Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Pytanie dla mądrzejszych :)

Pytanie dla mądrzejszych :)

Paczek_01 / 2010-12-07 11:21
Mam pytanie ,
- obecnie kurs ksztaltuje sie na poziomie 51 zl
- kupuje wiec np 10 akcji po 50 zl ( nie uwzgledniam prowizji ))
- kurs jednolity to 45 zl
- zlecenie realizuje mi sie srednio po cenie np 49 zl czyli 490 zl
- wartosc mojego portfela pomniejszyla mi sie wlasnie o roznice miedzy KURSEM JEDNOLITYM A KURSEM KUPNA czyli
(45*10 - 49 * 10 ) ??
Nie bardzo rozumiem to i prosze madrzejszych o wyjasnienie.
z góry dziekuje za odpowiedz na to moze glupie pytanie .
Wyświetlaj:
doris22323 / 195.117.213.* / 2010-12-08 16:43
Znalazłem ciekawe forum gdzie można pobrać program do analizy technicznej Metastock oraz materiały edukacyjne dla początkujących inwestorów.

Materiały dostępne w dziale ,,Biznes i finanse,,

www.styl24h.pl

Pozdrawiam.
LL / 91.193.40.* / 2010-12-08 16:24
Jejku a dlaczego jednolite?
zakręciłeś to trochę albo ja jestem już dzisiaj skołowany. Kurs jednolity kiedy składasz zlecenie teoretycznie niewiele ma wspólnego z tym po jakiej cenie Ci się coś sprzeda/kupi. Jest on kursem ostatniej transakcji. Jaki będzie następny to jest naprawdę wróżbiarstwo. Sam się kiedyś próbowałem w to bawić ale notowania jednolite czy tam fixingi jak sobie wolisz, to papierzyska, które nie spełniają kryteriów do notowań ciągłych. O ile zawsze wszystkich przestrzegam przed akcjami o niskiej płynności o tyle fixing to już zupełnie coś co należy ostrożnie obsługiwać. Ale jak tam chcesz. Szczerze mówiąc to nie bardzo rozumiem Twoje pytanie. Kupiłeś po 50 sprzedałeś po 49. I w czym problem? Do tego dodaj sobie (albo odejmij) prowizję i pewnie zostanie Ci kilka zł mniej.
A może ja nie nadążam za Tobą...
pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy