R-Dealer

Nowicjusz12 / 2012-07-03 15:29
Raiffeisen bank wprowadził nową ofertę dla swoich klientów. Teraz klienci będą mogli dostęp do mobilnego R-Dealera, czyli platformy do wymiany waluty!! Czy ktos już krozystał z usług tej platformy? Jakie są wasze opinie? Czy warto z niej korzystać?
ŁukaszŁ / 93.159.146.* / 2013-07-23 23:13
Działałem rok na tej platformie. Prowadząc niewielką działalność gospodarczą nabywałem tam walutę za wartość ok 35 tyś złotych miesięcznie. Kurs nie był najlepszy i gorszy od kantorów internetowych (kurs gorszy o ok. 1,5 grosza w przypadku euro) ale platforma należąca do banku Raiffaisen dawała poczucie bezpieczeństwa. Niestety do czasu. Działanie na platformie dawała pewien dyskomfort w postaci przymusowego konta firmowego przypisanego do platformy za które nie była pobierana opłata (opłata 3,5 za kartę) ale trzeba wykonać przelew przynajmniej 1 raz w miesiącu na co najmniej 20tyś złotych, ja potrzeby miałem większe więc dla mnie nie stanowiło to dużego problemu ale jednak 1 miesiąc przeoczyłem i bank pobrał opłatę blisko 100zł. Czasami więc musimy sztucznie się spieszyć i rozkładać kupno waluty w czasie bo nie ważne że kupimy walutę np za 100 tyś złotych w jednym miesiącu bo i tak musimy zrobić transakcję w drugim bo bank ma nam naliczy wysoką opłatę. Cały system powiązany jest z twoim kontem u nich i wydawałoby się że jest to jedyne i dobre rozwiązanie ale powoduje ogromne niebezpieczeństwo że właśnie przez prostą pomyłkę swoją lub co gorsza systemu można stracić swoje pieniądze.
Po pierwsze jak już kupisz walutę na r-dealer to potem wiadomo chcesz zrobić przelew wpisujesz odbiorcę potwierdzasz i.... niby przelew poszedł ale pieniądze z konta nie zniknęły a potwierdzenie wykonania przelewu przychodzi z opóźnieniem co powoduje że nie zawsze wiesz czy przelew wyszedł w końcu czy nie, jak ponowisz to bank co oczywiste pobierze opłatę 10 złotych bo samemu mimo że pieniądze jeszcze nie wyszły z konta - przelewu anulować nie możesz. Kilka razy tak mi się zdarzyło... przypadek?? Pewnie tak ale osoby robiące przelewy z automatu tak jak w mbank czy inteligo tutaj muszą strasznie uważać. To jednak nie wszystko w czerwcu 2013 kupowałem walutę na R-dealer chodziło mi o 6000 euro, wiadomo spytałem o kurs potem w max. 30 sekund podejmujesz decyzję o kupnie. Jestem przekonany że kupowałem dokładnie 6tyś euro bo tyle potrzebowałem na opłacenie faktury i tyle miałem zgromadzonych środków. Jednak po przejściu do konta Raiffaisen opkazało się że euro na koncie nie ma tylko jest debet na prawie 250,000 złotych !!! (dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych) - po telefonie na infolinie zostałem przekierowany do dealera walutowego a tam Pani mówi mi że nie kupiłem 6000 a 60000 euro! Powiedziałem że jest to nieprawda i jest to widocznie pomyłka bo chciałem i byłem pewien że kupuję 6 tyś a nie 60 tyś a Pani z rozbrajająca szczerością mi mówi że ona nic nie jest w stanie zrobić i jeśli do końca dnia nie uzupełnię kwoty o 250tys złotych to walutę musi sprzedać. Może poczekać ewentualnie z decyzją do wtorku bo teraz jak ona sprzeda to różnica będzie 2700 złotych !!!
Szczęka mi opadła, po pierwsze dlaczego aż tyle - to że ja mam ponad 400 pipsów różnicy między kupnem a sprzedażą to wiadomo bank ma najwyżej 10 wiec jawnie i w białych rękawiczkach bank chce uzyskać zysk na pomyłce mojej (choć jestem pewien że kupowałem 6tyś anie 60 tyś) a nie że bank stratę zrzuca na klienta bo stratę to mógł mieć najwyżej 50 złotych a nie 2700złotych. Odwołania i skargi nic nie dały, na moje pytania co by było gdyby na zalogowanym koncie ktoś dokonał (nie trzeba do potwierdzenia smsa ani innego zabezpieczenia) zakupu 1 miliona euro to dostałem odpowiedź że tyle to się nie da tylko co najwyżej 250 tyś euro :) Czyli wystarczy znać hasło żeby ktoś mógł kupić (nawet twoje dziecko) walutę wartą milion złotych a bank zaciągnie ci debet na koncie po czym odsprzeda na forexie jak nie będzie środków i naliczy Ci opłatę z tytułu różnicy wynosząc nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych... Bardzo, bardzo nie polecam platformy r-dealer w banku Raiffaisen i przestrzegam innych, jak ktoś miał podobną sytuację do mojej (podejrzewam że ktoś już na pewno taką miał) to piszcie proszę o tym...

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: