Forum Forum inwestycyjneFundusze

Pytanie o wykresy na Money.pl

Pytanie o wykresy na Money.pl

SławekK / 2007-07-26 08:30
zapytam na forum, chociaż to bardziej do prowadzących stronę. Nie mogę odczytać wykresów notwoań funduszy. Przy okresie jednomiesięcznym kursy wmiarę mi się zgadzają z notowaniami, ale gdy zmienię okres na trzymiesięczny lub dłuższy - kursy (odczytywane na osi pionowej w PLN) znacznie odbiegają od notowań. Przykład CU Polskich akcji: według notowanie wartośc jednostki 576,22 PLN, według "wykresu" zaraz z linku tyle samo, ale przy okresie 1 miesięcznym już poniżej 97,5, przy 6 -miesięcznym poniżej 130, przy 36-miesięcznym ponad 250. Na osi opis "PLN". Czy źle "czytam" wykres? może to głupie pytanie, ale proszę mnie oświecić?
Wyświetlaj:
TaS / 2007-07-27 00:13 / Tysiącznik na forum
wydaje mi sie,ze chodzi o to iz na wykresach w moneyu wykresy sa bardzie pogladowe - nie ma tam dziennej dokladnosci :)
SławekK / 2007-07-27 08:45
W "archiwum" wykresy działaja bez zarzutu - przy dacie końcowej wartość jednostki jest taka sama niezależnie od okresu czasu. Ale przy wykresach funduszy już tak nie jest. Być może chodzi o pokazanie trendów, ale czy nie komplikuje to niepotrzebnie sprawy :)?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy