Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Radziwiłł: Lekarze to dobro narodowe. Muszą kosztować

Radziwiłł: Lekarze to dobro narodowe. Muszą kosztować

Wyświetlaj:
andowc / 83.5.60.* / 2009-07-29 13:54
Dobro t.j. jak mały "dzidziuś" wywali "kupę" do nocnika,- a nie "zesra" się w majtki.
vist / 222.191.136.* / 2009-07-29 12:58
Przepraszam lekarze nie sa nadludzmi i musimy ich traktowac jak pozostale wykwalifikowane grupy zawodowe.jesli chodzi o pana dobro narodowe to ciekawe co by powiedzieli ci ktorzy zmarli w roznych okolicznosciach.wykonujmy wszyscy swoja prace i nie szukajmy nadludzi w spoleczenstwie. polacy jak zwykle mowia ze jestesmy swietni ale jakos nie mozemy popchnac tego kraju przez dwadziescia lat. itp
rusofob / 83.9.94.* / 2009-07-29 13:20
Problem polega na tym, że od dłuższego czasu wmawiało się Polakom, że to Panowie życia i śmierci. Kiedyś prosty chłop stał na baczność przed Panem, chylił nisko głowę i w rękach miął czapkę teraz w dobie rządów synalków elit komunistycznych (czyli tych, którzy mieli pieniądze i możliwości na posyłanie dzieci na studia medyczne i prawnicze) normalni ludzie muszą stawać przed Panami Lekarzami, Prawnikami i błagać dając łapówki o pomoc. Taka Polska, takie dobra narodowe.
Pan Zenek / 82.210.157.* / 2009-07-29 18:10
Wykreśliłbym tylko słowo "komunistycznych". Reszta się zgadza.
baq / 195.238.227.* / 2009-07-29 12:39
Wiecie co? Ja mysle, ze bankowcy to dobro narodowe. Musza zajmowac sie waszymi pieniedzmi, spoczywa na nich olbrzymia odpowiedzialnosc. Caly czas musza sie doksztalcac. Po studiach musza czeka ich jeszcze uczenie sie zawodu w praktyce, poznawanie systemow, procedur, ustaw.
W rekach bankowcow spoczywaja emerytury, cala gospodarka moze sie posypac od kilku wielkich nieudanych transakcji. To jest zdecydowanie wieksza odpowiedzialnosc od odpowiedzialnosci za jedno zycie. Bankowcy odpowiadaja za setki tysiecy istnien.
Wg mnie wszyscy bankowcy powinni zarabiac 10x sredniej krajowej - umowmy sie, taka cena nie jest wcale zbyt wysoka. Oczywiscie te pensje powinny byc placone przez budzet - w koncu to dobro NARODOWE, prawda?
Warto tez spojrzec na bankowcow w innych krajach (USA). Tam Ci sami fachowcy zarabiaja naprawde duze pieniadze. Bankowcom w Polsce tez sie nalezy!

Bankowcy nie powinni byc oceniani przez ich wyniki - bo przeciez wszycy bankowcy sa swietni w swoim fachu (wszyscy skonczyli studia i doksztalcaja sie non-stop).
Warto tez dostrzec, ze bankowcy pracuja dluzej niz inni, zabieraja prace do domu, czesto pracuja w weekendy. Taka praca to nie przelewki - miec caly czas na glowie takie ilosci pieniedzy to strasznie wyczerpujace zadanie.

Szczerze mowiac nie mam pojecia dlaczego bankowcy nie urzadzili jeszcze zadnego strajku - to oni przeciez najczesciej traca prace w czasie kryzysu finansowego. Nie slyszalem tez o zadnych zwiazkach zawodowych. Dlaczego? Tak wielka grupa nie ma swojej reprezentacji? Wystarczy spojrzec na nauczycieli - oni potrafia zawalczyc o swoje!

Naprawde, ale to naprawde, to co napisalem nie ma zwiazku z tym, ze jestem studentem finansow i bankowosci.
wo / 83.19.96.* / 2009-07-29 11:34
Popieram większość wniosków ale pod warunkiem wprowadzenia pełnej ewidencji przychodów lekarzy . Wszyscy mają komputery więc to nie jest żadnym problemem, wszyscy muszą płacić normalne podatki i nie ograniczajmy im zarobków. To samo dotyczy prawników.
Są to dwie święte grupy społeczne w Polsce.
Weksel / 83.17.212.* / 2009-07-29 19:14
Niech lekarz tak jak mechanik samochodowy rozlicza się ze swojej działalności jeśli prowadzi prywatną praktykę. Niech lekarz tak jak urzędnik państwowy jeśli jest na pełnym etacie w szpitalu nie moze prowadzić prywatnej praktyki i podejmować jakiejkolwiek innej pracy. A swoją drogą Laskowik ma rację lekarze znają się tylko na chorobach a nie na zdrowiu :o)
man13 / 2009-07-29 11:01 / Tysiącznik na forum
Szkoda jednak że nabór do tego "zawodu" nie odzwierciedla jego rangi.
azotox / 81.210.122.* / 2009-07-29 11:00
na pewno się ich pozbył. Bezczelność arogancja, oderwanie od rzeczywistości.
Wypisywaczom recept pytających na wstępie 'na co pan choruje' wielokrotność średniej krajowej niewątpliwie się należy za:
- wiedzę, profesjonalizm (lekarze nie popełniają błędów, prawie nikogo jeszcze pozbawiono praw wykonywania zawodu a inne kary też prawie nie występują - wszyscy pracują perfekcyjnie)
- umiejętność wysłuchania innych, przede wszystkim pacjentów ('na co pan/pani choruje?')
- aplikowanie skutecznych (szczególnie dla przestrzeni w kieszeniach pacjentów) leków
- dogłębne przemyślenia prawidłowości stosowanych medykamentów (prawidłowy=prawidłowo sponsorowany przez producenta lub dystrybutora)
- ujmującą 'uprzejmość' i zapobiegliwość wobec pacjentów
- niebywałą skromność i poświęcenie dla dobra pacjentów
- spolegliwość i w przypadku błędu, umiejętność wysłuchwania krytyk
Czy mam wymieniać dalej? Toż to przecież nasze skarbeczki narodowe, cud że mamy coś tak niezwykłego.
fizyk; / 77.253.109.* / 2009-07-29 17:46
I Ty pewnie do nich należysz!? Nie ubliżaj innym od oszołomów. "Opruczu" jeden!!!
A LEKARZE SA TACY SAMI W KAZDYM INNYM KRAJU
OPRUCZ TEGO ZE W POLSCE LEPIEJ WYKSZTALCENI NIZ NA ZACHODZI

I Ty pewnie do nich należysz!? Nie ubliżaj innym od oszołomów. "Opruczu" jeden!!!
Heretyk z / 89.77.184.* / 2009-07-29 17:56
Wiedzialem ze ktos mi to wypomni nie zdazylem poprawic wcisnąłem enter sorry
Ale co napisalem jest prawdą
chory / 78.8.78.* / 2009-07-29 21:15
Jednym słowem bogowie i pewnie dlatego zajmują się takimi głupstwami jak wystawianie rachunków za swoje usługi
man13 / 2009-07-29 11:03 / Tysiącznik na forum
Ta choroba trapiąca Cię to NIENAWIŚĆ - bez problemu rozpoznawalna.
Floyd / 2009-07-29 14:23 / Tysiącznik na forum
A,może napisał nieprawdę?
Ciebie też trapi nienawiść, wystarczy poczytać Twoje posty.
jasiek45 / 213.158.199.* / 2009-07-29 11:00
trzeba wprowadzic konkurencje w uslugach medycznych i ceny spadną i bufonow mniej......same korzysci
boycott / 217.153.187.* / 2009-07-29 14:14
tak jak w USA, konkurencja, wszystko prywatne ... same korzysci
prostaczek / 156.17.201.* / 2009-07-29 10:38
tak jak królowa brytyjska. Przecież my prostaczki powinniśmy utrzymywać swoje szlachetnie urodzone darmozjadki.
man13 / 2009-07-29 10:42 / Tysiącznik na forum
A wolisz utrzymywać Kaczory na urzędzie prezydenta Swego Bajora???
prostaczek / 156.17.201.* / 2009-07-29 11:39
Kaczyński jest z wyboru narodu, a ten darmozjad Radziwiłł tylko na mocy układów i sitw chce sobie załatwić za nic wielotysięczne apanaże.
socjalizm rządzi wszędzie / 88.199.162.* / 2009-07-29 13:52
jego protoplasta olał Polskę dla własnych interesów i przystał do szwedów w czasie potopu - jabłko od jabłoni daleko nie pada.
W Anglii w czasie I wojny światowej rządząca dynastia zmieniła swoje niemieckie nazwisko na Windsor a wcale z niemcami nie kolaborowali
zasa / 83.6.45.* / 2009-07-29 23:35
Jeśli wyleczysz chorego wtedy dostaniesz zapłatę. np. Kardiolog nie powie pacjentowi dlaczego ma taki stan serca, nawet nie powie jaki jest ten stan. W przychodni w ANINIE TO TAKA RUTYNA ŻE AŻ WSTYD.Dziś lekarze to urzędnicy. Osłucha popuka i zapisze w karcie co chce , bo nie to co pacjent mówi, lek, a i owszem,sama chemia. Zadnej rady, beznamietna rutyna i brak zaangażowania.Dno.Badania na zepsutym sprzęcie wstyd.
`spec / 212.160.172.* / 2009-07-29 09:50
Panie Radziwił ł,
obecnie wszyscy musza się kształcić nieustannie , nie tylko lekarze, skąd więc takie przeświadczenie o wyjątkowości swojej misji? Myśle , że wiele innych zawodów jest wiekszym dobrem narodowym a nie zmusza podatników to placenia na nich wielkich danin społecznych. Dodatkowo wielu lekarzy moim zdaniem nie zasługuje nawet na 1 średnia krajaową .
man13 / 2009-07-29 10:35 / Tysiącznik na forum
Myślisz ..... i będziesz miał to co wymyślisz.
Berti / 195.14.4.* / 2009-07-29 09:46
Pomysł określenia minimalnego poziomu ile lekarze powinni zarabiać doskonale się wpisuje w absurdy naszego codziennego życia ...
Jak można bez oceny kompetencji danej osoby zapewniać mu płace na z góry określonym poziomie? Pieniądze się należą tylko tym którzy rzetelnie wykonują swoją pracę i to nie zależnie od branży ...
To co boli naszą polską służbę zdrowia to spadek tzw. pozycji społecznej, w dzisiejszych czasach lekarz to już nie jest "Pan na włościach" który czuje się lepszy od połowy społeczeństwa. Powoli ale zaczynają również działać zasady wolnego rynku (przetrwają tylko najlepsi) i wcześniej nie przyzwyczajeni do tego lekarze muszą zacząć rywalizować poziomem swoich usług o pacjentów.
Z kolei jeśli chodzi o poziom zarobków to i tak lekarze nie mogą narzekać w naszym kraju nikt nie zarabia tyle co jego odpowiednik w UE. Pracuje w banku i mam doskonały wgląd w sytuacjęfinansową sektora medycznego i powiem tylko tyle jeśli chodzi o wysokość zarobków to ścisła czołówka w naszym kraju.
Kończąc już dodam tylko, że marzy mi się taki dzień w któym każdy lekarz, prawnik itd. itp. w swoim gabinecie, kancelarii będzie miał kasęf iskalną i będzie musiał płacić podatek od swojego rzeczywistego pozimou zarobków a nie tylko od tego co wykazuje na dokumentach.
man13 / 2009-07-29 10:40 / Tysiącznik na forum
A mnie się marzy by nie pisano takich bzdetów jak te Twoje. Toć CZŁOWIEK nie powinien być takim baranem piszącym bez pojęcia.
Berti / 195.14.4.* / 2009-08-18 16:47
Z przykrością stwierdzam, że nie jestem skłonny do dyskusji na zaproponowanym przez Ciebie poziomie ...
Nie mój styl, nie mój sposób wyrażania poglądów ... a jeśli Ty się lepiej czujesz od obrażania innych to proszę bardzo ... Mnie w to nie mieszaj.
liban / 80.48.211.* / 2009-07-29 21:50
Leskarz to najbardziej skorupmowana grupa w Polsce. Przy żądaniu pdwyżek jest to najbardziej krwoiżercza i bezwględna grupa. Dla nuch tzw. przysiega hipokratesa jest góbno warta.
studentMIM / 2009-07-29 13:45 / Tysiącznik na forum
Coś mi się wydaje, że próbujesz zakrzyczeć oponentów zamiast podawać jakieś sensowne argumenty.
To, co napisał Berti nie jest bez sensu. Jak coś Ci się w tej wypowiedzi nie podoba, to wymień to, podaj kontrargumenty, a nie bezmyślnie atakuj.
greg1234 / 83.142.152.* / 2009-07-29 09:42
Lekarze traktują siebie jak pępek świata i to poraz kolejny widać na tym przykładzie. Tymczasem to zwykły człowiek, który skonczyć studia wyższe i to wszystko, dlaczego mają zarabiać lepiej,węcej, być lepiej traktowani?, ja nie widzę żadnego powodu aby tak było.
Apropo braku specjalistów to uważam, że to wszystko wynika z układów,układzików itd, zresztą aby dostać się na studia trzeba mieć już potężne układy, najlepiej wynaleść lekarza w rodzinie. I co to jest,często ludzie zdolni, ale beż układów nie są w stanie się przebić.
To taka lekarska szajka, wręcz mafia dobrze znająca relacje i trzymająca się razem,mówiąca jednym głosem jak trzeba, milcząca jak trzeba , bezwzględna jak trzeba.
Tak zastanaiwam się gdzie się podział w tym wszystkim pacient,gdzie się podział sens bycia lekarzem.
man13 / 2009-07-29 10:46 / Tysiącznik na forum

Apropo braku specjalistów to uważam, że to wszystko wynika z
układów,układzików

... i tylko patrzeć jak mądrzy polacy bez wykształcenia udowodnią światu jak trzeba rządzić.
man13 / 2009-07-29 10:44 / Tysiącznik na forum

Lekarze traktują siebie jak pępek świata i

a pacjenci utrzymują ich w tym przekonaniu, przychodząc po pomoc w trosce o własne i bliskich zdrowie
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-07-29 09:42
Prawda jest taka, że w interesie grabarza jest, aby jak najwięcej było pogrzebów!!! Nie może by tak, aby w interesie lekarzy było, aby chorowało jak najwięcej ludzi!!! Ponadto, trwa ogólna demoralizacja społeczeństwa, która nie omija środowiska medycznego co w efekcie czyni z pacjenta nie chorego człowieka, tylko owieczkę do strzyżenia. Usługi medyczne nie mogą stac się dobrem luksusowym dla wybranych a tak to się skończy, kiedy lekarze będą dostawac, tyle ile zażądają!!!
man13 / 2009-07-29 10:48 / Tysiącznik na forum

Usługi medyczne nie mogą stac się
dobrem luksusowym dla wybranych a tak to się skończy, kiedy
lekarze nie będą dostawac, tyle ile żądają!
Popatrzmy na obecny stan w RP i u sąsiadów!!!!!
Meli / 89.77.184.* / 2009-07-29 09:45
Masz racje lekarze biora pacjentow z lapanki jak SS w czasie okupacji
WLACZ MYSLENIE to zazwyczaj nie BOLI
Ale dla Ciebie to za trudne Prawda ?
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-07-29 10:01
Szanowny Meli, analfabetyzm to także czytanie bez umiejętności zrozumienia tego co sie przeczytało!!!
man13 / 2009-07-29 10:50 / Tysiącznik na forum
A moźe zaczniesz od siebie???
maly kazio / 2009-07-29 09:15 / Bywalec forum
A co ma płaca do efektywności pracy lekarza.Jak mierzyć efekty pracy w kg ,metrach czy w przeliczać mase ciała na ilość włosów na plecach.Pan Radziwiłł raczej ma skłonności do medycyny "ludowej" czyli w naszej kochanej Polsce do "babek" znachorów oraz temu podobnych a kase chce dla lekarzy akademickich?Może Lama Dalej mu wypłaci?A tak poważnie to w czym lekarz jest lepszy od salowej bo praktyka dowodzi że nawet sprzątaczki leczą w kraju nad Wisłą . Jeżeli brakuje lekarzy to raczej ze względu na złą organizacje służby zdrowia.Każdy medyk musi być w mieście, najlepiej w placówce akademickiej a na prowincji(skąd jest większość miastowych doktorów) brakuje lekarzy.Do czasu braku opłat za studia wszelkiej maści takie cyrki będą się działy.Ciekawe jak Radziwiłł widzi te płace minimalne na kontraktach,u lekarzy rodzinnych i u specjalistów.
rowny / 217.153.187.* / 2009-07-29 14:19
nawet sprzataczki lecza... wiec po co chodzic do lekarzy i narazac sie na traktowanie z gory, lepiej pojsc do sprzataczki i pogadac jak rowny z rownym
man13 / 2009-07-29 10:51 / Tysiącznik na forum

A co ma płaca do efektywności pracy lekarza

Powiedział co wiedział......
pacjent326 / 87.205.203.* / 2009-07-29 09:09
prywatnym gabineciku), niz jego kolega na zachodzie. Poza tym nie musi placic zadnych podatkow. Nie wystawia zadnych rachunków/paragonow - wiec odpowiedzialnosci tez od takiego egzekwowac trudno. Jak jest ordynatorem jakiegokolwiek oddzialu w pobliskim szpitalu, to bierze ok 15tys. pensji, a w gabineciku (po godziach) zaraia jeszcze 3 razy tyle. Lekarze, to nie dobro narodowe, lekarze to pasożyty, żerujące na całym naszym społeczeństwie. Oczywiście są wyjatki, ale jest ich niezwykle mało - na tyle mało, iż można to uważać za potwierdzenie reguły.
Wyjazdami na zachód niech nie straszą, bo takiego eldorado jak u nas tam nigdzie nie znajdą.
man13 / 2009-07-29 10:57 / Tysiącznik na forum
UK - lakarz rodzinny jako pracownik / około 300 000,00 złotych w przeliczeniu/
UK - spacjalista jao pracownik /około 500 000,00 zlotych w przeliczeniu/

A Ty pitolisz o jakichś drobnych w RP?
socjalizm rządzi wszędzie / 88.199.162.* / 2009-07-29 10:01
skąd wiesz że jest nierobem ?
pacjent326 / 87.205.203.* / 2009-07-29 09:30
Szczerze, z całego serca Ci życze podobnych doświadczeń jakie miałem ja z lekarzami. Szybko zmienisz zdanie, pozyj troszeczke na tym świecie, a zobaczysz ile są warci lekarze u nas. Po tych epitetach kierowanych w moja strone widac, ze chyba i Ty jestes doktorkiem. Kazdy doktorek u nas ma się za najmądrzejszego, reszta to oszolomy, nieuki, nieroby zazdroszczący mu wiedzy. Pozdrawiam..
pacjent326 / 87.205.203.* / 2009-07-29 10:54
Hehe, a jednak jesteś lekarzem - nie pomyliłem się. Lekarza (czyt.nadczłowieka) poznam od razu. Sam widzisz jak mnie potraktowałeś - i jak tu nie uogólniać? Przecież nawet mnie nie znasz, a już wiesz kim ja jestem (oszołom, nierób, głąb). Wy lekarze trochę się zapominacie, aby wykonywać jakąkolwiek profesję dobrze, to należy mieć choć troche pokory. Człowiek, w ciagu swojego życia nie zgłębi całej wiedzy nawet w bardzo wąskiej specjalności. No ale Wy lekarze to z pewnością potraficie! Pogratulować dobrej samoooceny. A tak przy okazji. Gdzie Pan Doktor ( Heretyk z) jedzie na wakacje??
Heretyk z / 89.77.184.* / 2009-07-29 17:01
ja pracuje wiec teraz dopiero wrocilem z zabiegow jak minol dzien przed kompem na forum
Nie czujesz sie przepracowany ?
man13 / 2009-07-29 10:59 / Tysiącznik na forum
Jasnowidz???? Jak większość oszołomów.....
heretyk z / 89.77.184.* / 2009-07-29 09:36
NA zchodzie i w USA tez sa rozni
maly kazio / 2009-07-29 09:20 / Bywalec forum
Heretyk a czy ty wiesz ilu tych medyków rzeczywiście wyjechało i szybko nie wróciło?Coś wiesz że dzwoni ale raczej w meczecie a nie w kościele.
O wiele więcej przyjeżdza do polski medyków z innych krajów niż emigruje z Polski.Sprawdz sobie w danych OZLL.
heretyk z / 89.77.184.* / 2009-07-29 09:30
Moi koledzy spadaja ze az milo i mnostwo zrobilo to dawno
zaczyna brakowac a bedzie duzo gorzej teraz na prowincji juz jest kicha ze hohoh
Fakt moze moj blad ze siedze w tym glupim kraju i sie frustruje
Heretyk z / 89.77.184.* / 2009-07-29 22:03
Jest to prawda co prawda bolesna
Pisze tak bo uwierz mi mam to na codzien po stokroc glupoty bym nie napisal
Klne sie na wszystko wiem ze to straszne ale tak jest Prosze uwierz na slowo
Heretyk z / 89.77.184.* / 2009-07-29 22:01
Jaki kraj tacy ludzie na forum to do kiki
boycott / 217.153.187.* / 2009-07-29 13:58
Proponuje od dzis nie chodzic do lekarzy. Niech zobacza ze to pacjent jest sensem ich zycia. Pacjent bez lekarza przezyje, a lekarz bez pacjenta nie
yona__ / 92.67.102.* / 2009-07-29 09:09
gdybym byl lekarzem to nie popieralbym tego.
Jezeli to przepchna to potem, niech lekarze nie protestuja, ze nikt nie chce dawac im etatow

Najnowsze wpisy