Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Raport PKP. Straty sięgają prawie 600 milionów złotych

Raport PKP. Straty sięgają prawie 600 milionów złotych

Wyświetlaj:
bsf / 87.205.164.* / 2012-09-27 15:52
Tak wyglada zarządzanie majatkiem przez partaczy POlitologów i flejtuchów POlitycznych.
MCHZR / 78.8.158.* / 2012-09-27 15:19
jego (i jego towarzyszy z PO) SZEROKIE TORY?
to_ja / 89.174.58.* / 2012-09-27 14:27
przylaczam sie do gratualcji dla autorow wyniku
oraz tworcow zmian w transporcie,
wierze w was dalej
Gapa12 / 2012-09-27 15:19 / Bywalec forum
Ja naprawdę tego w ogóle nie czaje....były podwyżki biletów, zlikwiodwano parę linii... ludzie podrużują w bydlęcych warunkach i oni jeszcze zaliczają straty?! Jak to możliwe?!
FirezeuG / 2012-09-27 14:02 / Tysiącznik na forum
No wynik tylko do pogratulowania. Jeszcze kilka lat i będziemy mieli straty większe niż cały budżet państwa.
małyMotyl / 2012-09-27 14:27 / Bywalec forum
jak to się dzieje? że PKP dostaje kasę od Unii ale ich nie wykorzystują i muszą zwracać, a jednocześnie odnotowują gigantyczne straty?
pajchiw / 2012-09-27 15:32 / Tysiącznik na forum
No to akurat proste.
Zobacz ile zwolnili ludzi, a ile zatrudniają.
Przejedź się pociągiem i na chłopski rozum - nie trzeba być specem od sprzedaży - dlaczego nie chcesz powtórzyć tego doświadczenia.
No ale krótko:
1. Kompletne oderwanie od realiów rynkowych osób podejmujących decyzje - nikt ich nie zmusza do niczego, bo to pracodawca państwowy.
2. System typu "nic się nie da zrobić", który gwarantuje, ze prezesi i dyrektorzy otrzymają swoje wynagrodzenia nie ruszając ani ręką, ani głową - pełny komfort dla starych pająków.
3. Strategie polegające na ratowaniu układu, zamiast na jego zmianie - wszelkie zmiany dotyczą jedynie pasażerów (i tylko oni ponoszą ich koszty), PKP się NIE ZMIENIA.
4. Sam bilans warto by było zobaczyć - jeśli to prawda co piszą o odpisach amortyzacyjnych itp. to nie jest źle. Kwestia jak duże są to pozycje - czy naprawdę rzutujące na wynik. Spotkałem się już taką manipulacją, że nieistotne dane zostają wyolbrzymione, żeby wykorzystać nieznajomość tematu słuchaczy...

Najnowsze wpisy