Ranking OFE 2013

Money.pl / 2013-05-14 09:53
Komentarze do sekcji specjalnej: Ranking OFE 2013.
Wyświetlaj:
zgry_wus / 89.76.254.* / 2013-05-14 14:27
Autor powinien podpisać "Artykuł sponsorowany przez OFE" . Jakie to dobre są te OFE a niedobry rząd chce je zlikwidować aby zabrać emerytom pieniądze.
Skoro OFE są tak dobre to dlaczego chcą wypłacać emerytury tylko przez 10 lat i to w śmiesznej wysokości ? "Ciemny lud" pewnie kupi sponsorowany przez OFE artykuł i będzie się użalał nad poczynaniami rządu. A dlaczego autor tego gniota nie napisał, że ZUS nie ma jak zarabiać bo nie ma wolnych funduszy na ten cel i każde wpływy do ZUS muszą być natychmiast wypłacane aktualnym emerytom i rencistom. Ponieważ bieżące wpływy ze składek emerytalnych nie wystarczają na pokrycie tych wypłat to ZUS musi zaciągać kredyty i zadłużenie ZUS tylko na skutek idiotycznej reformy emerytalnej z końca lat 90 u.w. sięga już 100 mld zł. Autorku tego gniota. Piszesz na zamówienie i myślisz, że piszesz do ludzi, którzy nie mają o niczym pojęcia. To albo ty nie masz pojęcia o czym piszesz albo piszesz na zamówienie półprawdy. Odpowiedz sobie sam na pytanie "Czy ty jakbyś miał długi potrafił byś zarabiać z kapitału, którego nie posiadasz??"
Aru / 91.213.118.* / 2013-05-14 15:18
Aż przez 10lat mają wypłacać emeryturę? Tak długo? A ja na przykład chciałbym aby mi wypłacili jednorazowo? Nie można? Szkoda....
Cały problem w tym, że nic nie wspominasz o dziedziczeniu. Jeżeli w OFE jest określona kwota pieniędzy na indywidualnym koncie to, jak logika wskazuje, kiedyś się te pieniądze skończą. I z czego ma OFE wypłacać emerytury osobom, którym kasa się skończyła? Mają zabrać tym, którym coś jeszcze na koncie zostało? To przecież zasada ZUSu.
Ja chciałbym aby moje pieniądze tam zgromadzone były dziedziczone. Czyli jeżeli umrę a coś jeszcze zostanie, kasę dostają moi spadkobiercy. Jeżeli kasa się skończy przed moją śmiercią - to trudno. Znaczy, że to źródełko wyschło i zostanie sam ZUS.
A co do długów ZUSu. Nasi "miłościwie nam panujący" zafundowali nam podniesienie wieku produkcyjnego. Wtedy coś obiecywali o dalszych reformach np. KRUS. A teraz wygląda, że skończyło się tylko na podniesieniu wieku emerytalnego dla niektórych. Przypomnę, że wiek emerytalny dla mundurowych został poniesiony tylko dla nowych pracowników służb. Ci, którzy już pracowali zostali na starych zasadach.
Ja niestety, nie miałem takiego wyboru. "Miłościwie nam panujący" zadbali aby tacy jak ja głosu nie mieli.
Może zamiast próbować zaorać OFE, należałoby przeprowadzić PRAWDZIWE reformy? No ale to jest trudne a i popularności nie przysporzy. Łatwiej sięgnąć do kasy, gdzie jeszcze jakieś pieniądze są, prawda?
A co będzie za 10-15 lat? Tym będą się już martwili potomni. To nie będzie problem aktualnie panujących. I to w tym najbardziej boli. Żadnej wizji na przyszłość. Nic. Żenada.
...552 / 81.219.252.* / 2013-05-14 19:34
Przecież pieniądze z OFE są dziedziczone.
Adam222 / 77.88.138.* / 2013-05-14 15:49
Widzicie cwaniaczka. Jak się skończą pieniądze w OFE to niech mu ZUS wtedy płaci. Jak wybrałeś OFE to teraz zdychaj. A jak chcesz aby płacił ZUS to nie pluj na niego.
Aru / 195.69.80.* / 2013-05-14 21:55
Chyba nie zrozumiałeś. Jak się skończą pieniądze z II filaru to jestem w stanie zaakceptować tylko to co mi się należy z I filaru. I tylko to miałem na myśli. Faktycznie to oznacza spadek uposażenia ale to doskonale rozumiem i akceptuję.
A co dziedziczenia to chyba nie jest tak z tym do końca. Przyznaję, że nie wiem tego do końca ale coś kojarzę, że dziedziczenie to faktycznie jest jeżeli ktoś umrze przed pierwszą wypłatą. Jednak jeżeli będzie miał pecha i śmierć przyjdzie parę miesięcy po pierwszej wypłacie emerytury, to z tym dziedziczeniem to już może być problem.
No bo jeżeli OFE będą musiały wypłacać dożywotnio, to indywidualny kapitał podzielą przez statystyczną ilość miesięcy jakie zostały delikwentowi do śmierci. Ci co pożyją dłużej niż statystyczny wiek dostaną kasę tych co będą mieli miej szczęścia i umrą poniżej statystycznego wieku. Czyli wychodzi mi, że nici z dziedziczenia. Bo skąd niby OFE wezmą kasę na tych długowiecznych?
Obym się mylił ale wychodzi mi, że dziedziczenie aktualnie działa tylko do czasu osiągnięcia wieku emerytalnego. Co będzie po tym okresie to chyba nie jest ustalone. Chyba, ze ktoś ma inne informacje.
W sumie to co napisałem jest po mysli ZUSowi. Jeżeli ktoś płacił to niech już sobie spadkobiercy wezmą to marne niecałe 3%. Zus już gościowi nic nie wypłaci. Niezły deal.
ornitolog / 77.252.113.* / 2013-05-14 14:02
wolę wróbla (ZUS) w garści na gołębia (OFE) na dachu:)
ornitolog_2 / 188.116.35.* / 2013-05-15 06:12
Chyba pomyliłeś ZUS z OFE!
FDA / 188.116.35.* / 2013-05-14 13:38
Bardzo dużo wpisów mówiacych że przecież w OFE nie ma pieniędzy, są obligacje i akcje które trzeba kiedyś wykupić.Oczywiście, przecież każdy bank tak działa.Jeśli ktoś myśli że wpłacając na lokatę w banku, pieniądze zastaną włożone do szuflady, a po okresie lokaty z innej odłożone odsetki, to mu tylko wspłczuję. Twoje pieniądze na lokacie są pożyczone temu który ma koncepcję jak je pomnożyć i na tym zarabia bank.I tak samo jest ryzyko że mu biznes nie wyjdzie i bank nie odzyska tych pieniędzy.
bylem_widzialem / 2013-05-14 12:09
ciagle o tym ofe ofe ofe ofe ofe ofe ofe ludize maja juz dosc sluchania o tym calym ofe ;/ przeciez wiadomo co sie dzieje w polsce i wiadomo ze ofe niema przyszlosci i jest skazane na straty juz ;/ a panstwo okradnie nasze pieniadze z tych kont ofe i na tym sie skonczy wszystko
Wujek zło / 2013-05-14 13:35
No dobrze, ale ja czekam ażw wkońcu się to stanie, być może wtedy ludzie wyjdą na ulice żeby walczyć o swoje...
grau45 / 83.19.215.* / 2013-05-14 12:03
Nie ma się czym podniecać ... OFE ma raka i Rostowski na pewno go wytnie.

A będzie tak:
Operacja się udała - pacjent zmarł. :)
zygfryd I / 83.15.245.* / 2013-05-14 11:44
Bardzo ciekawy wykres nr 1. W latach 2007 -2008 zjazd ze 150% do poniżej 100%. No to jak się w przyszłości trafi w taką dziurę przy przejściu na emeryturę to pełnia szczęścia nie co główkować i zachwalać bandyckie fundusze. Musi być możliwość wyboru ,chcesz zostajesz w OFE nie zabierasz i marna emerytura ,ale pewna z ZUSu.
UFO / 193.110.99.* / 2013-05-14 11:40
Zarobki OFE to jedna strona medalu. Poproszę o zestawienie kosztów. Pobieranie opłat 7% od wysokości składki a nie od wypracowanego zystku to ROZBÓJ w BIAŁY DZIEŃ.
www.potrzebuje.pl / 64.208.49.* / 2013-05-14 12:26
Tak właśnie GADA TELEWIZOR... "OFE zabiera 7%, wiec najpierw zabierzmy się za nich"...i cała uwaga skupia się na ZAŁATWIENIU OFE.

Niestety prawda jest taka, że OFE jest najmniejszym "złodziejem i marnotrawcą" .... większe to ZUS/KRUZ i Ministerstwo Finansów/Rząd - ONI nas KROJĄ ZDECYDOWANIE BARDZIEJ (PIT, CIT, VAT, akcyza....)....
A cała ta dyskusja o OFE to odwracanie od nich uwagi (oczywiście można reformować OFE ...ale najpierw zajmijmy się prawdziwymi złodziejami....)
rr7 / 149.156.121.* / 2013-05-14 11:51
Owszem, ale jeszcze większym rozbojem jest zabranie w biały dzień tego, co ludzie maja na kontach OFE, aby zasilić potwora ZUS, zostawiając właścicieli na starość gołych i wesołych.
Art386 / 79.189.141.* / 2013-05-14 11:38
I tak jesteśmy pod ścianą, jak to mówią kto nie ryzykuje ten nie ma. Skoro 7% naszej składki daje tak dobre rezultaty, co by się stało, gdyby 100% szło na OFE??? Więc może pozostawmy ZUSOWI tylko możliwość wypłaty pieniędzy a wpłaty kierujmy w całości do OFE. Następnie, gdy dana osoba będzie przechodziła na emeryturę pieniądze zgromadzone w OFE w całości przekazujemy do ZUSU, który je wypłaca. Skoro z ok 4% składek mamy połowę tego co w ZUSIE to z wyliczeń wynika że z 100% składki będziemy mieli 12,5 raza więcej kasy. Dług powstały na skutek zaspokajania potrzeb bieżących emerytów pokrywalibyśmy z emisji obligacji i stopniowo ta emisja musiałaby być coraz mniejsza, bo w OFE kasa lepiej by "pracowała"
Adam222 / 77.88.138.* / 2013-05-14 15:55
Młody i głupi. Pobrało sięę 2,1 biliona zł składek na emeryturę przez ostatnie 40 lat. Teraz trzeba to oddać emerytom a nie kombinować jak ich okraść.
5375 / 91.226.51.* / 2013-05-14 13:44
To nie jest kwestia nawet woli politycznej, tego się nie da zrobić, bo w kasie Zusu jest na bieżąco debet. Dodatkowo zapominasz, że ofe są zobowiązane do ładowania części kasy w obligacje...
majaz / 212.160.172.* / 2013-05-14 10:37
Największe oszustwo to " w ZUS nie ma naszych pieniędzy" vs. "W OFE jest natomiast gotówka, realne pieniądze" - jak można pisać takie bzdury w tak szanowanym portalu - tak jak w ZUS jest zapis komputerowy, tak w przypadku PTE jest zapis w postaci papieru dłużnego (w dużej części obligacji skarbowych).
I teraz przykład - wpłacając 100 zł do OFE pobierało ono 7% od składki, więc na nasze konto trafiało 93zł z czego blisko 70% było inwestowane w Obligacje Skarbu Państwa - ok. 65zł. Czyli PTE generowały zysk tylko na 28zł od naszej składki, bo przecież zysk na obligacjach czy to 5, 6 czy 7% jest wypłacany przez budżet Państwa - na który każdy płaci podatki....!!!
offe / 77.45.50.* / 2013-05-14 11:55
GŁUPCZE...To rząd nakazał ustawowo OFE kupować obligacje. Orientuj się troche, jeśli chcesz sie wypowiadać na forum. Inaczej OFE "olały by " obligacje i inwestowały w bardziej efektywne instrumenty, z większą stopa zwrotu. Również inwestycje zagraniczne zostały ograniczone ustawą -wiesz o tym???! Dawno OFE by inwestowały np w BRICS i zarobiły krocie.
rt3rtrtrtrtrt / 83.12.121.* / 2013-05-14 14:14
w swoim czasie bardzo rentowne były greckie obligacje. ąz strach pomyslec co by było gdyby nie to "głupie ograniczenie"
go rabbit, go / 159.205.138.* / 2013-05-14 11:07
Dam piątkę.
Chcę być wolnym Człowiekiem / 212.160.172.* / 2013-05-14 10:33

W OFE jest natomiast gotówka, realne pieniądze, które fundusze - w zależności od koniunktury i efektywności w inwestowaniu - pomnażają lub tracą a częściowo przejadają zabierając prowizje za zarządzanie.

ale...

Ponieważ kapitał może zostać przeznaczony między innymi na zakup papierów dłużnych oraz akcji, to wyniki OFE są częściowo uzależnione od sytuacji i nastrojów panujących na rykach

czyli w OFE mamy zakupionych masę papierów dłużnych, co oznacza, że też nie ma za tym konkretnych pieniędzy, bo nasze Państwo nie jest w stanie ich wykupić, a więc w momencie bankructwa Państwa, które wydaje się zbliżać nieuchronnie, składki w OFE będą warte tyle samo co składki zgromadzone w ZUS...
Łysy Gabryś / 81.210.123.* / 2013-05-14 10:59
Czy nie widzisz zasadniczej różncy? Wstrzymanie wykupowania obligacji może mieć miejsce tylko w przypadku bankructwa kraju i też wtedy nie musi to być takie oczywiste. Każdy rząd, bez wyjątku, zrobi wszystko, aby do takiej sytuacji nie doszło. Z różnych powodów. Po pierwsze będzie to dla nich śmierć polityczna. Poza tym do bankructwa Polski daleka droga. A jeśli chodzi o wypłaty emerytur z ZUS na podstawie obietnic polityków to jedną ustawą mogą ci te pieniądze ograniczyć lub zabrać. Niedawno pozbawili mężczyzn emerytury za dwa lata a kobiety nawet za siedem lat i co? I nic. Mogą sobie dowolnie przesuwać wiek emerytalny i dowolnie zmniejszać wysokośc twojej emerytury podając naróżniejsze powody (np. dla twojego dobra). W OFE masz pieniądze ulokowane w papierach wartościowych. W ZUS masz tylko obietnice polityków. A poltycy, im pewniej się czują, tym głębiej w dupie mają swoje obietnice.
zygfryd I / 83.15.245.* / 2013-05-14 11:34
No to bardzo mnie ciekawi dlaczego w OFE nie ma górników policjantów, prokuratorów, sędziów wszelkiej maści i wojskowych ! No przecież to takie pewne(?) opłacalne i inne p*******. Dlaczego tych OFE nie ma w Reichu, Francji czy Angli- odpowiedź bo oni są tutaj w akcjonariacie naszych OFE i doją skoorw-synskie pieniądze z Twoich czy moich składek. Niech biorą za zarządzanie 5 % ale z tego co zarobią ! a nie ze składki wpłacanej do OFE.
KOBA / 83.14.54.* / 2013-05-14 10:32
Zarzdy OFE i członkowie rad nadzorczych powinni ujawnic majątki .Tak jak posłowie.
W koncu gospodaruja naszymi tj.prywatnymi pieniedzmi !!!
Ktory OFE jeszcze tego nie ujawnił !!!
PS.Panie Ministrze Rostowski w tym przypadku ma Pan Nasze Pełne POPARCIE !!!
rr7 / 149.156.121.* / 2013-05-14 11:57
Nasze czyli kogo ?
Bo to, że teraz uprawia oszołomstwo aby móc ukraść nam kolejne pieniądze to chyba oczywiste ?!
JW883 / 83.12.0.* / 2013-05-14 10:30
"W OFE jest natomiast gotówka, realne pieniądze"
Bzdura , OFE ma papier - "portfel aktywów" , gotówka to będzie gdy to się spienięży ( a po jakiej cenie w przyszłości to się okaże - może być np 30% nominału)
Papcio / 62.159.242.* / 2013-05-14 11:21
a gotówka to co? papier lub zapis elektroniczny. Realna jej wartość też może gwałtownie spaść. Poza tym wolę te 30% w OFE niż w ZUSie Z E R O - obietnice patykiem na wodzie pisane...
m.gawka / 77.253.139.* / 2013-05-14 10:05
Do niedawna poziom fachowości w zarządzaniu kapitałem OFE był kompromitujący. Zamiast zysków przynosiły straty. Obciążenie finansowe składek opłatami za zarządzanie było na takim samym bardzo wysokim poziomie, co generowało płace owych specjalistów w wysokości uposażeń premiera.
Dopiero twarde posunięcie min. Rostowskiego obudziło "śpiących rycerzy" i zaczęli cokolwiek robić, stąd te najnowsze osiągi w zarządzaniu. Dodam, że mój znajomy emeryt, z wykształcenia muzyk, zarobił poprzez TFI w tym samym czasie ponad dwukrotnie więcej.
remarquee / 2013-05-14 10:13
OFE nie mogą inwestować jak TFI a pan Rostowski zmusza OFE do inwestowania w obligacje jednocześnie obrażając się za to na nie:) Zamiast likwidować OFE niech zniesie obowiązek wykupu obligacji. Oczywiście tego nie zrobi bo pieniądze nie śmierdzą i trudno mu zrezygnować z darmowej kasy. Teraz szuka innego sposobu aby wyciągać tą kasę bez zadłużania się. Po co pożyczać kasę skoro można ją ukraść bez konsekwencji przelewając do ZUS :)
J_KR / 77.113.48.* / 2013-05-15 22:36
Mówimy cały czas o tych samych pieniądzach, których jest za mało, tych samych dzieciach, których jest za mało, tych samych inwestycjach, czy to przez giełdę czy przez obligacje, których też jest za mało. A środki przekazu i rządzący spychają nas do walki między sobą. Sytuacja gospodarcza jest katastrofalna... choć inni poszli o krok dalej
poi7596 / 213.25.189.* / 2013-05-14 09:54
Pierwszy wykres - "W wyliczeniach nie zostały uwzględnione opłaty pobierane przez OFE." - dlaczego ? tak to można manipulować.
remarquee / 2013-05-14 10:06
Dla ZUSU też nie użyto opłat przy wyliczeniu bo nie wiadomo jakie one są:)
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy