Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Rajd Św. Mikołaja przełożony

Rajd Św. Mikołaja przełożony

Money.pl / 2006-12-15 17:07
Komentarze do wiadomości: Rajd Św. Mikołaja przełożony.
Wyświetlaj:
lojka / 2006-12-17 21:23 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich!
Biorę się do lektury waszych postów. Zobaczę co żeście wytworzyli
pozdro
KM / 2006-12-17 21:19 / Bywalec forum
Witam w dniu dzisiejszym Panowie i Panie. Chciałbym Wam zadać jedno pytanie. Czy warto wchodzić w PP kupowanie, żeby mieć szansę na w drugim terminie zapisywanie?

Konkretnie: zapisując się na ewentualne wolne akcje w 2 terminie w przypadku nie dojścia całej emisji do skutku od razu, obejmujemy posiadając chociażby tylko 1pp, czyli obejmujemy najtaniej jak się da? (wariant optymistyczny - małe redukcje w 2 zapisie). Czy jeśli Zarząd podaje, że przydzieli papiery nie objęte w 1 terminie zapisów wg. własnego uznania, są szanse na nabycie nowej emisji nie inwestując w odpowiednią ilość PP?
warren buffet / 2006-12-17 21:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
warto, ale np na mastersie teraz bylo redukcji 99,74% :))
KM / 2006-12-17 21:25 / Bywalec forum
Czy w takim razie różne spółki różnie ustalają zasady przydziału w 2 terminie? Proporcjonalnie do 1 terminu, wg. uznania czy jeszcze w jaki sposób?
warren buffet / 2006-12-17 21:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no jak bylo 230 mln akcji a ludzie sie zapisali na 2 mld ?? to redukcja spora. ale byly przyklady ze dostawales ho ho ile chciales. nie ma reguly.
KM / 2006-12-17 21:55 / Bywalec forum
W każdym razie zasadniczo chodzi mi o to, czy wytarczy mieć 1pp, żeby uczestniczyć w 2 terminie i przy sprzyjających okolicznościach wejść w nową emisję bez kosztów zakupu czy też odłączenia PP?
warren buffet / 2006-12-17 21:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
z tego co wiem wystarczy zapisac sie na 1 akcje w terminie podstawowym i mozna w dodatkowym, ale to jeszcze dokladnie musze sprawdzic. ja sie zawsze na 2 terminy zapisuje. zapis dodatkowy nie rozni sie od podstawowego
KM / 2006-12-17 22:27 / Bywalec forum
Ale zapisując się na 2 termin, wpłacasz oczywiście gotówkę odpowiednio do wielkości zapisu? czyli reasumując - wpłacasz na 1 akcję z 1 terminu i max papierów wg własnej gotówki z 2 terminu licząc na fart?
warren buffet / 2006-12-17 22:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja tam I termin wykupuje taki jaki mam miec. jak mam spolke z PP i obejmuje PP to mam juz wczesniej przygotowana wstepna wycene i strategie :)) na mastersie bylo 235 zapisów dodatkowych. i 2 mld akcji. to zrobil zarzad. domniemywam ze bedzie jazda na MST
piotr824 / 2006-12-17 21:18 / Tysiącznik na forum
witam wsystkich bardzo serdecznie właśnie wróciłem ze szkoły i zasiadłem do kompa na codzienną lekturę forum moneya czytam i oczom nie wierzę moje subiektywne zdanie jest takie forum powołuje się po to aby wymieniać się informacjami przedstawiać własne doświadczenia wzajemnie pomagać . Nie piszę tego bo mam małe doświadczenie i z waszych postów chcę wyczytać następny krok .Ale z drugiej strony szanuję postawę A2 że nie ujawnia swojej strategi działania może nie chce ponosić cięzaru odpowiedzialności jeżeli prognozy się nie sprawdzą
slaw / 2006-12-17 20:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Siepan a co Ty tak wypalileś z tymi zaupami. ja tez pisze co kopuje zawsze w ten sam dzień. Kiedyś tu tak było.
siepan_wlasciwy / 2006-12-17 21:00 / Uznany Gracz Giełdowy
nie wiem slaw. dajmy spokoj, nie bylo tematu.
slaw / 2006-12-17 21:02 / Uznany Gracz Giełdowy
a ujawnisz portfelik sklad oczywiscie??
siepan_wlasciwy / 2006-12-17 21:09 / Uznany Gracz Giełdowy
:) mam przedywersyfikowany portfel. narazie konto mam w cdm i moge cos pominac, ale mam:
getin - sporo,
rafako - rowniez,
techmex - odkupiony w piatek,
beffsan - dokupiony w piatek,
mostostalexport - mial ciag ale piatek go przygasił,
stalexport (tak jak u Ciebie amica) - zaszlosc, ale jest tego duzo i zal sie rozstawac,
idm - szkoda ze nie zdazyłem dokupic w piatek,
echo- troche malo
remak - walniety ze mnie gosc ze nie sprzedałem po 28 ale wciaz na plusie;
unimil - srednio
trasintur - skad ja wezme kase na pp ;)
swarzed - pelno tego.

wiecej grzechów nie pamietam :)
bogaty student UMK / 158.75.212.* / 2006-12-17 21:49
Proponuję zastanowić się nad Apatorem. Posiadam bardzo duzo tych akcji i jeszcze więcej dywidendy. Czytaj analizę fundamentalną a docenisz ten walor.
KM / 2006-12-17 21:22 / Bywalec forum
AT pokazuje że mieliśmy odbicie od wsparcia TRASU, więc sugeruję poczekać i spokojnie opylić przed końcem roku papiery a gotówką zasilić pp.
siepan_wlasciwy / 2006-12-17 21:24 / Uznany Gracz Giełdowy
raczej tras zostawie. nie sprzedalem po 4 wiec nie sprzedam teraz. raczej bede zmuszony uplynnic cos innego
KM / 2006-12-17 21:27 / Bywalec forum
A zmniejszenie podatku za 2006?
siepan_wlasciwy / 2006-12-17 21:29 / Uznany Gracz Giełdowy
:) ale ja tras ma ze srednia 3.16
KM / 2006-12-17 21:35 / Bywalec forum
A to rozumiem. Spokojna głowa. Szkoda tylko tego wyłamania się spod 4 zł. Ale patrząc na historię, to dużo ma do nadrobienia. Oby wrócił, nadrobi Ci średnią zysku.
bogaty student UMK / 158.75.212.* / 2006-12-17 21:52
KM - pomyśl o Apatorze, jak robią to inni. Są powody do zadowolenia i to duże.
siepan_wlasciwy / 2006-12-17 21:11 / Uznany Gracz Giełdowy
a zapomniałbym o mieszko
warren buffet / 2006-12-17 20:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
1 wiertarko wkrętarka
2 wiertarki udarowe
17 zestawów narzędzi
1 miarka

suma 21 :)
agwa / 83.5.249.* / 2006-12-17 20:53
A na cała Polskę jest 25 ! Twoje szczęście jest na prawdę powalające.Lepiej kup se łóżko i sprzedawaj te narzędzia na bazarze.i przestań naganiać na swoje spółki...
wksking / 2006-12-17 22:28
witam jestem chyba tu nowy ( chociaz pilnie studjuje to forum od ponad 1/2roku),
przy okazji pozdrawiam wszystkich forumowiczow stanowicie bardzo wajna grupe i
dla tego tak was studjuje ale do rzeegu zamiast sie rozwodzic powiem tak ( przy
okazji wielkie dzieki Warren ale prosze o wiecej :))) ) gdyby nie Warren i jego
madrosci ( trzeba tylko czytac uwaznie ) mialbym sporo w leb na lubej ,dzieki
jego " ze stopami nie dyskutuje - jeszcze mi to dzwoni w glowie :)"
powiedzianemu kiedys i oczywiscie doswiadczeniu ktore mam nadzieje kiedys tez mi
sie udzieli ) piatek mialem bardzo udany i kupowalem znow moja luba ktora
stopy wywalily mi na 2,92 .
Z wiedzy innych trzeba umiec i chciec korzystac nikt ci tu nie powie co masz
kupic a co sprzedac w prost ale jak bedzie umiejetnie czytac to sporo mozna sie
nauczyc i dowiedziec a to ze ludzie mowia co maja w portwelach hmmm to jest
wiedza; twoja sprawa czy ja wykozystasz i w jaki sposob
p.s osobne pozdrowienie dla konebiego :) taka dobra dusza tego forum
rocoman / 2006-12-17 21:22 / Tysiącznik na forum
nie zawsze uda mi się przeczytać wszystko na forum, ale nie zauważyłem aby warren naganiał na swoje spółki....
wksking / 2006-12-17 22:22
witam jestem chyba tu nowy ( chociaz pilnie studjuje to forum od ponad 1/2roku), przy okazji pozdrawiam wszystkich forumowiczow stanowicie bardzo wajna grupe i dla tego tak was studjuje ale do rzeegu zamiast sie rozwodzic powiem tak ( przy okazji wielkie dzieki Warren ale prosze o wiecej :))) ) gdyby nie Warren i jego madrosci ( trzeba tylko czytac uwaznie ) mialbym sporo w leb na lubej ,dzieki jego " ze stopami nie dyskutuje - jeszcze mi to dzwoni w glowie :)" powiedzianemu kiedys i oczywiscie doswiadczeniu ktore mam nadzieje kiedys tez mi sie udzieli ) piatek mialem bardzo udany i kupowalem znow moja luba ktora stopy wywalily mi na 2,92 .
Z wiedzy innych trzeba umiec i chciec korzystac nikt ci tu nie powie co masz kupic a co sprzedac w prost ale jak bedzie umiejetnie czytac to sporo mozna sie nauczyc i dowiedziec a to ze ludzie mowia co maja w portwelach hmmm to jest wiedza; twoja sprawa czy ja wykozystasz i w jaki sposob
p.s osobne pozdrowienie dla konebiego :) taka dobra dusza tego forum
warren buffet / 2006-12-17 22:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bardzo sie ciesze ze na cos sie przydałem. mnie wywaliło chyba grosza wyzej, musiałbym sprawdzic. nie ma znaczenia. wazne jest jednak to ze decyzje podjales sam. gdyby stop wyrzuciłby cie przy 2,92 a dzis luba byłaby po około 4 złote - dobrze jakbys tego nie zalowal... ja wiem ze ferrum pojdzie na 40 zł. ale stop mnie wywalił i z nim nie dyskutuje. bo po co ? jesli chcesz z nim dyskutowac to go nie wystawiaj :))

dobrze jak gracze dochodza do wniosku ( a moze inwestorzy. gra sie na fujarce :)) ) ze na gieldzie decyzje sa tylko i wylacznie ich decyzjami. ja sie przekonałem w maju. szkola zycia, choc z dzisiejszego punktu widzenia tamten kapitał wcale nie byl taki wielki stracony... ale nauka naprawde niekiedy musi bolec...

zycze naprawde na tym forum wszystkiego zielonego, oby do konca roku było pomyslnie a efekt stycznia wyniosł nas na szczyty Baraniej Góry :))
wksking / 2006-12-17 22:41
bez obaw decyzje iwestycyjne podobnie jak kasa sa moje i tylko ja za nie odpowiadam i przy okazji kiedys madry gosc jakis na forum powiedzial tak -jak zaczniesz traktowac gielde jak prace a nie jak zabawe dajaca radosc i satysfakcje to znak ze juz czas dac sobie spokoj a tamtym gosciem sie nie przejmuj pewnie umoczyl sporo kasy w piatek i teraz przechodzi klimakterium gieldowe :)
pozdrawiam jutro nowy dzionek czy ladniejszy hmm napewno nowszy i ciekawszy
warren buffet / 2006-12-17 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mysle ze jeszcze zielone bedziemy widziec :) nie wierze ze to juz krach. koniec roku za pasem :))

pozdrawiam :))
warren buffet / 2006-12-17 21:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
w dodatku ja zawsze pisze: UWAZAC NA NFI. mozna zarobic i mozna stracic bardzo duzo. no ale takiego to lepiej ignorowac.
barakuda / 2006-12-17 21:09 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
facet , ty wiesz ,że nie jesteś z tej bajki. Po co się więc tu wp...asz ? chcesz się dowartościować? myślisz , że jak komuś bluźniesz, to staniesz sie lepszy ? Trudno mi zrozumieć kogoś kto wp...a się tam gdzie go nie chcą , tylko dlatego ,że ma gwarancję całego pyska( wirtualnie nikt ci go nie obije). Pytanie kardynalne : PO CO???
agwa / 83.5.249.* / 2006-12-17 21:16
barakuda ja rozumie ,że lizesz d...pe swojego idola..ale obić to se mozesz nie powiem co,i módl sie wsiarzu, żebym cię nie dostał
sumani / 2006-12-17 21:26 / Plankton giełdowy
nie cukrzę do warren'a bo i jaki w tym interes ale nie przeginaj gościu powinni cię zdjąc z forum
Big Lebowski / 2006-12-17 21:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No to musieli by kilka loginow zdjac...
sumani / 2006-12-17 21:33 / Plankton giełdowy
cos ostatnio nerwowo się zrobiło na tym forum
Big Lebowski / 2006-12-17 21:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest taka choroba jak rozdwojenie jazni ale ten gosciu ma chyba rozpieciowienie.nie wiem czy poprawnie to ujolem...
barakuda / 2006-12-17 21:26 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
"ja rozumie" , że ty nie masz nic w rozumie, a jedyne co potrafisz , to ziać agresją w stosunku do tych , którym nie dorastasz do pięt. Tak nie leczy się kompleksów. Weź się w garść i poszukaj sposobu na " doszlusowanie"(jeśli wiesz o co mi chodzi). Milczeniem kwituje twoje inwektywy : Brysia mijam zaś z daleka, bo nie lubię gdy ktoś szczeka....
Robsonek / 81.93.82.* / 2006-12-17 23:50
Proponuję NIE KARMIĆ TROLA. Niekarmiony TROL umiera naturalnie,a przez to i agresji mniej na forum. Pozdrawiam.
warren buffet / 2006-12-17 21:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale ty jestes idiotąąąąąą :))))
warren buffet / 2006-12-17 20:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
idz do dom juz z tej ochrony... naprawde.
Robsonek / 81.93.82.* / 2006-12-17 23:51
Proponuję NIE KARMIĆ TROLA. Niekarmiony TROL umiera naturalnie,a przez to i agresji mniej na forum. Pozdrawiam.
agwa / 83.5.249.* / 2006-12-17 21:06
Na prawde to TY przestań już pisać bzdury.!!!!!!!!!!Wklejasz czyjeś posty,cytaty z książek,a tak na prawdę jesteś pusty.PUSTY JAK BĘBEN !!!
najcz / 2006-12-17 21:11 / Tysiącznik na forum
po co ta agresja?Zmień forum.
siepan_wlasciwy / 2006-12-17 20:51 / Uznany Gracz Giełdowy
warren ile juz wypiles debowego? robiles kiedys statystyke?
warren buffet / 2006-12-17 20:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
piłem dębowe tylko w okresie promocji. dzis stop. nie tkne tego piwa do nastepnego konkursu w listopadzie. a ile ? nie wiem. juz nie tkne ;)
siepan_wlasciwy / 2006-12-17 20:56 / Uznany Gracz Giełdowy
a to juz po promocji? :( myslełem by sprobowac szczescia i doswiadczalnie "zainwestowac" w jedna puszke debowego a nuz trafiłaby mi sie jakas betoniarka :)
warren buffet / 2006-12-17 21:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
musisz miec 4 puszki zeby wyslac smsa :)
siepan_wlasciwy / 2006-12-17 21:12 / Uznany Gracz Giełdowy
uuuu to jak łykne 4 puszki to kto wysle za mnie sms-a :)
warren buffet / 2006-12-17 20:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
baa
slaw / 2006-12-17 20:33 / Uznany Gracz Giełdowy
porównałemdzis biznes hydrotoru i Ponaru i ....... nic nie rozumiem. Hydrotor od każdym wzgledem wyglada lepiej od zysku nominalnie po wskaźnik c/z. Ech przydalaby sie jakaś seria konferencji prasowych.
pawel_b / 2006-12-17 20:53 / portfel / Tysiącznik na forum
apropo cersanitu to OFE PZU Złota Jesień sprzedala 230tys akcji 11.12. c/wk 7,55; c/z 32. ładna konsolidacja. Myslisz ze bedzie roslo?
slaw / 2006-12-17 20:56 / Uznany Gracz Giełdowy
ale jaja Paweł to ty????
pawel_b / 2006-12-17 21:18 / portfel / Tysiącznik na forum
osobiscie sie nie znamy, jak masz na imie?
rocoman / 2006-12-17 20:32 / Tysiącznik na forum
znalazłem ładny tekst pasujący do piątku, " Fakt, że ludzie podejmują emocjonalne, nieprzemyślane decyzje, jest źródłem nadziei na dobry zakup dla Buffetta. Twierdzi, że wcześniej czy później wszyscy wpadną w panikę, zaczną wyprzedawać akcje, co pozwoli mu kupić je tanio." Inwestorzy, którzy spodziewają się kupować akcje do końca życia, powinni podejść do zniżek cen rynkowych jak do dobrej nowiny. Zamiast jednak takiej postawy inwestorzy nielogicznie wpadają w stany euforii, kiedy ceny wzrastają i tracą dobre samopoczucie, kiedy zniżkują.
To już ode mnie, a więc jeśli grube ryby na naszej giełdzie znają podejście Buffetta wykorzystały okazje i dokupiły tanio i teraz ładnie pojedziemy do góry, oby....
siepan_wlasciwy / 2006-12-17 20:17 / Uznany Gracz Giełdowy
od niedługiego czasu dziwi mnie na tym forum postawa A2 i czasami Brydzi. Drogie Panie, czy nie uwazacie ze to robi sie niesmaczne? Jesli nie chce pisac na forum co zamierzam kupic to poprostu nie pisze ze - tu cytat : "..... wytypowałam sobie do kupna pewne spolki" Co chcecie w ten sposob osiagnac. Zaprawde, dziwna postawa.
warren buffet / 2006-12-17 20:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dlatego czasem sie smieje, ze tu polowa oddaje na gorce, kupuje w dolkach, tylko widze ja sem cienki bolek :))
warren buffet / 2006-12-17 20:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
informujac o tym oczywiscie tydzien po fakcie :)) ja mowie co mam i wali mnie czy ktos kupuje bo ja kupuje czy na odwrot... a czy zarabiam czy trace - mozna sie smiac. ja wiem co mam robic :))
Frog / 2006-12-17 20:33 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Czepiasz się. Nie chcą pisać jakie sobie upatrzyły - ich sprawa. A że piszą, że COŚ sobie upatrzyły nie mówiąc CO dokładnie - to też jakieś info. Przynajmniej wiesz, że nie zamierzają się wysprzedawać, że nie wierzą w nadejście bessy - bo coś tam jednak kupują.
A2 / 2006-12-17 20:30 / Spekulantka
Zaprawde )) napisalam prawde, bo wytypowalam)) . Jestem omylna i pamietam historie z elstarem , jak wiele osob kupilo , a pozniej spolka zmienila prognozy . Czulam sie fatalnie , ze pisalam o tej spolce.Pamietasz? ...Pisz , pisz co Ty jutro zakupisz. Z checia poczytam .
siepan_wlasciwy / 2006-12-17 20:35 / Uznany Gracz Giełdowy
ni nie zakupie bo zakupiłem w piatek
Big Lebowski / 2006-12-17 20:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kazdy ma prawo do swojej strategji idlatego rozumie obie Panie...
siepan_wlasciwy / 2006-12-17 20:29 / Uznany Gracz Giełdowy
nie o to chodzi. kazdy ma strategie, ale nie w tym rzecz zeby prowokowac tutaj jakies niezdrowe sytuacje. Jesli nie mam zamiaru dzielic sie na forum co zamierzam kupic nie pisze wszem i wobec mam typa ale nikomu nic nie powiem. nie oczekuje zeby kazdy dzielił sie co tam sobie upatrzył - sam tego nie robie, ale tez nie informuje wszech i wobec zZE COS WIEM ALE NIE POWIEM - a gdyby tak robił orzeł? zaznaczam, nie interesuje mnie co obie Panie chca kupic gdyz sam wiem najlepiej co robic, ale jesli nie zamierzaja informowac to po co te niezdrowe teksty?
siepan_wlasciwy / 2006-12-17 20:33 / Uznany Gracz Giełdowy
wielokrotnie pod takimi postami widziałem pytania - napisz co chcesz kupic, podaj na forum i brak odpowiedzi ze strony autora. jesli juz sie mowi A nalezałoby powiedziec B ale jesli B nie jest przewidziane w odpowiedzi lepiej nie mowic tego A.
A2 / 2006-12-17 20:32 / Spekulantka
zacznij od siebie) jesli jestes bez winy to rzuc we mnie kamieniem)). Nudzisz? polecam szydelkowanie.
siepan_wlasciwy / 2006-12-17 20:34 / Uznany Gracz Giełdowy
no coz, widze ze jednak tkneło Cie. Jesliktos mnie o cos pytał po moim poscie zawsze odpowiedziałem, ale nie rzucam polslowek robiac wrazenie na wszystkich.
A2 / 2006-12-17 20:38 / Spekulantka
Nie wiem o co Ci chodzi )) bo to Twoj problem. Dopiero przed chwila otworzylam kompa.Amen. Zakonczylam dialogi na 4 nogi. Wytypuj nowego kandydata.
siepan_wlasciwy / 2006-12-17 20:41 / Uznany Gracz Giełdowy
skoro nie dostrzegasz braku smaku to nie wiem o co mi chodzi. ok, nie bylo tematu. zupełnie o nic mi nie chodziło.
Big Lebowski / 2006-12-17 20:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zauwaz ze ci co na forum sie dzielili wlasna strategia w wiekszosci sa szczesliwymi posiadaczami Lubawy dzisiaj...
slaw / 2006-12-17 20:34 / Uznany Gracz Giełdowy
mam boli ale ze strtą nie oddam)))
Big Lebowski / 2006-12-17 20:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zycze powodzenia...
barakuda / 2006-12-17 20:00 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Witam wszystkich po" łykendzie". Chyba lepiej , że nie obserwowałem piątkowych zmagań- przewidziałem zresztą jej przebieg- bo może zrobiłbym coś nerwowego.
Mó portfel w piątek pogrubił się o 1,7% a jego aktualny stan to:
PGN 53,6%
ELE 16,8%
PKN 15,0%
SNW 7,9%
LBW 3,2%
ASL 2,6%
PRC 0,7%
Czekam na dooobry tydzień i prezenty pod choinką...pozdrawiam wszystkich optymistów...
Lodowy / 2006-12-18 01:18 / Bywalec forum
Aaa... PGN... Właśnie wyczytałem, że 31% sprzedawanego gazu wydobywają sami. Poza tym uruchomili 2 nowe złoża?/szyby?. Mam ich 10% portfela.
geror / 83.6.216.* / 2006-12-17 19:52
LUBAWA CZY KTOŚ ROZUMIE TEN SPADEK ?
barakuda / 2006-12-17 20:23 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
żeby to zrozumieć , trzeba wiedzieć , że w piątek obrócił się największy w ciągu 5-ciu lat wolumen. Zapadły jakieś ważne decyzje. Dla nas praktyczne znaczenie ma tylko to, że kurs namacał twarde dno 2 PLN. Teraz kwestią do rozstrzygnięcia jest ,czy nowy nabywca akcji będzie cierpliwie i długo czekał (dokupywał), czy ma to o co mu chodziło i kurs zrobi formację V . Osobiście obstawiam to drugie , bo nikt nie wie, ile czasu bezpiecznie można pchać kursy UP.
Krzych / 2006-12-17 20:37 / Płoteczka na forum
zostawiłem sobie sporo - tłumaczę sobie to paniką spowodowaną przez wypowiedz Moski i spekułą.Dlaczego mam - Afganistan , Irak i inne misje NATO w których będziemy brać czynny udział, budżet na 2007 jest b.duży na zbrojenie.
Cena akcji dla mnie okazyjna , ale inni mają inne zdanie.Czas pokaże kto ma rację.
Frog / 2006-12-17 19:49 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Drodzy Inwestorzy, Spekulanci, Gracze!
Piątek mieliśmy interesujący, przed nami poniedziałek. Mam pytanie o Wasze intuicyjne odczucia co do przebiegu pierwszej godziny handlu na GPW w poniedziałek. Co nam zafundują fundusze, jak zachowają się mali gracze.
Moim zdaniem pierwsza godzina to jednak wysyp akcji przez małych graczy, wystraszonych piątkiem - czyli mówiąc krótko spadki.
Jak sądzicie?
sumani / 2006-12-17 19:58 / Plankton giełdowy
jak już pisałem gdzieś poniżej faktycznie nerwowośc może się udzielic rynkowi chociaż Big'a Lebowski'ego zrozumiałem chyba na opak he,he
Big Lebowski / 2006-12-17 20:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zawsze mozna zapytac w przypadku niepewnosci...
sumani / 2006-12-17 20:11 / Plankton giełdowy
chodziło ci o to że ci co wypadli przez stop loss'y będą sobie pluc w brodę po przyszłotygodniowych zwyżkach ?
Big Lebowski / 2006-12-17 20:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dokladnie ...
sumani / 2006-12-17 20:17 / Plankton giełdowy
obyś był prorokiem
ddd / 2006-12-17 19:57 / Bywalec forum
jednak najwięcej zależy od funduszy ,jeśli zechcą jeszcze zaniżyć kursy to tak będzie , ale nie sądze by tak było . na w-20 powinno być na + , no ale to nic odkrywczego ,
Big Lebowski / 2006-12-17 19:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest to mozliwe Frog,moim zdaniem przetasowania portfeli jeszcze nie zakonczone...
brydzia / 2006-12-17 19:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
18:07, 15.12.06lubie te gieldowe powiedzonka
W zaleznosci od sytuacji mozna powiedziec "kupuj gdy leje sie krew" albo "nie lap spadajacych nozy, bo sie potniesz". W skrocie zbierajac je wszystkie do kupy mozna opisac je nastepujaca zasada "jak sie nie odwrocisz to d* zawsze z tylu" ;) po fakcie wszystko się dopasuje


wkleiłam to z innego forum bo jak wszędzie czytam że to było książkowe odebranie leszczom akcji to coś mi tu nie pasuje , dlaczego wszyscy analitycy mówią tylko że to odebranie akcji a nikt z nich nie mówi że na midwigu może być korekta , moim zdaniem kapitał przechodzi z małych i średnich na wig 20 , dlatego taka ilość otwartych pozycji i myślę że teraz tu będzie lepiej ale
bolo / 2006-12-17 19:59 / Bywalec forum
Myślę że masz rację. Zdecydowanie tylko WIG 20 broni się przed spadkami, a niestety dla maluczkich dystrybucja z midwigu do wig 20 będzie dalej trwać chociaż może nie tak spektakularnie jak w piątek.

Jesli juz mowa o wig20 to zaciekawiła mnie sytuacja w końcówce sesji gdzie Netia została zwalona jednym zleceniem sprzedaży o 10 % w dół. Czy pojawiłą się jakaś informacja negatywna, czy ktoś poprostu zabawił się na papierze?
ddd / 2006-12-17 20:04 / Bywalec forum
wygląda to na jakąś umówioną transakcję
bolo / 2006-12-17 20:22 / Bywalec forum
Nie wiem czy to była umówiona transakcja skoro zlecenie było na pkc, a do zakupów już po fakcie ustawiło się kilku grubasów na łączną ilość 900k papiera, którzy niestety nie zostali obsłużeni :-).
Ale może się mylę.
Krzych / 2006-12-17 19:55 / Płoteczka na forum
każdy zdaje też sobie sprawę że spółki które bardzo szybko bez podstawnie spadły , małym kosztem wracą na swoje poziomy.Ktoś to kupił by zarobić , te które spadły w piątek 5-10% przy obrocie 5-8mln. już będą chciały wrócić do zbliżonego poziomu na otwarciu.I będziemy się dziwić że przy obrocie 1mln. rosną 4-6%.
W przypadku hossy.
sumani / 2006-12-17 19:42 / Plankton giełdowy
mógłby mi ktoś podac adres z e-book'ami jakis czas temu ktos rzucił tu stronę
slaw / 2006-12-17 18:50 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam usiadlłem pomyslalem i wybiorę coś w poniedzialek z grupy: Agora, Cersanit, Getin, rafako, hyperion, Oumak , AB, Budopol, Drozapol,PEp, Teechmex. Będą to trzy papiery

pozdrawiam
Abus / 2006-12-17 18:59 / Uznany Gracz Giełdowy
slaw, a stary portfel masz jakis, czy 100% gotowki?
slaw / 2006-12-17 19:14 / Uznany Gracz Giełdowy
mam sprzedalem dwory tylko - reszta tak samo amica, bioton, mispol, elstar, hydrotor, gtc,
dominik 30 / 2006-12-17 19:20 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
a jak myślisz w poniedziałek zachowa się gtc po piątkowym komunikacie osprzedaży akcji
dominik 30 / 2006-12-17 19:21 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
miało być jak zachowa się - bo mi się zdaje że spadnie dopuki nie podadzą kto kupił te batony
slaw / 2006-12-17 19:53 / Uznany Gracz Giełdowy
mam ndzieje ze spadni bo chetnie dokupię
centrol / 83.25.249.* / 2006-12-17 18:21
Czytał może ktoś parkiet? Co pisze tam o nfi 02 i 04? Ponoć coś o połączeniu...?
czargo / 81.15.210.* / 2006-12-17 19:36
w dodatku "przewodnik inwestora" napisano, zarówno w opisie 2 jak i 4 , że chcą sprzedać jeden z nich lub je połączyć.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy