Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Rajd Św. Mikołaja przełożony

Rajd Św. Mikołaja przełożony

Money.pl / 2006-12-15 17:07
Komentarze do wiadomości: Rajd Św. Mikołaja przełożony.
Wyświetlaj:
niebieski / 2006-12-16 16:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A2 a z tym FAMem za 12 to ile miałem czasu. Bo mnie się wydaje że 12 za FAM to wkrótce będzie kosmiczna cena :)
A2 / 2006-12-16 21:48 / Spekulantka
czas nieograniczony)) oj jak ja czekam na te 12zl))) wowczas pojade po bandzie))
de havik / 2006-12-16 16:30 / portfel / "Tysiącznik na forum"
czy korzysta ktoś z was z serwisu investstock.pl?
jakieś opinie?
sede / 88.156.29.* / 2006-12-16 16:18
czy ktoś może mi doradzić czy warto zrobić teraz konwersję z funduszu arka zrównoważony na ochronę kapitału.jak myslicie czy sa jeszcze szanse na wzrost czy juz tylko spadki ? z gory dzieki
Zdumiony / 83.23.174.* / 2006-12-16 18:33
Chyba jesteś chory! ja właśnie zrobilem konwersję na akcyjny!
warren buffet / 2006-12-16 20:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
gratuluje
Zdumiony / 83.23.174.* / 2006-12-16 18:32
Chyba jesteś chory! ja właśnie zrobilem konwersję na akcyjny!
AB / 2006-12-16 17:35 / Bywalec forum
Zapoznaj się z systemem opisanym na stronie:
www.zainwestuj.pl Zwróć uwagę jak racjonalnie zachował się w maju. Moim zdaniem nie ma sensu trzymanie pieniędzy w "funduszach pośrednich", tzn. zrównoważonych, bądź ochrony kapitału.
AB / 2006-12-16 17:37 / Bywalec forum
Przepraszam oczywiście zamiast Ochrony Kapitału winno być : Stabilnego Wzrostu!!!!
Lodowy / 2006-12-16 20:50 / Bywalec forum
Generalnie to zakładając, że mamy przesłanki do oceny dalszych ruchów indeksów, można podejmować decyzje co do konwersji między funuszami akcyjny=zrównoważony=stabilny, obligacji i RP (czy ochr. kapitału, jak zwał tak zwał). Znaki równości między akcyjnym, zrówn. i stab. dałem dlatego, że zachowują się tak samo, tylko z różnym natężeniem.
warren buffet / 2006-12-16 16:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nikt ci nie poradzi. ja robilem to przy poziomie 41 zł z akcji na OK. teraz jest 45. nie zaluje, ale nie zarobilem :) ale spie spokojnie.
long_mike / 193.19.165.* / 2006-12-16 16:12
Parę liczb do przemyślenia:

WIG20:
03.1995. -- 581,30pkt
03.2000. -- 2481,80pkt
03.2003. -- 1071,41pkt
03.2008. -- 4573,17pkt

potem do 2011 zjazd do okolo 2597pkt, a potem up przez kolejne pięć latek :)

Co sądzicie o tym scenariuszu?
gekko-n / 70.128.101.* / 2006-12-16 19:03
No dobra - a teraz dodaj wejscie do EU i transakcje przez internet i szybkie transfery kapitalu z/do Polski.

Tok rozumowania dobry, ale czynniki nie te ...
risky-rainmaker / 2006-12-16 15:59 / Ostatni Optymista
Hehehe....A ja myślałem ,że po piątkowych emocjach...weekend będzie spokojny...ach myliłem się....idę koszule prasować...polecam uspakaja. :)
Ross / 83.21.238.* / 2006-12-16 14:51
waren spcyficzna chwila i moment rocznica i refleksja nad co dziś co wczoraj nad wartościami dla kazdego z nas dla mnie
Ross / 83.21.238.* / 2006-12-16 14:58
pszepraszam chyba pomyliłam forum to nie o te wartosci mi chodzilo.
warren buffet / 2006-12-16 14:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie szkodzi :)
warren buffet / 2006-12-16 14:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
U schyłku roku nie można przemilczeć sytuacji na giełdach emerging markets. Główne indeksy w Meksyku, Brazylii, Indiach, Rosji, Czechach i Polsce poszybowały na rekordowe poziomy. Globalny indeks MSCI obliczany dla 26 rynków wschodzących (na podstawie notowań ponad 700 spółek giełdowych) zdołał nieznacznie pokonać majowy szczyt, a lokalne waluty pozostają silne względem dolara.

WIG20 balansuje tuż nad szczytem majowej hiperboli, krążąc usypiająco wokół 3400 punktów. Z dużym prawdopodobieństwem jeszcze przez kilka tygodni sytuację uratuje kalendarz. Mało który z zarządzających wielkimi globalnymi funduszami jak również polskimi TFI i OFE zdecyduje się na mocną wyprzedaż przed końcem roku, bo przecież w zasięgu ręki są megapremie za wyniki całoroczne. Obecnie nie można wykluczyć umiejętnej, spokojnej dystrybucji części papierów przez bardziej zachowawcze podmioty, wyciągające odpowiednią naukę z przeszłych lekcji.

Tylko że czasu na „ewakuację” pozostało coraz mniej, a duża część zysków z inwestycji póki co pozostaje na papierze. Trzeba jeszcze komuś te akcje warte wiele miliardów sprzedać i tu jest pies pogrzebany: kto to odkupi po bieżących cenach? Niczym miecz Damoklesa wisi nad rynkiem świadomość o rekordowo wysokim zaangażowaniu OFE w polskie akcje, więc z ich strony pomoc nie nadejdzie. Wątpliwe, by przy tak silnej złotówce do zakupów rzuciły się fundusze zagraniczne, których zarobek spotęgowało osłabienie dolara i presja na realizację zysków jest ogromna.

Efekt stycznia może jeszcze rzutem na taśmę wystąpić, ale będzie on raczej karłowaty i ograniczy się do pierwszych kilku sesji 2007 r. Patrząc na dwutygodniową konsolidację przy szczytach, nie można wykluczyć krótkiej lecz bardzo intensywnej mobilizacji popytu i wyciągnięcia indeksów jeszcze o kilka procent przy olbrzymich obrotach. Skoro dociągnięto do 50 tys. pkt na indeksie WIG, to – ironizując – czemu by sobie nie pozwolić na 3500 WIG20, czy 4000 na MIDWIG, a może pierwszy w historii tysiąc złotych za jedną akcję (BPH)? Jednak do przesilenia jest najprawdopodobniej znacznie bliżej, niż wskazywałby na to rynkowy spokój i optymizm. Optymizm ten staje się irracjonalny, co widać po ponad 60-punktowej bazie na marcowej serii kontraktów futures na WIG20.

Pośród szampańskich nastrojów znane postaci rynku finansowego przekonują o trwałości ożywienia gospodarczego i zapewniają o wieloletnim wzroście PKB na poziomie 5 procent. Do znudzenia powtarza się argument o dalszych napływach gotówki do funduszy inwestycyjnych, dzięki czemu „wzrosty muszą trwać”. A gdzie w tym wszystkim znajduje się polski sektor bankowy (około 40 proc. udziału w indeksie WIG20) ze średnim wskaźnikiem C/Z około 25 oraz C/WK równym niemal pięć? Co czeka spółki surowcowe w obliczu realnej dalszej przeceny paliw i metali przemysłowych? Absurdalnym wycenom średnich i małych spółek zgrupowanych w indeksach MIDWIG i WIRR poświęciłem kilka tygodni temu osobny felieton.

No i wreszcie ten niesamowity znak czasu dany przez tłumy ludzi nie mających dotąd nic wspólnego z inwestycjami giełdowymi. Drobni polscy ciułacze od Świnoujścia po Ustrzyki Górne znowu (poprzednio w 1994 oraz 2000 r.) odkryli w sobie żyłkę giełdowych rekinów i masowo zakładają rachunki inwestycyjne. Stadnym pędem do posiadania akcji dają nieomylne świadectwo nadchodzącego końca hossy, rwąc się do zakupów giełdowych niezmiennie jako ostatnia grupa.

Tuż za rogiem czai się inflacja i ma ona duże szanse przekroczyć 2,5 procent. Podwyżki stóp mogą się okazać większe niż się oczekuje. Wygląda na to, że argumentów przemawiających za drastyczną przeceną indeksu WIG20 w okolice 2500 pkt jest wystarczająco dużo. Koronnym ostrzeżeniem dla indeksów amerykańskich i brytyjskich jest opisane wyżej zachowanie „smart money”, systematycznie opuszczających Titanic hossy.


http://www.expander.pl/expander/index.jsp?place=Lead2&news_cat_id=22&news_id=11504&layout=3b&page=text
KM / 2006-12-16 18:12 / Bywalec forum
OK Warren, prawda. Pomyślmy jednakże, że mamy jeszcze pewne spółki niedowartościowane lub chociażby obiecujące i to one jak pstrągi popłyną pod prąd. Część nałogowych inwestorów i tak na coś się przesiądzie i nie zdziwiłbym się gdyby to była mocno przeceniona LUBA, TRAS, IBSYSTEM czy podobne, pozostające ostatnio w niełasce, a wcale nieźle poprawiające wyniki.
Sw.Mikolaj / 2006-12-16 15:32 / Bywalec forum
Daj spokoj,bo sie zafilozofujesz na smierc.Jednego dnia euforia,drugiego wrecz odwrotnie.
Gdyby wiedzial o tym prawdziwy Warren,pozwal by cie do sadu za uzywanie jego imienia w taki kiepski sposob.
Pozornie sluszne rozwazania w praktyce nie maja znaczenia.






Czy sadzisz,ze zarzadzajacy nie wiedza tego co napisales?
To jest elementarz.I zapomniales o kilku sprawach.
Rosna wyceny spolek ale i rosna ich zyski.Z szybkoscia,jakiej nigdy nie bylo.Dotyczy to takze bankow.
Wzrost w ostatnim kwartale przekroczyl 20 %.
Dalej.Jasinski po cichutku przygotowal do prywatyzacji ponad 600 panstwowych firm.Plus dluga lista nastepnych prywatnych.To sciagnie nowe pieniadze w nowym kierunku i da czas na ostygniecie starych ulubiencow.
Nasza gielda zagarnia ukrainska.,nastepne rozrzedzenie.
I skoro,jak sam napisales,kontrakty marcowe juz teraz pokazuja wysoki poziom optymizmu,to widac,ze nikt
sie nie boi.
I miliardy euro pompowane w gospodarke i wynikajace z tego zarobki naszych firm.
I coz takiego stalo sie wczoraj???
Ja nie widze niczego strasznego.Nastapila dystrybucja,byc moze wczesniej ustalona.
W zeszlym roku mielismy 12-13 lokalny dolek,a 4-go chyba stycznia spadek WIG20 0 4,53 %,o wiele wiecej niz dzis.
Wiec po co te lamenty na zmiane z euforia.
Jesli ktos umiera ze strachu,to powinien po prostu zajac sie czyms innym
bober / 2006-12-17 21:59
spadek w20 o 4,53% był dopiero 31 stycznia
agwa / 83.5.207.* / 2006-12-16 19:12
Do świętego Mikołaja.To jest Towarzystwo Wzajemnej Adoracji(TWA),które nie uznaje słów krytyki.Zakracza Cię.W szczególności nie tykaj Warana,bo to słońce tego forum.
warren buffet / 2006-12-16 19:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zaś sobota i zaś szychta łochroniarsko. bier nadgodziny i przyłaź do nos tu w tydniu, będzie fajniście łochroniorzu :)
Ross / 83.21.255.* / 2006-12-16 21:17
cos mi się prrzyopominia śląskka śpiwka ; moplikiem se jada na szychta moplkiem se jada z roboty ,na.....................mam goglle corera zicherką mam spiete galoty. Pszepraszam jak zrobiłambłędy ale ta śląska śpiewka mnie powala..
warren buffet / 2006-12-16 21:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kabaret RAK :)) a jak :)
cricket / 83.24.29.* / 2006-12-16 20:08
Mr.Warren przypomina ,że jest to " Slaskie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji"- w sumie całkiem fajne- co niektórzy z dużą wiedzą i życzliwością...
warren buffet / 2006-12-16 15:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kolego, zarejestrowałes sie 2 tygodnie temu i strugasz buraka. przykre. podaj mi tel do Buffetta a sam mu o tym powiem. Prawdziwy W. Buffett ma na koncu dwa T. no ale jaka faza hossy tacy akcjonariusze - z koziej wólki dupa. po drugie najpierw przeczytaj caly post do konca, potem zauważ link a potem pisz. jak masz ADHD - do lekarza. RITALIN przepisze. po trzecie drogi mikołaju od siedmiu boleści nic ci do tego czy ja sie boje czy nie. moj kapitał - moja brocha. po czwarte - pisać i wklejać moge, a czy ty sie z tym zgadzasz czy nie - wali mnie to.
Sw.Mikolaj / 2006-12-16 15:56 / Bywalec forum
A od kiedy to data rejestracji swiadczy o poziomie wiedzy.
Ja nie czepialem sie twojej.Po prostu widze,ze jestes rownie zmienny jak Brydzia;od euforii po strach i na abarot.
I w zadnym razie cie nie obrazalem tak jak ty mnie.
I oto calkiem nowy Warren.Prawda??
brydzia / 2006-12-16 17:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Posłuchaj takich jak ty było tutaj wielu ale niewielu się ostało , napisz jakiś konkret , co kupić , ile wzrośnie , kiedy , sprawdzimy cię i nadamy ci rangę wielki mądrala

pozdrawiam , gratuluję ci opanowania , pewnie czytasz książki i grasz na giełdzie na sucho , kup coś w realu za prawdziwe pieniądze to się sprawdzisz
warren buffet / 2006-12-16 16:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie obrazilem cie. oj daleko mi do tego. a jesli sie tak poczules to przepraszam. moja strategia jest zimna jak głaz. i nie targają mna emocje podczas sesji. co do spadkow jestem o nich przekonany. ale kiedy one beda nie wiem. dlatego mam akcje. i bede miał. natomiast gdybys nie zauwazyl to nie moj komentarz, jecz expandera. ja go tylko wkleiłem. wklejam rowniez jak ZUS przekazuje OFE 800 mln zł... dla mnie obojetne gdzie pojdzie rynek. duzo gotowki mam w OK. wiec ona tylko czeka. od maja. takze zadnych emocji. a te zyciowe - jak najbardziej. są. bo powinny byc :)
Sw.Mikolaj / 2006-12-16 16:30 / Bywalec forum
przeciez widze,ze wkleiles.A to cos jednak znaczy.Co do warrena,chodzilo mi wylacznie o to,ze on trzyma sie swej strategii i nie robi nerwowych zwrotow.
Czytam sobie czasem,malo pisze bo nie ma czasu.
tak czy siak pozdrawiam,bedzie o.k.
Czasy strasznych zwalek minely.
Pytanie,czy warto zabierac kase i czekac,czy nie zabierac i tez czekac az znow wzrosnie jak po maju.
Maj pokazal,ze nie warto bylo zabierac.
To samo pokazal piatek.Slysze przeklinania tych,ktorzy napisali i uwierzyli ze to JUZ. I tych,ktorzy juz po wszystkim jeszcze pisali,ze widza druga fale spadkow.
---:-)) i najlepszego
warren buffet / 2006-12-16 16:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
rowniez pozdrawiam i przepraszam za niepotrzebna sprzeczke.
Big Lebowski / 2006-12-16 14:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobrze piszesz troche sceptytyzmu jest wskazane,co do tlumow to kilka takich sesji jak w piatek i po tlumach
de havik / 2006-12-16 14:46 / portfel / "Tysiącznik na forum"
Mnie dane o ilościach sprzedanych przez insiderow mocno wystraszyły
nie sądzisz, że to jednak znak, że rynek może załamać się niebawem na trochę dłużej?
warren buffet / 2006-12-16 15:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja ci powiem jedno. ja sie kieruje i to od czasow wczesniejszych niz czas, kiedy powstał ten artykuł jedna zasadą. zainteresowanie giełdą. poziom zainteresowania w rodzinie, wsrod przyjaciol i znajomych + zakladanie kont brokerskich... a ten u mnie wzrosl chyba z 1000%... kiedys bylo czy ide na piwo, a teraz ile to zarobiłem wczoraj czy dzis na gieldzie... to strzeli... a najlepsze jest ze teraz biura maklerskie biją sie o klienta a tych codziennie nie brakuje. sesja piatkowa to sesja cudów. wiec do konca jej nie mozna odczytywac negatywnie. ale to co sie dzialo do godziny 11:00 w przyszlosci ( nie wiem kiedy ) to sesja ta bedzie w pamieci jako pikus...
Big Lebowski / 2006-12-16 15:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
warren wszystko sie zgadza na Bloombergu ostanio bardzo szacowna instytucja polecala na przyszly rok dla swoich askcjonariuszy akcje polskie i tureckie przewiduja 20% wzrost indeksow.Z wypowiedzi wynikalo ze polska gielda ma duze szanse rozwoju dla poniektorych inwestorow 20% to malo chca tyle na sesji.
de havik / 2006-12-16 12:15 / portfel / "Tysiącznik na forum"
mój portfel, podaje zmianę % do zeszłęgo tygodnia, skład się nie zmienił (choć powinien;))
BIO -10,2%
MSZ -1,6%
MNI -3,25%
TUP +5,23
UNIMA -8%
LZP - 8,6%
ALC +13,8%
BDL -2,18%

Strata -3.6% z całości portfela, głównie BIO (1/5port) i LZP (strat>20%) są temu winne i mnie niepokoją. Jeśli tylko się uda, z BIO chcę zredukować o 50-70%, na reszcie stopy (na razie pożera zyski), no ale LZP to już inwestycja długoterminowa ;)
,
Proszę o komentarz

Pozdrawiam
de havik / 2006-12-16 12:16 / portfel / "Tysiącznik na forum"
skład jest podany w kolejności zaangażowania
de havik / 2006-12-16 11:38 / portfel / "Tysiącznik na forum"
na espi wysyp znaczących umów budopolu.... wszystkie dotyczą pożyczek - ma ktoś pomysł czemu ma to służyć?
Big Lebowski / 2006-12-16 11:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jaka firma taki kapital...
czargo / 81.15.210.* / 2006-12-16 17:13
Jaki komentator taki komentarz. Jeżeli wypowiadasz się na jakiś temat to to wypadałoby znać go nieco bardziej. Co do Budopolu piszę bo mam. Mam bo wg mnie spółka rokuje dużą szansę na zysk. A co do zatania powyżej - odpowiedz sobie sam analizują wiadomości ze spółki z ostatnich 2 - 3 miesięcy

pozdrawiam
Big Lebowski / 2006-12-16 17:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ale sam stwierdzasz ze rokuje to nie znaczy ze jej finanse sa zdrowe.piszac swoje komentarze staram sie nikogo nie obrazac -czego i Tobie zycze...
czargo / 81.15.210.* / 2006-12-16 17:49
jeżeli kogoś obraziłem najmocniej przepraszam. co do kondycji tej spółki, to każdy kto ją obserwuje wie, że jest nieciekawa. ale czy właśnie nie taki podmioty i poprawa ich kondycji połączona z właściwym pr, nie rokują dobrej inwestycji???
Big Lebowski / 2006-12-16 17:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie twierdze ze nie ,na gieldzie kupuje sie przyszlosc, kto wie. pozdrawiam...
czargo / 81.15.210.* / 2006-12-16 17:55
ja Ciebie także pozdrawiam zycząc udanych inwestycji
optymista / 62.29.134.* / 2006-12-16 10:54
Moje zakupy z piątku:
Duda po 13.98
DROZAPOL po 10.18
GANT po 42.72,
BIOTON 2.45
Liczę na zysk jescze w tym roku.
paparazy / 2006-12-16 10:45 / Bywalec forum
ja tylko bym chciał by rajd dotknął dudę, bo jak sie okazało spóźniłem sie jeden dzień i nie będą mi przyznane PP zapłąciłem za dude 17,94 i teraz juz jakies 20 proc w plecy ;/ mam nadzieje ze chociaz budopol sie dźwignie w tym tygodniu to te straty na dudzie jakos sie zniwelują
pawlus / 2006-12-16 14:07 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Na budpol bym nie liczył, jak nie padnie nizej to na pewno sie nie dzwignie, przy takch pozyczkach
wiera1 / 2006-12-16 20:06 / "Waleczny Roman"
co ty z tymi pożyczkami pleciesz? - budek pożyczył tym firmom kasę a nie od nich !!!
Zatem wiąże sie z nimi w zasadzie kapitałowo i pewne jest że dostanie od nich zlecenia
kazelot / 83.142.72.* / 2006-12-16 10:35
Wpadam po browarku do chaty zalamany po spadku 12NFI,a
żona mówi"znowu pileś"
Na co ja:Ech żaluję,że nie posluchalem Warrena Buffeta w sprawie 12 Piasta
A żona:"Nie dość że chlejesz z tym Lorenem piwsko w bufecie,to w dodatku 11 Piastów wam malo.:)
wiera1 / 2006-12-16 20:11 / "Waleczny Roman"
a odpowiedz sobie na pytanie - czy za taką cene jak teraz kupiłbyś Piasta - jak tak to trzymaj jak nie to sprzedaj i zapomnij
kazelot / 83.142.72.* / 2006-12-17 00:12
Zależy,czy tego NFI,czy tego z bufetu.: )
Trzymam tego NFI,on będie jeszcze wysoko.
skarabeusz / 2006-12-16 11:08 / "Uznany Gracz Giełdowy"/ I miejsce w konkursie giełdowym
Dobre. :))))))))))
warren buffet / 2006-12-16 10:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
hahaha :))
Cansas_ / 2006-12-16 10:29 / Bywalec forum
Niestety przelew doszedl po 12, wiec nie bralem w dolkach. Mialem kupic mewe, ale taka okazja rzadko sie zdarza. Dobralem budopolu PDA, 7bulls i kupilem pakiecik jago. To z dobrych ruchow. Ze zlych skusilem sie na lubawe po 2,22 i sprzedalem op 2,17 (sadzac ze zleci do 2 ponownie). Strata niewielka, ale zawsze. Ogolnie zwiekszylem zaangazowanie w akcje o 30%. Jak bedzie dalej leciec to spie spokojnie - mam spolki ktore sa skazane na sukces predzej czy pozniej, a to najwazniejsze.

na dzien dzisiejszy portfelik stabilnego wzrostu hehe:
60% budopol PDA
30% 7bulls
10% jago
Big Lebowski / 2006-12-16 09:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich.Chcial zwrocic uwage ze nawet podczas takich turbulencji jaie byly wczoraj byly firmy z dobrym zachowaniem na tle rynku np.MSZ, STX itp.mysle ze w takich firmach nalezy upatrywac swojej szansy...
de havik / 2006-12-16 12:07 / portfel / "Tysiącznik na forum"
zgadza się, MSZ zachowywał się zupełnie nieźle, zresztą patrząc tydzień do tygodnia nie jest tragicznie choć nieprzyjemnie:
W moim portfelu zawodzi BIO i LZPS. Z BIO chcę wycodzić ale mam nikłą nadzieję, że trochę jeszcze odrobi, LZPS to już inwestycja długoterminowa ;))
Big Lebowski / 2006-12-16 12:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A ja osoiscie chce dokupic bioton chocby dlatego ze jest oplowany...
de havik / 2006-12-16 12:52 / portfel / "Tysiącznik na forum"
generalnie na bio w dłuższej perspektywie liczę, ale obawiam się, że jeśli rynek się załamnie to bio mocna w d... dostanie, wolałbym popatrzeć na to z boku ;)
Big Lebowski / 2006-12-16 13:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rynek sie nie zalamie...
Big Lebowski / 2006-12-16 12:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mysle ze juz dostal...
de havik / 2006-12-16 13:02 / portfel / "Tysiącznik na forum"
obyś miał rację,
mam go od maja - teraz dostał bardzo skromnie ;)
wyczekałem się na odrobienie strat i jestem wobec tej spółki trochę nieufny
Big Lebowski / 2006-12-16 13:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zawsze badz nieufny...
de havik / 2006-12-16 13:14 / portfel / "Tysiącznik na forum"
staram się
kluczem jest doświadczenie - czego sam nie przeżyjesz, tego nie zrozumiesz, to co piszą w książkach to jedno, to co robisz to drugie. Ale jest światełko w tunelu - w maju połowę sprzedałem podczas największych spadków, wczoraj nawet niezbyt mnie to poruszyło, w każdym razie nie wykonałem żadnego nerwowego ruchu, a to już coś :)
Big Lebowski / 2006-12-16 13:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I tak trzymac i najwazniejsze to miec odpowiedni dystans do gieldy i do forum, ja osobiscie szukam na forum wskazowek co mam nie kupic aco do oglaszania portfeli to tez mam swje zdanie ze wiekszosc tylko zciemnia, dlatego nie biore w tym udzialu...
de havik / 2006-12-16 13:28 / portfel / "Tysiącznik na forum"
być może
mój jest prawdziwy, zresztą niewiele się w nim zmienia, można sprawdzić wstecz
jestem "świeży", porażek się nie wstydzę - są naturalną składową nauki
udane transkacje to często łut szczęścia ale trzeba je mieć
czekam na koniec 2007 - wtedy powinienem już świadomie inwestować, na razie nauka
zobaczymy
Big Lebowski / 2006-12-16 13:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie powidzialem ze wszyscy ...
de havik / 2006-12-16 13:42 / portfel / "Tysiącznik na forum"
:)
żeby o nim napisać muszę mu poświęcić trochę czasu - 2 w 1.
orzeł / 2006-12-16 01:40 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
no to się działo :)
stopy zrobiły porządek z próchnem selnąłem ferrum
(choć skusiłem się na ferrum i odkupiłem)
z nienaturalnym dla się spokojem kupowałem zergi i tima (tego drugiego prawie na dołku) i w przeciwieństwie do A2 zostałem z nimi
niestety zostałem na bee (i dokupiłem na koniec sesji) - choć jeśli zejdzie poniżej 3 zł to stop zrobi i z nim porządek
portfelito nieco ucierpiał ale bywało gorzej bez tańców radosnych duszków:)
ANiu jak Ty to robisz że never na spadkach nie masz akcji - naucz mnie tego please
radosne zabawne dusze zrobiły sobie niezłą zabawę (FUN duszki pierniczkowane jedne)
pozdrawiam Was wszyskich w systemie 1111 ten na zergach bardzo mi się podoba :) ciekawe kto to :)
anna. / 2006-12-17 23:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Orzeł w czwartek to było widać jeśli PBG po kontrakcie z Norwegią otwiera sie +4 zł a na zamnkięciu jest + 0.40% , jesli spółki otwierają się na dużym plusie a kończą na zero to jest to dla mnie znak, że czas na korektę przyszedł . Dżej też pisał, że widział w czwartek jak rynek słabnie.
anna. / 2006-12-17 23:25 / Uznany Gracz Giełdowy
polowałam na tima w piątek, ale się nie załapałam
brydzia / 2006-12-16 10:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ty to jesteś nocny marek ale wiedziałam że się z nami podzielisz swoimi przemyśleniami , a co myślisz , teraz już do góry czy midwig w dół a wig 20 w górę
warren buffet / 2006-12-16 08:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tu polowa na spadkach nie ma akcji :)) albo polowa kupuje w centralnym dolku :)) albo polowa przewidziala i sprzedala tydzien temu FA :)) ja tak nie potrafie. cienki jestem w pasie. choc musze kolacji nie jesc :((
matematyk / 83.11.223.* / 2006-12-16 11:53
niexzly z ciebie amtematyk- twoja teoria zaklada trzy polowy: polowa na spadkach, polowa kupuje i trzecia polowa przewidziala....Pozostaje miec nadzieje ze na gieldzie lepiej ci idzie z matematyka
orzeł / 2006-12-16 18:01 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
słowo albo ma prawo rozmnażać połowy :)
warren buffet / 2006-12-16 12:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nadzieja matką głupich
brydzia / 2006-12-16 09:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Warren ja pisałam że nie miałam spółek a w dołkach też mi się nie udało nic kupić , też jestem zdziwiona jak większości udało się kupić w dołkach , jeżeli ktoś nie był wcześniej ustawiony to raczej wątpie żeby dużo w dołkach nakupował bo dołki to były bardzo krótko , przynajmniej takie -15 ,- 10% ale jak zwykle po fakcie można napisać wszystko

ja pomimo pewnego stażu i wymyślonej strategii nie zrealizowałam jej , ale jakoś tak nerwowo było że mi się po prostu nie udało no i jeszcze bez notowań byłam przy największym spadku
ale gratuluję tym co się obkupili na samym dołku

Wydaje mi się że najwięcej nakupowali ci co się ustawili nisko przed sesją i sesji nie śledzili
Jarg / 2006-12-16 11:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To prawda. Albo pomógł fart. Udało mi się dokupić nisko FAM i Borka, lecz zawdzięczam to temu, że akurat obserwowałem te spółki on line. Nie ustawiałem natomiast żadnych zleceń wcześniej. Więc gdybym nie siedział przy laptopie, to nic nie zakupiłbym.
warren buffet / 2006-12-16 10:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak masz racje. lepiej bylo sie nisko ustawic i nie patrzec. a powyzszy post jest nie do ciebie i bardziej humorystyczny ;-) ale czasem mam takie wrazenie :)
sumani / 2006-12-16 09:48 / Plankton giełdowy
czuję w twojej wypowiedzi lekką nutę sarkastyczno-ironiczno-prześmiewczą przy Twoim doświadczeniu co ja mam powiedziec siedzę z tą moją 14 a wczoraj w czasie sesji można było spokojnie zarobic na nim zetę na akcji takie czasy -spekulacji czasy
warren buffet / 2006-12-16 10:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
humorystyczna to byla bardziej wypowiedz ;-) oczywiscie ze i ja wczoraj po dupie dostalem :)) ale gielda trwa nadal :)
lelekx / 2006-12-16 08:56 / Walk beside the pony
No jak nie siedziec na kasie jak ustawisz stopy i Ci wywali. Bez dyskusji-jest kasa
ale i cienka zielono- czerwona linia :)).Teraz właśnie gramy rozbójnika . Spokx,wszystko
przed nami.
Krzych / 2006-12-16 09:05 / Płoteczka na forum
ale większość na kasie przegapiła , strach ma wielkie oczy.Ja wiele za szybko sprzedałem myśląc że będzie druga fala.Ale dużo mam z dołka i wyżej.Większość twierdzi nie uśredniać , ja to robię i minimalizuję straty.
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2006-12-16 08:54
no, sa jeszcze dzieci hossy takie jak ja co to nałogowo trzymaja wszystko w papierze i jak tylko cos sprzedadza to od razu kupuja :))
wiera1 / 2006-12-16 08:52 / "Waleczny Roman"
jak tam twój pist mistrzu - poszedł do ludzi?
warren buffet / 2006-12-16 09:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie poszedl. pojdzie kiedys :))
wiera1 / 2006-12-16 10:05 / "Waleczny Roman"
ja sprzedawałem ze stratami po ok 2.45 i wszedłem w budopol PDA - zobaczymy
warren buffet / 2006-12-16 10:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zycze powodzenia. a moze piascik kiedys odbije :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy