Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Radziwiłł: wycena świadczeń medycznych musi ulec zmianie

Radziwiłł: wycena świadczeń medycznych musi ulec zmianie

Wyświetlaj:
AS231 / 83.20.137.* / 2016-02-28 13:14
NIECH SIĘ MINISTER ZAJMIE PROFESORKAMI CO MAJA PRYWATNE GABINETY,A ZA PAŃSTWOWĄ KASĘ W PUBLICZNYCH SZPITALACH PRYWATĘ ODWALAJĄ ,TO BĘDĄ PIENIĄDZE NA WSZYSTKO,PIERWSZY Z BRZEGU PRZYKŁAD -- KLINIKA GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZA NA KAROWEJ-UMÓWIONE PRYWATNE CESARKI KAŻDA ZA CONAJMNIEJ 10 TYSIAKÓW WYKONANA ZA PAŃSTWOWE PIENIĄDZE
Borsuk II / 83.27.105.* / 2016-02-28 13:11
Po roku 1989, czyli utworzeniu " państwa szczęśliwości i dobrobytu" zrobiono WSZYSTKO, aby sukcesywnie odebrać obywatelom prawo do bezpłatnej i efektywnej opieki zdrowotnej. Wykształconym za publiczne środki lekarzom i pielęgniarkom zezwolono na emigracje do krajów zachodnich BEZ ZWROTU NAKŁADÓW na ich studia ( w przypadku lekarzy to ponad 2 mln /osobę) i tym sposobem ogołocono kraj z najlepszych fachowców medycznych. Neoliberalizm zezwolił na otwarcie setek prywatnych "gabinetów" lekarskich w których armia PAZERNYCH i CHCIWYCH lekarzy drenuje pacjentów , których wcześniej w państwowym szpitalu wpisuje CELOWO i Z PREMEDYTACJĄ na wieloletnią listę oczekujących z iluzorycznej winy ZUS!
W III RP trwa w najlepsze ukryta EUTANAZJA niemajętnych i starszych wiekiem obywateli, których nie stać na wygórowane stawki pazernych lekarzy. Cierpią i umierają PAMIĘTAJĄC, że w "przeklętym PRL -u" mieli PEŁNĄ
gripen85 / 5.172.252.* / 2016-02-28 15:02
Za publiczne pieniądze? A co ku...a ty uczyłeś się za swoje? A studia takie jak politechnika, ekonomia, pedagogika i wiele innych to za jakie pieniądze? Dlaczego nauczyciel, inżynier ma nie zwracać tylko lekarze?
Druga sprawa: dziwisz się że wyjeżdżają? Po 6 latach ciężkich studiów, gdzie dalej trzeba się uczyć i czytać tomy książek, zarobki są żałosne. Moja narzeczona zarabia 2080zł na etacie w szpitalu jako lekarz.
Lekarze więc mają 2 wyjścia: albo pracować dodatkowo popołudniami w przychodni i brać nocne dyżury i zarobić około 6-7 tys zł/miesięcznie (w zależności ile dodatkowych godzin weźmie dodatkowo) albo wyjechać za granicę i tam zarobić 20-40 tys zł za 8 godz. pracy dziennie zamiast 20tu.
GallAntonin / 77.115.95.* / 2016-02-28 16:09
Choćby dlatego, że lekarzy wyjechało już 12 000 i na nich czekają za granicą. Do tego wykształcenie lekarza kosztuje podatników polskich (znacznie biedniejszych od angielskich, czy norweskich) około 500 000 zł. Jakoś nie słyszałem, by było zapotrzebowanie na polskich inżynierów, ekonomistów, pedagogów. Niektórzy sprzedają fryty, bo jakoś muszą zarobić te 1,5 tys, a nie 6-7 tys. jak lekarz. A zwracać mają wszyscy, którzy kształcili się w publicznych szkołach i wyjechali. Ja musiałem, jako inżynier kilka lat odpracować w państwowym zakładzie pracy. Przypilnował tego pełnomocnik d/s zatrudnienia.
pap / 88.156.166.* / 2016-02-28 13:22
Borsuk, masz takie pojęcie o służbie zdrowia za komuny jak ją o fizyce kwantowej. Gó...wno było za komuny oprócz paru pasjonatów pokroju śp. prof. Religii i tyle. Mało sprzętu, mało leków, personelu tylko nie brakowało
Achim / 89.69.41.* / 2016-02-28 13:09
W jednym z odcinków serialu "Świat w.g. Kiepskich" Ferdek jest zaproszony do księcia BADZIWŁŁA, okazuje się ma przyjść z taczkami i łopatą. Tylko takie taczki i łopata czekają nas na miejsce wiecznego spoczynku bo nasza SŁUŻBA ZDROWIA jest totalnie niewydolna.
GallAntonin / 77.115.95.* / 2016-02-28 13:06
Postulaty słuszne. Wszyscy wiedzą, że bardziej elastyczne i mniej podatne na "prześwietlanie prywatne praktyki i placówki "kręcą lody" tylko na opłacalnych procedurach te mniej opłacalne zostawiając szpitalom państwowym. Takie było nastawienie rządu PO, by szpitale zmusić do prywatyzacji. Ja uważam, że powszechna służba zdrowia jest najtańsza, jeśli jej całą sieć utrzymuje się z jednej kasy. Wiadomo, że opłacalność placówek w Warszawce, czy innych aglomeracjach jest największa, a w biedniejszych regionach znacznie mniejsza, ale jak to wszystko podzielimy (tak było w czasie utworzenia kas chorych) powstają dobrze wyposażone ośrodki mające dobrych lekarzy, a reszta jest na bardzo niskim poziomie. Kasy chorych dzieliły Polskę na A, B i C, co było niekonstytucyjne. Konstytucja zapewnia nam jednakowy standard np leczenia w każdym miejscu Polski, a i tak te dysproporcje są bardzo duże. Dlatego dostęp do każdego ze szpitali w Polsce ma każdy Polak (przynajmniej w teorii). Duże instytuty, centralne szpitale budowano z podatków płaconych w całej Polsce, a nawet składek dobrowolnych. Ja sam dawałem ze trzy razy na budowę Centrum Matki Polki, chociaż do tego szpitala mam kilkaset kilometrów i pewnie moja żona nie skorzysta z leczenia tamże.. Tak więc szukajmy rozwiązań optymalnych dla całego kraju, bo nawet w tych biednych dzisiaj szpitalach powiatowych winno się fachowo leczyć
adam117 / 164.127.48.* / 2016-02-28 13:03
radziwiłł to czerwona k****. precz z komuną!
WERTTTTTTTTttttt / 31.182.65.* / 2016-02-28 12:53
PO dało wyciagnąć z rynku miliardy złotych. Tworcą tego przekrętu byl NFZ. CBA slepe do dzisiaj.
A profesorska mafia nadal korzysta.
A4 / 83.30.78.* / 2016-02-28 12:52
pis wprowadzi leki za darmo. jedynym dozwolonym lekiem będzie witamina c która medycy będą leczyć wszystko i będzie ona za darmo
GallAntonin / 77.115.95.* / 2016-02-28 12:51
Postulaty słuszne. Wszyscy wiedzą, że bardziej elastyczne i mniej podatne na "prześwietlanie prywatne praktyki i placówki "kręcą lody" tylko na opłacalnych procedurach te mniej opłacalne zostawiając szpitalom państwowym. Takie było nastawienie rządu PO, by szpitale zmusić do prywatyzacji. Ja uważam, że powszechna służba zdrowia jest najtańsza, jeśli jej całą sieć utrzymuje się z jednej kasy. Wiadomo, że opłacalność placówek w Warszawce, czy innych aglomeracjach jest największa, a w biedniejszych regionach znacznie mniejsza, ale jak to wszystko podzielimy (tak było w czasie utworzenia kas chorych) powstają dobrze wyposażone ośrodki mające dobrych lekarzy, a reszta jest na bardzo niskim poziomie. Kasy chorych dzieliły Polskę na A, B i C, co było niekonstytucyjne. Konstytucja zapewnia nam jednakowy standard np leczenia w każdym miejscu Polski, a i tak te dysproporcje są bardzo duże. Dlatego dostęp do każdego ze szpitali w Polsce ma każdy Polak (przynajmniej w teorii). Duże instytuty, centralne szpitale budowano z podatków płaconych w całej Polsce, a nawet składek dobrowolnych. Ja sam dawałem ze trzy razy na budowę Centrum Matki Polki, chociaż do tego szpitala mam kilkaset kilometrów i pewnie moja żona nie skorzysta z leczenia tamże.. Tak więc szukajmy rozwiązań optymalnych dla całego kraju, bo nawet w tych biednych dzisiaj szpitalach powiatowych winno się fachowo leczyć
zxc420 / 188.146.128.* / 2016-02-28 13:21
Utopia ... Wszyscy wiedzą, że jest źle, oni teoretycznie chcą coś poprawić ? Tylko, że każda nowa ekipa wszystko przewraca i robi "po nowemu" Skutek wiadomy: pieniądze wydane na poprzednie pomysły upadają, teraz będzie "po naszemu". Wydano środki państwowe, teraz trzeba wdrażać nowe . Same zmiany pożerają znaczne fundusze, a moim zdaniem, okres kas chorych był na dobrej drodze . Obecnie w soboty i niedzielę b.trudno skorzystać z lekarza i pomocy pielęgniarskiej(stworzone centra w powiecie) . Mieszkam w miasteczku 3 tys., były dyżury pielęgniarskie, lekarz pod telefonem . Dzisiaj tego nie ma, trzeba jechać 25 km, albo korzystać z pomocy prywatnie . Pogotowie tylko do wypadku, ale często jest tak, że każą jechać prywatnym samochodem . W szpitalu trzeba mieć wszystko swoje, bo nawet na żywienie brakuje środków . Czarno widzę te zmiany ...
WERTTTTTTTT / 31.182.65.* / 2016-02-28 12:55
w tej wypowiedzi nie wiadomo o co chodzi
POR / 88.156.27.* / 2016-02-28 12:51
Sprywatyzować wtedy pacjent będzie pacjentem nie intruzem CZEGO !!! CZEKAC
1234457 / 188.146.9.* / 2016-02-28 13:04
Ha, ha, ha, ha..... Pracownicy firmy w której pracuje maja wykupione pakiety w luxmedzie. To jest PGR dopiero. We czwartek umawiałem się na wizytę u internisty. Pierwsza możliwa we wtorek na Pradze. - mieszkam na Mokotowie. Zadzwoniłem tez do przychodni i dostałem się na godz 16 i to we czwartek. Widzisz różnicę?
MAV330 / 193.59.58.* / 2016-02-29 11:07
I nie zapomnij dodać że przychodnia w której dostałeś szybki termin to też prywatny NZOZ, tylko dobrze zarządzany
www. / 88.156.32.* / 2016-02-28 12:49
Niestety poprawa finansowa sluzby zdrowia jak zwykle nie poprawi stanu opieki zdrowotnej , skladka na NFZ rosnie kazdego roku a jak jest kazdy chory widzi , lepiej weterynarz traktuje psa jak Polski specjalista w ramach NFZ pacjenta.
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-02-28 12:46
Zapytajcie się tych co mają taką wiedze teraz co zrobiła komuna że miała 30 miliardów długu przez te 45 lat ? a co zrobili ci wasi demokraci przez 25 lat że Polska ma bilion długu.Zburzono za waszym zezwoleniem.kraj a teraz wymagania macie,,ze wam się coś należy.Skąd i za co?Pozapłacajcie długi.Nie obrażajcie tych co ten kraj wam odbudowali.Chore umysły
ret / 62.21.111.* / 2016-02-28 12:46
Za wycięcie migdałka biorą prywatnie 1900 zł. Zabieg z uśpieniem dziecka i wybudzeniem trwa 30 min.
W szpitalach lecą w głupa i maja terminy 2/3 lata, a prywatnie i owszem jutro. To napewno jest zabieg przeszacowany przez NFZ, bo gdyby za niego była cena 300 ł, to nie poswtawałyby jak grzyby po deszczu prywatne kliniki proponujące usługę, a w szpitalach wzięliby się do roboty. Do czego to podobne aby lekarz robiący koronagrafię i stenty zakładał kilka razy w miesiącu zarabiał 100 tys. zł miesięcznie.
japanfan / 213.5.2.* / 2016-02-29 15:21
Chciałbyś aby Tobie kowal stenty wstawiał ?
K.. / 89.71.169.* / 2016-02-28 12:37
co w przykładowym zwykłym badaniu MRI kosztuje setki i złotych? te kilka minut? prąd? opisujący człowiek? większość pozycji jest PRZESZACOWANA dla zwykłego dojenia kasy. jak PiS się za to weźmie to dopiero będzie wrzask w mediach, liczę że KOD wyjdzie zbrojnie na ulice i wtedy z czystym sumieniem obiję im mordy za wszczynanie wojny domowej.
DrDar / 109.241.72.* / 2016-02-29 14:38
Maszyna spadła z kosmosu i jest darmowa. Nie trzeba było za nią płacić, naprawiać a jak padnie mieć kasę na nową. Nie. Znowu spadnie z kosmosu. Jak zapewne przedmówca.
A.360 / 83.22.209.* / 2016-02-28 12:46
Setki tysięcy złotych kosztuje sam aparat MRI. który nie jest wieczny oraz przystosowanie budynku do jego montażu a najlepiej wybudowanie całkiem nowego bo ograniczenia konstrukcyjne są dość istotne.
c721 / 89.206.48.* / 2016-02-28 12:43
koszt stworzenia pracowni MRI i zakup urządzenia - kilka milonów złotych....
Tłumok na uwięzi / 77.253.57.* / 2016-02-28 12:36
,,Obywatelko'' i im POdobni.Widać twoją czerwien z daleka.Dla komunistów każdy kto miał wiecej niż 1 dzecko,to była patologia!!!
Tik Tak / 87.205.198.* / 2016-02-28 12:44
Typowa tolerancyjna odpowiedz zwolennika jedynej słusznej partii,który obrzuca inwektywami wszystkich którzy inaczej myślą
nie chorujący.... / 88.156.186.* / 2016-02-28 12:44
Ale jak się będzie miało księdza w rodzie tego bieda nie ubodzie !
Roman1941 / 217.172.246.* / 2016-02-28 12:43
Największą patologią jest fakt wybrania na stanowisko prezydenta R.P.żyda!Wygląda na to,że komuniści z PIS-u postanowili władze nad Polską przekazać Izraelowi,pewnie dlatego trzeba było sparaliżować Trybunał Konstytucyjny,żeby zdrajcą nie patrzył na łaoy!
katolik / 88.156.186.* / 2016-02-28 12:42
Ale kto ma księdza w rodzie tego bieda nie ubodzie !
nie chorujący.... / 88.156.186.* / 2016-02-28 12:34
Jak sie ma swoje kliniki,przychodnie itp..., które się z cedowało na rodzinkę, to można kręcić lody dla dobra swojego i Porozumienia Zielonogórskiego, nieprawdaż panie "książe" ?! Pozwól pan żyć i innym, którzy w dobie wolnego rynku się przekształcili i wykonują swoją pracę na rzecz pacjenta z poświęceniem. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o większą kasę dla lekarzy i takie podmioty medyczne jak NZOZ-y pielęgniarek srodowiskowo-rodzinnych i tp..., według pana i Porozumienia Zielonogórskiego należy zlikwidowaćaby mieć większą KASĘ !!! czyż nie jest to pana i pańskich kolegów z PZ pomysł ?!

Najnowsze wpisy