Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Radziwiłł: wycena świadczeń medycznych musi ulec zmianie

Radziwiłł: wycena świadczeń medycznych musi ulec zmianie

Wyświetlaj:
Stolezpolski / 84.84.120.* / 2016-02-28 10:37
Kto inteligentny i wykształcony wytrzyma w kraju w którym rządzą idioci 8 lat temu za PiS wyjechało 2milony Polaków teraz rząd marionetek znów zmusza Polaków do szukania normalności dla swoich rodzin przez te 3 i pół roku wyjedzie znów kilkaset tysięcy ludzi i to znów dzięki PiS no cóż mohery rydzyk was poblogoslawi i będziecie zdrowi kaczynski dał mu 27 milionów na tacę
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
PACJENCIK / 83.28.190.* / 2016-02-28 10:36
"Bardziej racjonalne dysponowanie zasobami finansowymi .." - tak jakby to gospodarowanie było naprawdę racjonalne. Reformy w służbie zdrowia ograniczają się do cząstkowych rozwiązań organizacyjnych, narzekania na niedofinansowanie. Każdy kto był , np. w szpitalu widzi jak marnowane są pieniądze. Ja np. byłem na prostym zabiegu , który mógłby ograniczyć się do 1 doby w szpitalu (tak jest w prywatnych placówkach), ale spędziłem tam 4 doby, przez 2 nie robiąc kompletnie nic, 1-szy dzień - zmierzono mi temperaturę i na tym koniec, ostatni - 4-ty - czekałem na wypis, dostałem go po 14-tej.
Takich przykładów jest pewnie bez liku.
45632 / 89.67.39.* / 2016-02-28 10:35
Cala służba zdrowia jest chora i należało by ją leczyć ograniczają finansowanie, ale pozostawienie takiej same ilości pacjentów!!! Nie szanują wcale pacjentów ponieważ przerwy w przychodniach trwają od godziny 11:00 do 12:00, a nawet pacjent czeka dużo dłużej bo do 12:50, a zgodnie z przepisami jest 15 minutowa przerwa. Takie informacje podane są przyklejone na drzwiach rejestracji. Gdy się zwróci uwagę takiej Pani to jest wielce oburzona i jeszcze bezczelna i odpowiada, że ona nie wypiła jeszcze kawy. Czy po to ona przychodzi do pracy by pić kawę i brać za to pieniądze? Chorą służbę zdrowia powinno postawić się do pionu i ograniczyć jej finansowanie od minimum za takie traktowanie pacjentów. Wtedy by może wzięli się do pracy i poważniej traktowali pacjenta. Takiego dyrektora tylko do zwolnienia bo nie wie co dzieje się w jego placówce, bo sam też obrósł w piórka i uaza że jest bogiem.
Małykolec / 89.78.196.* / 2016-02-28 10:46
G... wiesz a się wypowiadasz... szpitale miały kasę póki PO nie okradło by sprywatyzować sprzedając swoim za grosze. Dyrektor bardzo dobrze wie co się dzieje bo ma wyliczone ile może ukraść i z czego. To lekarze są chorzy na głowę bo się uważają za nie wiadomo co... a recepcja nie lepsza... kiełbie we łbie. To jest wina głównie ludzi, którzy w tej działce dopatrują się tylko kasy, a nie pomocy ludziom. Już w innych dziedzinach się bardziej poświęcają dla niż w służbie zdrowia.
45632 / 89.67.39.* / 2016-02-28 11:09
Małykolec. Ty chyba pochodzisz z tej opcji i G... wiesz bo ja wiem wiele więcej chodząc po tych przychodniach. Jak nic nie wiesz to lepiej zamknij się i nie zabieraj głosu. Trzeba tą patologię doprowadzić do pionu a nie tylko pobłażać. Dużo wiem bo takie rzeczy dzieją się w naszym mieście Z.G.
książę / 93.105.185.* / 2016-02-28 10:34
Panie Radziwiłł lekarze opieki podstawowej nie leczą tylko wypisują skierowania do specjalistów lub zalecają chorym udać się na SOR. Diagnostyka na SOR nie obciąża ich konta.
Magda319 / 88.156.231.* / 2016-02-28 10:33
Weż Panie Ministrze za.....ONKOLOGIĘ..... od lat chorzy skazywani na śmierć, najgorzej leczeni Polacy wg Europy - skandal !!! najgorsza przeżywalność !!! wydłużanie życia również....co chorzy onkologiczni w Polsce to skazańcy ??? i nie maskujcie przereklamowaną kardiologią na którą dawno poszły pieniądze...CZAS NAJWYŻSZY NA ONKOLOGIĘ, NIE OSZUKIWAĆ CHORYCH !!!
Neon3 / 78.88.153.* / 2016-02-28 10:33
Znowu bełkot, co to będą za cuda... Głowę daję że jeśli się coś zmieni to na gorsze. Dajcie jeszcze więcej na kościół i Rydzykowi a oni będą się za was modlić.
Już jest gorzej niż było! / 31.6.141.* / 2016-02-28 10:32
PiS zaczął "naprawę" służby zdrowia przez wprowadzenie numerków do lekarzy i wydłużenie w ten sposób kolejek. Jeżeli jakiś "numerek" nie przyjdzie, lekarz siedzi sobie w gabinecie i czeka na następny i ma w nosie kilkunastu pacjentów czekających na lekarza dyżurnego, który przyjdzie po południu i pacjentów oczekujących może już przybyć i kilkadziesiąt. Z reguły numerków jest niewiele a recepcjonistki zostawiają kilka wolnych " dla swoich", Jak zadzwoni jakaś znajoma, numerek się dla niej znajdzie.
zyx / 89.78.15.* / 2016-02-28 10:31
Brawo Panie Radziwill..dzisiaj to jest "golenie " i prywatnych pacjentow i NFOZ przez lekarzy i firemki ...najczesciej na Panstwowym sprzecie lub zajumanym z Panstwowych Szpitali, powielane czesto niepotrzebne badania...ale kto by sie klocil z konowalem, czesto w Panstwowym czasie Pracy i za Panstwowe pieniadze. Najwieksza patologia to punkty swiadczace uslugi na NFOZ i rownoczesnie prywatnie.
Podam przyklad z ostatniego doswiadczenia...Warszawa rezonans magnetyczny kolana...cent od 660 od 400PLN....na NFOZ proponowany termin wykonania badania w tych samych placowkach...badanie robilem w STYCZNIU...proponowano mi najwczesniej PAZDZIERNIK...prywatnie ...JUTRO!!!!! Zrobilem badanie ..nie da sie tak dlugo czekac...badanie 45 minut...byle na nim SAM...zadnej innej osoby w kolejce NIE BEYLO TEGO POPOLUDNIA....TO SKANDAL!!!!!!
Ragnarok70 / 83.30.125.* / 2016-02-28 10:38
Jesteś śmieszny! Problem polega na tym, że pracowania radiologii o której piszesz może np wykonać dziennie 10 badań. Kontrakt który zawarł z nimi NFZ zapewnia wykonanie np 6-7 badań dziennie. Stąd ,,wolne moce przerobowe" które można wykorzystać na np komercyjne badania lub na zwiększenie kontraktu z NFZ. Ale jesteś burakiem i potrafisz tylko ujadać, choć nie masz bladego pojęcia o istocie problemu.
sddsds / 83.24.144.* / 2016-02-28 10:30
niech ukroca kontrakty chirurgow i innych lekarzy.....tylko umowa
Ragnarok70 / 83.30.125.* / 2016-02-28 10:33
I Twoim zdanie to wystarczy do uzdrowienia sytuacji w leczeniu ludzi? Śnij dalej......
Ela 574 / 37.47.15.* / 2016-02-28 10:28
Ja czekam dwa miesiące do lekarza pierwszego kontaktu w szpitalu Bródnowskim w Warszawie
Moja siostra, chora na raka, czekała 3 tygodnie na szpital ,by potem poddano ją inwazyjnym badaniom które miały za cel ściągnięcie pieniędzy z NFZ a jej powiększyły guza płuc z 4 na 9 cm. Potem wypisano ją ze szpitala i miesiąc kazano robic dalsze badania rzekomo potrzebne do operacji ,a wedlug mnie to musiał zarobić za badania szpital ktory miał robic operację . Chora osoba, na dodatek niepełnosprawna, musiała jeździć 65 km do miasta po kilka razy w tygodniu.Horror.
małka / 109.206.222.* / 2016-02-28 10:27
Panie ministrze trzeba zmienić prawo,że lekarz po studiach musi pracować 5 lat w kraju aby odpracować studia , lub niech weźmie kredyt na studia to przymusowo będzie musiał pracować aby go spłacić, a nie zaraz wyjeżdżać z kraju bo mu tu śmierdzi malizną.Studiować to wszyscy chcą za darmo a jak pracować to najlepiej na wyspach.
Skulska / 78.88.62.* / 2016-02-28 10:37
Ktoś chyba nie studiował. Studia nie sa za darmo bo trzeba sie utrzymać przez 6 lat w innym mieście, jeść i przede wszystkim mieć sie z czego uczyć a to kosztuje!! Zapraszam na medycynę, każdy może sie dostać, studiować a potem leczyć. Przecież tj bardzo prost wg niektórych-każda choroba ma jeden objaw. 1+1 zawsze jest dwa!!! Bardzo chętnie będę pracować tylko na jednym etacie ale jest NAS ZA MAŁO!!! To ze poradnie sa czynne, popołudniami mozna sie operować czy czy diagnozować jest związane z tym ze zamiast wrócić do domu jak większość ludzi o 16-17 my dalej pracujemy. Każdy z nas chciałby pracować 48h w tyg ale 2-3 ,pace i wszystko leży-kolejki wydłużają sie do kilku myć a nawet lat... Każdy z nas jest człowiek który ma rodzine, kredyty i chce godnie żyć. Proszę pójść do szefa i powiedzieć ze ma za darmo naprawiać buty-to jest jego praca. Nasza tez. Niczym sie nie rozni
Do_psychiatry / 77.255.255.* / 2016-02-28 11:49
Podbijam stawkę: 50 z późniejszym wiekiem emerytalnym, biczowaniem raz w tygodniu na publicznie dostępnym pregierzu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
erty512 / 89.71.66.* / 2016-02-28 10:25
W naszym kraju lepiej są zorganizowane ubezpieczenia komunikacyjne, niż zdrowotne. Krótko mówiąc łatwiej naprawić samochód niż wyleczyć człowieka.
pruntakt / 83.5.1.* / 2016-02-28 10:23
Proponuję żeby WOŚP grała każdej niedzieli - wtedy wykończą nas szybciej i tej garstce pozostałych przy życiu (ale nie Polakom) radykalnie się poprawi.
J9 / 178.12.158.* / 2016-02-28 10:20
Panie Radziwil, jak uleczy Pan Polska Sluzbe Zdrowia to ja zostane koniem i bede do konca zycia nosil Pana na moim grzbiecie!!!
erty512 / 89.71.66.* / 2016-02-28 10:20
Trzeba zmusić służbę zdrowia by pracowała za darmo i po problemie.

Najnowsze wpisy