Forum Forum emerytalneOFE

Raport o OFE jeszcze w tym miesiącu

Raport o OFE jeszcze w tym miesiącu

Money.pl / 2013-05-09 10:21
Komentarze do wiadomości: Raport o OFE jeszcze w tym miesiącu.
Wyświetlaj:
dade / 46.186.54.* / 2013-05-09 21:30
przestańmy w końcu dopłacac do krusu.
co roku po 15 mld. to w 4 lata 60 mld złotych!!!!
Panie Rostowski,czy pan jest normalny???
wckw / 78.8.9.* / 2013-05-09 13:09
Ciekawe, tacy specjaliści światowej sławy ekonomiści musieli myśleć o tym przez 10 lat, aby dojść do tego wniosku, przecież to było wiadomo od początku: "Minister Jacek Rostowski mówił jeszcze w kwietniu, że przesunięcie części składki emerytalnej z ZUS-u do Otwartych Funduszy Emerytalnych spowodowało znaczny wzrost długu publicznego i konieczność znalezienia środków na zastąpienie składek, które przedtem szły do ZUS-u."
tańczacy_z_fundami / 83.6.24.* / 2013-05-11 21:21
oczywiście kłamał, ale kto będzie się nad tym zastanawiał...
sylwusia34 / 2013-05-09 13:08
juz wiadomo jaki ten raport bedize mial postac, bedize w nim napisane ze ofe to niewypal i potrzebne jest koniecznie przelanie kasy z ofe na pokrycie dlugow i ludzie ktorzy mieli pieniadze zniknie z nich kasa ;/ przykre ale prawdziwe
bsf / 46.45.103.* / 2013-05-09 11:37
OFE największy przekręt POlitycznych oszustów i ich zakłamanych do cna doradców.
Teraz Tuskowi i jego ferajnie trzęsą się łapska aby sięgnąć PO "żywą" kasę.
bogini_grecka / 2013-05-09 14:59
no i masz racje! to wszystko to co sie tutaj dzieje w polskim rzadzie wola o pomste do nieba ;/ z roku na rok jest coraz gorzej... zle z dnia na dzien jest coraz gorzej i ciezej wszystko ogarnac.... przykre ;/
Nie-emeryt / 77.254.222.* / 2013-05-09 10:21
Kto rozsądny jeszcze wierzy w OFE? Jeśli tylko ma się taką możliwość trzeba (przynajmniej minimalne kwoty) odkładać na własną rękę, bo za te kilkadziesiąt lat zostaniemy z niczym! Od kiedy kupiłem spółkę i prowadzę działalność udało mi się sporo odłożyć, bo chciałbym zapewnić godną przyszłość mojej rodzinie i sobie, a państwo mi w tym nie pomoże.
m54 / 79.186.89.* / 2013-05-09 11:38
Tak głupiego wpisu to dawno nie czytałem odkładać tylko po co? w następnej piramidzie? trzeba być naprawdę porządnym matołem żeby wierzyć że odkładanie w jakiejś mafijnej instytucji przy mafijnych rządach może coś dać
Synapsa_2013 / 77.255.41.* / 2013-05-09 13:50
Tak głupiego wpisu to dawno nie czytałem.
Nie odkładać? A co w zamian mądralo? Trzeba być naprawdę porządnym matołem, żeby wierzyć w możliwość w miarę godziwego życia bez własnego kapitału (oczywiście w różnej postaci).
To jest jedyna realna możliwość i cieszę się, że "Nie-emeryt" prezentuje takie podejście bo czas najwyższy przejrzeć na oczy: ZUS - absolutne minimum, OFE - nieznaczny dodatek, bo co może być z najlepszego nawet inwestowania niecałych 3% dochodów? Tylko własny kapitał może zapewnić dobry byt.
W całym cywilizowanym świecie od kilkudziesięcioleci uczy się małe dzieci podstaw inwestowania. Każdy średnio rozgarnięty wie, że w inwestycjach najważniejszy jest czas, a nie wysokość inwestowanego kapitału. Nawet kilkuletnie bajtle wiedzą, że odłożenie z każdego zarobionego dolara przysłowiowych 10 centów w przyszłości da całkiem niezły kapitał bez znaczącego uszczuplania bieżącego poziomu życia. Oczywiście z Twoją obsesją mafii i piramid trudno to zrobić, ale każda inwestycja wiąże się z ryzykiem. A na to jest prosta rada:
- tylko matoł wkłada wszystkie jajka do jednego koszyka (dywersyfikacja)
- chytry traci dwa razy (wystarczy zysk ponad inflacyjny, ale w rozsądnych granicach i jego realizacja)
I można praktycznie w każdej sytuacji - mając oczywiście przed sobą czas - niewielkim wysiłkiem zgromadzić całkiem spory kapitał.
Ale to trzeba przede wszystkim chcieć, następnie zaplanować i z żelazną konsekwencją realizować.
Natomiast najlepiej własną nieudolność i niewiedzę schować za wszechobecnym spiskiem i zwalić wszystko na "nich" - to takie wygodne, takie polskie ...
antyk78 / 192.138.116.* / 2013-05-09 12:46
od matołów bym innych jednak nie wyzywał, ale warto pamiętać fajne hasło:
"chcesz być bogatym na cmentarzu?"
co z tego, że ktoś zaoszczedził, jak takich osób będzie na tyle mało, że w takim społeczeństwie nie da się żyć? takie osoby właściwie czeka przemoc rozsierdzonego tłumu, który głodny nie będzie miał już nic do stracenia... ot i przyszłość egoistów!

Najnowsze wpisy