Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Radziwiłł: Lekarze to dobro narodowe. Muszą kosztować

Radziwiłł: Lekarze to dobro narodowe. Muszą kosztować

Wyświetlaj:
doktorek793 / 195.250.38.* / 2016-05-13 12:35
lekarz dobro narodowe i mówi to polityk pis ale jaja
medPress / 77.254.135.* / 2010-02-28 21:31

... wykwalifikowany specjalista też musi mieć swoją cenę i poniżej tej ceny nie możemy schodzić. Jeżeli nas na to nie stać, to albo musimy zaoszczędzić, zlikwidować przywileje rolników, którzy zwolnieni są z płacenia składek, albo dorzucić pieniędzy do systemu .


Jezeli woznica ma miec kase fiskalna to dlaczego lekarze w swoich gabinetach ich nie maja?
Student VI roku / 83.28.24.* / 2009-08-05 14:58
Śmiać mi się chce jak słysze takie teksty, zapraszam na jeden semestr aby przekonać się jak łatwe i przyjemne są studia na wydziale lekarskim .Kiedy moi przyjaciele w liceum chodzili na randki lub do klubów ja siedziałem w domu i uczyłem sie aby otrzymać wymarzony index.Na studiach równierz moje życie wypełniały ćwiczenia , wykłady,kółka ,nauka na stancji.Wiem doskonale ile uczą się moi przyjaciele na innych uczelniach.
Co do lekarzy ze wschodu to jakoś nie jestem przekonany żeby Niedwiedjew czy też Łukaszenka tak chętnie obdarowali nasz kraj swoją kadrą ,Ukrańcy też raczej nie przyjadą bo w drugim obiegu (łapówki ) wyciągają ogromne stawki(mój przyjaciel studiuje na wydz,lek we Lwowie),co wiem z pewnego żródła ,a jak przyjadą to wtedy się dopiero zaczną 'wzjatki'.
Co do oddawania pieniędzy za studia-świetny pomysł ,ale zgodnie z konstytucyjną zasadą równości :każdy budowlaniec , hydraulik ,lekarz .piekarz, cukiernik , technik niech płaci za swoje studia czy też szkolę zawaodową -jak równość to równość.
Całe szczęscie ,że coraz więcej osób lizneło co nieco świata i zaczynają rozumieć jak wygląda ochrona zdrowia w innych krajach ,dlatego ,że dopiero wtedy można docenić nasz system ochrony zdrowia (biorąc pod uwage kwotę składek ) , w USA jak nie masz kasy na leczenie to 'zdychasz pod płotem" (dokładne słowa mojego kolegi który po 4 roku odbywał praktyki w Dallas).Na zachodzie normą jest że lekarz ma wille i 2 mercedesy.
Największym mankamentem jest jednak to , że dzięki prasie i tv lekarze pojmowani są przez wiele osób ja łąpówkarze i mendy które nie ruszą tyłka jak im nie zapłacisz.
W ramach pocieszenia moge tylko powiedzieć ,że większość moich kolegów i koleżanek ma zamiar prosto po studiach pakować manatki i wyjeżdzać w miejsca gdzie lekarze są szanowani za swoją wiedze i prace.
medPress / 77.254.135.* / 2010-02-28 21:25
>
... lekarze pojmowani są przez wiele osób ja łąpówkarze
i mendy które nie ruszą tyłka jak im nie zapłacisz.

Czy w wiekszości przypadków zdanie to jest falszywe?


W ramach pocieszenia moge tylko powiedzieć ,że
większość moich kolegów i koleżanek ma zamiar prosto po studiach
pakować manatki i wyjeżdzać w miejsca gdzie lekarze są szanowani
za swoją wiedze i prace.

Czyjego pocieszenia? Twojego, że konkurencję bedziesz miał mniejsza i bedziesz mogl brac wieksze wziatki?
sc / 99.232.235.* / 2009-08-05 22:06
Kolego, pomimo że w większości się z tobą zgadzam to uważam, że sam pomysł wyjazdu zaraz po studiach jest zbyt desperacki i trąci, powiedzmy sobie, drobnym oszustwem popełnianym na szkodę całego społeczeństwa polskiego. System jest chory i trzeba to naprawić. Jak widzisz z dyskusji, istnieje bardzo poważny problem pomiędzy pacjentami a lekarzami. Pacjenci też mają swoje racje i wydają się one szczere chociaż nieraz przedstawione w sposób bardzo wulgarny. Wydaje mi się, że masz rację mówiąc o zdobywaniu bardzo specjalistycznej wiedzy odpłatnie. Nie wszystkim lekarzom, którzy wyjeżdżają, udaje się. Najwiekszą część lekarzy podaje baseny w szpitalach, rozwozi pizzę, utrzymuje się z robienia swetrów na drutach itd., ponieważ nie dostaje licencji lub lepszego zatrudnienia. Podczas powrotu do Polski na wakacje opowiada legendy reszcie...Lekarze w Polsce biorą łapówki bo uważają, że ich praca jest o wiele więcej warta. Pacjent chce płacić łapówkę ponieważ chce być obslużonym jak najlepiej. Jak zrobić aby zadowolić obie strony? Pośrednią przyczyną obecnego, chorego systemu opieki zdrowotnej jest przejście z socjalistycznego systemu, którego już nie ma, do nowego systemu, którego jeszcze nie ma. Jest to okres samoregulacji bo rząd w rozwiązaniu tego problemu wykazał kompletną bezsilność. Jedno jest pewne. Sprawiedliwości na świecie nigdy nie było i nie będzie.
unikający lekarzy / 83.19.116.* / 2009-08-03 13:27
Pan Radziwiłł tak jak i były prezes PZPN Listkiewicz są szefami nikomu niepotrzebnych organizacji działających na szkodę obywateli. Jednak nie każdy jest kibicem, ale pacjentem każdy będzie. Ta lekarska mafia prowadzona przez pyskującego fircyka Bukiela żąda coraz więcej a daje coraz mniej. Domagam się wprowadzenia natychmiastowego kas fiskalnych dla wciąż biedujących lekarzy oraz surowych kar dla wielu konowałów.
ESKULAP / 77.253.132.* / 2009-08-03 12:15
oto jedno z "dóbr narodowych" - no może nie jedno, ale kilka - i lekarze i Wysoki Sąd (również się popisał) - http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090715/POWIAT04/723612425
Dotana / 79.191.39.* / 2009-07-31 11:21
Jako podatnik nie zgadzam się na tak wysokie jak obecnie płace lekarzy. Jakość pracy moich lekarzy jest nadal niedostateczna ( pracują krócej niż powinni, nie interesują się mną o ile nie płacę prywatnie-czyli dodatkowo- za wizytę, w szpitalu wykonuję opłacone prywatnie zabiegi itp) System płacenia dużo za miernie realizowaną pracę lekarzy jest DO WYRZUCENIA !!!! Najlepiej z marnymi, skorumpowanymi, doktorkami.
Anest / 94.232.156.* / 2009-08-01 09:03
Jestem lekarzem anestezjologiem. Pracuję na Oddziale Intensywnej Terapii od 28 lat.. Dopiero od pierwszego kwartału 2008 moja pensja to 3200 ( czyli dotarła chyba pierwszy raz od II wojny Swiatowej - do okolic sredniej krajowej). Oczywiscie jesli pracuję dodatkowo po południu i w nocy ( tzw dyżury) to mam za nie płacone jak za godziny nadliczbowe kodeksowe ( odpowiedni zapis jest w ustawie o zakładach opieki zdrowotnej ) sa to stawki 150 procent za godziny dzienne dyzuru i 200 proc za nocne ( stawki te zostały wymuszone ustawodastwem unijnym ) i nie ma takiej opcji zeby jakis ministrzyna,czy ktokolwiek inny np. Dotana mógł mi je obniżyć. Obnizyc sobie i płacic wyzsze składki, a może będzie lepiej.
Bytków / 83.27.134.* / 2009-07-31 10:46
To zakopać chciwych konowałów głęboko, tak, aby nikt nas nie pozbawił tego skarbu. Do kraju natomiast, zamiast skaróbów zaprosić lekarzy ze wschodu. Dlaczego mafia lekarska jest przeciwna legalizacji pracy lekarzom choćby z Rosji czy Ukrainy?.
Czyżby skarb obawiał się, że ktoś stwierdzi, że mamy do czynienia z prymitywną podróbką?
Anest / 94.232.156.* / 2009-08-02 08:04
No cóz skomentujmy to w twoim stylu = lekarze nie leczcie tłumoków.
Jerzy U. / 79.185.183.* / 2009-07-31 10:28
sam znam kilku takich, ale niestety wiekszość traktuje swoją profesję jako sposób na łatwe i bogate życie. W mojej rodzinie jest kilku lekarzy, a także dwóch wykładowców Uniwersytetu Medycznego, więc obserwuję to na codzień i słucham. A nastawienie niektórych studentów medycyny do przyszłego zawodu już poraża i przeraża. Dominujacym tematem szeroko rozumianego środowiska jest: "ile wyciągnę kasy". Pocieszajace jest, że tzw solidarność srodowiska jest coraz mniejsza. Może rozwalą się od środka? Oby.
polski lekarz / 153.19.191.* / 2009-07-31 08:16
Witam, widze że poziom intelektualny dyskusji niestety już przeniósł się z takich portali jak onet czy wp. Szkoda, bo tutejsi forumowicze mają sporą baze intelektualną, w wiekszosci na tematy zwiazane oczywiscie z finansami, poniewaz jest to portal finansowy. Natomiast takie komentarze jak nizej podpisany EM2 czy Matra powodują, że portal ten staje się kolejnym " chłopskim, wirtualnym jarmarkiem" gdzie można przelać na forum swoje "złote myśli", nie mając zielonego pojęcia o czym sie pisze.
Szkoda.... bo BYŁ to portal wymagający od uczestników chociaż namiastki intelektu.
EM2 / 78.8.17.* / 2009-07-30 22:31
Jakie dobro narodowe?
Konowały i tyle. Do roboty, a jak nie, to won z tego kraju. W głowach im się poprzewracało.
PawelK66 / 2009-07-31 00:01
EM2 a ty jesteś koniowalem, won to do psa. Ty chamie i prostaku.
sc / 99.232.235.* / 2009-07-30 18:06
Sformułowanie poniższe przez kogoś ,,Biedny lekarzu pokaż co masz w garażu'' jest na prawdę dobre. Nie wiem czy autor zdaje sobie sprawę z tego. Wypowiedź ta jest jaskrawym przykładem bardzo popularnego w Polsce zjawiska zazdrości o wysokość poborów a także rankingu ważności zawodów. Uważam także, że większość studentów medycyny powinna opłacać sama swoje studia ale jest to już poza omawianym tematem. Cofnijmy się myślami o parę lat i przypomnijmy sobie jak było za komuny i który z zawodów był uważany za najbardziej szanowany. Robotnik oczywiście. A jaka specjalizacja? Robotnik budowlany. Ten pogląd istnieje w naszym społeczeństwie jeszcze do dzisiaj. Owszem, zaciera się ale powoli. Ranking ważności zawodów, tak na prawdę, nie powinien istnieć a przynajmniej nie w takim powszechnym rozumieniu. Komuna zniszczyła u ludzi umiejętność logicznego myślenia . Jeżeli nie jesteśmy pewni co myśleć o wysokości zarobków oraz proporcji wysokości poborów w różnych zawodach, popatrzmy i nauczmy się od krajów rozwiniętych, gdzie system społeczny jest bardziej sprawiedliwym. Nie mogę powiedzieć, czy pensja lekarza powinna być 5-cio krotnie czy 10-cio krotnie wyższa od pensji robotnika bo nie jestem tego pewien. Mogę natomiast powiedzieć, że lekarz może mieć mercedesa w garażu i drugiego w drugim garażu w swoim domu pod miastem. Specjalista lekarz, po tygodniowej pracy, ma prawo pojechać do swojego drugiego domu pod lasem, gdzieś przy jeziorze i uspokajać swoje myśli. Jeżeli chce oczywiście. Ceny takiego standartu życiowego nie znam i nawet nie chcę znać. Myśle, że powinno wystarczyć na to wszystko z jego poborów. Nie ma w tym nic zdrożnego. Przestańmy zazdrościć. Lekarz był przy nas kiedy rodziliśmy się, jest przy nas przez cale życie i będzie kiedy umrzemy. Zawód lekarza w Polsce jest poniewierany. Nie ma lekarzy złych czy dobrych. Jeżeli coś nie tak jest jak powinno, to znaczy, że system nawala. Ci co krytykują, przekonaja się, że lekarze niedługo po prostu ...wyjadą. Wtedy zaczniemy doceniać felczerów (jeżeli jeszcze są) i jakoś to będzie...
Matra / 195.85.241.* / 2009-07-30 17:16
Jesteście w istotnej większości darmozjady, niedouczeni partacze i chciwe hieny. Jak się połapiecie, że w świecie jest tak, że żeby zarabiać trzeba coś umieć i jeszcze, o zgrozo pracować to wrócicie tu na kolanach. Tyle, że tu już bedą pożądnych ludzi leczyć ukraińcy, rosjanie i chińczycy. Najpodlejsza grupa zawodowa!
Redakcja forum / 2009-08-18 22:44 / Administracja forum
Prosimy o kulturę wypowiedzi na forum.
Redakcja forum
Anest / 94.232.156.* / 2009-08-01 09:06
Gdybys czytał gazety kolaniarzu to bys wiedział, że paru ukrainców i białorusinów tu jest ale niewielu bo ich takie zarobki nie interesuja. Do czytania.
YS / 194.242.62.* / 2009-07-30 13:37
Owszem muszą - zgadzam się ztym w 100% - studia, staż i praca cóż wymagająca wyższych kwalifikacji ale...:
- każdy jeden lekarz, który pracuje w ZOZie czy iinym szpitalu, jeśli ma otwartą prywatną praktykę - na zbity pysk powinien lecieć z tego szpitala... jak praktyka pokazuje - etat w szpitalu służy do napędzania chorych na "konsultacje" w prywatnym gabinecie i za prywatne pacjenta pieniądze...
- prywatna praktyka - proszę bardzo - kasa fiskalna (to samo księża i prawnicy)
wtedy być może będzie sprawiedliwie, ale też odpowiednio do wykonywanej pracy - kto wie, może nawet deficyt się zmniejszy...
też potrzebny / 81.210.19.* / 2009-07-30 08:39
"Tak dla wspólnej korzyści i dla dobra wspólnego
Wszyscy muszą pracować," (J.Tuwim) Mój ... panie Radziwile. Można też całkiem poważnie: "Zasadę "dobra wspólnego" można - za papieżem Janem XXIII - opisać właśnie jako sumę tych warunków życia społecznego, w jakich ludzie mogą pełniej i szybciej osiągnąć swoją osobistą doskonałość (Mater et Magistra, nr 65)." Więc przestań pan pie...yć o posłannictwie i nadzwyczajnej pozycji lekarza w społeczeństwie.
chop1 / 77.254.221.* / 2009-07-30 20:56
Najsamprzód tym naszych znachorów nalezy zmusic do prowadzenia kas fiskalnych.
Innym wyjściem jest wprowadzenie możliwości dokonywanie odpisów od dochodów do opodatkowania wydatków ponoszonych na łapówy oraz wizyty w prywatnych gabinetach.
SzanujeLekarzy / 83.175.144.* / 2009-07-30 01:35
Śmieszą mnie te wszystkie komentarze. Teksty typu pokaż lekarzu co masz w garażu. Wg was lekarz to nierób, łapówkarz, debil, konował, kretyn, bezduszny ignorat, myślący tylko o kasie. Mylicie się i to bardzo. Poza tym jak oni mają tak dobrze, są tacy bogaci (bo pewnie wam głownie to przeszkadza) - to trochę Was nie rozumiem. Sami piszecie: studia za darmo, nie wiadomo kogo biorą. Same plusy. Zapraszam na medycyne - ustawicie się do końca zycia, bo kto jak kto lekarz to kase ma. Potem wepchniecie na studia swego synka prywatna klinika i kasa leci jak na taśmie w fabryce. Chyba nie ma prostszego planu na dostatnie życie w czasach kryzysu. Tylko niestety sami doskonale wiecie, że jest inaczej. Wszystkie studia w Polsce są za darmo i akurat na medycynę jest się najtrudniej dostać. Wymaga to samozaparcia, poswięcenienia i bardzo dobrych ocen. O przyjeciu na studia decyduje postępowanie kwalifikacyjne na 1 miejsce jest srednio okolo 10 chetnych. Niech ktoś mi teraz wytłumaczy jak można kogoś wsadzić na medycynę??? No można wsadzić synka, na studia płatne placi się 18 tysiecy na rok, plus taki delikwent buli za kazda poprawke, np. sama anatomia kosztuje cos kolo 6 tysiecy zlotych. Troche sie tego uzbiera przez 6 lat studiów. Nie bójcie się o tego synalka, on sobie w zyciu poradzi jak jego tatusia stać na to. Teraz wyobrazcie sobie sytuacje, że studia są platne. Przecietnego Kowalskiego nie bedzie stać na wysłanie swojej córki, jedej z lepszych w klasie. Miejsce na uczelni zajmie opisany synalek. Poziom kwalifikacji mlodych lekarzy diametralnie spadnie. Absolwenici uczelni juz nie beda prosić o wysokie zarobki, bo je wymusi rynek. Bedzie dokladnie jak w UK. tam jak ktos skonczy Oxford nie pojdzie pracować za srenia krajową. W ichniejszym NHS- publiczna sluzba zdrowia-- praktycznie nie pracuje zaden lekarz z brytyjskim dyplomem. Tylko, że Anglia to nie Polska i moze sobie sciagnać Hindusów, Afrykańczyków, lekarzy z Europy, aby leczyl ichniejszy plebs. Zaprawde powiadam Wam, że w Polsce za to co wszyscy placimy mamy luksu. Kazdy naprawde chory czlowiek ma zapewnioną opiekę na najwyzszym poziomie. Wiekszość ludzi co pisze te komentarze tak naprawde nigdy nie byla chora i nie wie co pisze. Co z tego, ze na proteze stawu biodrowego czeka sie pól roku- ale w koncu ja sie ma i za nic sie nie placi. Jezeli chorujesz na HIV masz zapewnione leczenie najowszymi lekami-zuplenie za darmo. Pocpales sobie w zyciu to i Metadon dostaniesz i nwet jak jestes narkomanem to nikt inny, ale to wlasnie lekarz bedzie ostania osobą, która wyciagnie do Ciebie pomocną dłoń.
123....Pac jent / 98.116.28.* / 2009-07-30 05:27
Czlowieku a jak jest w tym zachodnim kapitalizmie w USA.Wlasnie tak .Trzeba za takie studia slono placic.Mozna studiowac prawie za darmo ale trzeba byc DOBRYM a nie taka miernota jak wiekszosc lekarzy po studiach w POLSCE.Wiele sie slyszy za granica o studiach w naszej kochanej ojczyznie.Oczywiscvie ZLEGO.Sami profesorowie na uczelniach o tym mowia.Najpierw WIEDZA ,dobra PRACA a potem zaplata.KONOWALY.
Meli / 89.77.184.* / 2009-07-30 08:44
Za tą składkę w USA w razie czego jedyną rzeczą jaką mógłbyś dostać i na co byłoby Cię stać to ostatnie namaszczenie
do szkoły! / 81.210.19.* / 2009-07-30 10:49
"Meli", jesteś lekarzem czy innym nieukiem? TĘ składkę!
Meli / 89.77.184.* / 2009-07-30 11:23
Obydwie formy są poprawne Analfabeto
SzanujeLekarzy / 83.175.144.* / 2009-07-30 22:07
Czlowieku 123... Pacjencie, i teraz widzisz jak glupi jestes. Jak studia beda platne to w końcu wiedza bedzie sie liczyć, bo nikt nie podejmie sie inwestycji w studiowanie. Widać, że jesteś jakimś robolem i chyba nie myślisz o przyszłości swoich własnych dzieci. Chcesz tak jak w magicznym USA zbierac cale zycie kase na studia dzieci i potem sie np. okaze, ze twoja zona zachorowala na raka i nikogo tam nie obchodzi, ze twoje ubezpieczenie nie pokrywa kosztów leczenia wystawia ci niebotyczny rachunek, który bedziesz musiał spłacić, a jak nie to jest hipoteka pod dom. Jak nie podejmiesz leczenia to twoja wybranka nawet morfiny nie dostanie. Tak jest w USA i zaden, zaden lekarz nie bedzie jej leczyl bo go za te leczenie i tak obciaza.
'
'Najlepiej zarabiającymi pracownikami w USA są lekarze, wynika z danych Amerykański Urząd Statystyczny. W Polsce lekarze zarabiają nawet dziesięciokrotnie mniej.''

http://praca.wp.pl/kat,18453,title,Lekarz-w-Polsce-zarabia-10-razy-mniej-niz-w-USA,wid,11299830,wiadomosc.html?ticaid=187a5

Nie wiem czy miałeś kogoś w rodzinie kto studiował medycynę. Ja akurat mam (siostra). Ja na studiach na politechnice nic praktycznie nie robilem, wiadomo zycie studenckie i takie tam. Zdobylem tytyl magistra elektroniki, i od razu po studiach bez zadnego blagania dostalem prace w firmie powiazanej z technikami optelektronicznymi zarobki w wysokości 3500 zl netto (jestem z nieduzego miasta). Moja siostra miala czerwony pasek na swiadectwie maturalnym, na akademie sie dostala. Uczyla sie praktycznie w kazdym tygodniu, co roku miala darmowe praktyki w szpitalu. Po studiach jest jescze jakis egzamin, zeby dostac prawo do zawodu, wiec kretynie nie pisz, ze sie dostaje miernota. Po studiach na stazu dostawała 1200 zl netto (rok temu) i musiała sie przygotowywać do tego egzaminu lekarskiego, aby dostac prawo wykonywania zawodu. Własnie osoby bez znajomosci i bez koneksji rodzinnych stanowia elitę medycyny, bo na wszystko musza zapracować cieżka pracą. Te osoby co maja kase wujków, ciotki lekarzy dostaną sie tam gdzie chca bez problemu. Jak wprowadza platne studia, to tylko ich bedzie stac na studia. I wtedy dopiero zobaczycie poziom. Nie wiem czego wy zazdroscicie, jakich pieniedzy. Nie wiem jak sie dochodzi do takej kasy o jakiej mowicie, ale na pewno nie poprzez publiczna służbę zdrowia. Przestancie sie w koncu
czepiać tych lekarzy. Jak ktos uwaza, ze pensja lekarza cos kolo 2100 zl na reke tyle dostaje siostra na specjalizacji, która bedzie trwala 6 lat to dużo, to gratuluje. Tylko, ze w tym momencie to ona dalej jest zalezna od rodzicicow, bo w Warszawie za te kwote bez wlasnego mieszkania trudno przetrwać.
martaks / 95.49.66.* / 2009-09-01 11:49
ok. Nawet nie masz pojęcia ile osób zarabia poniżej 2000zl na miesiąc mając 30 lat pracy
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy