Forum Forum inwestycyjneFundusze

pytanie do max1224;miki3d i innych

pytanie do max1224;miki3d i innych

alexa74 / 2008-03-11 18:11
Proszę o poradę
od roku mam zainwestowane pieniążki w ING selektywny plus ,na dzień dzisiejszy mam 15% stratę.Mój doradca zaproponował mi dzisiaj,bym umorzyła jednostki w ING a zakupiła Nordea Schroders Surowcowy.
Ciekawa jestem waszych opinii,czy to dobry moment na zmianę i to taką,a może na inny fundusz surowcowy?
Plan inwestycji 5 lat
Wyświetlaj:
miki3d / 2008-03-12 00:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kupiłaś rok temu ING Selektywny, bo był najlepszy. Teraz chcesz się przenieść do Schrodersa surowcowego, bo jest teraz najlepszy. Niestety zazwyczaj pogoń za najlepszym funduszem daje wynik gorszy od średniej. Natomiast dywersyfikacja daje szansę na wynik powyżej przeciętny. Tak więc nie wszystko w jedno miejsce i nie na raz.
krzysiek29 / 2008-03-11 19:29 / Uznany Gracz Giełdowy
zostaw ten fundusz bedzie ok!!!
max1224 / 2008-03-12 00:46 / Tysiącznik na forum
a ja nie mam przekonania
to są cały czas te same ruchy fed przez które kilka tygodni temu byłeś największym pesymistą na forum dzieje się coraz gorzej a Ty tryskasz optymizmem zapomniałęś? czy już siedzisz w akcjach?
pchelek / 2008-03-11 18:57 / Tysiącznik na forum
kasy w polskich fundach nie mam juz dwa lata - tylko Black Rock i Franklin - ale wszystkiego w surowce bym nie pakowal nawet u Schrodersa - podziej to na kupki.
II ZMIANA / 83.22.86.* / 2008-03-11 18:40
Ja to wiem bez doradcy, właśnie wycofuję forsę i pakuję w Schrodersa, a co.
Po dzisiejszej wizycie i rozmowie, Nordea na tle Skandii czy Aegona wypada całkiem, całkiem.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy