Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Raport Money.pl: Czy warto już kupować mieszkanie?

Raport Money.pl: Czy warto już kupować mieszkanie?

Wyświetlaj:
nine / 82.139.160.* / 2013-05-09 10:47
Deweloperzy już kilka lat temu mówili, że mieszkania już tańsze nie będą ... a jednak takie są.
Hapy / 77.254.89.* / 2013-04-22 15:31
Sytuacja nie jest jednoznaczna. Trzeba obejrzeć co się podoba i negocjować jeśli jest ok. Są fajniejsze i gorsze oferty. Czekać, żeby mieć 2% taniej, ale od czego? Spieszyć się bo okazja, bez sensu. Ja porównałem dzierżawę z ratą, załatwiłem finansowanie i kupiłem, bo mi pasowało. Mieszkam tam gdzie mi odpowiada, tam gdzie odpowiadało by mi bardziej jest i będzie za drogo. Ceny moim zdaniem mogą jeszcze trochę spaść, a może nie, ale wolę zapłacić teraz 5800 za m2 i mieć już to co mi odpowiada teraz. Fajnie mieszkam i mam już zrobione, a spłacam swój kredyt. Mogę czekać 5 lat i mieszkać u kogoś, ale sobie przeliczyłem i jest to bez sensu.
Tomasqu / 80.55.102.* / 2013-04-23 14:22
Też tak myślę ileż można wynajmować? Zresztą ceny spadły na wtórnym można się targować i są upusty. Kończę załatwiać kredyt w skoku Chmielewskiego i zabieram się za remont. moim zdaniem kto zdecydowany ten kupuje.
Ha, ha, ha / 83.8.188.* / 2013-04-19 14:52
>Eksperci są zgodni. Jeżeli kupować mieszkanie, to właśnie teraz. – Nie ma co czekać na tańsze oferty

Ha, ha, ha...
Ha, ha, ha
diakon / 212.96.244.* / 2013-05-20 11:26
Nie ma pewności co do cen, ale moim zdaniem taniej już nie będzie, no bo jak? Wyceny są śmiesznie niskie, popatrzcie jak wyglądają wykresy. Obserwuję bazy Jartomu - to samo dzieje się w branży magazynowej. Dalej okazji jest dużo - pozostaje kwestia ich wykorzystania.
bgubjo / 195.245.213.* / 2013-04-18 08:33
Kolejny artykuł sponsorowany...... przez developerów :-)
rmeo / 46.186.9.* / 2013-04-17 20:18
wg mnie to dobry moment na zakup mieszkania, można znaleźć ciekawe oferty u deweloperów (wiem, że często fajne promocje robi jw construction), a oferta coraz bardziej się kurczy i kto się szybko nie zdecyduje będzie musiał trochę poczekać na napływ nowych mieszkań
ionen76 / 91.198.186.* / 2013-04-22 13:43
Jeszcze nigdy nie było takiej nadpodaży mieszkań.
Nawis wyprodukowanych mieszkań starczy na następnych 5 lat.
Spokojnie można czekać, a cytowani eksperci to nie żadni eksperci. Wszyscy wymienieni w tym artykule eksperci ciągną zyski z rynku mieszkaniowego więc co mają mówić - czekajcie będzie taniej?

Trzeba też dodać, że marże na rynku mieszkań są cały czas powyżej 10%. Także mają jeszcze z czego schodzić.
ananalityk / 81.219.204.* / 2013-04-17 09:18
Panie Jacku bardzo rzetelny ,odważny komentarz !Podziwiam za odwagę i niezależność .
bss / 89.206.32.* / 2013-04-17 09:14
Panie Jacku bardzo dobrze pan mowi tez tak uważam- mam identyczne zdanie. Ten artykuł dla mnie brzmi jak lobbing-Uwazam im mniej teraz kupimy to w przyszłym roku będą jeszcze tansze. Niestety młodych ludzi dzisiaj nie stać nawet na takie ceny/niby tanie/- 4-6 tys. za m2 a wybudowanie 1m2 ile kosztuje-dlaczego developer ma zarobić na biedakach fortunę.
Raport Money.pl / 2.96.193.* / 2013-04-16 22:36
Czy wy ludzie czytac nie umiecie ??? Przeciez wyjasniono wam jak chlop krowie na rowie ze Eksperci są zgodni. Jeżeli kupować mieszkanie, to właśnie teraz. – Nie ma co czekać na tańsze oferty

No...
mih / 31.63.148.* / 2013-04-16 21:53
oczywiście że stanieją , cały czas bezrobocie rośnie wiec kto ma kupować ?
doskonały przykład mamy w Hiszpanii mieszkanie za 170 tyś euro w 2007r. teraz kosztuje 70 tyś euro i chętnych brak !!warto poczekać
ron2000 / 77.115.132.* / 2013-04-16 20:53
jeżeli, a wszystko na to wskazuje, kryzys się pogłębi, ale po osiągnięciu dna ceny ruszą powoli do góry. Sam w tej chwili nie kupowałbym mieszkania, lepiej wynająć i poczekać.
ECHECH / 89.74.161.* / 2013-04-16 20:17
"komentarze" ekspertów są czystą groteską, najlepsza jest to:
- Nie ma co czekać na tańsze oferty – mówi Marcin Krasoń z Open Finanse.

PEWNIE, JASNEEE!!! Trzeba być debilem i przepłacić 30% BUhahahaha!!!!!

a drugie smagnięcie w twarz wypoowiedzią ekspercką mamy tutaj:

Większych obniżek nie spodziewa się także Jacek Bielecki, dyrektor zarządzający Polskiego Związku Firm Deweloperskich. - Ważąc wszystkie argumenty skłaniałbym się do wniosku, że ten rok będzie rokiem stabilizacji cen – mówi Bielecki i podaje argumenty. – Z jednej strony duża nadwyżka oferty nad popytem, rosnąca obawa przed zakupami wobec groźby wzrostu bezrobocia czy zaostrzenie polityki kredytowej banków każą zakładać dalsze obniżki cen. Z drugiej strony jednak wiele projektów jest na granicy opłacalności. Wiele firm pod koniec roku obniżało ceny, dostosowując je do Rodziny na Swoim, która wygasła. Czyli raczej stabilizacja – wyjaśnia Jacek Bielecki.


KPINY Z CZYTELNIKA, mało wysublimowane:
- Ceny obecnie na południu EU są poniżej kosztów budowy, bo to normalne prawo rynku, że najpierw wywalono na kasę biedne stado jeleni z kredytami w CHF na 30 lat a teraz cześć developerów padnie bo nie da rady sprzedać mieszkań. Normalne, tylko, że nienormalne że z podatków przedłożono developerom życie.

Ciekawe jaki będzie program Rodzina na swoim jak się za najdalej 8 lat skończy dofinansowanie kredytów do przeszacowanych cenowo mieszkań?

ech.
ananalityk / 81.219.204.* / 2013-04-16 17:45
Jak widać po wpisach forumowiczów już nikt w bajki o rosnących cenach nie wierzy !A w hasełko -KTO TERAZ NIE KUPI ŻYCIE PRZEGRA !!! nikt już nie uwierzy bo Ci co w nie uwierzyli i kupili już życie przegrali !!!Tak wiec spadków cen ciąg dalszy
kasander nemeziczek / 89.171.119.* / 2013-04-16 14:39
Na Ochocie/ Warszawa jest budowane siedem (7) nowych kompleksów bloków: typ blockhaus. Prawie puste od 2 lat stoją 3 duże inwestycję. Zasoby mieszkaniowe z lat 2007 jeszcze niektórym deweloperom nie zeszły. Niech autor artykułu napisze do deweloperów co obecnie budują dlaczego to robią. Dowie się (albo i się nie dowie), że musieli, ponieważ polokowali potężne środki w działkach (pamiętamy przetargi na 300 mln euro szaleńców z Irlandii lub Hiszpanii - dawno upadłych i przejętych). Obecnie jest bardzo prosta sytuacja: nadpodaż na rynku pierwotnym jeśli zejdzie to wskutek częściowo upadłości. Na rynku wtórnym od przyszłego roku demografia zacznie rozdawać karty (od 2014 co roku liczba chętnych na idiotycznie drogie zmniejszy się skutek spadku ludności o 100-150 tys. rocznie (po 2020 spadek populacji może przyśpieszyć do 250 tys. rocznie). Tylko mitoman może wierzyć, że jest w Polsce głód mieszkań. Jest tylko po prostu głód (ok. 5 mln ludzi na granicy ubóstwa) i portfele grup bankowych zbudowane na leszczach na 30 lat. Pośrodku powinni być chętni na nowe mieszkania ale tych na ob rynkach będzie sporu.
pik50 / 89.73.78.* / 2013-04-16 14:36
Eksperci pier...ą te głodne kawałki od jakiś 2 lat.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy