Forum Forum prawneGospodarcze

Pytanie o mailing

Pytanie o mailing

Matthew_ / 2011-03-17 00:07
Witam

Planuję wysłanie oferty współpracy do kilku tysięcy firm których adresy e-mail pozyskałem z ogólnodostępnych internetowych katalogów firm. Celem akcji jest znalezienie sponsora drużyny studentów startujących w konkursach robotyki. Czytając ustawę o świadczeniu usług drogą internetową trudno mi wywnioskować czy treść przesyłanej wiadomości można zakwalifikować jako informację handlową i czy potrzebuję zgodę firm na wysłanie im oferty. Wiadomości byłyby wysyłanie z maila drużyny przez osobę prywatną. Oto treść: http://www.turbodymoteam.com/stuff/Oferta.pdf. Zależy mi na informacji czy wysyłanie takiej oferty bez zgody byłaby niezgodna z prawem. Sprawa jest bardzo pilna. Z góry dziękuję za pomoc.
Wyświetlaj:
ale-[..] / 89.69.132.* / 2013-10-23 23:02
Wysyłka na konta firmowe od 21 stycznia 2013 r może odbywać się bez zgody odbiorcy. Ale warto zapamiętać o tym aby mailing był dobrze zrobiony i aby odbiorca mógł szybko i sprawnie wypisać się z naszej bazy danych.
Gabriello77 / 2013-07-11 11:24
Jak z publicznych katalogów to ok, bo pobieranie adresów przy pomocy szemranych programów to nie brzmi dobrze... Jeszcze ktoś to sobie beztrosko reklamuje
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

A2012 / 46.238.80.* / 2012-10-15 17:41
W tej formie jest to niezgodne z prawem, po pierwsze aby wysłać taka formę musisz na początek wysłać mail z zapytaniem o zgodę, lepiej zmień swojego maila, tak aby nie była to oferta "handlowa" tylko zapytanie, do tego info, że zgodnie z par....itd. dalej większość firm ma konta mailowe połączone z domenami. Wiem o czym pisze bo sama tak mam. Przykładowo na 100 wiadomości docierających za pomocą maili onet, interia, wp na skrzynki mailowe wchodzi mi ich 5. Ponadto jak chcesz to wysłać? Nie polecam wiadomości grupowej. Może inaczej. Nie wiem czy w nie byłoby tu dobrym rozwiązaniem wejście na www.akosoft.pl darmowa rejestracja (przy okazji polecam zaznaczenie newsletter na chcę otrzymywać - gratisowo przesyłają programy). Po rejestracji masz dostęp do forum, a że w ich ofercie jest między innymi program do mailingu to na forum nasz wszystko ładnie wytłumaczone co i jak aby nie tylko wysłanie było legalne, ale aby maile trafiły do odbiorców a nie do kosza

Najnowsze wpisy