Forum Polityka, aktualnościKraj

Raport Millera, transmisja na żywo. "Samolot był sprawny do zderzenie z ziemią"

Raport Millera, transmisja na żywo. "Samolot był sprawny do zderzenie z ziemią"

Wyświetlaj:
Opamiętajcie sie / 83.238.44.* / 2011-07-30 19:23
Wszyscy wiedzą, że Rosjanie stoją za zamachem Jana Pawła II taki zamach na elitę polską to pestka. Wiadomo, że wina będzie po stronie nieżyjących. A my Polacy wchodzimy w wewnętrzne kłótnie i o to im chodzi. Skłóconym państwem łatwiej manipulować.
Oszolomowaty / 80.152.231.* / 2011-07-30 11:36
Rząd który odpycha lewą nogą wrak samolotu i ciała najwyższych rangą Polaków, a w tym samym czasie jego premier z uśmiechem przygłupa obściskuje sie z pułkownikiem KGB nie jest dla mnie zadnym rządem. To są po prostu śmiecie, wydzieliny z tyłka szympansa i na taki szacunek zasługuje. I żadne sztuczki medialne czy raporty tego nie zmienię. Rozumiem, że i tak Rosjanie zrobiliby co chcieli (a tak własnie zrobili pomimo wymiany śliny pomiędzy tuskowatym pajacem i Putinem), ale zostalibyśmy chociaż z odrobina szacunku dla siebie i dla tych biednych pilotów z których ten żałosny twór stworzony przez POmedia z gówniarzy robi ofiary w imię ch** wie czego. Mamy dokładnie taki rząd i w tym miejscu pozostaje mi po chrześcijańsku życzyć aby tych wszystkich piewców działań tego "rzondu" spotkało taki potraktowanie jakiego dostapiły ofiary katastrofy samolotu. Pytanie do POsrańców - orientujecie się może czy mamy juz w Polsce jakakolwiek czarna skrzynkę albo może choć część tego zardzewiałego wraku? Wiecie w końcu czy to był lot cywilny czy wojskowy?
plmbielu.pl / 2011-07-30 09:56
...nie bardzo rozumiem jak można zrobic taki raport bez zbadania najwazniejszej rzeczy w tej katastrofie. A mianowicie wraku samolotu, który jest przetrzymywany przez Rosjan tak długo. Powstał ich "raport" a wrak nadal jest poza zasiegiem. I pewnie tak pozostanie dopóki nie zgnije....
333 / 83.10.49.* / 2011-07-30 12:53
Wrak został zbadany na miejscu i niech tak zostanie po co nam ten zlom ?
komandosik / 95.49.250.* / 2011-07-30 10:21

bez zbadania
najwazniejszej rzeczy w tej katastrofie. A mianowicie wraku samolotu

Wrak był badany. Nie sadzę, żeby można było za wiele wniosków wyciągnąć z oględzin tej góry złomu.
Najważniejszy jest zapis przebiegu lotu. To bez tego nie mozna byłoby cokolwiek ustalić.
Oszolomowaty / 80.152.231.* / 2011-07-30 11:41
A to ciekawe nam rzeczy tutaj opisujesz - jakaś nową teorie badań wypadków lotniczych odkrywasz. W jakich to POszkołach takie to "mundrości" wykładają - oświeć nas łaskawie. Morderstwa tez się wyjaśnia bez badań zwłok ofiary pewnie według POsranców teorii ...
Przez komisje , k****, miedzy narodową, co wam POsrańcow od początku kłamliwie wmówiono. Nie obrażając , ale leming przy was to ostoja zdrowego rozsądku
TJ57 / 79.139.24.* / 2011-07-30 08:18
Szopki ciąg dalszy.Kukiełki sterowane łapami wiadomo kogo grają jak im każą
szczery / 178.36.187.* / 2011-07-29 21:43
ZE BYLY NACISKI I CO?
komandosik / 95.49.250.* / 2011-07-30 10:37

I CO?

To jest jedyne kłamstwo w tym raporcie. Usprawiedliwione dbałością o zachowanie dobrego imienia prezydenta. Tak w cywilizowanym kraju sie postępuje. A, że były naciski świadczy to, że prezydent nie odpowiedział na żądanie przez kapitana wskazania innego lotniska. Co to znaczy? A to, że był nacisk na ladowanie w Smoleńsku i żaden inny wariant nie był brany pod uwagę.
Oszolomowaty / 80.152.231.* / 2011-07-30 11:53
Bo żadne inne lotnisko nie było przygotowane przez organizatorów POsrańców - jeszcze tego nie dostrzegłeś z tego mułu POmatrixa?
333 / 83.10.49.* / 2011-07-30 12:59
Organizatorem była kancelaria tego PiSrańca i pretensjemożna mieć do niego bo pilot się bał PiSrańca i chciał lądować na siłe.
Oszolomowaty / 80.152.231.* / 2011-07-30 15:08
Dla Ciebie POsrańcze:
"... Ogromne niezadowolenie Premiera, spowodowały też pytania o odpowiedzialność szefa jego kancelarii ministra Arabskiego i o nadzorującego BOR ministra Millera.
Arabski jego zdaniem nie ponosi odpowiedzialności bo dysponentem samolotu była kancelaria Prezydenta, choć prawie natychmiast na konferencji prasowej SLD pokazało dokument podpisany jeszcze za jej rządów w grudniu 2004, że loty o statusie HEAD koordynuje Kancelaria Premiera niezależnie od tego kto jest dysponentem samolotu. Zresztą jak doniosły ostatnio media kontrola NIK-u w tej sprawie na ministrze Arabskim nie zostawiła suchej nitki...." Masz coś jeszcze do dodania?
zaka / 2011-07-29 15:01
i powiedzieli to co wszyscy wiedzieliśmy, czemu tak długo trwała praca nad tym raportem?
maciekkkk / 2011-07-29 18:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bo jakby było to szybciej to PiS by powiedział że zmyślili, sfałszowali itp.
em96 / 81.81.61.* / 2011-07-29 19:51
Gdyby nie fałszowali to dowody (m. in. rejestratory) mielibyśmy do dyspozycji. - Nie mamy nic. Samo to już dyskwalifikuje całą tą szopkę z komisją. Na czym opierają swoją wiedzę...?
- Na ruskiej twórczości s. f...
Jest w tym tyle prawdy, co w prawdzie o Katyniu po wojnie...
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-07-29 14:51
"niepoinformowanie załogi przez KSL o zejściu poniżej ścieżki schodzenia i zbyt późne wydanie komendy do przejścia do lotu poziomego"

Oto główna przyczyna. Winni są Rosjanie.
Pilsener / 2011-07-29 14:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. "Lotnisko Smoleńsk Północny nie zapewniało bezpieczeństwa lądowania samolotów" - przecież to lotnisko wojskowe a w dodatku zamknięte! Otwierane było tylko sporadycznie, nawet podrzędne linie go nie klasyfikują jako awaryjnego bo nie ma na nim odpowiedniego wyposażenia! Kto chce lecieć na takie lotnisko sam sobie winien.

2. Kontrolerzy wyraźnie wcześniej powiedzieli, że w tych warunkach nie mają możliwości, by sprowadzić samolot bezpiecznie na ziemię i piloci o tym wiedzieli. Ich stary radar nie pokazywał położenia samolotu z wystarczającą dokładnością a wysokości w ogóle więc nic dziwnego, że komenda 101 padła z opóźnieniem.

3. Czemu nic nie ma o złamaniu zasady sterylnego kokpitu? A może Błasik też się zalicza do załogi? Czyli jak rozumiem, mamrocący dowódca w kokpicie podczas lądowania nie ma żadnego wpływu na współpracę załogi?

4. Dlaczego podchodzili na automacie? Przecież to praktycznie uniemożliwia szybkie korekty wymagane w takich warunkach. Moim zdaniem oni zakładali, że na lotnisku jest ILS! Bo tylko na takich wcześniej latali w warunkach ograniczonej widoczności - wtedy faktycznie lepiej zdać się na automat. Albo po prostu dowódca nie był w stanie wszystkiego robić sam a drugi pilot był zbyt niedoświadczony by mu powierzyć stery?

5. Wysokościomierz radiowy jest lepszy, bo szybszy i dokładniejszy ale trzeba znać topografię lotniska!

Nie ufam żadnym dokumentom firmowanym przez polski rząd i polskie instytucje. Przypuszczałem, że będą próbowali podzielić winę pomiędzy lotnisko, mgłę i ruskich a polskie samoloty dalej będą się rozwalać.
JanuszPOlikot / 2011-07-29 23:25 / Tysiącznik na forum
To kolego dla ciebie z raportu Millera.........Manewr odejścia w autopilocie można wykonać w dwóch przypadkach:
− przy przechwyconej ścieżce schodzenia z systemu lądowania ILS po naciśnięciu
przycisku „odejście”;
− przy przechwyconej ścieżce schodzenia z systemu lądowania ILS po przestawieniu
dźwigni sterowania silnikami przez pilotów (nie jest to możliwe ze stanowiska technika
pokładowego) maksymalnie do przodu.


Podobny efekt można uzyskać, gdy pomimo braku sygnałów ILS zostanie włączony
tryb ABSU „Glisada” przy włączonym przełączniku „Posadka” na pulpicie PN-5.

No to jak panie Miller można odejść na automacie czy nie....bo z pańskiego raportu wynika że można ......więc dlaczego obwinia pan pilotów ???
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-29 14:31
ad 1.
7 kwietnia nie stanowilo to problemu a lot byl wojskowy wiec lotnisko wojskowe bylo dla niego.
ad 2.
dlatego samolot nie ladowal tylko wykonywal probe podejscia do ladowania.
Co do jakosci radaru to piszesz bzdury.
ad 3.
znowu bzdury
ad 4.
znowu bzdury
ad 5.
topografia lotniska byla pilotom znana co wynika z nagran czarnej skrzynki.
Pilsener / 2011-07-29 15:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bzdury piszę czyli Błasik nie był w kokpicie? No tak, pewnie ruski majstrowali przy taśmach a Błasikowi dali kielonka zanim go wykończyli :)
JanuszPOlikot / 2011-07-29 23:33 / Tysiącznik na forum
Masz rację piszesz bzdury nie znając tematu........:):):)
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-29 15:20

Czyli jak rozumiem, mamrocący dowódca w kokpicie podczas lądowania nie ma żadnego wpływu na współpracę załogi?

To jest ta bzdura.
dziad spod lasu / 83.26.247.* / 2011-07-29 14:03
Sam już nie wiem,czy watahę dorżnięto prawidłowo czy nie?
prawda jest bolesna / 83.31.12.* / 2011-07-29 13:55
Chcecie poznać zdanie na ten temat człowieka honoru? To poczytajcie http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/gen-krytykuje-rzad-to-oni-sa-winni-katastrofy,1,4807242,wiadomosc.html
scceptyk / 193.218.133.* / 2011-07-29 12:39
góra urodziła mysz, a może raczej mysz urodziła mysz?
GiroAT / 95.49.207.* / 2011-07-29 12:10
prężył się dwa dni i tak jak wcześniej pisałem, puścił bąka:-)))
Wacuś Młody Oblatywacz / 83.10.141.* / 2011-07-29 11:44
Cacane LEMINGI -- DOWODY RZECZOWE wyparowały razem z mgłą -- bez Harrrego Potttera tu NIKT NICZEGO już nie znajdzie
bzz / 87.105.8.* / 2011-07-29 11:37
Cytat z raportu:

"1.3. Uszkodzenia statku powietrznego
Samolot został całkowicie zniszczony w wyniku zderzenia z ziemią."

i to jest cała analiza uszkodzeń ...
remanenty / 194.181.88.* / 2011-07-29 11:48
a co się można było po nich spodziewać !

120 ton spadło na ziemie, nie zrobiło żadnego leja w ziemi, pełne zbiorniki a ogień jak w kominku w niektórych miejscach, kokpitu nie ma, szczątki samolotu porozrzucane po wielkiej powierzchni . . .

popatrzcie sobie na zdjęcia i film katastrofy w lesie kabackim, jaki to był pożar, ile godzin gaszono, i przypatrzcie się czy był tak porozrywany i porozrzucany. Nawet słynny zamach Lokerbi w Szkocji, cały pognieciony korpus samolotu wbity w ziemię a przecież wybuchła libijskla bomba.
tesa1959 / 2011-07-29 13:07 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jesteś ekspertem nr 1, więc dlaczego nie dołączyłeś do komisji lub nie sporządziłeś własnego raportu?
em96 / 151.81.87.* / 2011-07-29 15:42
Z postu wynika, że analiza techniczna jest poza Twoim zasięgiem...?
Sama sobie odpowiedz jak to świadczy o Tobie...
tesa1959 / 2011-07-29 15:50 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nic takiego nie wynika z mojego postu. To jest tylko Twoje subiektywne odczucie. Nie powiedziałam przecież, że ten raport wszystko dokładnie wyjaśnia, ale to, co wyjaśnia (mówię o konferencji, bo raportu jeszcze nie czytałam i nie wiem czy przeczytam) jest wiarygodne dla takiego laika jak ja. Reszty nie próbuję sobie dopowiadać, jak niektórzy, bo nie jestem ekspertem. Część forumowiczów sobie takie prawo uzurpuje.
(Jeśli coś napisałam niezbyt logicznie, to skutek adrenaliny, której poziom podniósł mi się niebotycznie za przyczyną @@@). Na dzisiaj kończę w związku z tym dyskusję.
em96 / 151.81.87.* / 2011-07-29 16:04
"Nic takiego nie wynika z mojego postu. "

Właśnie wynika, dlatego tak odpowiedziałem.
Na post opisujący fakty i techniczną analizę (nawet bardzo uproszczoną) odpowiadasz bez sensu...
Świadczy to o braku argumentów i kompletnej ignorancji...
tesa1959 / 2011-07-29 16:08 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Może masz rację :). To, co słyszałam z konferencji tak zrozumiałam. Jeśli źle zrozumiałam, to jest tego inna przyczyna.Myślę, że jest to wynik starcia i to ostrego z @@@ i być może chwilowy brak logicznego myślenia :). Na dzisiaj koniec takich tematów.
em96 / 164.132.116.* / 2011-07-29 16:29
A mnie właśnie ta konferencja wyprowadza z równowagi, bo słysząc to co tam się mówi, jak się argumentuje mam wrażenie, że oni wszystkich mają za idiotów, którym wystarczy cokolwiek powiedzieć by uważali , że tak ma być i taka jest prawda...
A co się zmieniło, że ta od początku niewiarygodna komisja, nagle miałaby się stać wiarygodna...?
- Czarodziejska różdżka...?
tesa1959 / 2011-07-29 16:35 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No, chyba, że masz coś wspólnego z lotnictwem, to możesz doszukiwać się przekłamań. Dla mnie, jako laika, brzmi dość wiarygodnie, ale nie twierdzę, że jest w 100% obiektywna, ale też nie mam podstaw sądzić, że przekłamuje fakty.
em96 / 81.81.61.* / 2011-07-29 20:11
Czyli trzymając się Twojego toku rozumowania...
Jeśli ja mam coś wspólnego z lotnictwem, to komisja oszukuje, jeśli nie, to mówi prawdę, ale to nie jest istotne...?
A nie uważasz, że rozumny człowiek powinien dociekać, czy jego przedstawiciele go oszukują, czy nie...?
A jeśli tak, to dlaczego...? - Dlaczego nie mamy dowodów ? Czy ktoś bez winy ma coś do ukrycia..? - Jeśli tak, to dlaczego...?
Ich przekłamania i próby manipulacji od początku są wyśmiewane przez wszystkich mających nawet nikłe pojęcie o analizie podawanych informacji, łączeniu faktów, obserwacji czy wreszcie znajomości podstawowych praw fizyki jak i porównywania podobnych zdarzeń...
Od początku dowodzą... - swojej niewiarygodności...
tesa1959 / 2011-07-29 20:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Jeśli ja mam coś wspólnego z lotnictwem, to komisja
oszukuje, jeśli nie, to mówi prawdę, ale to nie jest
istotne...?

Nie. Jeśli masz coś wspólnego z lotnictwem, to możesz być chociaż trochę kompetentny w tej sprawie.
Od początku dowodzą... - swojej niewiarygodności...

Dopóki nie jest to udowodnione, dopóty są to tylko pomówienia.
Dlaczego nie mamy dowodów ?

Jakich dowodów? Na to, że kłamią, czy dowodów dotyczących wraku samolotu itp.?
em96 / 151.37.33.* / 2011-07-29 23:04
Mnie interesują tylko i wyłącznie dowody na poparcie ich tezy. Nie interesuje mnie natomiast ich wróżenia z fusów...
To oni rozdają karty..., wszystkie karty od początku... Mało - "wciskają" nam jak mamy interpretować fakty, nawet wbrew zdrowemu rozsądkowi, prawom fizyki, logiki i ogólnie przyjętym normom...
Dowodów na to, że kłamią, manipulują dostarczają, aż nadto...
"Jakich dowodów?" - Jak można jeszcze takie pytania zadawać...
Podstawowymi dowodami w tych sprawach są rejestratory, skoro ich nie mamy, nie mamy próbek, nie mieliśmy do niczego dostępu, to do czego potrzebna jest ta komisja, niby co badają...? - Przepytują wróżki...?
To jest komisja wskazująca jak "poprawnie" interpretować ruski raport... (poprawnie - w/g klucza partyjnego...).
tesa1959 / 2011-07-30 11:40 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Podstawowymi dowodami w tych sprawach są rejestratory,

Z tego co zrozumiałam, to komisja miała dostęp do rejestratorów i badała je. Nie odniosłam wrażenia, że jest to wróżenie z fusów, a nie jestem zwolenniczką PO i tego rządu.
Myślę, że po prostu nastawiłeś się na "nie" jak większość, jak ja czasami nastawiam się na Niesiołowskiego, Macierewicza czy Rydzyka :). (niestety, ale oni działają na mnie jak płachta na byka)i nie próbujesz nawet doszukać się czegokolwiek pozytywnego w tym raporcie. Może się mylę w ocenie sytuacji i twojego nastawienia, ale wolałabym się nie mylić, bo znaczyłoby to, że chociaż odrobinę przyzwoitości opcja rządząca zachowała.
remanenty / 194.181.88.* / 2011-07-29 11:30
Czy Lis i jego szmatławiec przeprosi wdowę po gen Błasiku za oszczerstwa wypisywane w tym brukowcu !

KRRiT powinna się zająć Lisem i jego tygodnikiem za jego insynuacje !

Wdowa po gen Błasiku powinna założyć Lisowi sprawę sadową na gigantyczne odszkodowanie !
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy