności jak by mi cos wyskoczyło i ze musiał bym odroczyć rozpoczęcie.

No i stało się to dziś tzn. w wpisie mam 2 PKD a dziś dowiedziałem sie ze musze mieć jeszcze dodatkowe 3 inne .
I co teraz?
1. Jak dodać dodatkowe PDK ? ile to kosztuje i co trzeba zrobić ( wystarczy tylko iść do urzędu tam gdzie składałem po praz pierwszy wniosek od EDG?)
2. Jeśli to prawda ze mogę odroczyć rozpoczęcie działalności to jak tego dokonać, chcąc przełożyć z 10 września na 1 października i dodać wymagane PDK?

Z góry dziękuje za pomoc.
Wyświetlaj:
zlodzieje marzeń / 212.160.172.* / 2010-08-27 17:13
tu sobie przeczytaj
http://zlodzieje-marzen.blogspot.com/2010/08/doniesienie-gwarancji-niekompetencja-w.html

a wygląda to tak że możesz zmienic date rozpoczeciaa działalności jak tej działalności nie rozpoczałeś i zmienic też dane we wpisie czyli np pkd i regon

ja jak zmieniałem to doniosłem już rego i podczas zmiany wpisany miałem we wniosku o wpis regon i nowa date rozpoczecia,(możesz zmienić datę rozpoczecia jak nie prowadziłes działalnosci czyli nie wystawiałes faktur)

do zusu idziesz już jak rozpoczniesz prowadzić działalnośc
misiek3213 / 79.185.162.* / 2010-08-27 15:59
ma być PKD a nie PDK pomyłka

Najnowsze wpisy