Forum Polityka, aktualnościKraj

Raport o stanie OFE. Relacja na żywo

Raport o stanie OFE. Relacja na żywo

Money.pl / 2013-06-26 10:32
Komentarze do wiadomości: Raport o stanie OFE. Relacja na żywo.
Wyświetlaj:
ryszardw / 83.4.239.* / 2013-06-26 21:11
Alexis de Tocqueville (1805–1859) – francuski myśliciel polityczny powiedział:
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy"
Waniek / 2013-06-26 21:01 / Bywalec forum
Mam nie wielkie pieniądze w OFE i ZUS. Do emerytury mam ponad 30 lat, ale zarobiłem tyle że mogę być spokojny o emeryturę pod palmami. Nie potrzebuje tych hucpiarzy pytać co zrobią z moimi pieniędzmi. Osobiście mam dość takiego traktowania i zmuszania mnie do zus.
prezydęt / 83.238.154.* / 2013-06-26 20:51
Bernard+ / 188.117.142.* / 2013-06-26 17:06

Politycy gdybyście nie trwonili naszych podatków i składek na kasty uprzywilejowanych płacowo i emerytalne to nie byłoby trzeba podwyższać wieku emerytalnego ani zaciągać długów które muszą spłacać Ci Polacy, którzy nie maja żadnych przywilejów a muszą najdłużej pracować za dużo mniejsze wynagrodzenia a potem żyć zaledwie kilka lat za dużo niższe emerytury niż Ci smarkaci uprzywilejowani agenci czy zblazowani prokuratorzy.

Jest ogromną niesprawiedliwością i chamstwem Rządu i posłów PO i PSL uchwalenie 11 maja 2012 r. podwyższenia do 67 lat wieku emerytalnego tym Polakom, którzy musieli pracować do 65 roku życia, mimo, że mając lat 60 już przepracowali ponad 42 lata i płacili przez ten czas składki i podatki a równocześnie Rząd zachował przywileje wczesnego przechodzenia w pełni sił na emerytury innym polakom w wieku 35, 40, 50, czy 55 lat, którzy przepracowali zaledwie 15, 25 czy 30 lat i w dodatku wcale nie płacili składek ubezpieczenia emerytalnego albo płacił je za nich budżet państwa, czyli zarówno wynagrodzenia jak i emerytury otrzymują za pieniądze zabierane tym nieuprzywilejowanym, którzy mając 64 lata muszą pracować na zdrowszych i lepiej sytuowanych 40 letnich dziś emerytów z ponadprzeciętnie wysokimi emeryturami. Fuj !!! to ohydna niesprawiedliwość!!!!!

A teraz pozbawia się polaków obiecanego w 1989 roku prawa do dziedziczenia składek w OFE bo widmo bankructwa Polski zaglądnęło w oczy politykierów od PR, którym już nie udaje się ukryć skutków swojej złodziejskiej polityki!

Po owocach już poznajemy kto nieuczciwie sprawował władzę wydając corocznie więcej na przywileje dla siebie i swoich pretorian niż mogli wypracować nieuprzywilejowani Cisi i Pracowici Polacy.
i to by było na tyle / 83.10.55.* / 2013-06-26 22:13
I w tym cytowanym wpisie Bernard'a jest opisane sedno polskich problemów: "obiektywnie słaba władza kupcząca przywilejami dla pretorian majacych zapewnić jej trwanie"
taki tam / 83.6.52.* / 2013-06-26 20:50
Ale jeśli ktoś odkłada w ofe z tym marnym procentem to składki są dziedziczone przez kogoś z rodziny w przypadku śmierci a kto dziedziczy składki z wspaniałego ZUSu? No kto od razu trafiają do czrnej dziury czyli w łapy pana rostowskiego i zatykają nią coraz większy dług.
Czyli reasumując polski emerycie i wszyscy myślący że zus wam da wspierajci PO czynem umierajcie przed terminem
kaka88 / 194.33.72.* / 2013-06-26 20:42
Kiedyś wybrałem już ofe. Dlaczego teraz mam wybiarać drugi raz a jeśli nie wybiorę automatycznie trafię do zuuusuuu???
Wapniak / 2013-06-26 20:03 / Tysiącznik na forum
A odpowiedzialnych za ten b.... brak. Nie ma. Gdzie ta kasa i u kogo?
Władza do dupy / 79.185.180.* / 2013-06-26 20:03
WSZYSTKIE DECYZJE RZĄDÓW DEMOKRATYCZNYCH W POLSCE OKAZAŁY SIĘ ZŁE. I ŻADEN POLITYK NIE ZOSTAŁ POCIĄGNIĘTY DO ODPOWIEDZIALNOŚCI. TERAZ LIKWIDUJĄ TO CO SAMI KIEDYŚ WPROWADZALI. BANKRUCTWO POLSKI NIE OMINIE.
aporue2013 / 83.25.46.* / 2013-06-26 19:53
Tak jak kryzys kiedyś wyniósł do władzy Lenina i Hitlera tak w Polsce objawił się dojściem do władzy PO,partii ze skrajnie lewicowym i antyliberalnym kursie gospodarczym.Jeszcze trochę pracy a doczekamy się powrotu PGR-ów.
zgar / 91.233.199.* / 2013-06-26 19:47
Bardzo dobrze, że wreszcie ktoś przerwie ten złodziejski proceder - chory od zarania.
Niby dlaczego ktoś miałby się nieuczciwie wzbogacać kosztem przyszłego emeryta??
Gdybyśmy mieli prof. potrafiących myśleć, to taki potworek nie powinien powstać.
ja407 / 89.72.173.* / 2013-06-26 19:34
powinni jeszcze dodać 2 propozycje:
4. propozycja każdy odkłada wszystko w ofe, w zusie nic nie zostaje
5. każdy na emeryturę odkłada sam z pominięciem ofe i zusu. dlaczego tak boją się tej dobrowolności? dlaczego nie zagwarantować obywatelom swobody wyboru, czy chcą odkładać na emerturę w ofe lub zusie?
ja chcę mieć konstytucyjnie zagwarantowane prawo niepłacenie składek na emeryturę i niepobierania w zamian emerytury państwowej. sam lepiej zatroszczę się o swoją emeryturę
Zwykły Człowiek, Polak / 194.247.62.* / 2013-06-26 19:01
Wyliczanka Janka:

Janek ma 1000 złotych
i rząd ma 1000 złotych

Janek wpłaca 1000 złotych do OFE
a rząd wkłada 1000 złotych do czarnej dziury.... buuum

Janek ma 0 złotych
OFE ma 1000 złotych
rząd ma 0 złotych

rząd mówi do OFE, dam ci fajną obligację za 1000 złotych, a jak się nie zgodzisz to zabronię Jankowi wpłacać do OFE
OFE mówi ... no dobra

Janek ma 0 złotych
rząd ma 1000 złotych
OFE ma fajną obligacje na 1000 złotych

a rząd wkłada 1000 złotych do czarnej dziury.... buuum

Janek ma 0 złotych
rząd ma 0 złotych
OFE ma fajną obligacje na 1000 złotych

OFE do rządu, daj mi 1000 złotych bo Janek chce je odzyskać
rząd mówi nie mam, ale daj mi tę fajną obligację,
to powiem Jankowi aby się od OFE odczepił
OFE mówi ... no dobra

Janek ma 0 złotych
rząd ma 0 złotych
OFE ma 0 złotych

a czarna dziura?, tam jest tylko KUPA.
bej / 31.182.247.* / 2013-06-26 18:51
na stanowisku ministra finansów / jak i na wielu innych/ nie jest zatrudniony polak. w zadnym cywilizowanym i szanujacym sie kraju funkcji panstwowych nie sprawuja obcy. dalsze funkcjonowanie tego typu fachowcow o niejednokrotnie zmienionych nazwiskach dla powszechnie znanych potrzeb nieuchronnie prowadzi do zguby naszego kraju. jezeli nie chcecie drugiej ziemi obiecanej / patrz film wajdy/ to opamietajcie sie wreszcie. to najwyzszy juz czas. za chwile nie bedzie juz co sprzedawac z polskiej gospodarki jak rowniez nie bedzie co fiskalnie zabierac niewolniczo pracujacym / czytaj w jakich warunkach wg obowiazujacego kodeksu pracy przeforsowanego przez pracodawcow /Ż/i bezrobotnym polakom. przejrzyjcie na oczy i zobaczcie kto u nas ma pieniadze. to nie jest pytanie czy chcecie nastepnych rozbiorow polski. to juz staje sie faktem za przyzwoleniem nieswiadomych swojej przyszlosci ludzi. pokazcie mi panstwo europejskie ktore pozwolilo narzucic sobie dominat obcokrajowcow tak jak to dzieje sie w polsce. prosze wskazac jaki procent w sejmie, senacie, rzadzie i na stanowiskach gminnych kluczowe funkcje sprawuja polacy. reasumujac , kto w polsce sprawuje rzady , w czyim imieniu i dla czyich korzysci?
najwyzszy juz czas aby zapisac w konstytucji naszego kraju zagwarantowanie wladzy ustawodawczej i wykonawczej tylko i wylacznie
dla polakow/. codziennosc pokazuje jak odbiera nam sie godnosc i nabyte prawa. dlatego tez uwaznie wybierajcie swoich przedstawicieli do wszystkich władz panstwowych. stancie sie obywatelami wlasnego panstwa. zadbajcie o przyszlosc swoich dzieci i wnukow. Bej
ciagla manipulacja / 89.71.16.* / 2013-06-26 18:48
Czarny PR wokół OFE to standard. Żadnych siłowych rozwiązań -to obywatele sami (wystrachani) mają przenieść środki do ZUS.
Wszystkie 3 warianty prowadzą do demontażu OFE i idei emerytur kapitałowych. Szkoda, takie postepowanie zawsze prowadzi do ubezwłasnowolnienia obywateli na rzecz aparatu państwowego ... to głowne oczekiwanie polityków, którzy polityke uważają za zawód a nie za służbę.
A w szczegółach: Czy ktoś zapytał na tym forum czym jest ograniczenie inwestowania przez OFE tylko do akcji. To jakiś absurd. To oznacza brak wsród OFE możliwości inwestowania bezpiecznego (jeśli takiego życzyłby sobie uczestnik). Jak zachowa się przeciętny obywatel nie mogąc wybrac bezpiecznego fundusz w OFE? Przeniesie środki do ZUS. Macchiavelli w czystej postaci.
zgar / 91.233.199.* / 2013-06-26 17:44
Każdy kto chce może należeć do OFE i jeszcze tam dopłacać, jego prywatna sprawa, ale nie kosztem pozostałych.

Najnowsze wpisy