Forum Forum prawneBankowe

Pytanie do pracownika PKO BP lub kogoś kto się zna.

Pytanie do pracownika PKO BP lub kogoś kto się zna.

NumerOne / 83.24.159.* / 2013-11-25 14:26
Dotyczy banku PKO BP
Przypuśćmy że wypłacę wszystkie środki z lokat oraz z konta (pozostawiając tylko minimalną sumę na pobranie opłaty za prowadzenie w przyszłym miesiącu,przypuśćmy 20 zł) opłata 6.90
to czy po dniu odniesienia będę mógł założyć lokatę z oprocentowaniem przysługującym na nowe środki?
Czy jest jakiś okres tygodnia bądź dłuższy,gdzie w systemie pozostaje jakiś ślad po tych środkach pieniężnych i nie zostaną one potraktowane jako "nowe środki".
Wyświetlaj:
wiwan / 2013-11-25 15:11
To, co bank uważa za 'nowe środki' na potrzeby jakiegoś produktu- jak rozumiem np. atrakcyjne oprocentowanie lokaty dotyczy tylko lokaty z 'nowych środków'- wynika z regulaminu, karty informacyjnej produktu. Czyli np. tej lokaty. Zatem definicji należy szukać na WWW Banku w dokumencie dotyczącym tego konkretnego produktu.

Nie jest to uregulowanie zewnętrzne, tj. ustawowe.
NumerOne / 83.24.159.* / 2013-11-25 16:00
Ale chodzi mi czy jest jakiś okres,gdzie w systemie pozostaje jakiś ślad po środkach pieniężnych,które zostały wypłacone z konta i były na lokatach,i może to uniemożliwić założenie lokaty na "nowe środki"Nowe środki byłyby to oczywiście wszystkie te pieniądze wypłacone wcześniej i przetrzymane do tzw. dnia odniesienia dla lokat terminowych i po tym dniu z tych właśnie pieniędzy założona-byłaby nowa lokata na lepszy procent z racji "nowych środków"Trochę zamotane to ale mam nadzieję że mnie pan zrozumie.Czy jest pan może pracownikiem PKO BP bo mam jeszcze kilka pytań i nie musiałbym zakładać osobnych tematów tylko tutaj w tym temacie odrazu poradziłbym się w pewnych kwestiach PKO.Czekam na odpowiedź.pozdrawiam.
wiwan / 2013-11-25 21:15
Nie, nie jestem pracownikiem, ale z prawa bankowego (art. 105a) wynika, że "ślad", o którym Pan/Pani pisze poza tym, że przez cały czas, kiedy jest się klientem to, w zależności dla jakich celów pozostaje jeszcze przez 5 lub 12 lat PO końcu roku obrotowego, w którym klient rozstał się z bankiem.

Stąd moja odpowiedź, dotycząca definicji "nowych środków" w regulaminie/karcie konkretnej oferty/promocji- jest ona zdecydowanie węższa, i opiewa np. na 'środki ponad średnie saldo rachunku z ostatnich 6 miesięcy' albo 'środki ponad stan salda z 1 listopada 2013, wpłacone po 15 listopada'.

Najnowsze wpisy