Pytanie o ryczałt

PiotrEs / 77.79.241.* / 2011-12-13 13:46
Witam, prowadzę własną działalność gospodarczą, która na chwilę obecną określona jest kodami PKD - 63.11.Z i 63.12.Z - dotyczy ona działalności portalu internetowego na zasadzie współpracy. Wybrałem także formę podatku jako ryczałt ewidencjonowany, jednak przy tych działalnościach wynosi on 17 %. Chciałbym zmienić specyfikację działalności na 82.11.Z i 82.19.Z, które w większości mogą odpowiadać za wykonywane przeze mnie obowiązki. Wyczytałem, że są one objęte ryczałtem w wysokości 8,5 % (właściwie to dowiadywałem się zwłaszcza o 82.11). Czy mogę prosić Was o potwierdzenie tej informacji? Mam jeszcze jedną sprawę, 5 grudnia wystawiłem pierwszy rachunek, od którego będę musiał odprowadzić podatek w wysokości tych 17 procent, jednak jeśli zmienię formę działalności teraz na tą 8,5-procentową to czy przy następnym rachunku, który wystawie na początku stycznia 2012 roku będę mógł odprowadzić podatek w mniejszej kwocie? Wiem też, że będę musiał wypełnić PIT-28 do 20 stycznia 2012 roku, czy zmiana działalności będzie miała jakikolwiek wpływ na wypełnianie tego formularza? Jak będzie wtedy uwzględniony miesiąc grudzień? Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję.

Najnowsze wpisy