Forum Forum finansoweKredyty

Rata w Ge Money - BPH

Rata w Ge Money - BPH

lukkass / 2010-02-04 19:06
Witam mam takie pytanie, brałem sprzęt na raty w Ge money-BPH i dostałem oczywiscie tez karte kredytowa której nie uzywam wcale i nie aktywowałem, spłacam raty tylko poprostu co miesiąc. Termin w umowie mam do 6 dnia każdego miesiaca. Kiedy najwcześniej moge spłacać raty, bo dużo osób spłaca za predko i potraktowane jest jako nadpłate a nie spłąte bieżacej raty. Więc czy moge spłacać np 1 dnia każdego miesiąca czy za szybko? Bo ktoś napisał, że nie można przed ani po okresie rozliczeniowym wpłacać bo jest kara 45 zł...druczek do wpłaty dostaje zawsze tak między 20 -24 dnia miesiąca.. a ktoś napisał, ze już można ratę wpłacacć po otrzymaniu właśnie tego druku do wpłaty raty , więc jak to z tym jest, proszę o porady.
1cosmo / 89.75.198.* / 2010-02-04 20:30
Zależy od tego co masz w umowie i co jest w TOiP danego banku, tam bym szukał odpowiedzi na Twoim miejscu. Zasada jest taka, że możesz nadpłacać kredyt i nikt Ci tego nie zabroni oraz do 80 000 PLN nie powinieneś ponosić kosztów takiego posunięcia. Prawda jest taka, że banki często starają się pomijać ten zapis (zazwyczaj niezgodnie z prawem), czy życzą sobie uciążliwego informowania o fakcie nadpłaty, chyba że masz konto bilansujące albo standardowy debet.

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: