Forum Polityka, aktualnościKraj

Raport zespołu Macierewicza pod ostrą krytyką

Raport zespołu Macierewicza pod ostrą krytyką

Wyświetlaj:
alfons13 / 83.14.87.* / 2013-04-13 22:33
KOMPROMITACJI cd,pt "gałęzie wpadły do silnikia" - skąd Tusk wziął takiego eksperta jak p.Losek?
fabiosek / 2013-04-11 10:46
gdzie on niby ma te trzy osoby co przezyly, to kompletna bzdura co on mowi, a jak juz mowi to niech poprze to faktami
@@@ / 89.68.109.* / 2013-04-11 12:46

niech poprze to faktami

Przeczytaj raport to sie dowiesz.
m-53 / 95.49.162.* / 2013-04-11 00:55

trzeba uściślić, o jakie elementy chodzi.


podczas pierwszych kontaktów samolotu z drzewami - jeszcze przed uderzeniem skrzydłem w brzozę - mogły odpaść od maszyny nieduże kawałki metalu.

Co znaczy "mogły odpaść".
Jasno z tego wynika, że są to dzisiejsze domniemania. Przecież te fragmenty powinny być dawno zidentyfikowane i opisane.
@@@ / 89.68.109.* / 2013-04-11 12:49

dzisiejsze domniemania

Pierwsze kawalki odpadaly od TUtki kiedy byla jeszcze 40m nad ziemia. Ciekawe jakie drzewa maja wysokasc 40m zeby samolot mogl o nie zachaczyc?
.prorok. / 81.190.61.* / 2013-04-10 22:23
Za 10 lat kolejny specjalista wykryje , ,że tuż przed tragedią w pobliżu przelatywał SU-29 ...
@@@ / 89.68.109.* / 2013-04-10 22:23

Prof. Artymowicz, który dokonał analizy ścieżki dźwiękowej

Czy nikt nie widzi absurdalnosci tego zdania?
Astrofizyk stal sie ekspertem rzadowym od analizy zapisow na tasmach magnetycznych.
JanuszPOlikot / 2013-04-10 22:27 / Tysiącznik na forum
Może niedługo zatrudnią astrologa..?...Bo ten fizyk to ma licencję POczątkującego pilota. Więc jak on może oceniać pracę zawodowych pilotów..?

W tej PO to widocznie wszyscy tacy fachowcy.....Fryzjerzy zarządzają stadionami...Pani pianistka stoi na czele PCNiG...POlitolog zarządza infrastrukturą.....Filozof jest ministrem sprawiedliwości....itp..itd...
ździcho kuźwiak / 62.244.153.* / 2013-04-10 22:49

Może niedługo zatrudnią astrologa..?

Nie lepiej Ciebie? Przecież tu w Money to juz dałeś sie poznac i jako astrolog i jako fizyk, elektronik, mechanik, astrofizyk, balistyk, chemik, literat, historyk, ekonomista, filozof, politolog, matematyk, seksuolog, antropolog, strateg wojskowy i ogólnie da Vinci. Czemuż to jesteś azż tak niedoceniany? Ja bym miał żal i poczucie krzywdy na Twoim miejscu.
rtyryryrry / 89.70.214.* / 2013-04-11 13:24

Przecież tu w Money to juz dałeś sie poznac

Z takimi zdolnościami prześmiewcy zatrudnij się w kabarecie to Pośmiejemy się z Ciebie.
JanuszPOlikot / 2013-04-10 22:56 / Tysiącznik na forum
Automatyczna sekretarka..:):):)

Już ci raz powiedziałem że jak chcesz merytorycznie technicznie dyskutować to zaczynaj teraz....Skoro masz niewiele do powiedzenia to daj sobie spokój bo widzę że jesteś laikiem w sprawach technicznych więc się nie ośmieszaj....
Ryszard Wasik / 83.29.37.* / 2013-04-10 22:03
panie Lasek, spojrz pan w przeszłosc i zobacz co wygadywali o opini Mackiewicza odnośnie Katynia.
A sprawa smolenska moze byc podobna>. Ma pan szanse zostac .......... Rzeczypospolitej.
JanuszPOlikot / 2013-04-10 22:02 / Tysiącznik na forum
Lasek ty nie możesz tego zrozumieć że jakby Tupolew ściął brzozę skrzydłem na wysokości ok 6m to by musiał w tym miejscu zaryć wypuszczonym podwoziem o grunt.....? Jaka jest odległość nasady płatów skrzydeł od POdwozia w tupolewie..?

Jak sam widzisz inne drzewa rosnące obok sławetnej brzozy będące na trasie lotu nie zostały tknięte mimo że były wyższe...

Jedynie tak dziwne ścięcie selektywne brzozy można wytłumaczyć tym że samolot leciał w przechyle bocznym i tym pochylonym skrzydłem ściął drzewo......Tylko POzostaje pytanie
dlaczego samolot podchodzący do lądowania dolatywał do brzozy nie wypoziomowany...Co spowodowało że stracił PRZED DOLATYWANIEM do brzozy swoją balistykę....Chyba Lasek nie wierzysz że piloci nie wiedzieli że samolot na wysokości kilkudziesięciu metrów nad ziemią musi być w locie wyrównanym..?

Tradycyjnie POzdrawiam ..:):):)
ździcho kuźwiak / 62.244.153.* / 2013-04-10 22:06

Co spowodowało że stracił PRZED DOLATYWANIEM do brzozy swoją balistykę.

No właśnie, co? Wyłącznie tuskowska bomba i nic innego nie mogło to byc?
JanuszPOlikot / 2013-04-10 22:11 / Tysiącznik na forum
I co jeszcze POwiesz "miszczu"..?..:):):) Co nie POtrafisz poprawnie napisać swojego nicka/imienia
ździcho kuźwiak / 62.244.153.* / 2013-04-10 22:17
Właśnie. Albo jesteś automatyczną sekretarką, albo bezmyślnym tępakiem, co tylko kopiuje i wkleja. Gdyby było inaczej, to zorientowałbyś sie juz dawno, że i brzoza i trotyl są równie śmiechu warte. Ta brzoza była połamana zanim jeszcze tutka wystartowała z Okęcia, a na zdjęcie satelitarne na którym widnieją trzy (pożal się boże) "wybuchy" to tylko tłuk da sie nabrac (albo automatyczna sekretarka). Angażuj się dalej. Powodzenia.
JanuszPOlikot / 2013-04-10 22:24 / Tysiącznik na forum
No widzę po stwierdzeniach typu "automatyczna sekretarka" że kolego nie masz pojęcia o informatyce albo elektronice ,mechanice itp.
Więc pytam dlaczego zabierasz głos w dyskusjach skoro nie masz pojęcia o zagadnieniach technicznych...?
Jak chcesz to możemy podyskutować na te tematy...Tylko proszę o merytorykę....Bo na razie się ośmieszasz
ździcho kuźwiak / 62.244.153.* / 2013-04-10 22:30

że kolego nie masz pojęcia o informatyce albo elektronice ,mechanice itp.

Ty też nie masz. Kopiujesz i wklejasz. I nie "kolego". Nie pozwalaj sobie. Nie jestesmy kolegami. Merytorycznie? Skoro był przechylony o 90 stopni, gdy zahaczał o brzozę, to czemu nie zahaczył o następne drzewa później, które były wyższe? Wyrównał czyżby? A co do tego zdjęcia satelitarnego - jest tak wiarygodne jak, powiedzmy, całun turyński. Zresztą po co ja się produkuję...
@@@ / 89.68.109.* / 2013-04-10 23:03

Skoro był przechylony o 90 stopni, gdy zahaczał o brzozę

Czlowieku przestan sie kompromitowac.
Samolot kiedy podobno uderzal w ta brzoze lecial lotem poziomym i dopiero pozniej podobno zaczal sie obracac.
Przestan juz tu pisac bo z kazdym slowem robisz z siebie intelektualnego capa.
ździcho kuźwiak / 62.244.153.* / 2013-04-10 23:21

Samolot kiedy podobno uderzal w ta brzoze lecial lotem poziomym

W jaką brzozę do cholery? W brzozę to już od dawna przedszkolaki nie wierzą. Poza tym dałem ci już nie raz do zrozumienia gdzie cię mam, więc daruj sobie odpisywanie.
@@@ / 89.68.109.* / 2013-04-10 23:31

daruj sobie odpisywanie

Jak przestaniesz klamac to sobie daruje.

Brzoza jest nadal oficjalna wersja rzadowa.
Czyzbys sugerowal ze raport Millera to bzdura?
Kiedy zminiles zdanie?
ździcho kuźwiak / 62.244.153.* / 2013-04-11 00:06

Czyzbys sugerowal ze raport Millera to bzdura?

Oczywiście. W kwestii brzozy, odczytów TAWS i paru innych rzeczy.
Kiedy zminiles zdanie?

Nigdy. Zawsze uważałem, ze raport Millera zawiera wiele nieścisłosci. Podobnie jak raport Macierewicza.[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###
JanuszPOlikot / 2013-04-10 22:44 / Tysiącznik na forum
PO pierwsze to raczej ty może nie wklejasz ale z pewnością POwielasz głuPOty....PO drugie gdyby samolot był obrócony o 90 % to dawno bu stracił skrzydło bo rozstaw skrzydeł jest większy niż owe 6m.....PO trzecie widzę że nic nie zrozumiałeś z opisu który wyżej zamieściłem...Własnie może mi wytłumaczysz dlaczego inne sąsiednie brzozy nie zostały wycięte...Jedyny przypadek to dolot do drzewa w pochylonej POzycji...Ale wtedy wysokościomierz radiowy pokaże niewłaściwą wysokośc bo pomiar odległości gruntu jest wykonywany pod kątem i fala odbita zgodnie z prawami optyki nie wraca do anteny radaru wysokościomierza ale odbija się zgodnie z kątem padania w przeciwną stronę....Nie wiem czy cokolwiek zrozumiałeś z tego co napisałem ....Mam nadzieją że masz wykształcenie techniczne a nie "gastronomiczne"
ździcho kuźwiak / 62.244.153.* / 2013-04-10 23:05

bo rozstaw skrzydeł jest większy niż owe 6m.

Toż o tym mówię. Brzoza była już "załatwiona" zanim jeszcze tutka do niej doleciała.
Własnie może mi wytłumaczysz dlaczego inne sąsiednie brzozy nie zostały wycięte

Wytłumaczyłem w poprzednim wpisie. Nie czytałeś. Leciał znacznie wyżej niż podaje raoprt Millera
wtedy wysokościomierz radiowy pokaże niewłaściwą wysokośc bo pomiar odległości gruntu jest wykonywany pod kątem i fala odbita zgodnie z prawami optyki nie wraca do anteny radaru wysokościomierza ale odbija się zgodnie z kątem padania w przeciwną stronę.

Wiem. Tu nie trzeba miec wykształcenia technicznego. Wystarczy odrobina wyobraźni. Wysokościomierz w maszynie obróconej pod katem odczyta z rykoszetu. Tyle, ze to się nijak do 3 (słownie trzech) jednocześnie eksplozji nie ma. Obrót o 180 zanim "glebnął" nie mógł nastapic wskutek eksplozji. Jak już coś wybuchło, to tylko wtedy, gdy uderzył o ziemię i nie inaczej.
Mam nadzieją że masz wykształcenie techniczne a nie "gastronomiczne"

No to wyobraź sobie, ze jestem kucharzem właśnie.
JanuszPOlikot / 2013-04-10 23:35 / Tysiącznik na forum
I tak to właśnie wygląda jak kucharze wypowiadają się na tematy techniczne wypisując głupoty typu "odczyt z rykoszetu"...Znajomośc propagacji fal radiowych się kłania....Samolot nie "glebnął" odwrócony o 180 %....Odwrócony był kadłub....Kokpit i część ogonowa były w normalnej pozycji(kołami w dół). Swiadczy to o tym że samolot rozpadł się w powiertrzu. Samolot nie spadł na ziemię w całości bo wtedy na grząskim terenie powstał by krater po upadku 80 tonowego obiektu w całości..Krateru nie było.
Jak masz jakieś problemy to pytaj bo widzę że nie masz rzetelnych informacji..
ździcho kuźwiak / 62.244.153.* / 2013-04-11 00:21

I tak to właśnie wygląda jak kucharze wypowiadają się na tematy techniczne

Co za róznica, czy wypowiada sie zwykly kucharz, czy zwykły klepacz w klawiaturę Janusz POlikot? Żadna. Obaj coś tam liznęli z inforynsztoka. Niestety tylko jeden z nich ma dystans.
Odwrócony był kadłub....Kokpit i część ogonowa były w normalnej pozycji(kołami w dół).

Normalka. Pieprznął w całosci odwrocony kołami do góry, po czym kokpit i ogon odpadły i odwróciły się o 180. Niemożliwe?
powstał by krater

Nie. Krater powstałby, gdyby obiekt uderzył pionowo w dół.
Krateru nie było.

Bo samolot sunął po ziemi a nie pikował. Puszczałeś kiedykolwiek kaczki kamykiem na wodzie? Spróbuj i nie wymądrzaj się więcej o fizyce, bo jesteś zwykłym kopistą wklejaczem klawiaturoklepaczem i nikim więcej.
Jak masz jakieś problemy to pytaj

W sprawie czy popierac pisdzielców nie mam żadnych pytań a pozostałym pytaniom nie sprostasz.
@@@ / 89.68.109.* / 2013-04-11 00:49

Nie. Krater powstałby, gdyby obiekt uderzył pionowo w dół.

Czlowieku zajmij sie gotowaniem a nie komentowaniem zdarzen fizycznych. Nie masz o tym zielonego pojecia.
likomol / 94.42.38.* / 2013-04-10 21:48
WYSTARCZY MI TO CO WIDZIAŁEM W FILMIE PANI GARGAS... JAK WY MOŻECIE MÓWIĆ COŚ O RAPORCIE MACIAREWICZA??
WYSTARCZY, ŻE WIDZIAŁEM JAK DOCHODZIŁA DO PRAWDY KOMISJA MILERA - ŻENADA...

PREMIER UCIEKA Z KRAJU W TAKI DZIEŃ??

PREMIER MÓWI O POJEDNANIU - A CO Z PRAWDĄ PANIE PREMIERZE??
ździcho kuźwiak / 62.244.153.* / 2013-04-10 21:57

YSTARCZY MI TO CO WIDZIAŁEM W FILMIE PANI GARGAS.

A widziałeś w tym filmie zdjęcie satelitarne na którym widac 3 (słownie trzy) "wybuchy"? Wynika z tej fotki, że wszystkie 3 (słownie trzy) w jednej sekundzie. To nie żenada?
JanuszPOlikot / 2013-04-10 22:58 / Tysiącznik na forum
Satelity z pewnością stosują lampę błyskową aby skrócić czas ekspozycji..:):):)
Załosne...żałosne....:):):)
JanuszPOlikot / 2013-04-10 22:09 / Tysiącznik na forum
No to widocznie nie wiesz że z satelity stosuje się wydłużony czas migawki....:):):) Jedna sekunda to naprawdę wiele..:):): Żeby uchwycić oba zjawiska równocześnie na jednym zdjęciu...
:):):)
ździcho kuźwiak / 62.244.153.* / 2013-04-10 23:12

No to widocznie nie wiesz że z satelity stosuje się wydłużony czas migawki

Wiem. Wiem też, że takie zdjecie można sobie potem obrobic zwykłym Paintem i wkleic sobie tyle takich eksplozji ile się żywnie podoba, np z osiem.
JanuszPOlikot / 2013-04-10 23:39 / Tysiącznik na forum
Tak jak zrobił Lasek ukrywając TAWS 38 który nie pasował do jego koncepcji trajektorii lotu samolotu..?
ździcho kuźwiak / 62.244.153.* / 2013-04-11 00:26
Lasek to inny temat. Też kuglarz jak Macierewicz. Nie można to było poprosic o film (movie) a nie nieruchome photo? Wtedy wszystko byłoby jasne z czasem naświetlenia i ewentualnymi retuszami. Ale Antoś wolał pościemniac fotką. Mohery sie nie zorientują przecież. Będą się modlic do tego zdjęcia jak do całunu turyńskiego.
Pietrzak / 159.245.16.* / 2013-04-10 21:05
Mamy niby wolną Polskę no i państwo prawa
Jest zapewne jakiś postęp i spora poprawa
Fura, rura i komóra, fiołki w toalecie
Kostka Bauma na podwórach pod dywanem śmiecie
Więc dlaczego jak wieść niesie pyta ludzi wielu
Rzygać chce sie, rzygać chce sie tak jak w PRLu.
bsf / 159.205.236.* / 2013-04-10 20:16
kłamstw obłudy i amatorszczyzny nie da się obronić i tyle panie Lasek.
Trzy długie lata nikt z tych tzw. eXpertów nie wiedział ile metrów ma "pancerna brzoza" a co mówić o zdewastowanym i wyszorowanym wraku TU 154M szkoda słów dla tego gatunku ludzi..
dedalek / 178.235.211.* / 2013-04-10 20:21
chorzy, chorzy, chorzy... :)
JanuszPOlikot / 2013-04-10 23:02 / Tysiącznik na forum
Widzę że niektórzy się POchorowali na tym forum..:):):)
dgen / 2013-04-10 19:54 / Tysiącznik na forum
strona rządowa nie chciała być gorsza i przeciwko specjalistom z usa, australii, rpa, kanady oraz prawie stu naukowcom z Polski uczestniczącym w zespole macierewicza rzuciła do walki "swojego" naukowca - problem w tym, że ten profesor specjalizuje sie w astrofizyce, czyli w zagadnieniach dotyczących ciał astronomicznych. z tego co wiem tupolew był statkiem powietrznym, no chyba, że komisja millera wiedziała cos więcej na ten temat
bolesław1 / 78.88.214.* / 2013-04-10 19:52
Ciekawe ile zapłacili temu całemu artymowiczowi za tę całą ekspertyzę ? Okazuje się że ten profesor to nie tylko astrofizyk i pilot ale też specjalista od dzwięków , otóż sporaądził ekspertyzę dzwiękową taśmy z czarnych skrzynek i orzekł autorytatywnie że to gałęzie itd. To po co dawać te taśmy do instytutu w krakowie , by je tam z mozołem badać , lepiej od razu wysłać do tego całego geniusza , on zaraz wszystko udowodni ,zgodnie z wersją tuska . Ciekawe jest że np. eksperci macierewicza jak prof. binienda czy nowaczyk mimo że swoje teorie potwirdzają badaniami naukowymi , państwo polskie usiłuje zrobić z nich oszołomów. Natomiast jak znalazł się magik potwierdzający wersję tuska, od razu przyjmuje się te jego objawienia . Wtedy będzie rzetelne śledztwo jak jedni eksperci usiądą z drugimi i będą weryfikować wszystkie wersje , a nie tak jak do tej pory tusk ze swoimi mediami robią z macierewicza umysłowo chorego , co zresztą nie jest nowością , bo podobne praktyki stosowano w prl.
rembert2 / 2013-04-10 19:41 / Tysiącznik na forum
Prawde mowiac mamj uz dosc zarowno Macierewicza jak i ekspertow Donalda ktorzy uprawiaja rzadowa propagande za pieniadze podatnikow-Donald badz mezczyzna -po prostu odejdz
JanuszPOlikot / 2013-04-10 19:33 / Tysiącznik na forum
Lasek ile metrów w końcu ma ta brzoza...? Chyba 3 lata to dosyć długo aby ją POmierzyć...:):):)

Najnowsze wpisy