Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Rachunek maklerski dla ucznia

Rachunek maklerski dla ucznia

kompi1 / 2011-06-20 19:17
Jestem jeszcze uczniem liceum. Chciałbym otworzyc konto maklerskie ale nie wiem które. Na rynku jest ogromna ilośćć rachunków i cieżko mi wybrać odpowiednie konto dla siebie.
Jako ze jestem jeszcze uczniem licze ze prowadzenie konta będzie darmowe i może prowizje dość tanie.
Z tego co przejrzałem internet najbardziej odpowiednie jest ING SECURITES. Czy warto? Jakies lepsze propozycje?
Wyświetlaj:
jankowska / 2011-06-28 14:08
Chyba wszędzie jest porównywalnie. Musisz przejrzeć ofertę najlepszą dla siebie. Przejrzyj jeszcze AmerBrokers. Wydają się być w porządku i mają chyba najniższą prowizję od transakcji.
Tu masz link do ich fanpage'a, dodatkowo jest tam jakiś konkurs: http://www.facebook.com/DomMaklerskiAmerBrokers
Ciułacz / 2011-06-27 13:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na pocztę prywatną nie odpowiadam, ale tu przytoczę pytanie :

Jeżeli bank pobiera powiedzmy 6zł za daytrading to 6zł pobiera przy każdym sprzedaniu akcji czy jednego dnia 6zł?
...............................
Zlecenie DT to jak sprzedasz akcje które kupiłeś w tym samym dniu, to tak jakby odwrotna bliźniacza transakcja,np o 9:00 kupisz 10 akcji KGHM i je sprzedasz o 10:00 i następnie je odkupisz o 11:00 i sprzedając o 12:00 i je jeszcze kupując o 13:00 a sprzedając o 14:00 to mamy rozumieć że zostało dokonanych 3 operacje DT i Cię skasują 3 razy.
Co do wysokości opłat to się nie wypowiadam bo co biuro to może być inaczej.
W Aliorze na ten temat piszą tak :
Prowizja od transakcji odwrotnych zawartych w ciągu jednej sesji na rynku akcji, praw do akcji, praw poboru,
warrantów, certyfikatów inwestycyjnych i produktów strukturyzowanych wynosi 0,20% wartości transakcji
odwrotnej. Prowizja naliczana jest wg podstawowej stawki ustalonej dla danego rachunku. Zwrot nadpłaconej
części prowizji następuje w ciągu trzech dni roboczych od dnia zawarcia transakcji odwrotnej.
............................
W postanowieniach końcowych odnośnie wszystkich opłat piszą: Istnieje możliwość negocjowania indywidualnych stawek opłat i prowizji.
Pozdrawiam
ad... / 62.21.32.* / 2011-06-20 20:42
Polecam: BRE, Alior, WBK - sprawdz oferte, porownaj i wez ta ktora najbardziej ci pasuje.
Ciułacz / 2011-06-24 22:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co prawda zadałeś pytanie kilka dni temu ale takie pytania są zawsze na czasie.
Podam Ci ranking biur maklerskich.
http://www.buffett.pl/rb.html
............................................
Przy okazji się sam dowiedziałem że kilka biur umożliwia prowadzenie oddzielnego rachunku maklerskiego jako IKE, gdzie nie jest pobierany podatek od zysków z transakcji, pod warunkiem, że nie wypłacimy pieniędzy przed 60 rokiem życia.
Tobie to bym radził założenie IKE
Pozdrawiam
kompi1 / 2011-06-26 12:51
Kuszące, ale już za otwarcie takiego rachunku trzeba zapłacić i systematycznie wpłacać na co mnie, ucznia jeszcze nie stać.
Ciułacz / 2011-06-26 13:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kompi1 witaj !
To nie jest tak

już za otwarcie takiego rachunku trzeba zapłacić i systematycznie
wpłacać

Nie miałem na myśli jakiejś tam polisy ale otwarcie normalnego rachunku brokerskiego w BM zarejestrowanego jako IKE i nie masz tam specjalnych opłat ani nie musisz coś systematycznie wpłacać, możesz kupować i sprzedawać akcje kiedy chcesz i ile chcesz, byle z tego rachunku nie wyprowadzać kapitału bo byś zapłacił podatek, bo to typowe oszczędzanie na emeryturę.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy