Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Rajd Św. Mikołaja przełożony

Rajd Św. Mikołaja przełożony

Money.pl / 2006-12-15 17:07
Komentarze do wiadomości: Rajd Św. Mikołaja przełożony.
Wyświetlaj:
bulka / 86.63.155.* / 2006-12-17 17:31
wlasnie wrocilem z quada,nie bylo lekko... nie rusza juz 8% tyodniowy spadek portwela
Abus / 2006-12-17 17:47 / Uznany Gracz Giełdowy
portFela
dominik 30 / 2006-12-17 17:39 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
witaj w klubie u mnie przez tydzień również -8% i jakoś dziś jestem spokojny chyba ochłonołem
EDiS / 83.11.53.* / 2006-12-17 17:19
Ciekawy jestem o ile jutro, zakup s-ki Prikarpattya wywinduje kurs Getinu. Zgodnie z moją na prywatny użytek prognozą, w tym roku holding przekroczy 13 zł za akcję. Pożyjemy, zobaczymy.
no no / 83.19.74.* / 2006-12-17 17:37
Zakup prikarpattya ma wpływ na warość jednej akcji Getinu w wys 0,0001 grosza. Dlaczego więc, zakup tej spółki miałby mieć wpływ na kurs akcji? Niby nonsens, ale jednak psychologicznie może zadziałąć i w dłuższej perspektywie może mieć znaczenie.
topol2 / 2006-12-17 17:07 / Tysiącznik na forum
Ja w piątek rolowałem kontrakty. Zamierzałem rolować longi, ale nie myślałem, że pójdzie tak łatwo. W pewnym momencie po zajęciu marcowych pozycji zacząłem się nawet bać.
Ale jest jeden ciekawy aspekt, który nakazuje solidny optymizm:
Każdy oczekiwał zajazdu w piątek ze względu na zamykający pozycje arbitraż. Ja wogóle neguję istnienie arbitrażu na GPW w widocznej ilości. Jednak piatkowa sesja zaskoczyła nawet mnie długoterminowego optymistę. Przecież nawet domniemany arbitraż nie musiał zamykać otwartych pozycji. Przy tak wysokiej bazie na serii marcowej, wystarczyło tylko odnowić pozycję na serii H7 i oprócz dotychczasowych zysków dostawało się kilkadziesiąt punktów. To daje do myślenia. Dlaczego otwierający długie pozycje na H7 byli tak napaleni? Dlaczego było ich tak dużo? Dlaczego otwierali pozycje tak zdecydowanie, nie licząc się z ponurym nastrojem piątkowej sesji?
To są pytania. Jeśli ktoś chce istnieć na naszej giełdzie, to na takie pytania winien sobie odpowiedzieć.
kapi / 2006-12-17 18:08 / Bywalec forum
topol2,jeżeli jestesmy w 2 fali hossy tak jak kiedyś napisałeś,czy mozna się pokusić o czas jej trwania czy też z załozenia jest to niemozliwe?
topol2 / 2006-12-17 18:40 / Tysiącznik na forum
Nigdy nie pisałem, że jesteśmy w 2 fali hossy, bo to sugeruje interpretacje fal Elliotta. To jest niepoważna teoria, z tego wygledu, ze nigdy nie sprawdzila sie na żadnym rynku. My jesteśmy w drugiej hossie. Jest ona z natury bardzo długa. Dla wielu uciążliwie długa. Wszystkie rynki na świecie przechodziły tą fazę. Trwa bardzo często kilkadziesiąt lat. Na takim rynku bywają bessy. Przykładem takiej bessy była bessa na rynku amerykańskim, gdzie indeksy spadły o około 10 %. Takie spadki były tam interpretowane jako krach. Impulsem do tego krachu była afera Lewina. Tymczasem u nas, oczekuje się kilkuletniej bessy. Niestety, dla oczekujących, nic na giełdzie się nie powtarza. Giełda jest miejscem, gdzie wszystko dzieje się po raz pierwszy. Zawsze.
kaziczek / 87.206.243.* / 2006-12-17 18:56
poczekaj jeszcze 2 lata jak nie bedzie dopływy kasy do OFE a te jeszcze muszą sprzedawać akcje by mieć na wypłate emerytur to dopiero się zacznie.A do funduszy inw. też nie bedzie wiecznego dopływu kasy a ludzie i tak zaczną wreszcie realizowac zyski,to krach na całego.
topol2 / 2006-12-17 19:10 / Tysiącznik na forum
Na nic nigdy nie czekam. Tylko fundamenty się liczą.
topol2 / 2006-12-17 18:42 / Tysiącznik na forum
Bessa "Lewina" rozpoczęła się w 1994r.
kapi / 2006-12-17 19:01 / Bywalec forum
W piątkowej wyborczej jest ciekawy artykuł "euromanna dla Polski".Do 2013 roku otrzymamy 81,2 mld euro z czego na iwestycje zostanie przeznaczone 67,3 mld.wg danych IBnGR dzieki tym funduszom średnio tempo wzrostu gospodarczego w Polsce będzie wyższe nawet o 7 %.PKB niektórych regionów m.in wschodnich dzieki unijnym pieniądzom ma rosnąć nawet o 10-11 % rocznie.
majpi / 2006-12-17 22:05 / "Dj Leszczyk"
mógłbyś mi przesłać ww. artykuł na mój adres email?
majpi@tlen.pl
ddd / 2006-12-17 19:06 / Bywalec forum
naturalnie część tych pieniędzy trafi na GPW
Big Lebowski / 2006-12-17 17:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zastanawiam sie jak interpretowac piatkowe spadki czy indywidualni sprzedawali czy akcje zostaly im odebrane - stop los ,mysle ze to drugie ,natomiast w jednym mam pewnosc kupilo niewielu...
Krzych / 2006-12-17 18:24 / Płoteczka na forum
Przyjmując teorię bicia rekordów i zarobienia więcej wykorzystali odpowiednią chwilę , większość obawiała się piątku / arbitraż/.
Więc już w czwartek psychologicznie podeszli , wystraszyli ,w piątek każdy w podświadomości miał obawy i jak zaczeło spadać wielu się ratowało redukować straty przy okazji poszły stopy i na to czekali.Obkupili się nisko i teraz pojedziemy na północ.
Moje prywatne zdanie , ale każdy może mieć inne.
Big Lebowski / 2006-12-17 18:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Od dawna mam takie same zdanie...
Krzych / 2006-12-17 18:38 / Płoteczka na forum
ale już inne mam zdanie o spólkach biopa, tp. i fun.
sumani / 2006-12-17 18:04 / Plankton giełdowy
też mi się wydaje że zadziałały stop straty
Big Lebowski / 2006-12-17 18:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dlatego cierpienie bedzie jeszcze wieksze...
sumani / 2006-12-17 18:16 / Plankton giełdowy
technicznie faktycznie na niektórych spółkach wygląda to źle jak dodac element nerwowości to masz rację sam się zastanawiam co zrobic w poniedziałek mam kilka dni wolnego więc będę to obserwował na żywo
Alkor / 87.96.62.* / 2006-12-17 14:21
To co było na piątkowej sesji przejdzie pewnie do historii. Przynajmniej do nastepnego dnia wygasania kontraktów i opcji. Muszę jednak przyznać, że ATS zdał dzisiaj egzamin na '5' :) Miałem juz wielkie wątpliwości co do wskazanej przez system pozycji oraz fakt, że minuty upływały a sygnału odwracającego brak... Coz, jesli nie ma sygnału, to trzeba powiekszac pozycje taka jaka wskazuje system... Eh, efekty tego jasne i proste, bo widoczne po stronie zyskow... Najwazniejsze, zeby nie wpasc w euforie i spokojnie dalej go obserwowac i krecic delikatnie pokretlami. Jedno jest pewne - oplacilo sie zainwestowac w notowania on-line szeregu innych indeksow i surowcow. Po wstepnej analizie widze, ze malo brakowalo, ale decydujacym byly te "inne czynniki" brane pod uwage podczas generowania sygnalu. To stan zapewne chwilowy, ale sprzedałem dusze ATS ;)
najcz / 2006-12-17 17:32 / Tysiącznik na forum
Było to to na bankierze.Wędrujesz po forach i reklamujesz coś o wątpliwej wartości..
bollullos / 2006-12-17 16:58 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Reklama o ile pamiętam powinna być płatna.
de havik / 2006-12-17 12:11 / portfel / "Tysiącznik na forum"
w parkiecie jest obszerny raport o sprawie MSZ vs KB,
ciekawe jakie są szanse wygranie tej sprawy,
czytając raport trudno mieć wątpliwości, że KB grał nie fair,
tylko jak to się ma do różnych prawnych kruczków
będzie to pewnie trwało i trwało
ale światełko w tunelu się pojawiło :)))
Kura / 213.76.159.* / 2006-12-17 11:54
Inwestuje na gieldzie od dwoch lat.Wpierwszym roku wyszlam na O.Ten rok koncze z 70%zyskiem brutto od kapitalu poczatkowego.Fundusze akcji zarobily srednio podobnie.Wyglada na to ze moje starania ,sleczenie przy monitorze i cala nauka na niewiele sie zdaly.Czytam to forum od dluzszego czasu i wiele nauki i wskazowek wyciagnelam ,za co niezmiernie jestem wam wdzieczna.Ale czytajac was ,mam wrazenie ze moje zyski sa smieszne w porownaniu z waszymi 200-500%.Moze tacy jak ja nie powinni zawracac sobie glowy gielda?Chocaz musze przyznac ,ze juz mnie to wciagnelo i chyba by mi troche tego brakowalo-chociaz czasami mam dosc.Jesli nie macie nic przeciwko ,zebyscie podali swoje % rocznego zysku ,to bede wdzieczna-moze mnie to troche zmobilizuje.Bardzo prosze o wypowiedzi i z gory bardzo dziekuje.
ambasador / 2006-12-17 21:46
Inwestuje na GPW juz albo dopiero rok i nigdy nie mowie ze zarobilem ale jak chcecie to tez tak to nazwie . Przypomina mi sie wypowiec WIELKIEGO FINANSISTY p ZUBRA doradcy finansowego naszego rzadu ze cytuje " GIELDA TO NIE KROWA DOJNA " i jak myssle ile stracilem to zaraz mi sie to przypomina . ale na wiosne stracilem 30% ateraz tylko 10% i sie z tego ciesze bo mam z czego dlatego ze 100% jak do tej pory mam a co bedzie dalej to jest w recach p PREZYDENTA KOGO WYBIERZE NA MIEJSCE wspanialego czlowieka p BALCEROWICZA . A ci ktorzy MOWIA ZE ZAROBILI PO 500% TO SA PRZYSLOWIWYMI WETKARZAMI BO MOWIA ZE MAJA TAAAAAAAAAAAKA RYBE A W RZECZYWISTOSCI ZLAPALI TYLKO PLOTKE LUB GLAPE I GU....... WLAPE .
Eres / 2006-12-17 14:02 / portfel / Wieczny debiutant
Chciałbym móc się pochwalić takim wynikiem.
Ciesz się i nie narzekaj !
Frog / 2006-12-17 13:12 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
To nie masz źle. Ja w pół roku mam około 20%. Licząc to, co już sprzedałem.
ddd / 2006-12-17 12:47 / Bywalec forum
moje wyniki są podobne , choć lubawa trochę mi je popsuła , ale co zabrała to odda (mam nadzieję)
pawlus / 2006-12-17 12:35 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Tak trzymaj, adrenalina i zabawa sa najwazniejsze.
Dziadek Mróz / 2006-12-17 12:08
nie rezygnuj, ucz sie, obserwuj, zapisz sobie w zeszycie ile dzisiaj masz i otworz go po 10 latach, z doswiadczenia wiem ze to bardzo mile przezycie :)
de havik / 2006-12-17 12:13 / portfel / "Tysiącznik na forum"
nasąpił tutaj wysyp mężów znanych jako dawcy prezentów,
do wyboru, do koloru, w zależności od światopoglądu ;)
bez urazy :))
Big Lebowski / 2006-12-17 12:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich.Zgadzam sie z Toba havik nastapil wysyp myslee ze to jest jedna osoba -czytaj nawiedzona...
Dziadek Mróz / 2006-12-17 12:12
a i na poczatek polecam poczytac troche o dzialaniu podswiadomosci czlowieka, bez tego nawet najwiekszemu medrcowi nic nie wyjdzie
Frog / 2006-12-17 13:09 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Podaj jakiś tytuł
skarabeusz / 2006-12-17 13:29 / "Uznany Gracz Giełdowy"/ I miejsce w konkursie giełdowym
Jeśli ktoś ma jakieś darmowe e-booki to wyślijcie mi na maila
skarabeuszw@wp.pl


Z góry wielkie dzięki :)
Aron-antyklerykał / 2006-12-17 15:21 / portfel / Bywalec forum
Polecam "Potęgę podświadomości "Morphego.Po przeczytaniu tej książki zaczynają się dziać cuda Osiągasz wszystko co pragniesz. Każdy z nas jest genialnym stworzeniem Boga.Bóg nie tworzy bubli,więc możemy wszystko co zapragniemy co chcemy osiągnąć.Inne pozycje rozwijają tą tematykę Każdy może stać się człowiekiem jasnowidzącym jasno słyszącym leczącym dotykiem Nie każdy gotów jest obrać taką drogę,lub wybrał wcześniej w poprzednim wcieleniu inną karmę.Zakładam że przeczytacie ją wielokrotnie.Ja jestem wyjątkiem przeczytałem jeden raz.
norton / 85.219.187.* / 2006-12-17 16:28
Słyszałem, że po przeczytaniu tej pozycji ludzie lądują w psychiatryku - zdecydowanie odradzam i przestrzegam!
Aron-antyklerykał / 2006-12-17 17:19 / portfel / Bywalec forum
Zobacz w encyklopedii czy jest z jeden normalny człowiek .Normalny człowiek to siedzi na kuroniówce .Wszędzie należy zachować równowagę i umiar. Nie czytałeś a wydajesz opinię .Prawda .Typowe .Pozdrawiam.
JA / 2006-12-17 09:34 / Tysiącznik na forum
a ja zapalam pstryk i już dzień
samuraj jack / 2006-12-17 02:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
idę spać
gaszę światło
bollullos / 2006-12-17 00:37 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Hej możecie mi polecić jakieś dobre książki o zarządzaniu kilkuosobową firmą w polskich realiach (aktualnych)? Chcę rozwinąć działalność z 1-osobowej mam kilka pomysłów ale nie chcę wtopić. Na razie nikogo nie zatrudniam pełny outsourcing ale za dużo roboty dla mnie i mam dosyć tyrania samemu. Chodzi mi o propozycje z doświadczenia jakieś kompendium...
mari / 2006-12-17 10:19 / Achi
Na początek przeczytaj Kodeks Pracy i zastanów się na co Cię będzie stać.(wiedz że jest to prawo ochronne dla pracownika,czyli interpretacja przepisów przez sąd jest zawsze na korzyść pracownika).
Nie odmawiam Cię ani nie namawiam do przyjęcia pracowników,zastanów się tylko nad formą pozyskania współpracowników.(Jaka forma będzie Tobie się bardziej opłacała zależy od wielu czynników np.stopnia samodzielności, możliwości uzależnienia zarobków od wyników,potrzebnego czasu pracy i okresu w ciągu dnia itp itd.
pozdrawiam i życzę powodzenia
Aron-antyklerykał / 2006-12-17 15:28 / portfel / Bywalec forum
Ja na początek poleciłbym kilka książek o pozytywnym myśleniu .Będzie dobrze .Dasz radę.Poukłada ci się zwłaszcza posłuchaj bliżnich jak będą ci odradzać to na pewno ci wyjdzie .Nie przytłaczaj się przepisami, zatrudnisz księgową potem prawnika ,musi być ok.
mari / 2006-12-17 17:13 / Achi
Pewnie że tak.Dobrze jest tylko wiedzieć co się robi bo wtedy wiadomo co robić.Nie bez powodu zmieniają się przepisy o samozatrudnieniu.:-)))
Mając 20 pracowników miłych, przyjacielskich,wiedzących jak ciężkie jest życie pracodawcy ,wdzięcznych za niezłą pracę,wystarczy jeden który trochę lepiej zna kodeks pracy od pracodawcy i miał lepszy plan podejmując pracę niż pracodawcy się wydawało aby w ciągu trzech lat(zwykle w trakcie trzeciego roku pracy lub po trzecim roku) wpędzić pracodawcę w poważne kłopoty w majestacie prawa.Jeżeli niedajboże przyłączy się do niego kilku innych do czego będzie ich namawiał to można zwijać interes i to w szybkim tempie.

Nie odmawiam od zatrudniania pracowników tylko polecam analizę różnic pomiędzy byciem firmą jednoosobową a pracodawcą.:-))
pawciomerc / 2006-12-16 22:58 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
Czytam te posty i nie che mi sie pisac bo sie kłucicie a zapominacie po co jest forum, powiem tylko ze na pewno nie do sprzeczek i to zaczynaja pisac zaczepne posty ludzie dopiero od niedawna piszący tu cokolwiek
lepiej podajcie jakiegos pewniaka na poniedziałek ;)
ja cały czas obstawiam tell ze to papier dla spokojnych noi cez tez go lubie
bioton tu sie nie wypowiadam nie spogladam na kurs poprostu trzymam przeciez do 0 nie spadnie, z dudą sie rozstałem chociaz pewnie da jeszce razrobic , lubawy nie kupiłem bo dupa ze mnie i mam mało wolnej kasy
ciekawe tylko czy tapnięcie nastapi w styczniu i czy piatek był zapowiedzią bo pamiętac trzeba ze teraz inwestuje sporo ludzi nie znajacych sie na tym wcale i jak oni sie przestraszą to może być nie klawo
Eres / 2006-12-17 08:15 / portfel / Wieczny debiutant
Mam Tella i traktuję go długoterminowo.
A z tymi kłótniami i zaczepkami, to masz sto procent racji.
Byle do stycznia !
warren buffet / 2006-12-17 08:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
byle do stycznia !!
charmag / 2006-12-16 23:09 / Bywalec forum
bio i lube mam, na czesci bio jestem jeszcze na +. luba juz -. i teraz sie zastanawiam czy nie warto troche dokupic. ze strata nie zamierzam oddac, a jak ma urosnac do ladnej ceny to i to teraz kupione da zarobic. nawet wiecej niz to wczesniej kupione ;)
ale wydumalem.. :)
pawciomerc / 2006-12-16 23:11 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
nie wydumałes ale chesz uśredniać..)
no spimy dobranoc
charmag / 2006-12-16 23:55 / Bywalec forum
zwal jak zwal, byle do przodu ;)
HolderSor / 195.225.71.* / 2006-12-16 22:22
Dawno nic nie pisałem, więc aby zaznaczyć swoją obecność na forum postanowiłem
przedstawić parę średnio odkrywczych myśli.

Św. Mikołaj pisze w stylu podobnym do Grubaska. Wczesniej był Zarobiony, Paseo (czy Leone). Ale o ile pamiętam super-optymista Grubasek (chyba już zadomowił sie w tej Hiszpanii) pisał, że 22.12 wyskakuje z funduszy akcji, choć niektórzy mówią o 2 rajdzie Św. Mikołaja
(Grubasek sugerował, że zlecenie najlepiej złożyć telefonicznie do godziny 9;
wtedy będzie zrealizowane tego samego dnia. Optymizm optymizmem ale koty muszą mieć co jeść)

Myśle, że jeśli giełda podlega jakimś obiektywnym prawom to po hossie musi przyjść bessa ( nie jest to myśl zbyt odkrywcza, ale ostatnio często mnie "dręczy" i każe zastanowić się nad moimi funduszami akcji. Ostatnio pochlebiam sobie, iż zrobiłem pewien postęp i nabyłem stopniowo j.u gdy WIG20 był na poziomie 3000-3100. W maju tego roku, gdy konczyły mi się obligacje, zostałem namówiony do reinwestycji na j.u f.stabilbego 9 maja, czyli na samej górce. Przestraszony spadkami 50% sprzedałem, 50% dotrzymałem do grudnia i umorzyłem ostatnio w ramach strategii powolnego wycofywania się. Straty częściowo odrobione. Postanowiłem inwestować tylko w f.pienięzne/ obligacje i f.akcji)

Tak więc długoterminowe trzymanie akcji jest pod znakiem zapytania (biorąc dodatkowo pod uwagę fundamenty polskich spółek i sytuacje w USA). Chyba, że zarządzający funduszami przeczytają ten komentarz i przestaną "szarapać moje nerwy" i nastawią się na zrownoważony wzrost (zamiast wzrostu "szarpanego")
Ale myśle, że Amerykanie (i inni) mają w dupe moje nerwy i jeśli naprawdę dojdą do wniosku, iż ich optymizm nie ma podstaw i trzeba zaakceptować trudną sytuację i ponieść straty, to postarają się w 1szym rzędzie przerzucić te straty na rynki wschodzące i to może być początek paniki.
Niech na całym świecie wojna, byle USA bogata i spokojna.
Ostatnio giełda chyba przestaje być żródłem stopnowego wzrostu dobrobytu ogółu, a staje się narzędziem redystrybucji i nierównomiernego rozkładu dobrobytu

Ponadto wydaje mi sie, że "wielcy gieldy" m.in postanowili dać nauczkę nowym inwestorom giełdowym "nowobogackim chamom giełdowym" (wiele było komentarzy w stylu niedouczeni inwestorzy z ulicy robią duże pieniądze mając w głębokiej pogardzie wiedzę z zakresu analizy technicznej czy też fundamentalnej) i odpuścili sobie obronę małych i średnich spółek koncentrując sie na WIG20.
Dziadek Mróz / 2006-12-17 11:30
większe spadki przyjda w lutym-maju kiedy to przyjdzie pora na zaplacenie podatkow, strumien gotowki do funduszy sie zatrzyma i spadniemy do 2500 lub 2750 wchodzac w okres kilkumiesiecznej konsolidacji, potem prawdopodobnie maly szczyt i powolny spadek do 1750 okolo marca 2008, taki jest scenariusz zarzadzajacych, ktory zaklada zero paniki tylko powolna wyprzedaz, i spadki przeplatajace sie z konsolidacja,wierzcie mi im zalezy by nie wywolac paniki, a potem od 2008, 2009 poczatek nowej hossy
A2 / 2006-12-16 21:56 / Spekulantka
Ja piatek )) wykorzystalam do kupowania i sprzedawania)).Aby nie zaprzatac sobie glowy gielda)) , postanowilam dzisiaj )) wydac troche pieniedzy)).Od razu lepiej sie poczulam.Polecam.Przystroilam dom, zrobilam stroiki swiateczne , powiesilam dekoracje ))), a na koniec poczytalam parkiet i wybralam typy na poniedzialek. Decyzje odnosnie kupna uzalezniam od zachowania indeksow.
VOKK / 2006-12-16 21:46 / portfel / Bywalec forum
Witam wszystkich. Zaczynam się zastanawiać czy giełda jest dla mnie, czy z takim pechem można wogóle inwestować. Jak nie zarobie swoją ciężką pracą to ... .Zacząłem przygode z giela w kwietniu tego roku. W maju chrzest i strata prawie połowy portfela. Niedawno wyszedłem nawet na + i ... . Obecnie strata o wiele mniejsza (ok. 8% wartości portfela) ale lekcja droga. Będę szczęśliwy jeżeli na tym się skończy.
Oto mój portfel na dzień dzisiejszy:
12PIAST 9.46%
BEEFSAN 3.73%
BETACOM 3.31%
BIOTON BIO 13.23%
DUDA 1.83% + PP
ELSTAROIL 2.88%
HYGIENIKA 12.95%
LUBAWA 32.61%
NAFTA 12.19%
SANWIL 7.76%
kaziczek / 87.206.243.* / 2006-12-16 22:37
k...rwa ludzie w co wy inwestujecie kto wam doradza takie badziewia?,przecież to są spółki by wyj...bać drobnych inwest. na zawsze.
gekko-n / 70.128.101.* / 2006-12-16 21:55
No to teraz juz tylk ona plus, jezeli wysnules jakies konkretne wnioski i obserwowales co sie dzialo podczas obu tych zwalek.

Co do portfela - mialem kiedys Betacom, wtopa 30%, chyba moja najgorsza w karierze GPW. Poza tym bawisz sie troche spekułą, więc nie możesz się zbytnio skarżyć ;-)
VOKK / 2006-12-16 22:08 / portfel / Bywalec forum
Na Betacomie też mam wtope ale, że kwota niewielka więc go zostawiłem. Jeżeli zarząd wreszcie zmądrzał i zamiast obiecywać i oszukiwać weźmie się do roboty to może byś super zarobek, bo spółka wg mnie jest niedowartościowana. Największa wtopa na Lubawie, ale tak sobie myślę, że przy tak niskiej cenie mógł wejść jakiś myślący grubas i jego ujawnienie spowoduje wzrost ceny. Barierą wg mnie będzie 3 zł. Powyżej raczej nikt nie będzie chciał kupować.
Chciałbym jednak zwrócić uwagę na Hygienike. Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby Moska wrócił do rozmów z Zientarom. Myślę, że nawet plotka może spowodować spoty odpał HGN.
Czy ktoś z was ma tą spółkę?
warren buffet / 2006-12-16 20:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzis wiertarko-wkrętarka :)) pierwszy z pierwszych :)))
lojka / 2006-12-16 20:45 / Tysiącznik na forum
gratuluję
aqwa / 83.5.207.* / 2006-12-16 21:53
Przejżyj na oczy .To kiciarz...Juz nie ma oczym pisaćBrak kolegów,znajomych,towarzystwa.Świątek piatek od rana do nocy przed kompem to i w główce moze sie polasować
warren buffet / 2006-12-16 22:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
przychodzi baba do lekarza a lekarz tez baba... uuuuu. i masz probleme
warren buffet / 2006-12-16 20:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ależ dziekujęę :)
lojka / 2006-12-16 20:53 / Tysiącznik na forum
tylko krzywdy sobie nie zrób :-)
charmag / 2006-12-16 22:16 / Bywalec forum
no to teraz bedziesz krecil kursy na calego ;)
slaw / 2006-12-16 16:43 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam w sobotni wieczorek ale sie uchodzilem po sklepach - i po choleremi te bony w robocie dali musialem siedziec w sklepie i zakupy robic w największy tłok. Ciekawe jak krauze ochnal bioton to zlecial na pysk - a zobaczymy co bedzie w poniedzialek z GTC też wywalili sporo moze kursik sie zwali z 8% i sobie dokupię tanio. Kto to moze wiedzieć. Wszyscy brali w dolkach - ja nie dobralem niczego. ani jednej akcyjki nie kupiłem. Pisalem Samurajowi że mi sie zeroki rynek nie podoba i mialem troszkę racji. Ktos tutja ma CEZ - idealny papier na naszą wariacka gielde. Dzięki porównaniu z notowaniami w pradze stabilny i niepodatny na szalone zmiany cen. 20% kasy poszło na boczek rynku pójdie w fundy ogligacyjne. Podjąłem decyzje że nie gram wiekszą sumą pieniędzy niż....... . O po co mi te wahania cen.
A2 / 2006-12-16 21:49 / Spekulantka
Jesli chodzi o Cez , to nie ineteresowalam sie tym papierem) ale czytalam , ze wchodzi jakis konkurent z tania energia na czeski rynek))
Ross / 83.21.238.* / 2006-12-16 16:51
.Ja trż poczekam nie spanikowałam o co chodziło to wiadomo i do marca w górę a potem rajdy.
Big Lebowski / 2006-12-16 16:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozwole sobie wtracic CEZ bardz dobry papier ale zanim kupisz obejrzyj wykres notowan CEZu na gieldzie we Frankfurcie...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy