Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rating Polski na poziomie A. Perspektywa pozytywna

Rating Polski na poziomie A. Perspektywa pozytywna

Wyświetlaj:
adsds / 81.190.186.* / 2013-02-21 18:07
Wszystko pada a jakis ficz bedzie tuskowi dawał swiadectwo moralności -- paranoja jakaś
szymek422 / 178.181.186.* / 2013-02-21 17:19
a co nam z tego ratingu ?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
normalny25 / 93.157.116.* / 2013-02-21 17:48
To nam z tego ratingu, że będziemy mniej płacić za emisję obligacji. Już dużo mniej płacimy. Prościej mówiąc płacimy niższe odsetki za nasz dług. A wszędzie słyszę, że Polska bankrutuje. Ale cóż, propaganda negatywna musi być, bo niektórzy na tym chcą zarobić (politycznie lub/i finansowo).
Rafał_ldz / 83.238.153.* / 2013-02-21 19:36
Cytat: "To nam z tego ratingu, że będziemy mniej płacić za emisję obligacji. Już dużo mniej płacimy. Prościej mówiąc płacimy niższe odsetki za nasz dług. A wszędzie słyszę, że Polska bankrutuje. Ale cóż, propaganda negatywna musi być, bo niektórzy na tym chcą zarobić (politycznie lub/i finansowo)."
W jak bardzo zakłamanym i innym świecie Pan żyje to ciężko mi sobie wyobrazić. Aktualnie ja sam zastanawiam się nad zamknięciem jednej działalności, tej młodszej, a druga działalność, prawie 30 -letnia też nie ma się za dobrze. Fachowość, praca po 12 godzin i walka nic nie pomaga, branża też jest dobra, ale niestety polscy przedsiębiorcy umierają. To fakty a nie propaganda. Zostaliśmy podbici gospodarczo a bieda wśród narodu będzie postępować.
11bc / 94.75.114.* / 2013-02-22 05:22
I mam Pan rację Panie Rafale. Gospodarka nasza na dorżnięciu. Żadnych ulg a tylko podwyżki opłat. Ludności podwyżki środków do życia.Brak przyszłości dla młodych.Oferty pracy? dozorca, ochroniarz za 5 zł max./ godz.
Do @ pablo 55: TY zamiast mózgu masz chyba 4 litery, kiedy tego nie widzisz i jesteś naganiaczem. Pokaż te korzyści młodym przedsiębiorcom bez przyszlości, a nie mówiąc kończącym szkoły.
Lomion / 31.11.177.* / 2013-02-22 00:32
A co wspólnego mają pańskie działalności z odsetkami od wyemitowanych obligacji?
grau45 / 46.113.170.* / 2013-02-21 18:35
To nie propaganda - to fakty.
Ludzie zamykają firmy, bo obciążenia są takie, że nie sposób się utrzymać.

Mój kolega prowadzi dwie pizzerie - od 15 lat. Zamyka je właśnie i wyjeżdża za granicę.
To nie jest propaganda, to smutna polska rzeczywistość. Prowadzenie biznesu może mieć sens, jeśli na koniec miesiąca zostaje na życie więcej niż można zarobić na krześle kasjerki w supermarkecie.
Łysy 25 / 77.253.197.* / 2013-02-24 17:35
Za to przyjdzie jakaś "Pizza Hut" i otworzy sieć pizzerii, negocjując po drodze zwolnienie z podatków na 10 czy ileś tam lat.
pablo55 / 178.235.211.* / 2013-02-21 21:11
A może zamyka je dlatego, że pizzerii jest teraz jak psów? Niedługo każdy budynek będzie miał własną pizzerię i aptekę.
maru2 / 217.98.12.* / 2013-02-22 16:04
Owszem, to jedna przyczyna. Druga - niestety też powszechna, jak mam konkurenta to nie pokazuję że jestem lepszy od niego tylko dorżnę go niską ceną. Ja nie zarobię, on też nie. A potem upadniemy razem bo żadnemu sie to już nie opłaca. Częściowo jest to też wymuszone - procedury przetargowe to ostatnio 100% cena, niestety walka cenowa przekłada się potem na wszystko. Trzecia - ciągłe trąbienie i straszenie kryzysem. "Oszczędzajcie bo będzie gorzej!". No i oszczędzamy. Pracodawca oszczędza i zapłaci nam mniej, my z tego "mniej" coś zaoszczędzimy i kupimy mniej u sklepikarza, on sprzeda mniej więc mniej kupi u dostawcy, dostawca mniej zapłaci pracownikowi, ten mniej kupi w sklepie...
I tak spirala się nakręca. I znowu firmy do piachu.
A co do ratingu - lepiej wyglądamy na zewnątrz i tyle. To że państwo mniej zapłaci za odsetki raczej nie spowoduje spadku obciążeń podatkowych czy ZUS.

Najnowsze wpisy