Forum Forum inwestycyjneFundusze

pytanie do krzysiek29

pytanie do krzysiek29

jacekk_85 / 2007-11-17 22:51
Mam bardzo dużo kasy w pioonerze zrównoważonym, pioneerze średnich spółek, legg mason akcji. Sprzedałbyś teraz to czy poczekał trochę jakbyś siedział w tym?
Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2007-11-17 23:01 / Uznany Gracz Giełdowy
jacek powiedz mi kiedy wszedles i czy masz jeszcze zyski czy juz lecisz na stratach. nawet jakbys chcial wycofac to byloby niezle opoznienie a teraz fundusze zwlekaja z odkupieniem z powodow masowych wyplat nawet do tyg. powiem tak w tym tyg sektor bankwy w USA sie rozlicza cos takiego. miesiac temu bylo glosno na forach ze 20 listopada to bedzie niezly spadek na gieldzie. ale widzac po Twoich fundach to musisz byc w plecy a mozliwe ze w fundy wszedles na samej gorce. prognozy dalej sa zle mozliwe ze nastapi chwilowe odbicie do swiat a pozniej dalej w dol. jesli masz pytanie to pytaj
jacekk_85 / 2007-11-17 23:07 / Bywalec forum
Te fundusze pioonera mam już od dawna. Weszedłem tylko w legg masona akcji na samej górce. Wstrzymuję się jeszcze z umorzeniem bo czekam na jakieś odbicie, ale nic takiego jak na razie nie miało miejsca poza tym 13 listopada. Mam jeszcze pioonera stabilnego wzrostu. Po świętach też byś go sprzedał?
krzysiek29 / 2007-11-17 23:18 / Uznany Gracz Giełdowy
dziwie sie ze inwestujesz w pionierze nie mowie ze jest to zle TFi ale po co placic oplaty, w swojej ofercie pioneer ma calkiem niezle fundusze globalne a szczegolnie rynkow wschodzacych ale w obecnej sytuacji nawet na niego bym nie postawil. teraz najlepsza alternatywa sa fundusze hedge powinne dobrze sobie radzic na spadkach teoretycznie. w Polsce sa tylko trzy fundy hedge Opera tej nie polecam, Superfund tez nie malo stabilny choc na ostatnich spadkach ladnie zarobil jak narazie najlepiej pracuje Inwestor FIZ. ewentualnie fundusze obligacyjne. Podsumowujac jak narazie nie widac konca spadkow miski czyli male i srednie spolki juz od pol roku sa w bessie. jedynie duze spolki jakos sie trzymaja ale tutaj to spekulanci sie zabawiaja i gra na kontraktach. a na przyszlosc powinienes ulozyc sobie portfel oparty na roznych rynkach i na roznyvh TFi. wtedy jest mniejsze ryzyko. z tego co piszesz to powinnienes byc na plusie ale boli Cie strata nawet jak nie chcesz wszystkiego odkupywac to chociaz czesc lub zrobic konwersje. ja obecnie nie mam ani akcji ani obligacji kasa na koncie oszczednosciowym
jacekk_85 / 2007-11-17 23:22 / Bywalec forum
dzięki Krzysiek za odpowiedzi
krzysiek29 / 2007-11-17 23:24 / Uznany Gracz Giełdowy
jacek jak bys 2 tyg temu sie zapytal to wtedy dalbym ci konkretno odpowiedz
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy