Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rating Polski. Agencja Moody's utrzymuje ocenę, ale perspektywa negatywna

Rating Polski. Agencja Moody's utrzymuje ocenę, ale perspektywa negatywna

Wyświetlaj:
bvcbX / 46.171.203.* / 2016-05-14 08:17
O proszę jak nas oczernialo PO ..a mowili że tak nam dobże idzie !
waldo63 / 46.112.29.* / 2016-05-14 08:13
Wybaczcie, ale nie mogę spokojnie czytać nagłówków artykułów, ale także komentarzy większości pismaków (prawdziwi dziennikarze nich mi wybaczą). "Zapadł wyrok", "ostrzeżenie dla rządu" - co to jest?! To są komentarze polskich dziennikarzy?W jakie pozycją lokują się piszący te słowa? "Odetchnęliśmy z ulgą, bo skompromitowane podczas kryzysu tzw. agencje ratingowe łaskawie, nieznacznie obniżyły naszą ocenę" Uffff...co za ulga, ale uważajmy, bo może jeszcze.." Śmiechu warte! Kto na świecie, poza oczywiście durnymi, neoliberalnymi, polskimi politykami i cześcią mediów, kieruje się ratingami?! Obudźcie się! Biznes nie tak działa. Biznes idzie tam, gdzie może zarobić i w nosie ma TK, ustawę medialną, a nawet los polskich oddziałów zachodnich banków! Gdyby tego rodzaju kwestie miały jakiekolwiek znaczenie, to nikt, powtarzam nikt nie inwestowałby w Chinach,w rejonie Zatoki Perskiej itd. Agencje ratingowe, to skompromitowane, "zbrojne ramie" banków, które próbują wywierać presje na rządy suwerennych państw i nic więcej ...Kochani, największy napływ inwestycji zagranicznych do Polski miał miejsce, gdy mieliśmy rating znacznie niższy niż obecne, a było to w pod koniec lat 90 tych. Przestańcie więc, pitolić drodzy "dziennikarze", bo chyba wam się role poprały
Polak szary / 91.206.211.* / 2016-05-14 08:08
Agencja Moody's,...prezesi tej agencji powinni zostać zlikwidowani jako twór terrorystyczny atakujący Polskę i obyateli..
Toffe , Canada / 67.175.90.* / 2016-05-14 08:14
polska pozyczyla od nich pieniadze , oni sie martwia czy wogole je kiedykolwiek dostana spowrotem , i powinni byc zlikwidowani bo pozyczyli Polsce jak ich poprosila .......

....ok , nie mam wiecej pytan , mysle ze nadajesz sie do prokuratury jako zastepca Ziobry
bodo / 178.252.34.* / 2016-05-14 08:20
Agencja raingowa pozyczyła nam pieniądze ?? synku idz wypasać krowy
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-05-14 08:07
A Co Przyniesie audyt ? Znikną zadłużenia niegospodarność? Trzeba ich będzie zamknąć ,przygotowani są na to może.Ale są dla nich więzienia przygotowane o wysokim standarcie na wasz koszt.Kasa i tak napływać im będzie
Pawel_28 / 195.242.176.* / 2016-05-14 08:05
A juz bank europejski zwieksza perspektywe wzrostu PKB Polski z 3,2% na 3,6% ... morawiecki mowil, ze bedzie 3,8%... a wszyscy sie smiali... zobaczymy kto sie zna na finansach i gospodarce..
Toffe , Canada / 67.175.90.* / 2016-05-14 08:10
Wiesz co to negatywna perspektywa na inwestowanie w Polska gospodarke ?
Bo rating jest A2 negatywny .
To znaczy trzymaj sie jak najdalej bo nie wyciagniesz swoich zainwestowanych pieniedzy.
bnvh / 37.249.99.* / 2016-05-14 08:04
Czyli to agencja decyduje czy pomagać biednym w naszym kraju i kiedy mamy przejść na emeryturę. Widać, że nie mają się czego czepiać to znajdują sobie problemy. Widać także związek wyjaśnień agencji z tym przeciwko czemu protestuje PO i Nowoczesna (nie pomagać rodzinom, nie skracać wieku emerytalnego, nie obkładać banków i sklepów wielkopowieszchniowych podatkami takimi jakie obłożone są na zachodzie)
ken488 / 89.230.50.* / 2016-05-14 08:22
Na tak zadane pytanie odpowiem ,że w znacznym stopniu . Otóż chodzi o to ,ze aby dawać trzeba to wypracować a nie pożyczać ( obligacje ) . Przecież przez te perspektywy nikt do niczego Polski nie zmusza ani nic nie zabrania to są informacje do inwestorów . To jest zwykła ocena i prognozy . A ,że ważna no coż każda ocena negatywna jest nieprzyjemna . Tak teściowej jak i żony .
Toffe , Canada / 67.175.90.* / 2016-05-14 08:04
jak dolar zejdzie do 7.00 zl to stawiam wszystkim po piwie

a moim kolegom z PISu po dwie rundki bo oni najbardziej nad tym projektem pracowali
inny cynik / 83.22.3.* / 2016-05-14 08:03
No i co, pajace? Pozostawiła na nie zmienionym poziomie i to jest REAL, jednak nie chcieli się ośmieszyć. A zabawy erystyczne typu ... perspektywa negatywna to takie pogrożenie palcem z powodu bezsilności na zmiany w Polsce po których zagraniczny kapitał mniej będzie łupił Polaków.
nobilis / 83.6.253.* / 2016-05-14 08:01
niech się odpiermiczą od POLSKI i naszego RZĄDU,-chcą utrzymać to co usiłują od ludzi wyłudzić frankowiczów dalej doić,a banki bezkarnie sobie prowadzić biznes i zyski transferować do raju podatkowego -biznesmeni też , a prosty Kowalski płaci podatki i utrzymuje biznesktóry ma wieczne roszczenia a to ulgi podatkowe lub pracownicze .
WHim / 89.229.13.* / 2016-05-14 08:15
porażające - jak można byc tak ciasnym umysłowo " wyłudzić od frankowiczów " a co oni dziećmi byli jak braki kredyty? a może byli na wojnie w tym czasie i banki podrobiły ich podpisy? Prosty Kowalski niechce płacić podatków tylko nie ma wyjścia a tym bardziej nie chce płacić Zusu a co do otrzymywania biznesu to od razu widać że nigdy nawet nie spróbowałeś być na swoim i mieć swój biznes . Ja kiedyś obiecałam sobie że nie będę u nikogo pracowała i jestem konsekwentna nie narzekam ciężko pracuje wychodzę rano wracam wieczorem - kredyt w frankach spłacam nie protestuje i nie chce żeby mi ktoś pomagał w jego spłacie .. ..................... ale niech mi nie przeszkadzają a rząd jest od tego żeby zapewnić stabilizację prawno-finansową - podatkową- poprzedni miał to w d.... i obecny też ba nawet zaczynam mieć poczucie ze wstając rano mogą być codzień w nowej rzeczywistości trochę surrealistyczne . Miłego dnia
Rysio512 / 50.166.24.* / 2016-05-14 08:00
Juz trzese portkami, mam w D moodyas I inne cwoki !!! Zdolnosc kredytowa polski byla by lepsze gdyby nie PO, Tuska dawac niech tlumaczy przed trybunal stanu I do p******! Nie zapomniec dokopsowac Rycha, BOLKA, bronka I alimenciarza ....balcer chyba do UPA dolaczyl tylko ze by go bez sadu widlami do dzrzewa nie przybili??? Dadc mu Schetyne do obrony on ma none zeby to wrazieczego bedzie ukraincow konsal,!,
sjsjs / 78.147.19.* / 2016-05-14 07:59
mydla na oczy tym rankingem jezeli zachod zle nas ocenia to znaczy Napewno ze w kraju zmiany ida w dobra strone dla Polakow
Nicco / 85.193.200.* / 2016-05-14 07:59
Brawo PiS - jeszcze nikt w tak krótkim czasie nie zniszczył tak bardzo wiarygodności kraju - gratuluję wyborcom:(
mamcarz / 217.153.177.* / 2016-05-14 07:57
MANIPULACJA i zmowa opcji wiadomo jakich!!! specjalnie tak późno opublikowali ocenę, żeby Szanowna Pani Premier Beata Szydło, Szanowny Pan Prezydent Andrzej Duda i Szanowny Pan Prezes JAROSŁAW KACZYŃSKI nie mogli na bieżąco się odnieść do tak krzywdzącej oceny. Przecież wszystko idzie ku dobremu i polska ma mocne podstawy ekonomiczne a kody i inne kłody tylko przeszkadzają i rzucają. To przez nich tak skrzywdzili szanownych Państwa Premiera, Prezydenta i PREZESA
POLACY / 83.9.148.* / 2016-05-14 07:56
Moje okreslenie bedzie ogolne tzn.zagranica dobrze wie,ze obecne zmiany ida w kierunku wzmocnienia Polaski i polepszeniu bytu Polakow i jednoczesnie wiedza,ze ta zmiana powoduje,ze skonczylo sie okradanie Polakow,stad te krzywdzace opinie aby przestraszyc Polakow i na powrot rzucic nas na kolana.Zapominaja,ze Polacy to dzielny i dumny Narod.
lifi / 5.172.236.* / 2016-05-14 07:56
PIS za szybko wziął się za rozdawanie a nie przemyślenie W nocy to się spi a oni rozbijali polaków na sorty.

Najnowsze wpisy