Forum Polityka, aktualnościKraj

Raport: Ile są warte żądania budżetówki?

Raport: Ile są warte żądania budżetówki?

Money.pl / 2008-01-31 09:59
Komentarze do wiadomości: Raport: Ile są warte żądania budżetówki?.
Wyświetlaj:
ksrx / 193.239.59.* / 2008-01-31 11:54
Państwowa służba zdrowia jest tak samo niewydajna jak PRL. Polacy byli za obaleniem PRLu i nie tęsknią za octem na półkach. Nie rozumiem, więc skąd taki opór przed prywatyzacją służby zdrowia, chyba dzięki SLD, która tak samo jak komuniści mówi, ze istnieje magiczny worek z pieniędzmi z którego można wyjmować pieniądze bez końca i to nic nie kosztuje. Ludzie, gdzie wy macie rozum Nie widzicie, że PRL i służba zdrowia to dokładnie ten sam mechanizm Nie przypominacie sobie z życia lub z filmów pań ekspedientek z państwowych sklepów bezczelnie pytających "Co chciał?" Czy nie kojarzy wam się to z lekarzami, którzy zanim coś zrobią muszą pokazać jaką to łaske nam robią, a wielu z nich bez łapówki nawet okiem nie mrugnie? Do tego naganiają sobie pacjentów do prywatnych klinik jak ten ginekolog z Wrocławia z Komandorskiej niejaki Marek K.
Ciekawy jak by sobie poradził gdyby nie mógł z Państwowego Szpitala pacjentów kierować do siebie po czym dopiero na miejscu im mówić, że to nie jest państwowy ośrodek
Ps w Stanach mogłbym spokojnie podac jego imię i nazwisko, ale Polskie prawo chroni takich bandytów jak ten człowiekTak czy inaczej ostrzegam przed tym człowiekiem o moralności łowcy skór
kkpp / 77.87.120.* / 2008-01-31 18:09
Gdyby tylko wszyscy Polacy tak mądrze myśleli...
dareg / 212.160.93.* / 2008-01-31 12:14
opór przeciwko prywatyzacji służby zdrowia i prywatyzacji w ogóle jest łatwy do zrozumienia.
wystarczy wyjechać z dużego miasta w przysłowiowy teren aby zobaczyć tysiące walących się hal fabrycznych, budynków przemysłowych itp.
wystarczy ppczytać w gazetach, że dobrze prosperujące firmy w ramach tzw. prywatyzacji nie objęli ci co mieli pomysł, umiejetności czy kapitał tylko ci co mieli układy.
ludzie pamietaja jeszcze 25% bezrobocie i lata 90te kiedy słowo prywatyzacja odmieniano na wszelkie możliwe sposoby
PSF / 79.188.238.* / 2008-01-31 12:09
no mówiłem , ze wprowadzą obowiązkową eutanazję powyżej 65 roku zycia, tak rozwiążą problem !
Aborcja do 8 miesiąca i eutanazja i już budżet ma nadwyżki.
arch / 2008-01-31 16:48 / Tysiącznik na forum
I to wszystko zgodnie z Traktatem Konstytucyjnym UE !!
Pajchiwo / 2008-02-01 13:13 / Tysiącznik na forum
Heh - niezłe :)
Dawno się tak nie uśmiałem.
dareg / 212.160.93.* / 2008-01-31 11:46
jest pomysł dla tuska:
wyemitować obligacje na 34 mld zł i zaoferować niemcom i żydom
niemcy i zydzi wyłożą 17 mld - tyle ile nam potrzeba na podwyżki , a reszta pójdzie na rekompensaty za wypędzenia i przejęte zydowskie majątki.
w ten sposób za jednym zamachem rozwiążemy trzy problemy
LuckyL. / 87.206.90.* / 2008-01-31 11:24
Pytanie nie powinno brzmieć: Ile są warte żądania budżetówki?
Tylko : Kiedy wreszcie nastąpi prywatyzacja, policji, wojska, szkolnictwa, służby zdrowia itd. ?
Ja np. mam już dość życia w socjalistycznym świecie.
Przypominam,że mamy już XXIw.
Chyba czas najwyższy zastanowić się, jak społeczeństwo powinno radzić sobie bez państwa, bez przymusowych danin, z których i tak nikt nie ma korzyści, prócz funkcjonariuszy państwowych.
Nie oszukujmy się. Co dzień jesteśmy okradani ,przez grupę przestępczą zwaną Państwem.
PSF / 79.188.238.* / 2008-01-31 12:13
mózg sobie sprywatyzuj i zabierz go z magazynu wybpomyj ! Formalina go już przeżarła !
Czesław Kiszczak przyjacielem naszym jest..........nasz człowiek honoru na tym łez padole !
dikens / 213.199.219.* / 2008-01-31 11:48
o ile w kwestii prywatyzacji służby zdrowia zgadzam się z Tobą w 100% to raczej niemożliwe jest sprywatyzowanie wojska i policji, właśnie z racji funkcji jaką pełnią te instytucje.
raqq / 2008-01-31 11:42 / Bywalec forum
Hmmm ... prywatyzacja policji i wojska. To mi się podoba. To ile taki policjant weźmie za uratowanie ci życia i ciekawie będzie wyglądałą konkurencja na rynku policyjnym. Rozumiem że muślisz o koncesjach na prowadzenie agencji policyjnych :)
a jaka to różnica? / 170.252.80.* / 2008-01-31 17:26
jakoś istnieje prywatna służba zdrowia... :x
raqq / 2008-02-04 14:17 / Bywalec forum
:):) obok państwowej, tak samo jak istnieją prywatni detektywi, headhunterzy agencje ochrony itp.:)
PSF / 79.188.238.* / 2008-01-31 11:23
gdzie jest Kopacz ? tak fajnie opowiadała co zrobi w 2011 roku
raqq / 2008-01-31 11:43 / Bywalec forum
Którego to dzisiaj mamy ....21.01.2008 to przed tobą jeszcze jakieś 3 lata czekania :)
anioł / 83.15.21.* / 2008-01-31 10:51
powiedz lepiej drogi PiSuarze ile Tweój rząd zrobil dal gospodarki...jesli nic nie robienie to tez robienie to chyba cofnął nas do głebokiego PRLu
arch / 2008-01-31 16:53 / Tysiącznik na forum
Petru: 2007 rok był najlepszy od 10 lat.
www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/petru;2007;rok;byl;najlepszy;od;10;lat;obecny;tez;nie;bedzie;zly,244,0,317172.html

To tak było źle ,że było najlepiej ,ciekawe ?
pozdrawiam
Dawid87 / 2008-01-31 10:42
wszyscy by chciali zarabiac sumy ktore ubzruraly im sie w tych czesto pustych glowach! a kto ma im zaplacic tyle?? pielefniarka powinna zarabiac wiecej ale bez przesady ze na poczatek 3 tys! przeciez to jest zalosne! mamy wolny rynek i jak sie nie podoba komus to nie musi pracowac w tym zawodzie. Przeciez to koszty tych podwyrzek nie poniesie tusk czy jakis tam mynister tylko my!!! czyli na przyklad ja!!! mimo ze dosyc dobrze zarabiam bo sobie na to zapracowalem przez lata to nie zamierzam dzielic sie swoja pensja z byle jakim nauczycielem ktory skonczyl zaocznie historie i on smie mowic ze ma wyzsze wyksztalcenie? znam wiele takich przypadkow, zenada. jak sie nie podoba to na zmywak do Angli!!!!!! celnicy to juz w ogole przegiecie, oni chyba zapominaja jakie sa realia w Polsce albo nigdy o tym nie wiedzieli! kazdy chce BRAC ale z Kaczynscy drugi raz ksiezyca nie ukradna:) narazie
PSF / 79.188.238.* / 2008-01-31 11:15
3000 brutto baranie to sobie policz ile dostanie na rękę. A życze ci abyś będąc w szpitalu nieruchomo na łóżku wołał swoją pielęgniarkę za 1200 zł i aby ona pobierała ci krew !
Może akord wprowadzicie pielęgniarkom ?

Wasza Kopacz niech kupi hamburgery i leci do protestujących tak jak to robił gdy była w Gabinecie Cieni !
Walter66 / 216.58.96.* / 2008-02-01 02:51
Aby jedna pielegniarka mogla wziac 3000zl/mc bedzie musialo pracowac dziesieciu robotnikow ktorzy w tym czasie zarobia po 1500zl skladajac sie na to swymi podatkami.Ilu ich potrzeba na jednego lekarza,prokuratora
czy oficera wojska polskiego?Skad nabrac tylu robotnikow?
(czyt."jeleni")
dikens / 213.199.219.* / 2008-01-31 11:52
a myślisz że tazama pielęgniarka jak dostanie 2000 to będzie lepiej pracować? Będzie pracować tak samo, bo jaką ma motywację, żeby pracować lepiej?
raqq / 2008-01-31 11:50 / Bywalec forum
Proszę pana 3000 brutto dla pielęgniarki rozpoczynającej pracę. Wszyscy mówią o tym że chodzi o wyrównanie płac w sektorze prywatnym i w budżetówce. Ja bardzo proszę jeśli pana tak oburza 3000 brutto dla pielęgniarki, zorientować się ile średnio otrzymuje pracownik zaraz po szkole bez wyższego wykształcenia w firmie prywatnej. Nie chcę mi się już mówić na jakim poziomie jest praca wykonywana przez pielęgniarki które żądają takich pieniędzy.
Bodek2a / 80.50.252.* / 2008-01-31 10:19
Najgorsze, ze ci wszyscy ludzie maja ochote na wieksze zarobki, ale nie pojdzie za tym zwiekszenie efektywnosci / jakosci pracy.

Zauwazcie, ze oprocz postulatow placowych jest silna walka z pomyslami urynkowienia tych zawodow. Szkoda, ze o to nie pyta sie w sondazach (czy powinna byc mozliwosc zwolnienia zlego nauczyciela i zroznicowania zarobkow zaleznie od jakosci ich pracy; czy lekarze powinni zarabiac zaleznie od jakosci swojej pracy, a nie tylko od przesiedzianych godzin, czy celnicy wszyscy powinni dostac po rowno wiecej i awans po 5 latach niezaleznie od jakosci pracy?? nie dziwie im sie, ze nie bedzie im sie chcialo pracowac)
PSF / 79.188.238.* / 2008-01-31 11:21
Ku...wa człowieku o czym ty mówisz, to moze ustaw jeszcze zegary na sali operacyjnej aby odbijali czas na swojej karcie, W szpitalach tylko salowe, lekarze będą wzywani z domu gdy chory będzie ich potrzebował. Świat według Donka !
absurd / 83.11.22.* / 2008-01-31 16:37
PSF czy ty masz pojecie co to znaczy jakośc pracy ???.. czy jakośc kojarzy Ci sie tylko z akordem czy zegarowym od - do ???

ze sposobu w jaki podchodzisz do zagadnienia .. dajesz do zrozumienia ze najlepiej wszystkim za papierek czy dyplom płacić .. a nie za faktycznie wykonana pracę
maa / 2008-01-31 10:42 / Tysiącznik na forum
Hm, większa wydajność pracy?
lekarz będzie przyjmował 60 pacjentów na godzinę?
Nauczyciel będzie uczyć klasach po 60 uczniów?
Pielęgniarka będzie pielęgnować 100 chorych?

To już było. Nazywało się wtedy "socjalistycznym współzawodnictwem pracy".
Przodownicy dostawali medale "Przodownika Pracy Socjalistycznej"...

Ale, do złego lekarza nikt się nie tłoczy. Rodzice sami potrafią wybrać dobre szkoły, itd, itp.
Tak więc może nie naśladujmy związkowców à rebours.
Bodek2a / 80.50.252.* / 2008-01-31 11:01
Nie. Chodzi o to, zeby sie przykladal: przyszedl punktualnie, nie zaczynal dnia (w godzinach przyjmowania) od kawy i pogawedki z kolezanka, zeby pacjenta traktowal jak klienta, a nie petenta, zeby podnosil swoje kwalifikacje. Wiekszosc lekarzy tego nie robi!!

Nauczyciele tez sa rozni i nie tylko chodzi o wiedze, ale i sposob jej przekazywania.

Socjalizm wlasnie serwuja nam zadania tych grup. Zroznicowanie plac zaleznie od jakosci mozna wlasnie skutecznie osiagnac bonem edukacyjnym / zdrowotnym. Niestety obecnie bedzie tak: wszyscy dostana po rowno wiecej, a do tego nie bedzie bonu, uchylenia karty nauczyciela itd. Istna uawnilowka.
PSF / 79.188.238.* / 2008-01-31 10:23
TE SONDAZE SA JUZ GOTOWE W SZUFLADACH ZARAZ JE WYJMA
PSF / 79.188.238.* / 2008-01-31 10:03
Cała Polska strajkuje a w TVN czas stanął w miejscu, nadal trwa kampania, nadal sondaże wieszczą zwycięstwo platformie . Bąbińska co chwila wyjmuje z szuflady te swoje "sondaże" I rośnie platformie jak po Viagrze !
Ciekawe ile pokażą w następnym, więcej niż 60 % ? Jak sądzicie ?
raqq / 2008-02-04 14:20 / Bywalec forum
Nie Polska strajkuje tylko związkowcy. Darmozjady i tyle.
PSF / 79.188.238.* / 2008-01-31 09:59
Jak szukacie tych 450 milionów dodatkowych to wystarczy nie dawać w tym roku koncernowi LG ! I po temacie.
Z najnowszego raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, roczne dotacje

-kocern LG 441,2 miliona zł.
-Hewlett Packard 8,6 miliona złotych
-MAN 52,5 miliona złotych
-ISUZU 40,8 miliona złotych
-FIAT 31,7 miliona złotych
-Volkswagen 24,2 miliona złotych
Itd., itp……
a do tego zerowe stawki CIT i PIT za inwestycje w SSE

Czy Polacy wiedzą, że te umowy inwestorskie z ubiegłych lat działania libero-komuny, spowodowłały, to że płace zatrudnionych tam pracowników płaci defacto budzet RP !?

A ile Polacy dostali odszkodowania z Niemiec za pracę przymusową w czasie II WŚ ? Chcecie wiedzieć ?
basiwojci / 2008-01-31 16:41
jak już mowa o szukaniu - to niech sobie te pajace na stołkach więcej nagród przydzielają - a na pewno będzie lepiej...nie mówić! czy wiecie, że te jełopy przydzielają sobie nagrody - np. ostatnio z okazji jakiejś tam rocznicy w Warszawie szef ABW otrzymał 18 tys. zł??? Pytam się za co? a ile jest takich nagród przydzielanych sobie z okazji cholera wie jakiej? tego nawet nie wiemy?!~krew normalnie mnie zalewa! mało że zarabia koleś tyle na miesiąc, to jeszcze se nagrodę odbierze nota bene przyznaną na wniosek jakiegoś podwładnego wazeliniarza! a biedny emeryt za 450 zł musi żyć.... normalnie to są grzechy wołające o pomstę do nieba!!! ale przyjdzie czas, że ta cała banda na stołkach się doigra! szkoda tylko, że muszę na to wszystko patrzeć i serce pęka jak pomyślę, że nie mam kasy dla mojego niepełnospranego synka ! a dlaczego nie mam kasy? bo jestem tylko nauczycielem, który skończył 2 kierunki studiów i robi doktorat! I po jaką cholerę?
LuckyL. / 87.206.90.* / 2008-01-31 11:36
SSE to PGR-y XXIw.
LuckyL. / 87.206.90.* / 2008-01-31 11:26
Mamy znów gospodarkę centralnie planowaną. Ot co.
Ewa z Gdańska / 83.12.229.* / 2008-02-01 07:57
Ja samotnie wychowuję synka mam 2 kierunki syudiów pracuję już 14 lat - teraz już u prywaciarza - bo do budżetówki nie można już się dostać bez pleców( a ja takich nie mam) i co zarabiam 1500 na rękę - nauczyciel z z dwoma kierunkami studiów i po tylu latach ze wszelkimi dodatkami funkcyjnymi dostaje 2200 na rękę - więc gdzie sprawiedliwość....ale my pracujący u prywaciarzy nie możemy strajkować bo już na drugi dzień byśmy wylecieli z pracy. a poza tym nie mamy pół roku urlopów jak nauczyciele - a to wakacja a to ferie a to wolne przy okazji jednych świąt i drugich świąt.....
basiwojci / 2008-02-01 22:43
gdyby nie te wakacje - pożal się Boże urlop na który nie ma kasy! no i gdyby nie te wakacje, to większośc siedziałaby w kaftanach!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy