Forum TechnologieIT i Telekomunikacja

Raport ONZ o cyfryzacji. Polska gorsza od Malezji

Raport ONZ o cyfryzacji. Polska gorsza od Malezji

Wyświetlaj:
martt / 118.101.1.* / 2012-03-11 17:00
Wlasnie jestem w malezji i musze przyznac, ze kraj jest rozwija sie w bardzo szybkim tepie.
mieczman / 2012-03-07 18:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To jest bantustan i o tym informuję was od lat!!!, żydy trzymają was w kanale ściekowym i o tym kręcą filmy a wy się cieszycie jak nowo odkryte plemiona? Obudżcie się bo ze smrodu to zobaczycie wasze niebo! /żeby chociaż po konopiach?/
Pitowiec / 84.10.1.* / 2012-03-06 14:33
Jak wygląda cyfryzacja w Polsce, można ocenić idąc np. w dniu 5 marca 2012 do jednego z dwóch Urzędów Skarbowych w Częstochowie, przy ul. Tkackej. Gmaszysko wielkie, jak koszary wojskowe. Setki urzędników w tym urzędzie, a nie szlo wejść do głównego holu, bo tłumik ludzi z papierami w ręku tłoczył się w tasiemcowych kolejkach, ubrany ciepło, bo zewnątrz niewielki mrozik. Ludzie spoceni, wnerwieni, czekali na możliwość wręczenia swojego PIT-37 czy coś zbliżonego, nigdy, od 12 lat nie spotkałem takiego tłumu o tej porze miesiąca. Ja tem bym wolal załatwić wszystko [pzrez net, bo jestem dośc biegły. Ale jak zwykle, trzeba coś poinstalować, pouczyc się i masa innych kłopotów ze złożeniem PIT-37 elektronicznie, więć, jak co roku wypełniłem PIT-37 małżeński na formularzach z IPS, wydrukowalem i pojechałem złozyć, za pokwitowaniem i jednocześnie sprawdzeniem przez urzędnika skarbówki, jak co roku. Ale w tym roku makabra, widaccoraz więcej ludzi robi tak jak ja, robilem, a niewielu składa tego pita w Necie, bo to droga przez mękę, jak na razie i niepewna. Nie pocilem sie w tym tłumie wrzuciłem pit-37 do skrzynki podawczej w US i do domu. ZUS i tak nas rozliczył z podatku, a złozony PIT małżęński zapewnia kilkadziesią zł zwrotu nadplaty z tyt. ulgi Internetowej i darowizny religijnej. Większośc emerytów i rencistów ma podobny PIT-37, nie pracują i nie prowadzą dzial. gosp.Dlazcego jeszcze nie ma kalkulatora podatkowego na stronach Urzędowych, taki automat PIUT-37 dla emeryta i rencisty i poobne. Przecież USma moje dane podatkowe z ZSUS, całe rozliczenie. Podobnie żony. Gdyby klinął na swoje konto Internetowe w US,powinien wyświetlić ki sie mój PIT-37 z wypałnionymi juz rubrykami, wg aktualnego PI-40 z ZUS. Wystarczy dopisać w okienkach moje darowizny i kwotę ulgi internetowej i samograj powinien wyświetlić efekt - nadplatę do zwrotu, kliknij OK i koniec zabawy. Dostęp dom konta Internetowego podatkowego powinien byc analogiczny jak do banku czy UPC, a każdorazowo weryfikowany, przy logowaniu np. kwotami kontrpolnymi z PIT za poiprzeni rok, i tyle. Ponoć były pomysły, są chyba w opracowaniu, aby to urzędnicy za nas nas rozliczali, bo i tak mają większość danych, wystarczy nasze oświadczenie o dodatkacvh do rozliczenia, np. darowizny i ulgi Internetowe, które i tak moga urzędnicy sprawdzić poprzez kontakt elektroniczny z Operatorami kablowymi i komunikacyjnymi, bankami - przelewy darowizn., Wystarczy odp. zmodyfikowac pzrepisy, np. przelewy z darowznami do odl. w ulgach, są każdorazowo automatycznie udostępniane macierzystemu US, podbnie faktury opreratora za dostę do Internetu, automatycznie przekazywana kopia do wlaścoiwego US. EWtedy obywatel mialby sppokój, aurzędy i tak nas śledza kidy tylkochć, operatorzy i tak nas podsłuchuja i nagrywaja dla potrzeb spoec slużb RP. Podobnie banki maja obowiązek udost.dane na żadanie prokuratury, sadu UKS, wić po co ta lip[na zabawa w ochrone prywatności w tych podatkowych kwestiach? Sorry za literówki, ale śpiesze sie ni niwe chce mi sie korygować, sens i tak jest zachowany.
Antek 01 / 2012-03-06 15:02 / Bywalec forum
No i pięknie!! Przynajmniej tutaj jesteśmy w czołówce...zapewne nasi posłowie i tak będą zadowoleni że jesteśmy bardziej rozwinięci niż na przykład Somalia.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-03-06 13:09
Niewazne to!! Grunt ze Kaczynski nie rzadzi! I tylko o tym macie pamietac POsrancy. Bo gdyby rzadzil to moglby kilku gostkow do p****** za ta sytuacje posadzic. Jaki to bylby wtedy faszyzm, o rany!! Jak POmedia by wyly!! Paski na waszych telewizorach paliłyby sie zywym ogniem zapewne.
A tak - wysilki finansowe są, a benefijanci tych wysilkow , takie Mire i Zdzichy moga sobie w spokoju i na luzie swoje lodziki robic ... A o to przeciez chodzilo w 2007.
(@) / 89.79.218.* / 2012-03-06 12:52
Złodzieje od sprzedawania dostępu do internetu, muszą zarobić miliony na polaczkach, więc co ich obchodzi jakaś cyfryzacja ?
a co ma / 79.190.40.* / 2012-03-06 12:51
Boni ty to masz szczęście trafiła ci się na czasie: afera solna, katastrofa kolejowa. A to, że twoja praca nad cyfryzacją jest poniżej krytyki przejdzie bez echa. A tak a'propos to ile ty zarabiasz? i jak wysokie masz ustalone premie za to,że będziemy w czołówce krajów afrykańskich pod względem cyfryzacji?
pepeK / 83.3.90.* / 2012-03-06 12:48
"Raport ONZ o cyfryzacji. Polska gorsza od Malezji"- znaczy świetny pretekst do wpompowania kolegom króliczka łatwej kabony. Grubej, oj grubej.
Sprzęt, szkolenia, serwis, ogólnokrajowy, hipernowocześnie.
Etaty dla informatyków żeby odciążyć biurwy od parzenia kawy.
Zielono-Cyfrowa Wyspa już na horyzoncie.

Gdyby to był normalny kraj to do obsługi województwa wystarczyłby Ex... przepraszam, LibreOffice!
(@) / 89.79.218.* / 2012-03-06 12:59

do obsługi województwa wystarczyłby Ex.

W Anglii wszystko sprawy załatwia się po przez internet, dlaczego więc w Polsce komuniści, blokują rozwój cyfryzacji w Polsce ? Gdzie jest prezydent, premier, sejm, senat.. ? za co oni w ogóle biorą pieniądze ?........co za bagno !
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-03-06 13:18
przypominam że mamy sądy internetowe i pity przez neta
pomo dore / 2012-03-06 14:30 / Tysiącznik na forum
czyli nie masz nic do zarzucenia rządowi? zrobił co mógł?

Najnowsze wpisy