Forum Forum dla firmKadry

Rady pracownicze - zabrakło logiki

Rady pracownicze - zabrakło logiki

Money.pl / 2006-08-31 20:36
Komentarze do wiadomości: Rady pracownicze - zabrakło logiki.
Wyświetlaj:
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-09-10 10:03
OTO IDEALNY DOWÓD NA KRETYNIZM PISUARÓW.

1. PiSiory wymyśliły jakiś KOMUNISTYCZNY SYF
2. PiSiory przegłosowały dzięki Koalicji Komunistów ten KOMUNISTYCZNY SYF
3. Okazało się niebawem, że KOMUNISTYCZNY SYF to na dodatek bubel prawny
4. I kto jest winny? Platforma, bo protestowała przeciw temu KOMUNISTYCZNEMU SYFOWI i zagłosowała przeciw niemu!!!

Obłęd, k***a, obłęd!!!
Adalbert / 195.33.166.* / 2006-09-01 09:49
w pełni popieram powyższą opinię , kolejna sprawa nie poruszona tutaj jest wykorzystanie tych bzdurnych zapisów przez funlcjonujace zakładowe organizacje zwiazków zawo0dowych , które błyskawicznie poinstruowane przez centrale upoważnione przez ustawe przeprowadzaja wybory wybierajac do Rad jedynie członków organizacji związkowych często szczatkowych w przedsiębiorstwach ( w naszym akurat stanowia 7% zalogi) . w rezultacie reprezentacja załogi nie ma miejsca , a jedynie poszerza sie gfrono "nietykalnych " z e zwiazków zawodowych
pracownik nie zrzesz / 213.25.20.* / 2006-09-04 08:12
Słuszna uwaga. Totalny brak logiki, rady pracownicze składają się wyłącznie z funkcyjnych członków organizacji związkowych. A kto ma reprezentować pracowników nie zrzeszonych w związkach zawodowych? Czyżby ustawa miała na celu obowiązek zapisywania się pracowników do związków zawodowych? Totalny bubel prawny.
dzeku / 213.216.65.* / 2006-08-31 22:36
Uff. Zlikwidowałem firmę, pracowników zwolniłem, przekawlifikowałem się i teraz całkiem godziwie zarabiam i śpię spokojnie. Ale zacieram ręce jak władza obiecuje, że coś uprości, zreformuje, ulży itp. Wiem wtedy, że popyt na moje usługi będzie rósł. Tak trzymać (p)osły i ministry. Wy za swoją głupotę całkiem nieźle kasujecie, ale z Waszej głupoty można też nieźle wyżyć ;-)
obserwator / 83.20.217.* / 2006-08-31 20:36
Bardzo interesujący temat i jego syntetyczne przedstawienie. Rady pracownicze, związki zawodowe, polityka, to drażliwa materia. Politycy nie stanęli na wysokości zadania, ich przedstawiciele w Sejmie i Senacie uchwalili ustawę , kolejny bubel legislacyjny. Politycy stanowiacy prawo, szczegolnie ci z opozycji winni po wielokroć sprawdzać i sprawdzać, ale widać, że to nic nie daje , cienie zawsze są w cieniu, łatwiej zamącać wode, niż być odpowiedzialnym za powstanie spójnego i logicznego aktu prawnego. Dzisiaj słyszalem z ust bylego Prezydenta, że nikt go nie zaprosił, natomistat solidarność mówi, że zaprosila i kto tu mija sie prawdą? Podobnie jest z ustawami, tworzy się je, aby urzędnicy mieli używanie, im więcej ukrytych zawiłości, tym więcej pracy dla białych kolnierzyków ? ale czy można taka prace nazwać tworcza >> to czysta destrukcja, uwolnienie sie od bzdurnych przepisów, nawet jak jesteśmy w UE, jest trudne , wręcz niemozliwe. Dużo lepiej by sie żylo ludziom , gdyby większość przepisów spalono na stosie, byłoby to z pozytkiem dla ludzi , ale tak sie nie stanie., wóz musi jechać dalej, nawet jak szkapy padna po drodze.
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-09-08 23:13
"Politycy stanowiacy prawo, szczegolnie ci z opozycji winni po wielokroć sprawdzać i sprawdzać"

ZOBACZ GŁUPI CH...U KTO ZA TĄ USTAWĄ GŁOSOWAŁ!!!
http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&5&12&21
Anita / 213.76.189.* / 2006-08-31 22:42
O którą tu ustawę chodzi??
Czy na pewno mowa o radach pracowniczych (w przedsiębiorstwach) czy o radach pracowników (nie pracowniczych) od informowania załogi
reichstadt / 212.160.132.* / 2006-09-01 08:48
Chodzi oczywiście o rady pracowników w rozumieniu ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji (Dz.U.06.79.550) a felieton młodego człowieka na ten temat jest nadzwyczaj trafny. Ustawa to bubel a jedynym motywem jej stworzenia są znowu wymogi dostosowawcze naszego prawa do prawa unijnego. Żeby mieć to "z głowy" a jednocześnie nie martwić się ewentualnymi karami trzeba po prostu tak jak ja w swojej firmie trochę posterować - najpierw zebraniem podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie wyborów, potem - zgłoszeniami kandydatów a potem to już tylko wybory. U mnie były wczoraj i wszyscy zadowoleni, tylko ludzie nie rozumieją po co ich się na siłę uszczęśliwia.
pracuś / 83.19.188.* / 2006-09-08 22:59
Jeżeli każdy pracodawca podchodzi do tej sprawy tak jak Pan to współczuję i pracownikom i takiej firmie ,którą faktycznie nie warto zawracać sobie głowy

Najnowsze wpisy