Forum Polityka, aktualnościKraj

Raje podatkowe. Nowa lista zaczyna obowiązywać w środę

Raje podatkowe. Nowa lista zaczyna obowiązywać w środę

Wyświetlaj:
Pi3xel / 95.160.89.* / 2013-05-11 11:13
Witam
Ciekawe jakie konkursy ktoś może wygrywać pisząc takie bzdury chyba jesteś kolejnym urzędasem nie mającym doświadczenia jak nasi politycy którzy pozjadali rozumy. Znam kasjerów bankowych którzy teraz pełnia dyrektorskie stanowiska w państwowych urzędach śmiech i żenada ale teraz robią doktoraty jak są przy korycie bo jak teraz nie zrobią to później jak się zmieni rząd może im się nie udać.
Co do polityki naszego rządu to naprodukowali urzędników tylko po to by na nich głosowali i zrobił się problem bo trzeba te mordy wykarmić a zwykły kowalski ma dość utrzymywania darmozjadów to raz a dwa to taki urzędas tylko łapkę wyciąga po kasę bo myśli że jak jest u koryta to trzeba się nachapać.
Miałem działalność i to dość dochodową ale musiałem płacić dwóm takim darmozjadom po 5% ceny faktury. Fakt sporo zarabiałem bo i ponad 100.000 można było wyciągnąć miesięcznie ale wolałem zrezygnować z tak dobrego interesu bo jak dla mnie to nie uczciwe i teraz zastanawiam się nad ucieczką do raju lub zmienieniem obywatelstwa na niemieckie bądź angielskie bo tam płacąc podatek bądź nasz odpowiednik złodziejskiego ZUSu mam opiekę a nie jak u nas laboratorium zdrowotne o ile się doczekam swej kolejki.
Nasza gospodarka jest do bani wygrywa się przetargi nie jakością wykonywanej usługi lecz najniższej ceny. Znajmy robi barierki i daje 10 lat gwarancji na swój towar a urzędnik mu na to panie nam tyle nie potrzeba musisz pan dać dobrą cenę nie gwarancję nas gwarancja nie interesuje oby to postało 4 lata. Ot co za idiotyzm i podejście za 4 lata znów się weźmie w łapkę. Korupcja jest i będzie u nas jeszcze parę ładnych lat.
I tak można by było wymieniać czemu ludzie uciekają i nie chcą płacić u nas podatków gdyż te pieniądze które idą na podatki są przejadane i źle gospodarowane wręcz wyrzucane w błoto
otoloto / 2013-05-08 11:02
ludzie by nie uciekali z polski z podatkami gdyby nie bylo takiego oszukiwania i przeklamywanie w polsce przez politykow! to oni doporwadzaja do tego ze ludziom ardziej sie oplaca pracowac na inny kraj niz na polske botu niema perspektyw i mozliwosci
astrolot / 2013-05-07 09:18
zaczela sie nagonka na ludzi ktorzy jakby nie patrzec bardzo duzo zrobili dla polski rozbudowywujac swoje interesy i tak czy inaczej oplacajacych podate w polsce w jakikolwiek sposob.a teraz jesszcze rzad chce na nich bata wyciagnac i ich bacic za to ze im sie dobrze interesy kreca
Farlander / 79.185.90.* / 2013-05-06 17:22
Jeśli jesteśmy przy judeochrześcijańskiej nomenklaturze, to proponuję utworzyć listę piekieł podatkowych i rankingu krajów najbardziej przyczyniających się do rozmontowywania własnych gospodarek.
grau45 / 83.19.215.* / 2013-05-10 10:50
Świetny pomysł!! MOŻE REDAKCJA MONEY postarałaby się stworzyć taka listę?
pajchiw / 2013-05-06 15:18 / Tysiącznik na forum
Szkodliwe to są nasze podatki. Oni mają normalne Pani Rostowski...
jam to ekonomista / 2013-05-06 15:24 / Bywalec forum
to skoro tam są normalne podatki to dlaczego nie są powszechnie stosowane (nie chodzi mi tu tylko o Polskę)?
A może po prostu takie podatki to sobie można mieć ale w małych społecznościach jak Baliwatu Guernsey a nie w wielkich gospodarkach?
A obecna sytuacja Cypru ma jakiś związek z podatkami?
Odpowi Adam / 109.26.60.* / 2013-05-09 16:42
Proste - przy niskich podatkach jest mniej pieniędzy, które można rozkraść. To oczywiste, że np. w Polsce państwo powinno wydawać nie więcej niż 80 mld rocznie - czyli jakieś 25% tego, co obecnie wydaje. 80 mld złotych rocznie w ZUPEŁNOŚCI (nawet z nawiązką) pokryje koszty tego, co NAPRAWDĘ potrzebne.

Pozostałe 75% budżetu są to elementy życia, które generalnie:
a) są potrzebne, ale każdy sam by je zaspokoił, bez konieczności interwencji państwa
b) nie są potrzebne wszystkim - ci, którzy ich nie potrzebują są zmuszani do płacenia
c) są potrzebne bardzo niewielu

We wszystkich tych trzech punktach jest jeden wspólny mianownik - kolesie, którzy przy tej okazji nabijają kasę. Prosty przykład - szkolnictwo. Rocznie państwo wydaje na jednego ucznia średnio ok. 12 tys. złotych. Do szkół trafia mniej-więcej połowa tej kwoty. Takich przykładów możnaby mnożyć na pęczki. Ot np. - po co komu w Warszawie MPT, czyli miejskie taksówki? Działa tam kilka tysięcy licencjonowanych taksówkarzy i kolejne setki "przewozu osób". A MPT sobie działa, dostaje miejskie dotacje...

To jest przyczyna dla której podatki są wysokie - państwo robi z ludzi biedaków, a potem zajmuje się działaniami charytatywnymi. A na dobroczynności można nieźle zarobić. Zwłaszcza, gdy składki ludzie wpłacają bez przymusu.
njliber / 83.9.154.* / 2013-05-06 17:00
Skoro ekonomiści nie wiedzą i zadają takie pytania to masz odpowiedź dlaczego jest jak jest.
jam to ekonomista / 2013-05-07 07:42 / Bywalec forum
ekonomiści nie mówią jednym głosem. Jednemu będzie się wydawć że ratunekiem dla kraju jest wydawanie 100mld rocznie na same dotacje do dzieci a innemu, że lepiej podnieść VAT żeby trzymać budżet w ryzach.
pajchiw / 2013-05-06 15:43 / Tysiącznik na forum
No nie.
Obecna sytuacja Cypru wiąże się z tym, że z systemów opartych na corocznym powiększaniu obciążeń podatkowych uciekały pieniądze poza tenże system w obrębie UE i to w majestacie prawa. Musieli coś z tym zrobić i "ukarać" Cypr dla przykładu. Co do normalności - podatki wzrastają przeciętnemu Kowalskiemu corocznie. Czasem mniej, czasem więcej - najwięcej przy wszelkiego rodzaju reformach systemów emerytalnych, gdy skutkiem jest przesuniecie tych środków do budżetu, ale i mniejsze kwoty dają w sumie kwoty duże. Podatek dochodowy 19%, składki ZUS lekko 30% i przeciętnie 20% VAT na wszystko co legalnie kupujesz. Czyli - bez drobiazgów, na starcie - 69% wynagrodzenia, jeśli jesteś uczciwy. A przeciętny Kowalski nie ma za bardzo jak kombinować na odczuwalną skalę, więc uczciwy jest. Za to mamy dziurawe drogi, nieudolną policję, szczątkową, niezdolną do niczego armię i straszną (inaczej się tego nie da określić) służbę zdrowia. Więc gdzie są te pieniądze? Ano przejadają je ludzie, których praca nie przekłada się na wzrost gospodarczy, czyli darmozjady w urzędach oraz różnorakie głupie realizacje z funduszy UE (durne szkolenia z kwadratury koła, outsourcing usług, które taniej wykonuje sama jednostka budżetowa itd. - czyli też urzędnicy). I oni potrzebują coraz więcej pieniędzy, bo tam pensje nie spadają, co chwila trzeba jakieś nowe posady wystrugać... A gdzie indziej? Są piękne drogi, sprawna, efektywna armia, super służba medyczna i w miarę sensowna policja, przy małym zatrudnieniu w sferze budżetowej. Proste?
jam to ekonomista / 2013-05-07 07:40 / Bywalec forum
nie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego powszechnie nie stosuje się takich niskich podatków i dlaczego takie podatki są z reguły w małych społecznościach?

Są piękne drogi, sprawna, efektywna armia, super służba medyczna i w miarę sensowna policja

i o którym raju podatkowym teraz mówisz? USA, Niemcy, Francja, Wlk Brytania? Czy może o potędzę gospodarczej Baliwatu Guernsey ?
pajchiw / 2013-05-07 08:07 / Tysiącznik na forum
Ależ odpowiedziałem, chciałem tylko, żeby ktoś mógł sam wyciągnąć wnioski.
A przykład - spójrz na Nową Zelandię.
Europa jest pod tym względem specyficzna, bo u nas rządzą socjaliści a ci lubią rozdawać, niemniej Szwajcaria jest niezła.
jam to ekonomista / 2013-05-07 08:28 / Bywalec forum
no to kiepskie te tłumaczenia. A Nowa Zelandia ludności ma lekko powyżej 4mln. Poza tym zarabiać mogą na turystach.
A ja powtarzam gdyby to było wszystko takie proste jak ci się wydaje to już dawno w każdym kraju byłby raj, a tak nie jest i nie będzie. A co do naszego kraju to socjaliści dopiero przyjdą przy następnych wyborach wszystko na to wskazuje.
pwcsssss / 62.12.73.* / 2013-05-07 17:26
Jak ty jestes ekonomista to ja jestem krolem swiata, nie wiem jakie studia skonczyles czy wogle dyplom masz. lecz jedno jest pewne ze oleju w glowie nie masz a ekonomii to moze slyszales przechodzac kolo drzwi z takim napisem na wydziale. Nowa Zelandia z turystki zyje poczytaj troche ksiazek to sie dowiesz ze to jest gospodarka oparta na dobrach naturalnych. Co do podatkow rowniez polecam lekture chocby z pocztkow xx wieku o usa jak obnizono podatki lub zlikwidowano bariery celne jak to plynelo na rozwoj kraju, albo np jak wplynela obnizka podtkow w xviii wieku w angli ( efektem bylo tzw. rewoluja przemyslowa ( zapewne termin ci nieznany)) sadze ze te wydarzenia historyczne to moze jak dla twojego rozumu troche za daleko siegajace, cos blizej, praktycznie wszystkie panstwa strefy euro co maja wyskie podatki cit w tym lub przyszlym beda je obnizac, plus wproadza sie klauzle podatkowe gdzie przy nikektorych profesjach cit bedzie 5% (holandia). Jednakze zapewne i tak nie poszukasz informacji bo nie masz rozumu. W kazdym razie odp na twoje pytanie jest cos takieg jak ustruj polityczno spoleczny , on decyduje o podatkach. Jak chcesz miec scojalizm zlodziejski bedziesz palcil duze podatki ktorych rozklad w spoleczentwie nie jest normalny. Jak chesz miec socjalizm normalnny to kraje skandynawskie, tylko tam sa odpowiedzialni obywatele wladza i wiamre jeden drugiego nie okrada. Jak chcesz miec demokracje z duza iloscia funkcji za ktore odp panstwo to usa lub niemcy uk wysokie poddatki, a jak chcesz miec mlale podatki a odpanstwa oczekujesz podstawych uslug a reszte kreuje rynek to masz tzw raj podatkowy, tylko w duzych panstwa model raju jest zbyt ryzykownny gdyz wiekoszosc nie ta sa ceche co ty masz brak rozumu.
jam to ekonomista / 2013-05-08 08:28 / Bywalec forum
hehe a widzisz ja wygrywałem międzynarodowe konkursy ekonomiczne a ty jakie masz sukcesy? Więc przestań zachowywać się jak menel.
Co do Nowej Zelandii to nigdzie nie napisałem że żyją z turystyki, jedynie zasugerowałem że mogą sporo zarabiać na turystach, tak na szybko cytaty:
"W tegorocznym rozdaniu nagród Chinese Luxury Travel Awards bezwzględnie triumfowała Nowa Zelandia (...) Jako kraj uznana została za najbardziej luksusowy kierunek 2013 roku", "Jest to kierunek popularny szczególnie wśród najzamożniejszych turystów, mających istotny wpływ na gospodarkę Nowej Zelandii.", "Sukces Nowej Zelandii w Chinese Luxury Travel Awards 2013 przekonał władze, że turystyka jest kierunkiem, w którym kraj powinien zmierzać", "Turystyka jest jednym z największych źródeł przychodów Nowej Zelandii.", "Piękne krajobrazy, środowisko naturalne i przyroda, a także szereg dostępnych form aktywności na świeżym powietrzu sprawia, że kraj ten jest bardzo popularnym celem podróży"
Co do podatków w Holandii to dlaczego wymieniłeś tylko te przyszłe? A co z obecnym podatkiem dochodowym? Od 33 do 52% (oczywiście są tam różnorakie ulgi i duża część płaci koło 18% ale i tak nie wiem czy to wygląda na raj). A VAT? 19%.
Poza tym co mi piszesz o XVIII w? Teraz są inne realia więc takie porównanie nie ma sensu.
Poza tym jak chcesz coś porównywać to pokazuj obecne systemy w podobnych ludnościowo/geograficznie państw.
Kolejna sprawa to właśnie chodzi o to że sami ludzie nie pozwolą na obiżki podatków bo chcieliby żeby państwo dużo rzeczy im gwarantowało.

Jak ty jestes ekonomista to ja jestem krolem swiata


wogle


ustruj

szkoda tylko że ten król świata nie ma matury, w tym roku się już nie załapiesz ale może w przyszłym - powodzenia.

Najnowsze wpisy