Forum Polityka, aktualnościPolityka

Rada Etyki Mediów oburzona publikacją o Herbercie

Rada Etyki Mediów oburzona publikacją o Herbercie

Wyświetlaj:
LP / 83.135.152.* / 2006-08-19 13:48
Tym artykułem na temat Zbigniewa Herberta jest odokonana dsłony dwóch bardzo ważnych rzeczy w naszym kraju a mianowicie :fałszywy pryzmat widzenia wielu rzeczy przez polskiego czytelnika ,płytkość widzenia i rozumowania opisanego problemu.Ludzie niby na pozór uważający się za :inteligentnych i wrażliwych na krzywde ludzką dają dowód że ta uczciwa wrażliwość funkcjonuje w bardzo dużym ograniczeniu.Jest to tak płytkie widzenie wielu rzeczy że ... przeraża .
Ta niby dobra INTENCJA -obrony cnoty- ogranicza im obiektywizm widzenia całokształt sprawy. To jest te przysłowiowe POLSKIE PIEKIEŁKO jako wyidealizowy punk widzenia wszystkiego jako: czarne albo białe.
To jakby odsłoma Kalectwa intelektualno-emocjonalnego.
Widocznie TRAGIZM Pana Zbigniewa Hrtberta polega na tym że nie przekazał on w swojej twórczości - sposobu uwrażliwienia odbiorcy na „elementy pośrednie” które są również częścią składową funkcjonowania naszego życia.
Brak tego”elementu” jako właściwego dystansu widzenia wszystkiego we właściwym kontraście i kontekście tworzące większą tolerancje i głębsze zrozumienie wielu rzeczy.
saul / 2006-08-17 12:43 / portfel / Pan Owca
Dokładnie! Przywrócić karę śmierci i na stryczek z autorem! Spalić wydawnictwo! "Jest tylko jedna racja i to święta racja. Bo nawet jeśli Twoja jest racja, moja racja jest mojsza niż Twojsza!" . A swoją drogą to proponuję zmianę nazwy REM na KRC (krajowa rada cenzorcza).
Witold Donat / 83.243.39.* / 2006-08-16 21:04
WPROST był dobry gdy atakował SLD Millera lewicę teraz jest zły bo pokazuje że Polski Ludowej bronili różne mózgi i świadczy to o wszechstronności służb wywiadowczych PRL
Oficer wywiadu , kondrwywiadu to był coś.W każdym kraju są potrzebni tzw uchole . Policja USA jest dzielna tylko i wyłącznie przez donosicieli , którzy są na każdym rogu i w każdym domu.Herbert przebywł na zachodzie napewno pletł jakieś głupstwa i opowiadał o wszystkim kążdy jest kryształowy na swój użytek.
az / 81.219.22.* / 2006-08-17 11:27
Czy dziennikarz Wprost napisał nieprawdę?. Zona potwierdza , że się spotykał. Podała te same motywy co dziennikarz Wprost- chęć otrzymania paszportu i zgody na wyjazdy zagraniczne.
Czy obywatele RP dzielą się na tych , o których można powiedzieć co robili i na tych , o których się nie mówi się wszystkiego?. Ja jestem zadowolona , ze dowiedziałam się o tych faktach, od tego w końcu są dziennikarze. Ocena - to już moja sprawa.

Najnowsze wpisy