Forum Forum inwestycyjneFundusze

Pytanie dla wtajemniczonych

Pytanie dla wtajemniczonych

Tygrys_GPW / 2007-11-13 16:38
Obecnimieszkam i pracuje w Anglii , czesto sledze kurs GBP i "obgryzam paznokcie" jak widze ze z dnia na dzien mniej zarabiam po przeliczeniu na zlotowki.Jak jade do polski to zabieram ze soba okolo 5-6 tys GBP, przy takiej sumie roznica 10 groszy na funcie jest juz dotkliwa.

A co gdyby wymieniac funty w kantorach ang.na inna walute ?? myslalem o Euro lub Frankach Szwajcarskich ? macie jakies o tym zdanie, ktos tak kombinowal? moze juz wartom pomalu zamienaiac funty na inne waluty??
Wyświetlaj:
spod londynu / 78.146.50.* / 2007-11-13 19:11
Długoterminowo GBP powinien się stopniowo osłabiać do złotego. Ostatnio kurs bardzo zjechał i jest szansa na krótkotrwałe odbicie. Ale długookresowo myślę że lokowanie w złotówkach jet bezpieczniejsze. Sam myślę o zamianie ok 100k GBP na złote jak tylko nadarzy się dobra okazja (lokalna górka). Nie bardzo rozumiem po co zamieniać na franki czy euro. Kursy GBP/EUR lub GBP/Frank poruszają się względnie horyzontalnie i nie sądzę aby sie to miało zmienić. Trochę latamy z żona do Europy i zwykle wymieniamy 1GBP za ok 1,5 Euro (i to już od 3 lat). Jeżeli myślisz o ulokowaniu gdzieś we świecie to osobiście myślę że dolar jast bardzo mocno niedowartościowany i należy go kupować na maksa. Gdyby zona nie chciała wracać do wschodniej europy to zamieniłbym wszystko na dolary i kupił domek na Florydzie. Za jednopokojowe mieszkanko pod Londynem trzeba teraz zapłacić tyle ile za czteropokojowy dom na Florydzie. Moja koleżanka, amerykanka z którą pracuję właśnie chce kupić pięciopokojowy dom w USA za 80k GBP.Kryzys na rynku nieruchomości w USA nie będzie trwał wiecznie, i dolar nie będzie wiecznie tani!
spod londynu / 78.146.50.* / 2007-11-13 19:14
Dodam , że jak pewnie wiesz kurs GBP do dolara osiagnął ostatnio najwyzszy poziom od 26 lat ! GBP=2.11USD. To nie będzie trwać wiecznie!
max1224 / 195.117.209.* / 2007-11-13 16:57
wtajemniczony to ja nie jestem ale możesz poobserwować co się z którymi walutami dzieje na każdej wymianie będziesz do tyłu to norna więc lepiej zmieniać jak najmniej tu masz adres który może się przydać
http://stooq.com/notowania/?kat=w9
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy