Forum Polityka, aktualnościKraj

Ranking najbogatszych posłów. Rekordzista ma ponad 52 mln zł

Ranking najbogatszych posłów. Rekordzista ma ponad 52 mln zł

Wyświetlaj:
Wapniak / 2011-06-05 19:16 / Tysiącznik na forum
I bardzo dobrze. Może wiedział kiedy i dla kogo nacisnąć guzik...
michalch / 193.227.116.* / 2011-06-03 20:51
Co do posła Mirosława Koźlakiewicza to pojawił się drobny błąd. Otóż niue jest on obecny w polityce bez przerwy od ponad dekady. Miał bowiem długą czteroletnią przerwę w pracy parlamentarnej po nieudanej kadencji AWS. Powrócił do Sejmu w 2005 roku. I nie jest posłem zawodowym tak samo jak nielubiany Mirosław Drzewiecki. A na koniec warto wspomnieć o pośle Łukaszu Tusku który doistał się do parlamentu ze względu na przypadkową zbieżność nazwiska z liderem PO,w 2007 roku nie miał nic a został uznany przez banki za wiarygodnego kredytobiorcę.
zcz2 / 2011-06-03 09:43
Z analizy przedstawionych danych wyrażnie widać komu służy Polska i o co walczy PO. Stworzyli sobie ustrój pod własne potrzeby nie licząc sie z biedotą.
Rozmus / 83.8.35.* / 2011-06-03 07:19
Tak wygląda prywatyzacja i wywłaszczenie narodu polskiego autor nam pokazuje jak biedne jest społeczeństwo
mmar / 149.156.205.* / 2011-06-02 17:42
co w tym zlego, ze ktos umie zarobic pieniadze?? jeden prezes to konta nie umie zalozyc, prawa jazdy nie ma a panstwem chce rzadzic... no tak ale ma przyjaciela w Toruniu, a on konto ma, prawo jazdy i tlum naiwnych ktorzy go utrzymuja
Ekonom. / 81.190.46.* / 2011-08-02 22:31
A mi się wydaje, że ważniejsze jest doświadczenie zdobywane przez lata wraz z wykształceniem, a **********" typu konto w banku, prawo jazdy (znam wiele osób bez niego), ugotowanie jajka na miękko, obsługa najnowszego iphone'a - nie każdy musi umieć/robić.
acomitam / 87.204.92.* / 2011-06-06 06:42
Za dużo Wyborczej, oj za dużo.
rybaut / 2011-06-05 10:28
do mmar - piszesz, nie widzisz nic złego w tym,że ktoś umie zarabiać . Ale chyba tylko wtedy jeśli nie jest księdzem. W demokracji wszyscy są (powinni być) równi wobec prawa. Więc ksiądz też ma prawo zarabiać - jeśli potrafi. Po drugie - czy dałeś coś temu księdzu z Torunia? Sadzę, że nie - więc niech rozlicza go ten co chciał i dał. Najwyżej drugi raz nie da, jak mu się nie będzie coś podobało. Czy równie drażni Cię fakt, ze prezesi TV i ich "medialni" super dziennikarze jeżdżą super samochodami i mają super konta za Twoje przecież pieniądze (bo jako prawy człowiek zakładam, że abonament telewizyjny płacisz, tak jak podatki)?Różnica jest podstawowa - tam płacisz jeśli chcesz, a tu musisz! Przemyśl to...Mniej zacietrzewienia, więcej myślenia!
proste / 178.235.211.* / 2011-06-05 08:32
Lepiej jakby miał konto wypasione kradzionymi Polakom pieniędzmi?
Skoro nie ma konta czyli nie kradł.
Czy nie lepszy jest ten, który ma kumpla w Toruniu niż ten. który ma kumpli w Moskwie, Berlinie i Izraelu?
Czy nie zbulwersował cię komentarz wydany przez Rosjan tuż po wygranej PO i ogłoszeniu się przez p. Tuska premierem, cytuję za portalem russia.ru: "Donald Tusk, nasz człowiek w Warszawie".
zcz2 / 2011-06-03 09:49
A Ty uważasz że przynależność ich do PO to jest patriotyzm czy wyrachowanie? Czy z tej przynależności nie czerpią obfitych zysków? Zastanów się nim coś powiesz.
ździcho / 213.146.53.* / 2011-06-03 07:31

co w tym zlego, ze ktos umie zarobic pieniadze??

Zastanów się nad znaczeniem słowa "zarobić". ZA-ROBIĆ znaczy mieć coś z tego co się ROBI. Który z nich coś robi? Czy krzykactwo można nazwać pracą?
Perpedes / 80.239.242.* / 2011-06-01 07:35
Jaki sens ma taki artykuł? Żebyśmy się podniecali czyimś majątkiem? Wielu mądrych ludzi nie startuje do wyborów, bo nie chcą , aby ich majatkiem zajmowała się gawiedź. Samo pisanie o takich majątkach sugeruje, że coś z uczciwością jest nie tak. Jeśli w zdobywaniu majątku jest coś nieuczciwego, to niech tym interesuje się prokurator.
zcz2 / 2011-06-03 09:55
Z pewnością było by tak gdyby to byli posłowie PiS. Gdy dochodzi do oskarżeń procesowych członków PO widać wyrażnie jakie wyniki są tych procesów.
Budda miał miskę pełną / 178.37.135.* / 2011-06-01 13:56
Papałę pamiętasz?
MAJA @ / 77.115.198.* / 2011-05-31 16:25
NIE DZIWIĘ SIĘ CZEGO TAK SIĘ PCHAJA DO PLATFORMY TAM SAMI BOGACI SKĄD TO TYLE OSZCZEDNOŚCI CZYŻBY NIE WYDAWALI WCALE PIENIĘDZY NA ŻYCIOE CZY OPŁATY.
maruh / 89.75.112.* / 2011-05-31 13:37
no własnie, sprywatyzował Ciechanowskie zakłady drobiarskie tak, że sam dzisiaj ma miliony, to normalne?
PATRIOTA NA SWÓJ SPOSÓB / 95.50.99.* / 2011-05-31 13:11
Kochani jak czytam że np ; poseł który siedzi kilka kadencji w sejmie i nie ma nic jak nasz premier to mnie śmieszy i jednocześnie wk ,,,,,,,a zarabiają co miesiąc po kilkanaście tyś. zł. a konto ich jest konto zerowe . To co mają powiedzieć ludzie którzy mają najniższą krajową i za to muszą wyżywić rodzinę 4 osobową.
I KTO MI POWIE-------- ŻE KTÓRY Z NICH JEST NIEUDACZNIKIEM
fsghghk / 195.95.144.* / 2011-05-31 13:39
chyba nie da się znaleźć łatwo dobrej odpowiedzi na to pytanie można by powiedzieć że biedni nie powinni mieć dzieci wtedy nie byłoby problemu ale prawda jest taka że nie tylko bogacze mają prawo ich posiadania ludzie biedniejsi są równie jak nie bardziej przyzwoici i zapewne bardzo mocno kochają swoje dzieci a jeżeli państwo tego nie zauważy to takie zjawisko faktycznie może rodzić patologię i wtedy będzie problem bo przecież każdy człowiek ma swoje nerwy i gdzieś jest granica pozdrawiam
PATRIOTA NA SWÓJ SPOSÓB / 95.50.99.* / 2011-05-31 14:17
kolego pisząc to nie miałem na myśli dzieci lecz skale różnicy zarobków a przy tym na co je musi przeznaczyć by przezyć
foirewalk / 95.50.99.* / 2011-05-31 13:16
To jeszcze nic ja znam takich co żyją z opieki i jeżdżą samochodami nie nowymi ale jakieś tam mają
lel / 87.207.148.* / 2011-05-31 10:37
Też bym chciał brać kredyty na parę procent.Ale są równi i równiejsi.
wojens / 188.33.235.* / 2011-05-31 12:08

Też bym chciał brać kredyty na parę procent

Możesz taki kredyt brać. Kredyt hipoteczny oprocentowany jest wlaśnie parę procent.
Jeśli chcesz znaleźć jakiś prawdziwy zarzut to jeszcze musisz poszperać.
Botycki / 178.42.46.* / 2011-05-31 13:58

Jeśli chcesz znaleźć jakiś prawdziwy zarzut to jeszcze musisz
poszperać.

Proszę bardzo:
rok wcześniej jego konto było czyste.
Dlaczego na tej podstawie dał mu taki wysoki kredyt? Z czego go spłaci skoro miał czyste konto? Co zrobił ze swoimi zarobkami, skoro jego konto było czyste? Pracownik niższego resortu za cos takiego się lustruje, a jego czemu nie? Poszperam jeszcze i zapewniam Cię, ze wyszperam.
ździcho / 77.254.225.* / 2011-05-30 23:43
Po co to komu? Żeby im zazdrościć, czy jak? Jeżeli chodzi o mnie, no to pudło, kulą w płot. Nie zazdroszczę.
Donald Tusk, znalazł się wśród zadłużonych posłów, podczas gdy rok wcześniej jego konto było czyste. Zyskał za to wdzięczność syna i synowej, którym za kredyt w wysokości 450 tys. zł kupił mieszkanie.

Biedactwo. To co? Może jakąś zrzutkę dla nieszczęśnika? Podaj dalej, powiedz znajomym...
n-aj / 77.79.222.* / 2011-05-30 23:35
żenada. Sądziłam, że money.pl to sensowny portal i przykłada większą uwagę do jakości artykułów, które publikuje. Aż tak trudno o dobry tekst? Moim zdaniem artykuł ocieka preferencjami politycznymi i doszukuje się na siłę powiązań między majątkiem budowanym przez ludzi biznesu przez lata a ich posadą (a wielu czytelników zgrabnie temat podchytuje dając upust swojej frustracji, prawdopodobnie że im w życiu nie wyszło? nie wiem skąd taki poziom agresji w wypowiedziach?). Zwykłe szukanie taniej sensacji. Warto? Jakby autor chciał ukarać każdego, kto potrafi zarządzać swoim majątkiem, inwestuje (długoterm. w nieruchomości) i ma samochód (marki jakiejkolwiek). Aż strach angażować się w politykę, bo jeszcze człowieka zlinczują, że ma własne skarpetki. A im ktoś sprawniej i ciężej obraca kapitałem, tym większym jest złodziejem. To strasznie polskie i jest mi wstyd, że tak często spotyka się taki sposób myślenia. Idziemy już w kierunku stanu, w którym wszyscy ludzie z głową na karku będą stronić od polityki, bo nikt o zdrowych zmysłach nie zdecyduje się świadomie narazić siebie i swoją rodzinę na publiczny lincz i szukanie mniej lub bardziej niesmacznych haków. Gratuluję, brawo, tylko tak dalej....
pa / 91.94.47.* / 2011-06-01 14:54
A pomyślałeś, że może niektórzy się wkurzają, że ci co "zakombinowali" dużą kasę do dzisiaj za to nie odpowiedzieli? Zgodzę się, że nie można wrzucać wszystkich do jednego worka, ale tylko w przypadku kiedy są to przypadki jednostkowe. U nas niestety jest tego o wiele za dużo, dlatego słyszy się opinie, że pierwszy milion trzeba ukraść. Co do ludzi z głową na karku, czyli trzeźwo myślących, to wydaje mi się, że twoje proroctwa się nie spełnią i nie zaczną oni odchodzić z polityki. Dlaczego? Bo takich ludzi tam jeszcze nie ma w ilości zauważalnej. W każdym cywilizowanym kraju obowiązuje prosta zasada, że aby przedsiębiorca mógł produkować, to ktoś musi kupować, aby kupował musi też zarabiać. U nas ta zasada jeszcze nie zaczęła funkcjonować. Pozdrawiam
przedsiebiorca457 / 89.17.225.* / 2011-05-31 17:15
każdy kto zarabia dobrze w Polsce bo się w niej odnalazł wie, że wszystkie negatywne komentarze to lament biednych dla własnej miernoty. Każdy negatywny komentarz rzucony w stronę polityków to ludzie którzy nigdy nie wzięli odpowiedzialności za swoje życie. Nie wiedzą co to słowo nawet oznacza... tak jak niby to Państwo miało się nimi zająć... upatrują co dzień za oknem zbawcy... chyba im się rzeczywistość z biblią pomyliła i wydaje im się, że politycy powinni być jak Jezus co rozdawał i pomagał biednym...
kombi nacja / 83.31.139.* / 2011-06-06 15:24
Jeśli jest jak mówią tu , państwo opiekuje się bogatymi nie biednymi.
Żeby coś ci dało musisz mieć niezłe chody.
ebork / 2011-06-04 00:14 / Bywalec forum
ty przedsiębiorco457 zapomniałeś dodać że w Polsce mogą się dorobić tylko ci ochrzczeni scyzorykiem...
pa / 91.94.47.* / 2011-06-01 15:03
przedsiebiorca457, co rozumiesz pod pojęciem "bo się w niej odnalazł"? Wydaje mi się, że to "odnalezienie" zależy w głównej mierze od relacji rodzinno-towarzyskich. W mojej okolicy znam tylko jednego, co tak naprawdę się odnalazł w pozytywnym tego słowa znaczeniu, ale ten Pan zajmuje się automatyką przemysłową, co wymaga głowy na karku i niezłej wiedzy. Pozostali "odnajdywali się" przy dużej pomocy rodziny i znajomych. Może masz inne intencję, ale to co napisałeś kojarzy mi się z gadaniem handlarzy aut na temat kręcenia liczników w samochodach. Pozdrawiam
Maxim55 / 89.79.88.* / 2011-05-30 19:57
Przydałoby się opodatkować tych panów, by nie wydawali zdobytych pieniędzy na zbytki, ale by te pieniądze trafiły na cele publiczne, naukę, służbę zdrowia, drogi, itp. W skali kraju to są potężne środki, a premier szuka oszczędności wśród emerytów!!!

Najnowsze wpisy