Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Ranking zaufania forumowiczów - wybieramy "UZNANYCH GRACZY GIEŁDOWYCH"

Ranking zaufania forumowiczów - wybieramy "UZNANYCH GRACZY GIEŁDOWYCH"

Redakcja forum / 2006-05-09 20:00
Którego z forumowiczów, grających na giełdzie, darzycie największym zaufaniem. Prosimy, zgłaszajcie kandydaury, z uzasadnieniem. My będziemy prowadzić ranking. Dla 10 pierwszych osób zgłaszających kubek Money.pl.
Wyświetlaj:
TOMOK / 2008-04-18 17:23 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Zgłaszam kolegę:
ppprzemo
NIe będę uzasadniał ale wiem, że wiele osób podpisze się pod tym...Uznani również.
Wiem, wiem...nie mogę formalnie zgłaszać bo nie jestem Uznany Gracz Giełdowy
ale...
Jestem Gracz Giełdowy i miewam Uznanie / ojej, że niekoniecznie giełdowe...nie bądźmy drobiazgowi /
No to...
Pozdrawiam
Life / 2008-04-23 19:10 / Tysiącznik na forum
Doskonały wybór!
Przemo zdecydowanie zasługuje na rangę UGG
Life / 2008-04-23 19:11 / Tysiącznik na forum
Tomok mam nadzieję że ta rekomendacja nie ze względu na kubek :)))
Jarg / 2008-04-23 19:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rzeczywiście, zasługuje na tytuł... Posty Przemka są wyważone, merytorycznie celne i... co warto ostatnio podkreślać... kulturalne. A i staż forumowy ma "słuszny"... :-)

Wniosek Tomoka ma moje pełne poparcie :)

Pozdrawiam serdecznie Redakcję...
bebe / 2008-04-23 20:30 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
moim skromnym zdaniem..... : ppprzemo zasługuje na tę rangę........podpisuję się pod moimi przedmówcami i ich argumentami......pozdrawiam
Jaronero / 2008-08-22 22:56 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Ppprzemo ma moje skromne uznanie :) Popieram...
ppprzemo / 2008-01-17 22:25 / Uznany Gracz Giełdowy
Szanowna Redakcjo,
ani ja uznany ani obeznany. Przez przypadek trafiłem na "opinie o spółkach" i... naprawdę tego nie czytacie?
Już sam fakt publikacji "rekomendacji" jest delikatnie mówiąc nie na miejscu (http://tnij.org/aoj4 wydany w oparciu o http://tnij.org/aoj7).
Najgorsze jest to, że publikuje je osoba z dopiskiem UGG...
Redakcja forum / 2008-01-20 17:01 / Administracja forum
Prosimy o dokładniejsze wyjaśnienie.
TOMOK / 2008-02-14 18:40 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
wystarczy czytać forum i nie potrzeba wyjaśnień :-)
Pozdrawiam
Jarg / 2008-01-09 22:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Szanowna Redakcjo

Chciałbym zaapelować o pewne sprostowanie. Otóż moja forumowa koleżanka "ślicznooka" dostała dopisek UGG jako "slicznooka", który to nick jest przez nią używany tylko awaryjnie. Bardzo proszę o dodanie rangi UGG (na którą w pełni zasługuje) przy nicku "ślicznooka", gdyż jest to ta sama osoba :)

Pozdrawiam serdecznie
ślicznooka / 2008-01-11 09:18 / Uznany gracz giełdowy
Drogi Kolego Jargu, dziękuję Tobie za te zaszczytne słowa, napisane jak zwykle piękną polszczyzną. Mam nadzieję, że nie sprawię Tobie zawodu, prosząc Redakcję o nieprzyznawanie tej rangi....

Droga Redakcjo,
moje posty w 70% nie dotyczą tematów giełdowych, a te które dotyczą, wskazują na emocjonalne podejście do giełdy, nie zaś trzeźwą oceną sytuacji na rynku - którą, w moim przekonaniu, powinien posiadać UGG.
Jeśli "otrzeźwieję" sama poproszę o ten piękny tytuł, zgoda?:)
Na razie jestem jeszcze za młoda:)

Dziękuję i Pozdrawiam.
kalot / 2008-01-11 10:32 / portfel / Tysiącznik na forum
racjonalne i godne uznania (Uznania) podejście; dużo osób mogłoby się wzorować nie tylko na tym forum
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-28 21:47
Droga Redakcjo,
proszę ponownie o przywrócenie rangi która sam sobie wybrałem czyli "dziecko hossy"- adekwatnego do moich giełdowych ruchów.
A jeśli Jarg mnie ma na myśli pisząc o niezrównoważeniu- cóz- jeśli chodzi o moje ruchy na giełdzie ma 100% racji.
Wysłałem juz maila jako logo- robicie mi to drugi raz- proszę przywróccie mi dawną "range"
Jarg / 2007-12-28 22:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie Ciebie... a poza tym Tobie akurat do twarzy z UGG :-)) Jednak bałagan się zrobił z "Uznanymi". Są nawet tacy co najpierw wnioskują o przyznanie, a potem o wycofanie swojej rekomendacji... tak nie może być... musi być jakiś ordnung - choć niekoniecznie pruski :-))

Pozdrawiam serdecznie
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-29 18:43
tylko bałagan przez te rangi
Big Lebowski / 2007-12-28 20:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobry wieczor Redakcjo.. Konczac rok chcialbym nadrobic zaleglosci i zglosic oraz zarekomendowac forumowicza o nicku Kloszard - jezeli chodzi o GPW jest on weteranem , posiada rozlegla wiedze ktorej nie skapi innym forumowiczom, uwazam ze tytul uznanego gracza gieldowego dostanie sie w naprawde dobre rece;-) jezeli mial bym to nazwac po imieniu.. Pozdrawiam serdecznie i zycze Szczesliwego Nowego Roku.. calej Redakcji..
Redakcja forum / 2007-12-29 18:55 / Administracja forum
Dziękujemy - tytuł przyznany.
Jarg / 2007-12-11 00:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobry wieczór Redakcjo

Chciałbym zarekomendować do tytułu "Uznanego..." Igłę, czyli Needle'a. Ostry języczek on ma, lecz wiedzę przy tym wielką. Zgrabnie puentuje, pomaga będącym w potrzebie, czasem kogoś zgani (i słusznie). Ostatnio jakby nieco przygasł... trzeba więc wzmocnić jego twórczą stronę ego stosownym tytułem, na który zdecydowanie zasłuzył :)

Pozdrawiam serdecznie...
...i proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej petycji :)
needle / 2007-12-14 20:20 / Bez rangi
No tak...i pięknie i strasznie...
...no miło gdy człeka doceniają, ale jak popatrzeć z drugiej strony...
...są ludzie, dla których tytuły i awanse nic nie znaczą, są zaś tacy, dla których znaczą wszystko...
...ja się nie zaliczam do żadnej z tych grup; ot, chcę poanalizować zaistniałą sytuację

Mamy (jak dotąd) trzy możliwości osiągnięcia jakiejkolwiek rangi
- jedna: o którą sami występujemy;
- druga: nadawana automatycznie (jeśli nie zadysponujemy własnej!) za ilość wpisów, nawet , gdy są niemerytoryczne, nieprawdziwe, niegrzeczne czy zdawkowe;
- trzecia: przyznawana przez...no właśnie...przez kogo???
Jeśli przyjmiemy, że przez zorientowanych forumowiczów to jest najbardziej miła i najważniejsza, ale wystarczy spojrzeć, że tak nie jest:
...mamy do czynienia z propozycjami ... zaakceptowanymi (sic!), gdzie wnioskujący zgłaszają sami siebie, albo są zgłoszenia następujące niejako przypadkowo, w drodze rewanżu, czy po uważaniu...
...a tak być nie powinno, bo ...można zgłosić wszystkich... czyżbym się mylił?

Sam proponowałem, aby ważne zgłoszenia mogły być akceptowane po złożeniu ich przez UGG lub choćby trzech tysięczników, to miałoby jakiś sens, a tak...

Następna uwaga to taka, że należy odróżnić „Gracza” od „Inwestora” i od „Ekonomisty”
Różnica jest taka, że dla mnie:
- Gracz to taki ktoś od dt, kontraktowiec lub ten, co został na średni termin dlatego, że mu dt nie wypaliło, to ten, który nie chce zostawać na weekend (szczególnie długi!) z otwartymi pozycjami, no spekulant w potocznym rozumieniu (dla mnie raczej pozytywne konotacje)
- Inwestor to gracz długoterminowy, który wychodzi z inwestycji (podkreślam, i n w e s t y c j i) wyłącznie, gdy koniunktura się zmienia na rynku bądź na papierze albo uzyskany zysk planowany na lata bądź na kwartały można zrealizować w ciągu np. kilkunastu dni
- Ekonomista forumowy

Luźno sugerowany podział:
1.UGG mógłby być np.Inwestor 1975, Warren Buffet, Gabrik, Samuraj Jack zapewne Brydzia (choć nie mogę wykluczyć, że z dość dużą dozą prawdopodobieństwa podobnie jak WB mogliby występować w tej drugiej kategorii) czy wielu innych
Pedro Gonzales grający na foreksie pasowałby na UGG,
2.UIG, albo IG (hm..., moje inicjały...jak to ładnie wygląda) to np. Longterm, Orzeł, Bullulos, Big Lebowski czy Kropek, który unika identyfikacji, itd.
3.UEF to np. Bojan 76, Kenobi, Rotux czy inni
Ja widziałbym się w tej drugiej grupie.

Tekst jest do redakcji, ale dedykuję go Jargowi, który dobrze wpływa na wpisy forum (podobnie jak Rotux, Modliszka, Yayurek, Flugo, Pedro, Tafcik-real i woelu innych)...
...może dla nich osobną kategorię zrobić?
...
...to taki żart na końcu, wiem, że przeciętny:-(
Redakcja forum / 2007-12-26 09:33 / Administracja forum
Dziękujemy za tę wypowiedź. Jest cenna i słuszna. Jest tylko problem w ilości kategorii. Im ich więcej, tym trudniej zdecydować, komu jaką przyznać. Traktujemy Pana post, jako wiarygodną podpowiedź, komu przyznać tytuł "Uznany Gracz Giełdowy". Ten tytuł to dowód uznania ze strony Redakcji i dowód szancunku Społeczności Forum. Wesołych Świąt
Jarg / 2007-12-28 19:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Szanowna Redakcjo

Needle w powyższym "eseju" zwrócił uwagę na jeden aspekt, który uważam za jak najbardziej słuszny. A mianowicie uprawnienia do nominacji na UGG. Powinni mieć ją wyłącznie inni "uznani" i Redakcja. Może to ograniczy pewną "inflację" tego tytułu i inne dziwne zachowania np. zrzekanie się przez niezrównoważonych itp. Sam uważałem długo tę "rangę" za pewien rodzaj zabawy... ale po już blisko 2-letniej obecności na forum zacząłem się zastanawiać nad jej głębszym sensem :-)

Pozdrawiam i życzę wszelkiej pomyślności w Nowym Roku :-)

PS. Warto pomyśleć o kolejnym Zjeździe... może tym razem w Warszawie lub Łodzi?
Co o tym sądzisz Redakcjo?
Redakcja forum / 2007-12-29 18:54 / Administracja forum
Oczywiście możemy taką zasadę odtąd przyjąć. Bierzemy pod uwagę tylko nominację innych Uznanych Graczy Giełdowych.
O zjeździe forumowiczów myślimy.
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
needle / 2008-01-02 10:04 / Bez rangi
nareszcie krok w dobrym kierunku... (a Jarg kolejny + łapie)
albo można przyjąć, że taki możliwości będzie mieć trzech tysięczników!
...no i - mam nadzieję - nie będzie można się zgłaszać samemu (dać przykłady?), bo to parododia jakiejkolwiek nominacji
następne co już proponowałem to własna ranga po 250 wpisie (coś co przychodzi zbyt łatwo nie jest cenione [życie]
z pewnością bym też uniemożliwił tworzenie nowych wątków przez inwestorów niezalogowanych
a reszta...w miarę nieźle:-)
Jarg / 2008-01-02 18:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Drogi Needle'u, już nie mieszajmy z uprawnionymi... . Wśród piszących są permanentne gaduły, które potrafią wodę lać litrami... 1000 wpisów w 2 tygodnie to dla nich pestka. Nie ważna ilość, a jakość. Są ze dwie osoby z tytułem UGG (np. Tato), które nie mają 1000 wpisów po 1,5 rocznej obecności na forum, a nie ulega żadnej wątpliwości, że są godni tej rangi. Tak więc zachowajmy obecne status quo.

Pozdrawiam
Jarg / 2007-12-14 23:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Szanowna Redakcjo

Oto Needle właśnie w całej okazałości... z jednej strony stary giełdowy wyga i autorytet, z drugiej kabotyn, blagier i cynik, który zawsze swoje "ale" musi wtrącić :-)
I tak człowiek musi się gimnastykować: co błyskotliwą analizą jest, a co li tylko "scholastyką giełdową" made in IGła :-))

A ja dodam wprost: bardziej on zasłużył na tytuł Uznanego... niż co poniektóry już tytułem obdarzony. Bo jak czytam czasem różne wypociny... to dziwię się bardziej niż w swoim czasie marszałek Rokossowski... że jest Polakiem :)

Ten ostatni akapit to nie ja napisałem... tylko czart jakiś... proszę go nie czytać :-))

Serdecznie pozdrawiam
needle / 2007-12-18 11:00 / Bez rangi
Rokossowskiemu, aż się brew wyprofilowała do góry z tego powodu...
...choć niektórzy twierdzili, że nie wyjmował łyżeczki z kubka z herbatą:-)

a "do adremu" - jak mawiał poseł lewicy w sejmie kontraktowym...
Twoje uwagi przyjmuję z uwagą i należnym szacunkiem, a i od swoich odstąpić nie zamierzam...
...będę ich bronił jak niegdyś niepodległości
Redakcja forum / 2007-11-30 18:21 / Administracja forum
Wszystkie Wasze głosy czytamy uważnie. Prosimy o kolejne kandydatury
TOMOK / 2007-11-30 19:57 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Redakcjo ! :-)
zapewne czytacie uważnie ale częstotliwość czytania pozostawia wiele do życzenia :-)
10 dni flugo męczy się już z tym "dziecka hossy"
zamiast "dziecko hossy "
Odkąd "nabałaganiłem" nie idzie Mu :-(
Proszę o szybką reakcję
Bardzo proszę
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-11-19 20:31 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Szanowna Redakcjo
Jakiś czas temu napisałem takie zdania:

"ja to bym flugo zaproponował....
Uznany...trzoszkę kpiarz...giełdowy...
Ale głupot nie pisze...
Pozdrawiam"

W sumie intencje były me szczere ale...
Wiem, że nie wyszło jak trzeba...
Człowiek ów...szalenie sympatyczny zresztą...posiadający wiedzę ...nie czuje się w tym ubraniu dobrze.
Zwracam się więc z uprzejmą prośbą o ponowne uczynienie Go dzieckiem hossy
Nadmieniam, iż będę bardziej powściągliwy w tego typu rekomendacjach.
I nie mam w moim poście nic a nic z żartu.
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-11-20 09:25 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
dzięki :-)
2007-11-20 09:21:36 | *.*.*.* | flugo [ Dziecka hossy ]

Malutki błąd wkradł się tylko zamiast dziecka powinno być dziecko
Dzieki za szybką reakcję...nie stracę kolegi
Pozdrawiam
WOJCIO1 / 2007-11-17 12:48
PROPONUJE ZGŁASZAĆ NAJBARDZIEJ ZAUFANEGO JAK I NAJWIĘKSZĄ CHJENE NA FORUM
needle / 2007-12-05 16:29 / Bez rangi
żebyś choć wiedział jak się piszę ten trudny wyraz mogłoby być ciekawie
ppprzemo / 2007-12-05 18:39 / Uznany Gracz Giełdowy
może to po prostu kompilacja dwóch wyrazów?
genesis / 84.40.245.* / 2007-11-16 21:14
Ślędzę posty od dłuższego czasu. Big Lebowski jest dla mnie dużym autorytetem na forum. Powodów jest kilka; transparentność jego wypowiedzi i jak wierzę inwestycji, szeroka wiedza na temat rynków i aspektów psychologicznych, które nimi kierują, "przywództwo" w kreowaniu i utrzymaniu grupy kolegów i koleżanek na portalu.
Prezentuje wymierające już pokolenie ( 40-latków???:-)) , które poza pędem do pieniądza ma wiele innych walorów i różnych doświadczeń, w tym na rodzącym się w Polszcze rynku kapitałowym.
Podkreślam, że opinia ta jest zupełnie bezstronna ale zarazem pełna sympatii dla tej osoby. Zatem głosuję na niego z pewnością , jaką głosowałem na miłych mi ludzi w ostatnich wyborach parlamentarnych.

PZdr
Adam77 / 83.29.157.* / 2007-11-16 13:17
Zdecydowanie Ksenus. Jest człowiekiem posiadającym duzą wiedzę która chetnie dzieli sie z innymi. Nie działa spekulacyjnie na graczy wrecz przeciwnie czesto pomaga. Poswieca swój czas nawet nowicjuszom. Jest wierzytelny. Wzbudził moje (mysle ze nie tylko) duże zaufanie.
Kmon / 213.158.196.* / 2007-12-05 16:50
zgadzam sie...KSENUS jak najbardziej zasluguje na uznanie! wiedza+zaangazowanie+wspolpraca z innymi forumowiczami. ........to sie ceni:)
akacja / 2007-11-11 15:35
Prokurator - jest bardzo zaangażowany. Poświeca czas, żeby bezinteresownie dzielić sie swoimi opiniami z innymi. Taki typ współczesnego "społecznika". To cenna cecha i trzeba popierac takich ludzi.
TRE_K / 2007-10-29 00:36
Jestem za Prokuratorem- gość posiada naprawdę dużo wiedzę :)
Big Lebowski / 2007-10-27 23:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jesli mozna chcialbym zaproponowac Malgosie o nicku Slicznooka .. uwazam ze dysponuje odpowiednia wiedza oraz sluzy pomoca - mniej doswiadczonym forumowiczom - inwestorom.. Pozdrawiam Redakcje Money..
Sancho Panches / 2007-11-16 21:08 / Bywalec forum
juz od jakiegos czasu zastanawialem sie dalczego ślicznooka nie ma za swoim loginem UGG
zdecydowanie popieram kandydaturę!! specjalistka! to nie ulega wątpliwosci
TOMOK / 2007-10-28 20:12 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Podpisuję się pod wnioskiem...ale pod jednym warunkiem...jak Gośka powie co zrobiła z kuropatwą...hihi
A poważnie...wiedza i duża pomoc...
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-11-16 20:48 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
czyżby kurpatwa miała jakieś znaczenie?
Drugie zdanie było właściwe...i na nie warto spojrzeć...
Pozdrawiam Redakcję
NO wiem... w kapitule nie powinienem być :-)
Ale obserwator ze mnie dobry...tego pewnien jestem
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy