Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Pytanie odnośnie odsunięcia podatku Belki w czasie

Pytanie odnośnie odsunięcia podatku Belki w czasie

tracer86 / 78.9.152.* / 2012-11-22 21:47
Witam!

Czytam właśnie fragment książki o giełdzie, który dotyczy podatku Belki. Jestem początkujący w sprawach giełdowych, więc proszę o zrozumienie. Nie mogę zrozumieć jednej rzeczy: Autor pisze, że można odsunąć zapłatę tego podatku, przez to, że wraz z ustalaniem Prawa Poboru, cena akcji jest sztucznie redukowana.Na naszych rachunkach pojawiają się równoległe papiery wartościowe dające prawo udziału w nowej emisji, które staną się wkrótce PP i można będzie nimi handlować. Do tego czasu kurs spada i rozliczenie podatkowe pokazuje stratę, mimo, że w istocie wartość naszych papierów pozostaje bez zmian. Nie rozumiem jak możliwość wcześniejszego wykupienia akcji ( bo na tym z tego co rozumiem polega posiadanie PP ) nowej emisji ma wpływać na to, że wartość akcji, które posiadamy, ma spadać, ale my sami nie odczuwamy tego - w rzeczywistości wartość naszych papierów pozostaje taki sam? Przepraszam, za dosyć chaotyczną treść posty, ale mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
kazumi / 2012-11-23 00:00 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj
hmm..może zróbmy w ten sposób..zapodam link w którym mechanizm pp jest w bardzo przystępny sposób opisany w teorii i na przykładach..zapoznaj się dokładnie z treścią artykułu a jeśli dalej coś będzie niezrozumiałe w tej kwestii to napisz wtedy postaram się pomóc..
http://bossa.pl/edukacja/prawo_poboru/
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy