Forum Polityka, aktualnościPolityka

Ranking: Poseł gaduła, poseł niemowa

Ranking: Poseł gaduła, poseł niemowa

Money.pl / 2007-08-28 15:28
Komentarze do wiadomości: Ranking: Poseł gaduła, poseł niemowa.
Wyświetlaj:
wojteknc / 82.29.129.* / 2007-11-13 17:31
witam gdzie mogę znaleść statystyki ilu posłów posłanek miało problem z prawem ??????? wojteknc@tlen.pl dzieki:)
Marek S. / 83.24.147.* / 2007-08-28 18:21
Ten materiał wcale nie jest aż tak rzetelny i prawdziwy, jak mógłby odnieść wrażenie ktoś, kto nie zna pracy Sejmu od wewnątrz. (Ja - nie chwaląc się, znam - najpierw przepracowałem 15 lat jako sprawozdawca parlamentarny, a od 2003 r. jestem asystentem poselskim).
1. Podawane na stronach sejmowych dane nt. liczby wystąpień poszczególnych posłow są zawyżone. Wystarczy, że marszałek przerwie posłowi wystąpienie (np. by uciszyć salę) a już jedno wystąpienie odnotowywane jest podwójnie. Jako wystapienia odnotowywane sa też zadawane w trakcie debat pytania do posła-sprawozdawcy lub przedstawicieli rządu, "wtargnięcia" na mównicę z wnioskami formalnymi itp.
2. Im liczniejszy jest dany klub, tym poseł ma mniejsze szanse na zabranie głosu w ramach przysługującym klubom limitów czasowych.
3. Członkowie ugrupowań rządzących (np,. wspomniany min. Lipiński) lub najbardziej prominentni przedstawiciele opozycji nie muszą składac interpelacji itp. Jeśli chcą coś załatwic dla swojego okręgu, to wystarczy im telefon...
4. Tak naprawdę Sejm pracuje poprzez komisje - obrady plenarne to swego rodzaju spektakl dla wyborców.
5. Autor pominął bardzo istotne dla oceny aktywności posłow informacje dot. uczestnictwa w glosowaniach oraz nieusprawiedliwonych nieobecności na posiedzeniach plenarnych i posiedzeniach komisji.
By Państwa nie zanudzać, - no i, by nie "zdołować" Szanownego Autora rankingu - ograniczę sie tylko do tych 5 kwestii.
Yaraz / 83.12.26.* / 2007-08-28 15:28
Heh poseł Tomasz Markowski z PiS ma 165 wypowiedzi i na liście go nie ma. Poseł Tomasz Latos 154 i też go nie ma w 1 dziesiątce. Czyżby ranking był nieobiektywny?
frogie / 2007-08-28 16:50
Proszę uważnie przeczytać ranking, posłowie przez Pana wspominani nie mieszczą się w pierwszej 1,.jeśli chodzi o wystąpienia.
qwertyuiop / 170.148.198.* / 2007-08-28 18:23
Yaraz to typowy wyborca PIS. Nie wazne ze nie umie czytac ze zrozumieniem. wszedzie weszy spiski i nieobiektywizm. Jak inaczej w tym kraju maja rzadzic normalni ludzie....kiedy wiekszasc spoleczenstwa to tempaki....
zm55 / 82.160.255.* / 2007-08-29 09:14
Tępaki to wyraz pochodny od tępego a nie od tempa. I kto tu jest tym "TEMPAKIEM".

Najnowsze wpisy