Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rakiety JASSM za miliardy złotych nie odstraszą wrogów. Bez odpowiednich systemów to tylko droga zabawka

Rakiety JASSM za miliardy złotych nie odstraszą wrogów. Bez odpowiednich systemów to tylko droga zabawka

Wyświetlaj:
Karolus610 / 159.205.13.* / 2016-05-04 18:02
Tego typu broń służy do precyzyjnego niszczenia stałych celów o szczególnym znaczeniu. Logika nakazywała by by cel miał wartość co najmniej 10 razy większa niż środki użyte do jego likwidacji. Takie cele są stacjonarne. Można je namierzyć za pomocą Google earth. Zresztą takie cele dawno powinny być zidentyfikowane przez wywiad wojskowy. Panie ekspercie. Problem polega na tym, że wszelka broń zawierająca elektronikę w obszarze działania Rosjan nie działa- słownie nie działa. Co pokazała demonstracja w Syrii. Obecnie zatem można prowadzić z Rosją tylko tzw wojnę bardzo konwencjonalną.
Przewaga technologiczna USA zniknęła w 1 dzień. Niesie to jednak zagrożenie polegające na tym, że pierwsze uderzenie na Rosję z czyjej by strony pochodziło będzie to uderzenie nuklearne. Nie wróży to nic dobrego. Są ludzie , którym jest na rękę by wojna rozegrała się na terytorium POLSKI, Ukrainy, Białorusi. Tzn chodzi o wyludnienie tych regionów do granic możliwości. Taki może być jeden z celów nadchodzącej wojny. Mam nadzieję, że jednak opatrzność nie pozwoli na realizacje tak szatańskich zamiarów.
antyglupek / 81.30.67.* / 2016-05-04 18:20
KIarolus610 kolejny internetowy ekspert. Jezeli zadna elektronika nie dziala bo Rosjanie zaklocaja, to po co ona? I tylko Rosjanie posiadaja dar zaklocania? Pewnie to przez wyziewy alkoholowe.
Karolus610 / 159.205.13.* / 2016-05-04 18:59
No widzę, ze nie masz najnowszych informacji. Rosjanie maja doskonały system dezaktywacji układów elektronicznych. Zaletą tego sytemu jest to, że działa on okresowo. Czyli, byś zrozumiał, po wyłączeniu zakłócania elektronika zaczyna działać ponownie. Amerykanie mają system dezaktywacji elektroniki ale w sposób nieodwracalny. A jak może chwytasz swym super umysłem jeśli w rejonie działania MPG znajda się własne środki bojowe to też ulegną nieodwracalnemu uszkodzeniu. Przewaga Rosjan w tej chwili na tym polu jest nieprzecenienia . Dlatego zakupione rakiety naszpikowane elektroniką są zakupem bezsensownym, ale wiemy to dziś. Konwencjonalna broń rozproszona ma jakiś sens. Obrona terytorialna gdyby działała jest to niezły pomysł. Mobilne jednostki z uzbrojeniem zdolnym do zwalczania celów lotniczych na małych wysokościach i broni pancernej. To obecnie wydaje się najlepsze rozwiązanie. Musiałbyś się dowiedzieć na czym polega zdolność bojowa kraju. Rozbrojone społeczeństwo nie stawi żadnego oporu. Po obezwładnieniu jednostek woskowych jest po sprawie. W przypadku społeczeństwa wysoce uzbrojonego praktycznie przejęcie kontroli nad terytorium jest niemożliwe. Wojny partyzanckiej jeszcze nikt nie wygrał. Wietnam, Afganistan czy nawet nasz przykład czyli Potop Szwedzki. Miłego popołudnia
Wojskowy z PRLu / 188.146.74.* / 2016-05-04 17:57
Dwie nam wystarczą, jedną p************** w bunkier Pytlera a drugą w bunkier jego generałów. Sałdaty pójdą na vodku i po wojnie. W 5 minut.
Maruda201 / 92.214.199.* / 2016-05-04 17:56
A dlaczego nie ma konsekwencji dla takich kretynow?? Tez chce do polityki!!
koniecpolski58 / 83.7.135.* / 2016-05-04 18:05
Jak nie wiesz, nie znasz całej prawdy to nie pisz głupot. To, że napisała o tym WP to nie znaczy, że jest to zgodne z prawdą. Ponadto ci tzw. eksperci też są mało wiarygodni. Szczególnie teraz.
Leoś / 67.175.0.* / 2016-05-04 17:47
449mln za 440 rakiet zapłacą komboje, a my im za 40 rakiet 250mln - to jest biznes ! jak z tą sprzedażą Alaski.
i tak dalej durny kraik znad Wisły jest walony w rogi
awerty / 178.36.250.* / 2016-05-04 18:40
My kupimy rosomaka za dajmy na to 750 tys a obcy kraj zapłaci 1,5 mln to logiczne. Pogrzeb za ile kupujemy od zbrojeniowki a za ile sprzedaje innym kontrachentom.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ufo342 / 31.174.240.* / 2016-05-04 17:41
Nikogo nie chcę drażnić, nikomu nie chcę robić krzywdy, ale z przyjemnością zmiażdżę jaja/wbiję nóż w serce/wsadzę dwa palce w gałki oczne - w Rosjan/innych nieeropejczyków. Polskę można zniszczyć, ale nie można jej zdobyć. Pozdrowienia dla mieszkańców Norylska - nie zazdroszczę Wam.
rex658 / 77.89.72.* / 2016-05-04 17:36
Wojskowe pendolino hahahahahahahah!
takatalawa / 78.158.103.* / 2016-05-04 17:25
Rosjanie juz s-400 rozmieszczaja na granicach a za chwile s-500 wejda do sluzby i tyle po "ultranowoczesnych" rakietach, wiec za 10 lat (o ile bedzie z"za 10 lat" ) kupimy sobie sprzet do lokalizacji a Rosjanie beda juz mieli s-600 , lepiej ta kase rozdac na beckiowe i oglosic neutralnosc :)
januszcc / 80.54.117.* / 2016-05-04 17:21
To przecież za tamtego rządu PO-PSL te rakiety kupiono. Eunuchowaty minister i wicepremier Siemoniak piał pod niebiosy z zachwytu nad tym zakupem. We wszystkich polsko języcznych mediach z WP włącznie trąbiono o tym " sukcesie" od rana do nocy
Franklin / 89.66.72.* / 2016-05-04 17:19
Własny system satelitarny szybciej niż za 15 lat to mrzonka, nawet gdybyśmy zlikwidowali 500+ zaczęli prowadzić mądrzejszą politykę zagraniczną. W obecnym tempie można się tego spodziewać za 20 lat.
ktos88888 / 83.27.32.* / 2016-05-04 17:09
"Inspektorat Uzbrojenia poinformował o rozpoczęciu analizy rynku uzbrojenia przeznaczonego dla F-16 C/D Block 52+ w docelowej polskiej konfiguracji sprzętowej i oprogramowaniu (OFP M 6.5). W praktyce oznacza to, że sprzęt będzie musiał być kompatybilny z myśliwcami po modernizacji prowadzonej równolegle z integracją pocisków manewrujących JASSM." cyt z Defence24. Wojciech Ł. nie jest expertem. Cytowanie jego wypowiedzi przez wp.pl jest strzelaniem sobie w stope.
fdsfsd / 37.47.11.* / 2016-05-04 17:07
Nasi politycy też są bezużytecznymi i drogimi zabawkami. Wstyd mi, że głosowałem na Petru - kolejny raz kompromituje się brakiem podstawowych informacji z podstawówki, ostatnio myślał, że Konstytucja 3. Maja obowiązuje do dzisiaj :D Przecież było 20 lat temu referendum w sprawie przyjęcia tej z 1997 roku. Wydawał się rozsądny, wykształcony, a to tylko marionetka branży finansowej. Wstyd mi, że ktoś taki siedzi w parlamencie Polski. Idioci i nic więcej... Chyba sprawdza się kolejne powiedzenie, nie chcą ciebie nigdzie do pracy to startuj na posła.
Darek 258963 / 83.27.32.* / 2016-05-04 17:06
Wojciech Łuczak, ekspert ds. bezpieczeństwa i obronności. Taki z niego expert jak i ze mnie. Facet z powiązaniami politycznymi, lobbysta... szkoda mi słów. Juz od ponad roku nie kupuje Raportu WTO bo taki sie upolitycznił ze szkoda gadać.
g / 83.21.138.* / 2016-05-04 17:06
Jak takiego pajaca jak Łuczak można nazywać ekspertem?! Przecież od początku było jasno powiedziane, że JASSM są elementem systemu, do którego rozpoznanie zapewnią sojusznicy - nie było to żadną tajemnicą, pisano o tym w każdym branżowym czasopiśmie. I "ekspert" Łuczak tego nie wiedział? Jeśli nie wiedział, to jest debilem a nie ekspertem, a jeśli wiedział i teraz kwiczy to co kwiczy, to jest zwyczajnym dupkiem,

Najnowsze wpisy